Na MIT-u razvijen sustav koji upozorava na problem

poruka: 9
|
čitano: 1.530
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Na MIT-u razvijen sustav koji upozorava na problem".
16 godina
offline
Na MIT-u razvijen sustav koji upozorava na problem

Kakva bozja umjetna inteligencija je tu uključena????

20+ algoritama ne oznacava umjetnu inteligenciju, od koje smo još mnogo desetljaća udaljeni. (koji će gledat poslove i demografiju populacije, unazad 20-30 godina, gledat razvijenost infrastrukture i ulaganja u znanost i tehnologiju... stvarno nije nauka, i sve to relativno par iskusnih programera postave na noge i dodaju pripremljene podatke i voila...)
Bug je nekad bilo mjesto gdje se proispitivale ideje i tvrdnje, a izgleda da postaje populističko prepisivanje iz drugih medija.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.7.2017 9:37 (gkelekov).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Na MIT-u razvijen sustav koji upozorava na pro
Vidim da danas svaki algoritam nazivaju umjetnom inteligencijom. Sjecam se da je jedan lik algoritmom mjerio mrkve i raspoređivao ih po veličini i to je uspio preko "AI tehnologije"...
Moj PC  
0 0 hvala 2
16 godina
offline
Na MIT-u razvijen sustav koji upozorava na problem

Machine learning je AI, a ovo je u potpunosti ML (iako nista specijalno, klasifikacijski problem sa fotografijama, plus prepoznavanje fotografije), tako da ne pametujte.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Na MIT-u razvijen sustav koji upozorava na pro
knight kaže...

Machine learning je AI, a ovo je u potpunosti ML (iako nista specijalno, klasifikacijski problem sa fotografijama, plus prepoznavanje fotografije), tako da ne pametujte.

ML je basic podskup ANI-a (Artificial Narrow Intelligence), što publicisti popularno vole nazivat AI. A realno nema veze s AI.
Da ne pamtujem nekima koji su tu jako "pametni".

 

 

AI po znanstvenoj zajednici je AGI level (Artifical General Inteligence) i sve ispod toga se ne zove AI.
Ta razina omogućuje skupljanje, planiranje, samostalno učenje i samostalno kombiniranje svih tih skillova za rješavanje problema.
To je razina koja se ne može postić više s programiranim algoritmima, već ih AI sam radi i prilagođava sebi.

 

Sve ispod toga, je feedanje algoritama i podataka i donošenje preprogramiranih zaključaka što nije AI. (najnaprednij primjerak Watson spada u ANI kategoriju)

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.7.2017 15:27 (gkelekov).
16 godina
offline
Re: Na MIT-u razvijen sustav koji upozorava na pro
gkelekov kaže...
knight kaže...

Machine learning je AI, a ovo je u potpunosti ML (iako nista specijalno, klasifikacijski problem sa fotografijama, plus prepoznavanje fotografije), tako da ne pametujte.

ML je basic podskup ANI-a (Artificial Narrow Intelligence), što publicisti popularno vole nazivat AI. A realno nema veze s AI.
Da ne pamtujem nekima koji su tu jako "pametni".

 

 

AI po znanstvenoj zajednici je AGI level (Artifical General Inteligence) i sve ispod toga se ne zove AI.
Ta razina omogućuje skupljanje, planiranje, samostalno učenje i samostalno kombiniranje svih tih skillova za rješavanje problema.
To je razina koja se ne može postić više s programiranim algoritmima, već ih AI sam radi i prilagođava sebi.

 

Sve ispod toga, je feedanje algoritama i podataka i donošenje preprogramiranih zaključaka što nije AI. (najnaprednij primjerak Watson spada u ANI kategoriju)

 

Ko sto rekoh, ne pametuj. Upravo si sam sebe pobio jer si naveo podjelu AI-a na ANI i AGI. Nije tacno da se "po znanstvenoj zajednici" sve ispod AGI level-a se ne zove AI. Ono sto je tacno to da zapravo AGI ne postoji, a da je jedini AI koji "radi" zapravo ML.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Na MIT-u razvijen sustav koji upozorava na pro
Molim od redakcije buga obrazloženje zašto mi je uklonjen komentar. Hvala
*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Na MIT-u razvijen sustav koji upozorava na pro
knight kaže...
gkelekov kaže...
knight kaže...

Machine learning je AI, a ovo je u potpunosti ML (iako nista specijalno, klasifikacijski problem sa fotografijama, plus prepoznavanje fotografije), tako da ne pametujte.

ML je basic podskup ANI-a (Artificial Narrow Intelligence), što publicisti popularno vole nazivat AI. A realno nema veze s AI.
Da ne pamtujem nekima koji su tu jako "pametni".

 

 

AI po znanstvenoj zajednici je AGI level (Artifical General Inteligence) i sve ispod toga se ne zove AI.
Ta razina omogućuje skupljanje, planiranje, samostalno učenje i samostalno kombiniranje svih tih skillova za rješavanje problema.
To je razina koja se ne može postić više s programiranim algoritmima, već ih AI sam radi i prilagođava sebi.

 

Sve ispod toga, je feedanje algoritama i podataka i donošenje preprogramiranih zaključaka što nije AI. (najnaprednij primjerak Watson spada u ANI kategoriju)

 

Ko sto rekoh, ne pametuj. Upravo si sam sebe pobio jer si naveo podjelu AI-a na ANI i AGI. Nije tacno da se "po znanstvenoj zajednici" sve ispod AGI level-a se ne zove AI. Ono sto je tacno to da zapravo AGI ne postoji, a da je jedini AI koji "radi" zapravo ML.

ML je basic podskup ANI i samim time nije samostalno nikakav AI. Please uključi malo mozak, ne samo čitat, tj slušat kako te neko fila s informacijama i onda sve obradiš i vjeruješ. (a to je doslovno ML).

Ovaj ML mogu relano isprogramirat i fillat ga s slikama i počinjem na slikama u photoshopu duplirat na glupa mjesta (npr na nebu) srušene zapuštene zgrade i on će zaključiti da je % propadanja veći, a ne bude shvatio da input nije dobar i da s njim nešto ne valja. Kakav je onda to AI?
AGI je pravi AI, sve ispod je dobilo ime ANI samo i JEDINO jer nismo sposobni napraviti bolje pa da se znanstvena zajednica ima s čime hvalit.

Niti jedan ANI stroj ne bude ti odgovorio na pitanje: "Što je smisao života?" Bacat će cachirane gluposti: "42, according to this, according to that...." Kao što IBM Watson radi.

Sad uzmi jedno trogodišnje dijete i pitaj ga isto. Pa ćeš vidjet što će pričat.. Kreirat nove algoritme, povezat postojeće i sve to kombinirat. I nema tu % predviđenog točnog odgovora

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.7.2017 10:13 (gkelekov).
16 godina
offline
Na MIT-u razvijen sustav koji upozorava na problem

AGI je pravi AI, sve ispod je dobilo ime ANI samo i JEDINO jer nismo sposobni napraviti bolje pa da se znanstvena zajednica ima s čime hvalit.


Ti ocigledno ne kontas da se tu nista ne pika tvoje filozofiranje na tu temu i da citiranu recenicu mozes objesiti macku o rep. Mislim da ne treba biti posebno pametan da skontas ako je AGI istovremeno AI, a i ANI istovremeno AI, da to ne znaci ako neko za nesto kaze da je AI, da je to AGI. Da je samo AGI == AI, onda ne bi bilo potrebe za diferenciranjem tih pojmova, odnosno ne bi ni postojao AGI vec samo AI pojam. 
A ti jednostavno nisi pozvan da odlucujes o ovoj podjeli niti se tvoje pojasnjenje, kao forumskog filozofa, koji ocigledno nema nikakvog konkretnog znanja na temu - ubraja u relevantno. Ti kao da kazes: "Boli me briga sta kaze struka, priznajem samo svoj sud o ovom pitanju, a to je da je vjestacka inteligencija samo AGI". Imas pravo da tako mislis, ali u strucnom smislu - lupetas.

Na temu "photoshopiranja" i "podvaljivanja" fotografija. Photoshopiranom fotografijom mozes zavarati i covjeka i masinu. Poenta je koliko je covjek inteligentan ili koliko je algoritam dobar, i svakako koliko je kvalitetna fotomontaza. Samim time to uopste nije faktor koji diferencira pravu, prirodnu ili vjestacku inteligenciju, od te "neprave" ili kako je zoves vec.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Na MIT-u razvijen sustav koji upozorava na pro
knight kaže...

AGI je pravi AI, sve ispod je dobilo ime ANI samo i JEDINO jer nismo sposobni napraviti bolje pa da se znanstvena zajednica ima s čime hvalit.


Ti ocigledno ne kontas da se tu nista ne pika tvoje filozofiranje na tu temu i da citiranu recenicu mozes objesiti macku o rep. Mislim da ne treba biti posebno pametan da skontas ako je AGI istovremeno AI, a i ANI istovremeno AI, da to ne znaci ako neko za nesto kaze da je AI, da je to AGI. Da je samo AGI == AI, onda ne bi bilo potrebe za diferenciranjem tih pojmova, odnosno ne bi ni postojao AGI vec samo AI pojam. 
A ti jednostavno nisi pozvan da odlucujes o ovoj podjeli niti se tvoje pojasnjenje, kao forumskog filozofa, koji ocigledno nema nikakvog konkretnog znanja na temu - ubraja u relevantno. Ti kao da kazes: "Boli me briga sta kaze struka, priznajem samo svoj sud o ovom pitanju, a to je da je vjestacka inteligencija samo AGI". Imas pravo da tako mislis, ali u strucnom smislu - lupetas.

Na temu "photoshopiranja" i "podvaljivanja" fotografija. Photoshopiranom fotografijom mozes zavarati i covjeka i masinu. Poenta je koliko je covjek inteligentan ili koliko je algoritam dobar, i svakako koliko je kvalitetna fotomontaza. Samim time to uopste nije faktor koji diferencira pravu, prirodnu ili vjestacku inteligenciju, od te "neprave" ili kako je zoves vec.

Samo pogledaj sljedeći video. O kvaliteti ANI.a

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.7.2017 23:03 (gkelekov).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice