Microsoftov antivirus – uskoro

poruka: 51
|
čitano: 9.171
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoftov antivirus – uskoro".
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Microsoft Antivirus?
16 godina
offline
Microsoftov antivirus – uskoro

Sad će opet biti kako ovi mogu ovo, kako ovi nemogu ovo. Kako su jedni zakinuti, drugi imaju prednost... Mislim da će opet biti tužbiIzlanuo se

iskoristi današnji dan, što manje se uzdaj u sutražnji
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2009 0:22 (denix).
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Microsoftov antivirus – uskoro

Ma taj MS vise ne zna sta ni kako ni gdje.Izgubljeni pa bacaju jadni mamce kao ribari pocetnici gdje god stignu pa ako upali upali,samo vjestiji ribari postoje,vladaju rijekom i nose ulove.

Ne moze to bez kabla
Moj PC  
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Microsoftov antivirus – uskoro

Ako bude dobar(i besplatan), zašto da nebude dio windowsaNeodlučan.

Ja sam Ivan Puuuuuuu iz Iloka, dečko sa sela :)
Moj PC  
3 2 hvala 0
16 godina
offline
Microsoftov antivirus – uskoro

ma samo ću se nasmijat na ovo: hahaha

 

da oni će napravit antivirus lol

DirectX is dead! OpenGL+OpenCL forever!
 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoftov antivirus – uskoro

@ivan262

 

Jer bi ih vjerojatno opet kaznili da žele konkurenciju izgurat.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2009 1:38 (Bugovac).
16 godina
offline
Microsoftov antivirus – uskoro

zasto ne bi Microsoft mogao napraviti dobar antivirus,vjerojatno imaju strucnosti i znanja za to

a oni jednini imaju programski kod windowsa a i najbolje znaju kako radi njihov OS tako da zasto ne bi mogli napraviti dobar antivirusni program koji ce znati stititi njihov OS

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
Moj PC  
5 2 hvala 0
16 godina
offline
Microsoftov antivirus – uskoro

Iako sam što se tiče IE8 i tužbi Europske komisije na strani MS-a, u ovom slučaju moram priznati da su pretjerali. Jbga, nemo'š tako, kako će programeri Kasperskog, Eseta ili nedajbože AVG-a 8 Free Edition zaraditi za kruh ako MS u kopiju OS-a uključi pouzdan AV koji ima pristup nekih slojevima OS-a koje programeri odlično poznaju i to dobro iskoriste, dok neki programer AVG-a nema pojma kako izgleda izvorni kod Winsa i samim time ne može stići MS-ov proizvod?

 

Klasičan monopol i iskorištavanje pozicije, novca, moći i posjedovanja ključnih resursa.

 

Cijela priča oko ovog slučaja može samo naštetiti Microsoftu.

Down goes the window, out goes the heat!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Microsoftov antivirus – uskoro

Zar Morro nije besplatni antivirus iz MS-a, tacnije osiromasena verzija one care antivirusa, dok ce se punokrvno rjesenje tj. paket sa svom sigurnosnom zastitom: antivirus, spyware, adware i ostalo naplacivati.... ili sam ja nesto pobrkao

Sve što možeš sad ostavi za kasnije
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoftov antivirus – uskoro
asusdvd kaže...

Iako sam što se tiče IE8 i tužbi Europske komisije na strani MS-a, u ovom slučaju moram priznati da su pretjerali. Jbga, nemo'š tako, kako će programeri Kasperskog, Eseta ili nedajbože AVG-a 8 Free Edition zaraditi za kruh ako MS u kopiju OS-a uključi pouzdan AV koji ima pristup nekih slojevima OS-a koje programeri odlično poznaju i to dobro iskoriste, dok neki programer AVG-a nema pojma kako izgleda izvorni kod Winsa i samim time ne može stići MS-ov proizvod?

 

Klasičan monopol i iskorištavanje pozicije, novca, moći i posjedovanja ključnih resursa.

 

Cijela priča oko ovog slučaja može samo naštetiti Microsoftu.

 Nema apsolutno nikakve veze koliko "slojeva" OS-a netko poznaje jer AV programi uopće ne funkcioniraju na takav način. Microsoft ovdje praktički nema skoro nikakve koristi od toga što imaju izvorni kod.
When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoftov antivirus – uskoro
 Nema apsolutno nikakve veze koliko "slojeva" OS-a netko poznaje jer AV programi uopće ne funkcioniraju na takav način. Microsoft ovdje praktički nema skoro nikakve koristi od toga što imaju izvorni kod.
 Upravu si jer MS se ne pojavlju tek sad sa svojim AV rjesenjem nego je prisutan duzi period. OneCare je vec duze vrijeme prisutan na trzistu, a opet nije imalo neku prednost i populaciju.. tacnije slabiji je od konkurenicje sa niskim stepenom detekcije
Sve što možeš sad ostavi za kasnije
14 godina
neaktivan
offline
Microsoftov antivirus – uskoro

štačemi još njihov AV u win 7 nije im dosta što su stavili IE8 nego moraju i AV oni žele sve pokvarit

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Microsoftov antivirus – uskoro

Ma joooj..

 

ako vam se nwe svidjaju programi u windowsima, nemojte koristiti windowse..

 

koristite neki drugi OS, pa da vas vidim!!!

IE rullez, a za morro cemo jos vidjet...

 
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoftov antivirus – uskoro
Ja sam ipak nekako skeptik prema tom antivirusu. Ali vidjet cemo.
Genijalca ne čini IQ, već njegova vizija prema svijetu oko sebe.
16 godina
neaktivan
offline
Microsoftov antivirus – uskoro

Zadovoljan sam sa svojim sadašnjim Security Suitom i ne vjerujem da ću ikada koristiti Microsoftov Antivirus. Pogotovo ako će radit kao i ostatak Microsoftove slavne lepeze programa :)

Posjetite moju web stranicu: www.djchof.com
 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Microsoftov antivirus – uskoro

Ako se AV softver prodaje kao zaseban proizvod po normalnim cenama, onda ne ugrozava nigoka, ali ako ga deli besplatno, onda bi AV kompanije digli uzbunu prvog stepena.

 

Moj PC  
1 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Microsoftov antivirus – uskoro

Ovo je odluka MS-a koja je još davno donesena.

 

Jednostavno, proveli su istraživanje tržišta i uočili da bi potez ponude besplatnog AV-a, bio odličan za njih.

A što će reći EU i općenito ostale AV kompanije, vidjet ćemo ....

 

 

Pretpostavljam da će ipak biti za koplje ili dva slabiji od konkurencije, jer konkurencija nudi zaštitu za čitav skup funkcionalnosti.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Microsoftov antivirus – uskoro

Može bilo tko reći što želi , ali to je dobar potez MS.Sad ćeš za iste novce(kod kupnje Windowsa)  dobiti i besplatni sigurnsni paket.

Neznam kaj se uopće imate buniti,pa ako je besplatan.I to kaj znaju kod će im puno pomoći jer će moće bolje uključiti zaštitu na sigurnosne rupe u Windowsima,kako će ih otkrivati.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Microsoftov antivirus – uskoro

mogu mislit kakav če to biti AV

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Microsoftov antivirus – uskoro
crozoki kaže...

zasto ne bi Microsoft mogao napraviti dobar antivirus,vjerojatno imaju strucnosti i znanja za to

a oni jednini imaju programski kod windowsa a i najbolje znaju kako radi njihov OS tako da zasto ne bi mogli napraviti dobar antivirusni program koji ce znati stititi njihov OS

 
pa mogao bi M$ napravit, zašto ne, iako mu poznavanje Windowsa nije neka prednost
samo poznavajući njih i njihov trud u izradi IE8, Windows firewall i samih windowsa (konkretno mislim na Vistu, i njihov revolucionarni file system kojeg nikad nismo vidjeli), ne ocekujem puno
mislim, ne kažem da je sve to loše, ali Microsoft je kompanija koja toliko teži monopolu i mora imati svoju verziju apsolutno svega u svim granama računalnog software-a i hardware-a, i upravo to što nisu orijentirani na samu jednu granu računalstva, njihove prozivode uglavnom čini poluproizvodima (čast iznimkama)
a ovaj antivirus je nista drugo nego monopolizam
DirectX is dead! OpenGL+OpenCL forever!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoftov antivirus – uskoro
crozoki kaže...

zasto ne bi Microsoft mogao napraviti dobar antivirus,vjerojatno imaju strucnosti i znanja za to

a oni jednini imaju programski kod windowsa a i najbolje znaju kako radi njihov OS tako da zasto ne bi mogli napraviti dobar antivirusni program koji ce znati stititi njihov OS

 ne kužim ... ako jedini imaju programski kod pa zašto odmah ne naprave OS kako treba tako da im ne treba antivirus?!
ja sam se zaljubio ... http://crunchbanglinux.org/
16 godina
offline
RE: Microsoftov antivirus – uskoro
hrvooje kaže...
 ne kužim ... ako jedini imaju programski kod pa zašto odmah ne naprave OS kako treba tako da im ne treba antivirus?!
Kompatibilnost sa gomiletinom poslovnog softvera. Nije to Mac pa da ima malu bazu korisnika koji su se, kad se to njima desilo, bunili, ali su im začepili usta sa emulacijom.
I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
15 godina
neaktivan
offline
Microsoftov antivirus – uskoro

Stani, stani! Ako sam dobro shvatio oni planiraju u svaku kopiju windows-a 7 ubaciti taj Morro AV?

Neznam ali meni ovo liči na još jedan način gušenja ionako zagušene konkurencije od strane MS-a.

A trenutna sigurnosna rješenja od poznatih imena su jako dobro razvijena i idu u korak s razvojem malicioznih kodova, tako da ne vidim u ovom microsoftovom potezu nešto napravljeno s dobrom namjerom!

Možda pokušavaju pronaći još neki način zaštite od pirata? Ili pak imaju neku stotu ideju...

Čovjek je nevjerojatno jaka životinja: pojeo je sve druge životinje oko sebe, i samoga sebe ždere, i spava u blatu i u vodi, a gavrani mu kljucaju oči.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2009 13:34 (Bellatrix).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Microsoftov antivirus – uskoro
Bellatrix kaže...

Stani, stani! Ako sam dobro shvatio oni planiraju u svaku kopiju windows-a 7 ubaciti taj Morro AV?

Neznam ali meni ovo liči na još jedan način gušenja ionako zagušene konkurencije od strane MS-a.

A trenutna sigurnosna rješenja od poznatih imena su jako dobro razvijena i idu u korak s razvojom malicioznih kodova, tako da ne vidim u ovom microsoftovom potezu nešto napravljeno s dobrom namjerom!

Možda pokušavaju pronaći još neki način zaštite od pirata? Ili pak imaju neku stotu ideju...

 Da ga i ubace unutra u Windowse 7 ionako ce se moc iskljucit bilo milom ili silom i to je tak nece tu bit problema. Imaju oni svakakvih ideja ali izgleda da niti sami ne znaju kaj hoceju s tim zapravo jer danas ima nekoliko odlicnih antivirusnih programa pokraj kojih napredniji nece koristit tj ostavit upaljen taj njihov "Cudnovati Kljunas" sigurno a oni obicni korisnici vjerojatno hoce dok se ne uvjere da to ne valja a za to nece trebat dugo vremena!Cool
16 godina
neaktivan
offline
Microsoftov antivirus – uskoro

ne trebam ni govorit kako je ovo tipični potez monopoliste, što je najbolje niti IE8 niti sadašnji one care nisu loše aplikacije, AV se cijelo vrijeme popravlja, dostiže konkurenciju i ima sve bolju i bolju detekciju, heuristika je izvrsna a broj FPa je sveden na minimum minimuma, naravno da je pristup izvornom kodu i te kakva prednost (probajte instalirat eset4 na SP2 Viste, nadam se da su u međuvremenu popravili bugove i rješili učestali BSOD), nedokumentirane "začkuljice" apije poznate samo MSu, raznorazne metode koje su dostupne samo MSu a koje ostali mogu pronaći samo slučajno, da ne pričamo koje knedle moraju 3rd party proizvođači progutat da bi dobili logo "certified for Vista".... koga će ova vijest najviše pogodit...symantec i njegove rogue ugovore na OEM tržištu....

moro, ie, wmp... samo kao opcija u instalaciji i uključivanje konkurencije u instalaciju ili potpuno uklonit iste sa instalacije

long live EU Poljubac

ex biljna uš, puknite me toljagom po lusteru možda ugledam zvjezdicu više
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2009 16:54 ((s)izgoreo).
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Microsoftov antivirus – uskoro

AV nema skoro nikakve veze sa source kode-om wina jer AV samo skenira datoteke i ako u njihovom sastavu (kodu) naiđe na neki sumnjivi ili opasni kod ili dio takvog koda upozorava korisnika na to ili sam djeluje... MS nije u skoro nikavoj prednosti!

NEZNALICE!!

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2009 17:05 (Fowix).
 
1 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoftov antivirus – uskoro
Fowix kaže...

AV nema skoro nikakve veze sa source kode-om wina jer AV samo skenira datoteke i ako u njihovom sastavu (kodu) naiđe na neki sumnjivi ili opasni kod ili dio takvog koda upozorava korisnika na to ili sam djeluje... MS nije u skoro nikavoj prednosti!

NEZNALICE!!

 A kako skenira kod recimo nekog systemskog fajla kojem nema pristup i ne zna kako bi trebo izgledat kod tog fajla?
BDW mislim da ljudi koji rade u antivirusnim tvrtkama i rade viruse, jer kako bi zaradili i slučajno kako hacker koji programira virus zna šta sve antivirusni programi detektiraju, a ako isprobavaju za svaki av di je njihov profit, ne kažem da nema frikova koji bi dali sve da naprave štetu na os-ovima al mislim da to rade ovi moćnici koji žele uvalit svoj dio softwera i naravno zarade na tome masno.
15 godina
offline
RE: Microsoftov antivirus – uskoro
m4c0r4k kaže...
A kako skenira kod recimo nekog systemskog fajla kojem nema pristup i ne zna kako bi trebo izgledat kod tog fajla?
BDW mislim da ljudi koji rade u antivirusnim tvrtkama i rade viruse, jer kako bi zaradili i slučajno kako hacker koji programira virus zna šta sve antivirusni programi detektiraju, a ako isprobavaju za svaki av di je njihov profit, ne kažem da nema frikova koji bi dali sve da naprave štetu na os-ovima al mislim da to rade ovi moćnici koji žele uvalit svoj dio softwera i naravno zarade na tome masno.
 to je istina. pa i ova svinjska gripa je puštena iz laboratorija samo da bi farmaceutske tvrtke zaradile, ali to je offtopic pa neću dalje Šutim
Bubamara na steroidima.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoftov antivirus – uskoro
m4c0r4k kaže...
Fowix kaže...

AV nema skoro nikakve veze sa source kode-om wina jer AV samo skenira datoteke i ako u njihovom sastavu (kodu) naiđe na neki sumnjivi ili opasni kod ili dio takvog koda upozorava korisnika na to ili sam djeluje... MS nije u skoro nikavoj prednosti!

NEZNALICE!!

 A kako skenira kod recimo nekog systemskog fajla kojem nema pristup i ne zna kako bi trebo izgledat kod tog fajla?
BDW mislim da ljudi koji rade u antivirusnim tvrtkama i rade viruse, jer kako bi zaradili i slučajno kako hacker koji programira virus zna šta sve antivirusni programi detektiraju, a ako isprobavaju za svaki av di je njihov profit, ne kažem da nema frikova koji bi dali sve da naprave štetu na os-ovima al mislim da to rade ovi moćnici koji žele uvalit svoj dio softwera i naravno zarade na tome masno.
 Ti si gl*p! Pa netriba on znat kako izgleda kod tog fajla,nego prepozna dio opasnog koda dok skenira jer zna izgled opasnog koda!!! Ako mi nevirujete skenirat cu van knjigu iz racunalstva i pokazat tekst o AV programima!
Tvrdoglavih ljudi ima previse...
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2009 10:56 (Fowix).
15 godina
protjeran
offline
Microsoftov antivirus – uskoro

Dobar potez Microsofta,sad će u njegovim OS-ovima biti i ugrađen besplatan AV...Samo je pitanje koliko će biti dobar ali nemožemo ništa govoriti dok ga i sami ne isprobamo.Smijeh

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Microsoftov antivirus – uskoro
nfsbaby kaže...

Dobar potez Microsofta,sad će u njegovim OS-ovima biti i ugrađen besplatan AV...Samo je pitanje koliko će biti dobar ali nemožemo ništa govoriti dok ga i sami ne isprobamo.Smijeh

 ma bit će dobar kao i ostali besplatni antivirusi, znači ništa, nula, zero. osim avire, heh Namigiva
Bubamara na steroidima.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Microsoft Antivirus?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice