Mininova "legalizirana"!

poruka: 207
|
čitano: 158.858
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mininova "legalizirana"!".
15 godina
offline
Mininova "legalizirana"!

zasto se nisu preselili u neku drugu drzavu ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mininova "legalizirana"!

Strašno!! Prvo torrentsspy, onda piratebay, sad i mininova. Još prije toga bio je i Napster i šta sve ne. Kvragu na s nje sam valjda skinuo svoj prvi torrent! Mislim ima ih još puno, ali nadam se da ih neće sve uništiti. Nadam se da je sve otišlo predaleko da bi se moglo uništiti

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mininova "legalizirana"!

hmmmmmmmm hmmmmmm komentirao bi ja al se bojim

Legen-wait for it-dary....englezi prodane duse....
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Mininova "legalizirana"!
Vlays kaže...

Strašno!! Prvo torrentsspy, onda piratebay, sad i mininova. Još prije toga bio je i Napster i šta sve ne. Kvragu na s nje sam valjda skinuo svoj prvi torrent! Mislim ima ih još puno, ali nadam se da ih neće sve uništiti. Nadam se da je sve otišlo predaleko da bi se moglo uništiti

piratebay radi

15 godina
offline
RE: Mininova "legalizirana"!
ja00022 kaže...

hmmmmmmmm hmmmmmm komentirao bi ja al se bojim

ko se vuka boji jos...

samo ti komentiraj

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2009 13:35 (zzz).
15 godina
neaktivan
offline
Mininova "legalizirana"!

Sve što je lijepo kratko traje :)

 
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mininova "legalizirana"!

To je stvarno sramota,ljigavi kapitalisti zele sve naplatiti,jos malo pa cemo i zrak placati.Tu se uopce neradi o pravu zastite intelektualnog vlasnistva,piratluku ili bilo cemu slicnom vec samo o profitu,enormnom profitu.Najmanje zaraduju oni koji stvaraju a najvise oni koji trguju sa tudim radom i trudom i znanjem.

Moj PC  
13 6 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Mininova "legalizirana"!

Smrdljivi kapitalizam?

 

Pitao bi te ja što misliš o ovome kad bi uložio hrpu love, znanja i vremena, u neki lupam, film, glazbeni album, sofver, strip i da onda to neki šmrkljo skine s neta za par minuta. Besplatno.

 

Jasno mi je da je  piratstvo u Hrvatskoj uvelike uvjetovano lošim standardom s jedne, a velikim željama s druge strane, ali ovako govoriti o sprečavanju site-a da dila komercijalne sadržaje besplatno je bezobrazno.

 

 

Moj PC  
26 1 hvala 5
16 godina
online
RE: Mininova "legalizirana"!
Od kad sam prije dvije godine upoznal čari rapidsharea i mIRC-a ne pada mi na pamet skidat prek torrenta jer sucksa. Najbolje mi je bilo prije spavanja stavit neki film da se skida koji se do jutra nebi skinul jer ekipa koja seeda ima 14400 modem.

Za mene je mininova odavno mrtva zajedno sa ostatkom scene i ne fale mi jednu sekundu.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Mininova "legalizirana"!
Ammadeus kaže...

Smrdljivi kapitalizam?

 

Pitao bi te ja što misliš o ovome kad bi uložio hrpu love, znanja i vremena, u neki lupam, film, glazbeni album, sofver, strip i da onda to neki šmrkljo skine s neta za par minuta. Besplatno.

 

Jasno mi je da je  piratstvo u Hrvatskoj uvelike uvjetovano lošim standardom s jedne, a velikim željama s druge strane, ali ovako govoriti o sprečavanju site-a da dila komercijalne sadržaje besplatno je bezobrazno.

 

 

hmmmm doista ima tu necega ali....recimo kada vidim PS3 igre i kada vidim kako su fantasticno napravljene pa ono ak imam para za PS3 i LCD tv mogu dati jos za GT5 i God of War 3 jer to su primjeri igara recimo koje su radjene detaljno i dugotrajno recimo na GT5 se radi vec 4 godine i za te igre vrijedi dati pare i vrijede cak i vise nego sta ih platis, a ne za FIFA 07 i 08 koje su samo razlicite u izgledu menija i transferima...eh da i ok dodan je mod be a pro cini mi se al recimo prijasnje verzije 06 itd....i ko bi za to dao 200 kuna mal je previse a mi hrvati nemamo novaca a moramo se necime zabaviti da se mal maknemo od ovakvog svijeta i drustva koje nas okruzuje xD

 

gasenje minove je ok ipak je to nelegalno al je zanimljivo da mnogi bogatuncici i tajkuni skidaju dosta stvari s neta sam zato jer su škoti....  btw TPB ulazi u legendu i mislim da cu jednog dana pricati svojim unucima o tome......ljudi su legende neznam sam od cega se financiraju al su carevi svaka im cast jel zna ko disu oni??

Legen-wait for it-dary....englezi prodane duse....
15 godina
odjavljen
offline
RE: Mininova "legalizirana"!
vladar kaže...

,enormnom profitu.Najmanje zaraduju oni koji stvaraju a najvise oni koji trguju sa tudim radom i trudom i znanjem.

 zato mene ne pece savjest kad nesto "ukradem" jer znam od koga i kakvih kradem! ali nesto ipak s gustom platim...

JESUS SAVES!!!
16 godina
offline
RE: Mininova "legalizirana"!

covice vise nes moc skinit igru sa interneta...katestrofa.... jos kad vidis koliko su ove nove igre zaboli te glava... nemam komentara

It's not who u are, it's who u know.
16 godina
protjeran
offline
Mininova "legalizirana"!

Stvari se neće puno promijeniti promjenom politike mininove. Na njenom mjestu će se pojaviti još 10 sličnih siteova.

Game continues :)

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Mininova "legalizirana"!

Ovo je čisto preseravanje pa pogledajte tko su vlasnici tih stranica.

Zar su to balkanci ili neko drugi iz istocne europe ,to su sve redom i zapadnih zemalja,

a napster koji je bio sinonim za piratluk je iz usa WTF!!!!!!!

E sad da dam 60 eura za nešto što završim za 1 dan pa ne pada mi napamet.

I da skinut ču sa neta pa ako je to krađa briga me.

J........š njihov copy right.Viče

Moj PC  
4 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Mininova "legalizirana"!

zamisli da se presele kod nas bili bi glavna konkurencija HDZ-u po kršenju prava

16 godina
offline
Mininova "legalizirana"!

hmzor .. ruzno je nesto skidati sto bi trebao platiti .. samo zasto sto je lako ne znaci da je ok .. ono na cemu pare zaradjujem bi platio bez problema .. sta god bilo .. 

al ajmo reci .. da ima neki digitalni servis .. s kojeg fino downloadas film u kucnu videoteku za 1EUR .. vjerujem da bih platio .. ne bi se mucio s torrentima .. 

ali da ga placam 5eur e to mi je vec puno .. ta showbiz industrija svi od pocetka do kraja  zaradjuju nenormalno .. jel normalno da netko dobije 40 mil dolara za ulogu?

da se to svede u neke razumne okvire i da se razumno naplati .. mislim da se ne mucio s 10 filmova mjesecno .. dao bih 10 eur .. i gledao HD kako treba .. 

 

 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Mininova "legalizirana"!

Daj bugovci svaki put kasnite,uvijek na forumu vidim temu otvorenu od strane nekog korisnika i onda dan poslje vi stavite tu novost u bug..Kasnite svaki put.Izlanuo se

xfire: hole3store msn: musared@hotmail.com LOL CAT!!!! :D
Moj PC  
3 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mininova "legalizirana"!

Niš neću reći osim Plač

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Mininova "legalizirana"!

Ma nema sekirancije, PB i dalje uredno radi, samo ne više na trackere nego putem DHT protokola (magnet link).

 

Search engine im je nekaj bil sje*** neki dan doduše, ali to su popravili  Namigiva

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Mininova "legalizirana"!
Dado_ZG78 kaže...

Ma nema sekirancije, PB i dalje uredno radi, samo ne više na trackere nego putem DHT protokola (magnet link).

 

Search engine im je nekaj bil sje*** neki dan doduše, ali to su popravili  Namigiva

Search engine im je sheban vec dulje vrijeme.

Malo radi, malo ne radi.

Od kad su one zatvorili sve se pogorsalo.

Private trackeri su zakon, al to mi jako malo vrijedi jer ja sa svojim uploadom mogu samo dobit ban ako skidam ko lud.

- Psiho246
16 godina
moderator
offline
RE: Mininova "legalizirana"!
Fake_Alert kaže...

Daj bugovci svaki put kasnite,uvijek na forumu vidim temu otvorenu od strane nekog korisnika i onda dan poslje vi stavite tu novost u bug..Kasnite svaki put.Izlanuo se

I što je tu čudno? Zar očekuješ da se vijesti pišu iz glave? Pa moramo čekati da se prvo pojavi na forumu da bismo imali od kuda prepisati! Osmijeh

 

p.s.

Da možda ne pomisliš da gornji upitnici trebaju odgovor - nemoj mi odgovarati, jer ću to tretirati kao off-topic spam!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Mininova "legalizirana"!
zzz kaže...

zasto se nisu preselili u neku drugu drzavu ?

Zato jer kazna nije izrečena mininovi nego njezinim vlasnicima, a sigurno bi svi zbog svoje web stranice (ili trackera) preselili u drugu državu i ostavili sve za sobom i sve koje poznaju, obitelj itd. A da ne govorim da slučajno otputuju ili stanu na tlo neke zemlje koja ima dogovor o izručenju

 

Inače mrzim ove debile što su to zatvorili i potpuno podržavam mininovu. Razumijem ja da ljudi se trude da naprave nešto, ali zanimljivo je to da nikada nećete vidjeti nekoga koji radi na osvjetljenju, kamermana, montažera ili slično koji je to napravio kako se buni da mu piratstvo uništava posao i uzima teško zarađene novce. To samo prigovaraju bogati direktori i seratori u velikim kompanijama kojima cijela obitelj briše guzicu s novčanicama od 1000$ jer ih imaju i previše.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2009 16:50 (Paolo2612).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mininova "legalizirana"!
M_dipl. kaže...
Paolo2612 kaže...
Inače mrzim ove debile što su to zatvorili i potpuno podržavam mininovu. Razumijem ja da ljudi se trude da naprave nešto, ali zanimljivo je to da nikada nećete vidjeti nekoga koji radi na osvjetljenju, kamermana, montažera ili slično koji je to napravio kako se buni da mu piratstvo uništava posao i uzima teško zarađene novce. To samo prigovaraju bogati direktori i seratori u velikim kompanijama kojima cijela obitelj briše guzicu s novčanicama od 1000$ jer ih imaju i previše.

 Na stranu sve, ali dosada bi ih svih sličnih rasprava trebao znati da je jalov argument taj da oni imaju novaca. Ako se izdavač knjige ponaša grebatorski i stavlja veliku cijenu na knjigu pritom dajući minimalac piscu (kod nas je to oko 10%-12%) - to je njegova stvar (njegova moralna mrlja) i ne daje tebi za pravo da ukradeš knjigu jer tvoja je krađa tvoja stvar, tebe se tiče i tvoja je moralna mrlja. Da tako kažem, kontekst krađe istu ne opravdava, nisam ja manje ubojica ako sam ubio višestrukog ubojicu...

Uopće nije jalov argument jer si ti malo fulao bit. Ja se ne želim opravdati i reći da ja nisam lopov, ja kažem da mi nije žao. Jer drugi najćešći argument (tvoj je prvi) je pitanje: "Kako vas nije sram tako krasti?" - i nije me sram kada znam da kradem od većih lopova od sebe. Kada ubiješ serijskog ubojcu. Je li zakonito - nije, je li moralno i pravedno - da. (Ne mislim da je ovo dobra usporedba, ali svatko ima svoje viđenje morala i osjećaj krivnje za nešto učinjeno)

 

Pogledam jedanput film na PC-u i on odmah jadikuje i cvili kako je oštećen za 1500kn koliko košta uber-super-mega-rare-complete-colection. Čudno kako nitko ne kaže plati 20 kn koliko dođe film da si ga gledao jedanput u kinu.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2009 17:23 (Paolo2612).
 
11 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mininova "legalizirana"!

Diplomirani,jel tebe sram sto skidas glazbu i filmove sa interneta?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mininova "legalizirana"!
M_dipl. kaže...
Paolo2612 kaže...
Uopće nije jalov argument jer si ti malo fulao bit. Ja se ne želim opravdati i reći da ja nisam lopov, ja kažem da mi nije žao. Jer drugi najćešći argument (tvoj je prvi) je pitanje: "Kako vas nije sram tako krasti?" - i nije me sram kada znam da kradem od većih lopova od sebe. Kada ubiješ serijskog ubojcu. Je li zakonito - nije, je li moralno i pravedno - da. (Ne mislim da je ovo dobra usporedba, ali svatko ima svoje viđenje morala i osjećaj krivnje za nešto učinjeno)

 Nije te sram kad kradeš od većih lopova od sebe? Dakle tvoje se 'lopovstvo' procjenjuje razmjerno s tim što kradeš i od koga kradeš? Ajde onda ukradi mercedes iz auto salona, oni ti isto ubiru ogromne novce i većinu auta prošvercaju pa kasnije samo "srede papire"... No tu bi te se moglo uhvatiti je li? Jednostavno priznajte, jedino što vas je*e je strah od kazne, na internetu ga nema pa se krade, i onda nastupa drugi stupanj - opravdanje. Inteligentniji (poput tebe) se brane nekakvim "principima", većina jednostavno kaže da ih nije briga, a možda 1% bude pošteno i kaže - je*iga, kradem! Nema tu ni "m" od morala...

 

Kad ubiješ serijskog ubojicu - je li zakonito? NIJE. Je li moralno? ISTO NIJE. Ili ti vjeruješ u starozavjetni moral?

Točno - moje lopovstvo se procijenjuje razmjerno s tim što kradem. Ili ti misliš da onaj koji je ukrao 10 milijardi i bankrotirao neku kompaniju je isti kao i onaj što ukrade coca-colu od 5kn iz dućana?

 

Zašto ne kradem mercedese? Zato jer neću ići krasti ono što ne mogu krasti. Jedino budala misli da svatko može ući u banku i obiti sef. Svatko treba znati svoje mogućnosti i dosege (pa čak i u nelegalnim djelima).

 

A ovo o raspravi o moralnosti ubijanja je priča u koju neću sada ulaziti jer bi bila offtopic, preopširna je itd. I ovo za starozavjetni moral ne moraš pričati meni, odi pred vlade različitih država i tamo prosvjeduj o legalnosti i moralizmu smrtne kazne. Ja ne mogu to promijeniti, oni mogu.

 

 

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
 
8 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mininova "legalizirana"!

Šteta baš šteta, a tamo sam baš mogao vidjeti kaj je stiglo novo u torrent svijetu.

 

Sve ljepe stvari su u životu besplatne :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Mininova "legalizirana"!
M_dipl. kaže...

 Ne skidam, pa me nema za što biti sram, cura mi doduše skida (ima acc na demonoidu i još nekom siteu) ali čak odbijam gledati filmove i serije koje ona gleda, glazbu koju slušam sam kupuje, nije mi lako ali se ne dam korumpirati, posebno ne za neku od stvari koja spada u domenu luksuza, da mi se radi o kruhu možda bih i razmislio o tome, tako da... Nikoga ja ne krivim, samo volim kad se ne mulja, ako kradeš brate, pa reci i 'ko te je*e...

Hahahahha, gotovo!

Lomim se!

Previjam se!

 

Ljudi imamo Jehovinog svjedoka u nasim redovima!

Odbija gledat filmove...neda se korumpirati...

I onda sam ja psiho!

- Psiho246
Moj PC  
13 6 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Mininova "legalizirana"!
Psiho246 kaže...
M_dipl. kaže...

 Ne skidam, pa me nema za što biti sram, cura mi doduše skida (ima acc na demonoidu i još nekom siteu) ali čak odbijam gledati filmove i serije koje ona gleda, glazbu koju slušam sam kupuje, nije mi lako ali se ne dam korumpirati, posebno ne za neku od stvari koja spada u domenu luksuza, da mi se radi o kruhu možda bih i razmislio o tome, tako da... Nikoga ja ne krivim, samo volim kad se ne mulja, ako kradeš brate, pa reci i 'ko te je*e...

Hahahahha, gotovo!

Lomim se!

Previjam se!

 

Ljudi imamo Jehovinog svjedoka u nasim redovima!

Odbija gledat filmove...neda se korumpirati...

I onda sam ja psiho!

Bas to htjedoh napisati. Ma mislim... LOL(!) Dipl! Nedas se korumpirati?! Joj,ovoliku dozu licemjerstva nisam dugo vidio. Pa ne bjezis od krokodila!

 

Omfg!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Mininova "legalizirana"!
M_dipl. kaže...
VirtUoso kaže...

Diplomirani,jel tebe sram sto skidas glazbu i filmove sa interneta?

 Ne skidam, pa me nema za što biti sram, cura mi doduše skida (ima acc na demonoidu i još nekom siteu) ali čak odbijam gledati filmove i serije koje ona gleda, glazbu koju slušam sam kupuje, nije mi lako ali se ne dam korumpirati, posebno ne za neku od stvari koja spada u domenu luksuza, da mi se radi o kruhu možda bih i razmislio o tome, tako da... Nikoga ja ne krivim, samo volim kad se ne mulja, ako kradeš brate, pa reci i 'ko te je*e...

Svaka čast na namjeri i odluci, ali sumnjam koliko dugo ćeš je moći primjenjivati. Lako je reći da se nešto učini, ali teže je to raditi. Pogotovo u odlukama koje te iskušavaju svaki dan.

 

M_dipl. kaže...

 Dobro, barem priznaš, to mi se sviđa. A što se promijene tiče, ti možeš, još lakše od njih, ali to je druga priča...

Demokracija je odluka većine. Nažalost na svijetu ima više budala nego pametnih i razumnih ljudi. Ali to je opet neka druga priča...

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
 
1 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Mininova "legalizirana"!

Samo malo, 

 

vi se ovdje smijete čovjeku koji ne krši zakon, koji ima neke princime kojih se pridržava i što je najbitnije od svega CIJENI TUĐI rad??

I onda se pitam zašto nam je država u banani...

 

Tko će skidati, neka skida. Tko neće, neće... i kraj

 

Možda jednog dana dođu dani kada će i Hrvatska imati veću kontrolu nad sadržajem koji se downloada pa ćemo vidjeti te junake koji će skidati....

Moj PC  
4 1 hvala 3
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice