Mladi i dalje bježe s Facebooka

poruka: 38
|
čitano: 4.885
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mladi i dalje bježe s Facebooka".
16 godina
offline
Mladi i dalje bježe s Facebooka
Santana kaže...

 To bi bilo tak kad nebi bilo drugih ljudi koji stavljaju gluposti, na kraju sam morao zbog toga sve ljude blokirat i onda im ispadne kao platforma za novosti, a za to ju uopce ne trebam.
Onda se ljudi cude kak nisam vidio nekaj kaj su stavili.

 To opet zavisi od ljudi s kojima se družiš. Ako si morao da blokiraš sve ljude, onda imaš čudnu selekciju prijatelja,

 

Među 500+ kontakata koje imam, nađe se nekoliko "slučajeva" koji su inače uglavnom krajnje ok osobe, ali vole da dele antivakcinaške idiotarije, članke koji se bave politikom i istorijom, pri čemu se pozivaju na Jovana Deretića, slike jezivo unakaženih životinja u cilju promovisanja veganstva i slične stvari, ali to je šačica ljudi i u tim slučajevima prosto blokiram sadržaj sa stranica sa kojih potiče taj sadržaj, ili stavim Show less from tih osoba, i ono što ostane je uglavnom korektno.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.8.2017 12:40 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Mladi i dalje bježe s Facebooka
Ivan(4) kaže...
Santana kaže...

 To bi bilo tak kad nebi bilo drugih ljudi koji stavljaju gluposti, na kraju sam morao zbog toga sve ljude blokirat i onda im ispadne kao platforma za novosti, a za to ju uopce ne trebam.
Onda se ljudi cude kak nisam vidio nekaj kaj su stavili.

 To opet zavisi od ljudi s kojima se družiš. Ako si morao da blokiraš sve ljude, onda imaš čudnu selekciju prijatelja,

 

Među 500+ kontakata koje imam, nađe se nekoliko "slučajeva" koji su inače uglavnom krajnje ok osobe, ali vole da dele antivakcinaške idiotarije, članke koji se bave politikom i istorijom, pri čemu se pozivaju na Jovana Deretića, slike jezivo unakaženih životinja u cilju promovisanja veganstva i slične stvari, ali to je šačica ljudi i u tim slučajevima prosto blokiram sadržaj sa stranica sa kojih potiče taj sadržaj, ili stavim Show less from tih osoba, i ono što ostane je uglavnom korektno.

 nema on čudnu selekciju prijatelja nego ti imaš čudnu percepciju šta je prijatelj.... Hočeš reći da ti imaš 500+ prijatelja? Ja sam bio na fb odustao od njeag i imam iste prijatelje koje sam imao i prije... Gdje grijesim??????????

16 godina
offline
Mladi i dalje bježe s Facebooka

Lepo sam napisao 500+ kontakata (a ne prijatelja). Osim prijatelja, tu su i svi ostali ljudi iz osnovne, srednje, sa fakulteta, ljudi koje sam upoznao baveći se plesom i drugim hobijima, rodbina... Daleko od toga da su mi svi bliski, ali mi svi jesu realni kontakti i ni izbliza nisu svi za blok. Ljude koje bih blokirao se generalno trudim da nemam ni kao površne kontakte, a ako je neko "morao" da blokira "sve" ljude, definitivno mislim da ima čudnu selekciju. Ili je sam čudan.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Mladi i dalje bježe s Facebooka

Ok. I kakva je tvoja interakcija sa svim tim ljudima? Gledas slike koje ljudi postaju ili razgovarate?  Ja uopste ne vidim smisao virenja u tudhe zivote a isto tako ne vidim smisao kacenja svog privatnog zivota on line da drugi vire u njega.., Citav koncept mi je totalno glup..... Samo se ljudi otudjuju jedno od drguih pod maskom drustvene mreze.... Nema te drustvene mreze koja moze zamijenuti kaficu i cavrljanje sa ljudima....

9 godina
neaktivan
offline
Mladi i dalje bježe s Facebooka

Ma ja mislim da ste vi previše zabrijali na to sve... Jer smatram da je to toliko jednostavno, samo log out i kraj priče

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Mladi i dalje bježe s Facebooka

a meni je najbolje kad ženska ekipa 40+ olajava klinku da je "laka"...

 

a glavna alapača (nadopuna: sve su udate majke) ima na FBu sliku sebe na WC školjci sjedi onako s boka se cela butina vidi (ne loše, ne bih trebao ni pijan biti...) + još x slika koje su najblaže rečeno neukusne...

 

i kad joj velim da je licemjerna (i uputim na te slike) veli: to je popularno među mladima.... 

 

za Boga miloga, ako prođe ljeto trideseto, nisam više mladić..

 

a ona s 40+ je omladinka....

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.8.2017 13:15 (Stric_Jura).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Mladi i dalje bježe s Facebooka
Santana kaže...

 To bi bilo tak kad nebi bilo drugih ljudi koji stavljaju gluposti, na kraju sam morao zbog toga sve ljude blokirat i onda im ispadne kao platforma za novosti, a za to ju uopce ne trebam.
Onda se ljudi cude kak nisam vidio nekaj kaj su stavili.

 pa kazem meni uopce ne prikazuje od frendova nista zato sto im ne posjecujem profile ,vidim jedino statuse od nekih ljudi koje samo pratim i kod kojih sam stavio "see first" opciju , zato jer me zanima sta imaju za reci, ali dobro svatko koristi sta mu odgovara

16 godina
offline
Mladi i dalje bježe s Facebooka
Torent kaže...

Ok. I kakva je tvoja interakcija sa svim tim ljudima? Gledas slike koje ljudi postaju ili razgovarate?  Ja uopste ne vidim smisao virenja u tudhe zivote a isto tako ne vidim smisao kacenja svog privatnog zivota on line da drugi vire u njega.., Citav koncept mi je totalno glup..... Samo se ljudi otudjuju jedno od drguih pod maskom drustvene mreze.... Nema te drustvene mreze koja moze zamijenuti kaficu i cavrljanje sa ljudima.... 

Sa većinom tih ljudi imam neka zajednička interesovanja. Ako je neko ko se bavi istim hobijem kao ja zainteresovan za neki događaj ili je podelio neki članak, postoji dobra šansa da će i meni biti zanimljiv. Ako je nešto što me ne zanima, odskrolujem dalje. Fotografije iz izlazaka me generalno ne interesuju, ali povremeno neko ode u neki zanimljiv grad, ili na planinarenje, ili nešto drugo, a zanimljivo, i za te slike mi je interesantno da ih vidim.

 

Naravno, deo ljudi mi je na toj listi kontakata iz nekih "istorijskih" razloga, na primer ljudi iz osnovne škole, od kojih se realno družim još samo s jednim prijateljem, i sa njima uglavnom nemam interakciju, ali FB je dovoljno pametan da mi ne prikazuje na zidu objave tih ljudi (a, pretpostavljam ni moje njima), tako da mi apsolutno ne smetaju, a kad se napravi neka inicijativa, recimo da se okupi staro odeljenje, FB je vrlo zgodan za organizaciju toga i onda je dobro imati i njih među kontaktima.

 

Sad mi pade na pamet, pre nekoliko godina sam na FB video status koji je otprilike glasio "Ako je neko zainteresovan da sa mnom i još jednim drugarom ide u Japan krajem marta, neka se javi." Objavila ga je drugarica s fakulteta sa kojom se nikad nisam baš intenzivno družio, ali sam je poznavao kao vrlo korektnu osobu. Javio sam joj se iz radoznalosti, čisto da vidim kako izgleda organizacija takvog puta, a na kraju sam otišao sa njima. I tako sam ja bio u Japanu pomalo i zahvaljujući FB-u i njegovom svojstvu da nas povezuje sa mnogo više ljudi od onog broja s kojima bismo inače održavali kontakt.

 

EDIT: Nije poenta društvene mreže da zameni kaficu, pogrešno je uopšte pričati na tu temu.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.8.2017 13:22 (Ivan(4)).
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice