Microsoftov Moby Dick

poruka: 24
|
čitano: 3.492
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoftov Moby Dick".
10 godina
offline
Microsoftov Moby Dick

Ja kao veliki ljubitelj Windows Phonea moram reći ovako: Ako ovako nastavi ekipa iz Microsofta i ja ću ih napustiti. Ovo sra*e oko desetke me dovelo do ludila i totalno sam razočaran. Obečali su W10M za L640 još prije nove godine a sad je kraj drugog miseca i još ništa. Ta njihova konfuzija će ih koštat i ovo malo korisnika koje još imaju.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
13 1 hvala 1
16 godina
offline
Re: Microsoftov Moby Dick

nisam se predugo igrao sam W10 al ono kolko sam ga imao prilike koristiti (lumia 950) to je ziva sramota u odnosu na okrljastene sustave poput W7M, o responzivnosti da ne govorim

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
9 godina
neaktivan
offline
Microsoftov Moby Dick

Nije točno da je Astorija radila dobro... i ono što je funkcioniralo samo je radilo probleme OS-u... zato je i ugašena. to je najbolji potez Microsofta u dugo vremena... lagdroid aplikacije neka ostanu lagdroidu...

Moj PC  
4 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoftov Moby Dick
nixass kaže...

nisam se predugo igrao sam W10 al ono kolko sam ga imao prilike koristiti (lumia 950) to je ziva sramota u odnosu na okrljastene sustave poput W7M, o responzivnosti da ne govorim

pričaš svašta... W10 radi odlično i brzo... a sa Redstone buildom je još više poletio... 

 

ono što su svi pljuju je build .0 i njegov firmvare s kojim dolazi tvornički... samo je trebalo sa WDRT staviti firmvare i nadogradit software onda OTA i L950 bi radila odlično... no to većina nije napravila... druga stvar što je jedan moj kolega primjetio, na nekim mrežama bi stvarno radila očajno i aplikacije se rušile, samo promjeni operatera sve radi savršeno.... ali najlakše je kriviti 950 da ne valja...

16 godina
offline
Microsoftov Moby Dick

Bio sam sa gustom kupio dev program za 100$ kada je wp7 izašao, malo se igrao razvojem, onda zbunjeno gledao što se to dešava sa platformom, pa prelazak na wp8 kernel gdje sam morao kupiti novi telefon, onda još godinu dvije zbunjeno promatrao i cekao da se nešto (čudo) desi, i na kraju rješio da kupim androida.

Zao mi je, naprave jedan dobar korak naprijed i onda tri nazad ili u stranu, ne samo da zbune vjerne korisnike nego i buduće kupce, konkurenciju i novinare! 

Osobno mi smrdi da tamo negdje u MS uredima bjesni game od thrones, menadžeri vode interne bitke svaki za neki svoj projektic, a na kraju jadni naivni kupci izvuku najdeblji kraj.

Samo čudo može spasiti wp, ali me ne bi začudilo da uspiju transformirati cijeli mobile biznis u neki drugi smjer, nadam se da su oduvijek imali plan B, za slučaj da wp ne uspije pomest pod ajponom i druidom. 

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoftov Moby Dick

mislim da je ime moby višak u naslovu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
20 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Microsoftov Moby Dick

Jbš platformu kad se groziš otići na app store. Zatrebao mi wifi transfer i ni nakon pola sata nisam našao app koji radi. Instaliraš i sranje ti ponudi samo reklamu i sruši se.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Microsoftov Moby Dick
Ajar kaže...

mislim da je ime moby višak u naslovu. 

 Što imaš protiv Moby-a?

 

Swedish latin super funk.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoftov Moby Dick
dadn kaže...
nixass kaže...

nisam se predugo igrao sam W10 al ono kolko sam ga imao prilike koristiti (lumia 950) to je ziva sramota u odnosu na okrljastene sustave poput W7M, o responzivnosti da ne govorim

pričaš svašta... W10 radi odlično i brzo... a sa Redstone buildom je još više poletio... 

 

ono što su svi pljuju je build .0 i njegov firmvare s kojim dolazi tvornički... samo je trebalo sa WDRT staviti firmvare i nadogradit software onda OTA i L950 bi radila odlično... no to većina nije napravila... druga stvar što je jedan moj kolega primjetio, na nekim mrežama bi stvarno radila očajno i aplikacije se rušile, samo promjeni operatera sve radi savršeno.... ali najlakše je kriviti 950 da ne valja...

 Mda... Prosječni kupac, koji iskešira cca 500$ za telefon! to nebi ni trebao raditi niti znati da se to treba uraditi. WP je otišao, od 8, korak ili dva dalje/naprijed što tiće opcija u telefonu,upotrebljivosti i eyecandya, ali što se tiće dizajna kompletnog OS-a i appova nikad nije bilo gore i nikad više nije ličio na android nego je to sad sa svim onim hamb. menijima (negdje su i 2! jedan povrh drugog i to u MS official app).

 

Poanta priče je da ako sam iskeširao lovu za telefon oću da taj telefon radi onako kako treba sam od sebe a ne da ga ja moram drkat da bi ovaj došao sebi! 

Meni je žao zbog ovakvog razvoja situacije jer je ideja bila super ali izvedba - katastrofa. Sve što je bilo dobro su ukinuli ili promijenili (messaging hub, people hub,app bar, photosynth, MS health itd itd, dugačka je lista).

 

Ovo boldano - LOL! Ne kažem da je to nemoguće ali kako pobogu jedna standardizirana SIM kartica može napravit takav đumbus na telefonu?! I nije baš "samo promijeni operatera"... Ali neka, recimo da je tako. Jel stvarno misliš da je onda za to kriv operater a ne MS koji (ako je to istina) ne popravlja taj bug sa "nepočudnim SIM karticama"?

 

 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.2.2016 11:26 (skank666).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoftov Moby Dick
skank666 kaže...

 

Ovo boldano - LOL! Ne kažem da je to nemoguće ali kako pobogu jedna standardizirana SIM kartica može napravit takav đumbus na telefonu?! I nije baš "samo promijeni operatera"... Ali neka, recimo da je tako. Jel stvarno misliš da je onda za to kriv operater a ne MS koji (ako je to istina) ne popravlja taj bug sa "nepočudnim SIM karticama"?

 

 

 

nsam do kraja rekao, nije promjenio SIM karicu... već samo je prebačen opetarer drugi... kartica je ostala ista... daj objasni to...

 

već otprije sumnjam da operateri zahebavaju jer sam na Lumiji 640 priimjetio nešto. npr Lumia 640 iz VIP-a sa VIP-ovim softverom radi savršeno i ne kasne notifikacije za Viber... Lumia 640 iz Tmobile i njihov softvare e to je već druga priča... 

 

zato je odlična odluka što je microsoft odlučio da softvare više neće ići preko operatera

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.2.2016 11:51 (dadn).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoftov Moby Dick

Pa i sad ne ide preko operatera (nego direktno od MS preko insidera) pa opet nekim ljudima sve to što kažeš - šteka (meni je radilo normalno, da se razumijemo)?! To što ti govoriš ne drži vodu...

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.2.2016 12:47 (skank666).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoftov Moby Dick
skank666 kaže...

Pa i sad ne ide preko operatera (nego direktno od MS preko insidera) pa opet nekim ljudima sve to što kažeš - šteka (meni je radilo normalno, da se razumijemo)?! To što ti govoriš ne drži vodu...

 

ne, još uvijek ide preko operatera, barem djelomice. operateri su ti koji testiraju W10 i odobravaju da li je spremno za finalnu verziju. tek kad finalna verzija izađe Microsoft će zaobilaziti nadalje operatere. na 8.1 možda ni ne primjetiš ali na W10 uređajima događe se periodično da uređaj traži restart jer je operater pustio novu konfiguraciju (to ne pokaže pod ažuriranjima već iskoći obavijest)

 

to što ja kažem ne drži vodu a isprobno masu uređaja... onda sam sigurno sanjao... najakše je pljuvati po Microsoftu i ne uzeti u obzir druge mogućnosti da izazivaju probleme... 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.2.2016 15:06 (dadn).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoftov Moby Dick

Ma o ćemu ti pričaš?! Insider veze nema sa operaterima! Ti misliš da bi ovi dali da preko njih ide masovno beta testiranje wp?! Da bi operateri dali svoju infrastrukturu, jer eto, daje im se!? A ne, ne... Po tebi, operateri tj njihovi inženjeri imaju vremena da se svako malo zajebavaju sa buildovima, prerađuju i puštaju vani?! Pa za 2 tjedna opet... To tebi ima smisla? Konfiguracijski update uvijek dolazi prije novog builda da pripremi OS za - novi build - i to direktno ide preko insider mreže! Jedino official OS update ide preko operatera i ništa drugo.

 

 

Ali da, to je MS rekao da će promjenit dok opet isti taj MS je puno toga rekao za svoju platformu i vidi ga di je sad. :/

3 reboota platforme (moguće da se sprema i 4), sve gore app (jer se ne updateju), neka velika imena odlaze (zadnji je TUMBLR ili kako se već piše) a ova imena koja su ostala... pa ajmo to reć ovako: MS je izbacio, u trgovini, podatak pored svake app kad se ista zadnji put updatela. :/ 

Ja sam bio zadovoljan platformom u svojih 4-5 godina korištenja ali polako mi je sve to išlo na K i napravio jump na ios i znaš što je najgore? Što MS servisi bolje komuniciraju sa iosom nego sa wp. I znaš što još? MSove app su ohoho bolje na iosu nego što su na wp.. Ali da, najlakše je pljucat po msu kažeš ti...

 

 

 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night
9 godina
neaktivan
offline
Microsoftov Moby Dick

ne pričam već ti krivo razumiješ.. ne kažem da Insider software ide preko operatera već operater vrši testiranje i prilagođava konfiguraciju u suradnji sa Microsoftom. zato je Microsoft i pustio Insider korisnicima da bi operateri mogli to srediti (o tom testiranju govorim)... što misliš zašto se ljudima na 8.1 znalo događati da im je dostupan W10M upgrade bez insidera pa bi u roku par minuta to ažuriranje "nestalo"? čak se to dogodilo i kod nas. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.2.2016 15:43 (dadn).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoftov Moby Dick
Microsoft Sucks Moby's Dick
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoftov Moby Dick

Tonči jesi li to ti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Microsoftov Moby Dick
nicky.sl kaže...

Ja kao veliki ljubitelj Windows Phonea moram reći ovako: Ako ovako nastavi ekipa iz Microsofta i ja ću ih napustiti. Ovo sra*e oko desetke me dovelo do ludila i totalno sam razočaran. Obečali su W10M za L640 još prije nove godine a sad je kraj drugog miseca i još ništa. Ta njihova konfuzija će ih koštat i ovo malo korisnika koje još imaju.

 Sutra bi trebao krenut ...

10 godina
offline
Re: Microsoftov Moby Dick

Nadajmo se da hoće ali kad su njihova obećanja u pitanju u zadnje vrime ih uzimam s rezervom i to velikom.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
8 godina
offline
Microsoftov Moby Dick

"...Slušanja kad su u pitanju desktop Windowsi..." ?

Čekaj onu hrpu gluposti (od kojih su vecina metro aplikacija) i jos nekih drugih sranja (pogotovo onih o privatnosti) je zapravo netko od korisnika htio ?

 

Ne znam kaj su to slušali. To je malo brzi Windows 7 sa hrpom gluposti unutra. Inovativno nije bas nista.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoftov Moby Dick
"na nekim mrežama bi stvarno radila očajno i aplikacije se rušile, samo promjeni operatera sve radi savršeno.... ali najlakše je kriviti 950 da ne valja..."

Ovo ide u hall of fame.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoftov Moby Dick
uuY kaže...
"na nekim mrežama bi stvarno radila očajno i aplikacije se rušile, samo promjeni operatera sve radi savršeno.... ali najlakše je kriviti 950 da ne valja..."

Ovo ide u hall of fame.

 dobro jutro ali to je istina... znam da ne vjerujete ali vaš problem.. samo i dalje pljujte jer drugo i ne znate

 

čovjeku sam govorio da napravi hard reset jer ni ja nisam vjerovao a promjena operatera pomogla... no koliko god si vi umišljali neke velike probleme sa WP, realnost je da na ispravnom uređaju aplikacije se ne smiju rušiti niti sporo raditi jer takav je WP. sve radi dobro.. znači ako ima problema ili je neki hardwerski kvar ili ovo sa operaterom što sam naveo.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2016 15:50 (dadn).
10 godina
protjeran
offline
Re: Microsoftov Moby Dick
A faktor x ... ?

😃
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Microsoftov Moby Dick

Evo što ekipa profesionalaca zbilja misli o najboljem Windows Phone-u do sad (HP Elite X3)!!!

Pronašli su mu samo jedan jedini nedostatak. Pogađajte koji?!!!

 

skoči na 1h13m04s

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.2.2016 16:06 (svizac69).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoftov Moby Dick

Kad gledam ovakav video u stomaku mi bude muka i nekada se zaista stidim što sam Informtičar (u širem smislu) i nije ni čudo što nas u filmovima prikazuju kao geekove nesposobne za socijalni život.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice