Mladima je bitnije imati pristup glazbi nego je po

poruka: 27
|
čitano: 3.247
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mladima je bitnije imati pristup glazbi nego je po".
8 godina
offline
Mladima je bitnije imati pristup glazbi nego je po

nama starcima tesko se rijesiti navike iz vremena kad se glazba reproducirala sa vinila

waaagh
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Mladima je bitnije imati pristup glazbi nego je po

a nekima i pusčala 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Mladima je bitnije imati pristup glazbi nego je po

Dok god je i torenta, meni nikakav streaming ne treba, lijepo sve stavim na SD karticu i nju u mob i tako. Stvarno ne shvaćam sve ove ljude što vidim da idu okolo, pa glazbu pslušaju preko YouTube-a dok su vani. 

404 Greške a nema ih nigdje
Moj PC  
14 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mladima je bitnije imati pristup glazbi nego j
Imam deezer na svim svojim kompovima i mobitelima. 200+ playlista slozenih. Po zelji ih syncam na sd kartice ili bilo gdje, za offline slusanje. Nove pjesme/playliste mi se automatski propagiraju na sve uredjaje/playere.

Stvarno ne kuzim kak se nekom da petljati sa torentima, pa presnimavati, pa skladistiti.. so 2000s :)
13 godina
online
Mladima je bitnije imati pristup glazbi nego je po

Neznam, možda sam prekonzervativnog stava, ali dok je dobra radio postaja, ima i malo reklama! 

Nedavno sam slušao BBC6, i mogu kazati da imaju predobar koncept rada i vrstu muzike koju puštaju, da interwieve ne spominjem, gdje je zadnji koji sam slušao bio o Bee Gees-ima, uz pomalo proširenu notu usporedbe svega iz tog doba! 

Ako to i spada u streaming muzike, nekog već oblika, i ja bih to prihvatio, obzirom me voditelj iznenadi vrlo često ugodno sa svojim izborom glazbe! 

ATJ Lučko
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Mladima je bitnije imati pristup glazbi nego j
mcf kaže...
Imam deezer na svim svojim kompovima i mobitelima. 200+ playlista slozenih. Po zelji ih syncam na sd kartice ili bilo gdje, za offline slusanje. Nove pjesme/playliste mi se automatski propagiraju na sve uredjaje/playere.

Stvarno ne kuzim kak se nekom da petljati sa torentima, pa presnimavati, pa skladistiti.. so 2000s :)

 Deezer koristim par mjeseci i ne znam kako sam uopce mogao zivjet bez njega. 

 

Battlenet - TheProdigy#2234
7 godina
neaktivan
offline
Mladima je bitnije imati pristup glazbi nego je po

Stream all the way. Nema sanse da svaki put kad izade neka nova pjesma prvo skidam, prebacujem s kompa na jedan uredaj i onda na drugi.

 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mladima je bitnije imati pristup glazbi nego j
mcf kaže...
Imam deezer na svim svojim kompovima i mobitelima. 200+ playlista slozenih. Po zelji ih syncam na sd kartice ili bilo gdje, za offline slusanje. Nove pjesme/playliste mi se automatski propagiraju na sve uredjaje/playere. 
Stvarno ne kuzim kak se nekom da petljati sa torentima, pa presnimavati, pa skladistiti.. so 2000s :)

Streaming je dobra stvar ali deezer je koma. Ocajan search, relativno losa ponuda glazbe, losa integracija sa mobitelom...

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
12 godina
neaktivan
offline
Mladima je bitnije imati pristup glazbi nego je po

Evo ja koristim soundcloud, meni je okej. Prije dok bi muziku trpao na mobitel bio je problem kad me uhvati gušt na neku pjesmu koju nemam, onda skinem pjesmu ali mi se onda sluša neka treća...i tako stalno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mladima je bitnije imati pristup glazbi nego j
@supremecommander tja, izbor glazbe je relativan, ja na deezeru imam manje vise sve sto me zanima. Ako na njemu nema muzike koju slusas, onda ti je besmislen naravno.

Inace , deezer ima opciju da uploadas vlastitu kolekciju na svoj deezer acc, ako ti nesto fali. Uploadas jednom mp3 i to je to, dalje je u tvojoj kolekciji i ide na sve uredjaje.

https://support.deezer.com/hc/en-gb/articles/201173882-How-do-I-upload-an-MP3-to-Deezer-

Za search i integraciju pretpostavljam da moze i bolje, ali ja osobno ne vidim neke probleme. Search radi, integracija na tri do cetiri moba mi radi bez greske (imam familiy acc). Ali, vjerujem da si u pravi, sigurno postoje neke stvari koje ti nedostaju. Ja osobno zadovoljan.
12 godina
offline
Re: Mladima je bitnije imati pristup glazbi nego j
Prije sam koristio deezer,spotify a, ponekad i ID radio.
Al, nekak mi nema boljeg od offline mjuze.Skinem na SD kj ja hoću u kvaliteti kojoj hoću i sve to slušam u dobrom (kvalitetnom) playeru.
Još ak imaš bilo kakve van-prosječne sluške kud ćeš bolje.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mladima je bitnije imati pristup glazbi nego j
SupremeCommander kaže...
mcf kaže...
Imam deezer na svim svojim kompovima i mobitelima. 200+ playlista slozenih. Po zelji ih syncam na sd kartice ili bilo gdje, za offline slusanje. Nove pjesme/playliste mi se automatski propagiraju na sve uredjaje/playere. 
Stvarno ne kuzim kak se nekom da petljati sa torentima, pa presnimavati, pa skladistiti.. so 2000s :)

Streaming je dobra stvar ali deezer je koma. Ocajan search, relativno losa ponuda glazbe, losa integracija sa mobitelom...

 

 

Loša ponuda glazbe? Koristio sam sve trenutno dostupne Streaming servise i Deezer debelo vodi u ponudi glazbe. Od klasične glazbe, preko komercijalne glazbe, pa sve do undeground žanrova se može pronaći na Deezeru. Definitivno BestBuy. Možda se varam pa ako ipak nisi pronašao ono što slušaš isprike, ali vjerujem da trenutno bolje od ponude Deezera ne može.

Bolje pet do dvanaest, nego nijednu poslije jedan.
13 godina
offline
Re: Mladima je bitnije imati pristup glazbi nego j
@frk a to se razlikuje od deezera kako, na kojem isto skidas offline sto zelis, gdje zelis, i biras offline kvalitetu/velicinu ?
12 godina
offline
Re: Mladima je bitnije imati pristup glazbi nego j
Prije sam koristio deezer,spotify a, ponekad i ID radio.
Al, nekak mi nema boljeg od offline mjuze.Skinem na SD kj ja hoću u kvaliteti kojoj hoću i sve to slušam u dobrom (kvalitetnom) playeru.
Još ak imaš bilo kakve van-prosječne sluške kud ćeš bolje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mladima je bitnije imati pristup glazbi nego j
Kakvu glazbu mladi slušaju, nije čudno da ju ne žele posjedovati.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
16 0 hvala 0
15 godina
offline
Mladima je bitnije imati pristup glazbi nego je po

tako je i sa ženama: čemu kupovati knjige kad postoji knjižnica?! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Mladima je bitnije imati pristup glazbi nego je po

Generacije poslje 90' nikad nisu ni ćule glazbu

 
5 2 hvala 0
16 godina
offline
Mladima je bitnije imati pristup glazbi nego je po

Glazba se današ baš i ne sluša i ne uživa nego doživljava kao nešto prolazno,

ona se samo čuje dok radiš nešto drugo, doduše malo od te glazbe danas i zaslužuje bolji tretman.

 

Ali sjećam se kakav je to gušt bio ubaciti Highway to Hell album u liniju, pogasiti sve okolo (ja sam gasio i svjetla po noći) i

jednostavno uživati u čistom zvuku i u svakoj noti...aaah

 
3 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Mladima je bitnije imati pristup glazbi nego j
PaleRider kaže...

Glazba se današ baš i ne sluša i ne uživa nego doživljava kao nešto prolazno,

ona se samo čuje dok radiš nešto drugo, doduše malo od te glazbe danas i zaslužuje bolji tretman.

 

Ali sjećam se kakav je to gušt bio ubaciti Highway to Hell album u liniju, pogasiti sve okolo (ja sam gasio i svjetla po noći) i

jednostavno uživati u čistom zvuku i u svakoj noti...aaah

 Istina je to kaj kažeš, al kaj je Rozga ili Niki Minaj materijal za sjest i uživat? :D
Siguran sam da onaj ko uživa u glazbi, sluša ono u čem se da uživat, a to su rijetke pjesme današnjice...

Btw jel ima kakvih naznaka skorog dolaska spotify-a kod nas? Bilo je kao da bi ga mogli dobit tijekom 2017...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Mladima je bitnije imati pristup glazbi nego j
Angus_Young kaže...

Generacije poslje 90' nikad nisu ni ćule glazbu

Ah, taj famozni elitizam stare garde. Većina današnje mainstream glazbe možda je smeće, ali to ne znači da je sva moderna glazba smeće. Ispod tog debelog sloja go**a imaš dosta izvrsnih indie bisera.

13 godina
offline
Mladima je bitnije imati pristup glazbi nego je po

I meni je Deezer i streamanje super ali prošle godine mi je od jednom nestalo pola stvari iz favorita sa Deezera i nikad se nije vratilo što bi mi se teško desilo sa offline muzikom.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mladima je bitnije imati pristup glazbi nego j
NecroKnight kaže...

Ah, taj famozni elitizam stare garde. Većina današnje mainstream glazbe možda je smeće, ali to ne znači da je sva moderna glazba smeće. Ispod tog debelog sloja go**a imaš dosta izvrsnih indie bisera.

 To bez daljnjega. Ono što tvrdim je da je generacija 90' odrasla na digitalnom mediju prenosa zvuka. Imam neke svoje teorije sa kojima se mnogi ne slažu vezano uz spektar frekvencija zvuka. Recimo kad udaraš nekakav ritam drugi se može vezat i udarat neki svoj ritam, ali se poklapat na određene uzorke u tvom ritmu. Kad vas dvojca prepoznate uzorak koji niti jedan ne svirate i poćnete graditi oko njega muzićari to nazivaju groove. Tvrdim da je ista stvar sa zvukom instrumenta odnosno izvora zvuke općenito, te da se u spektru frekvencija koje generiraju vežu i zvuće dobro ukoliko im se harmonici poklapaju.
Ono što tvrdim da su ti bitni harmonici u spektru iznad onoga koji je definiran CD standardom zapis zvuka i da ti kao treći ne možeš osjetiti groove ove dvojce slušanjem sa takvog medija. 

16 godina
offline
Re: Mladima je bitnije imati pristup glazbi nego j
Angus_Young kaže...
NecroKnight kaže...

Ah, taj famozni elitizam stare garde. Većina današnje mainstream glazbe možda je smeće, ali to ne znači da je sva moderna glazba smeće. Ispod tog debelog sloja go**a imaš dosta izvrsnih indie bisera.

 To bez daljnjega. Ono što tvrdim je da je generacija 90' odrasla na digitalnom mediju prenosa zvuka. Imam neke svoje teorije sa kojima se mnogi ne slažu vezano uz spektar frekvencija zvuka. Recimo kad udaraš nekakav ritam drugi se može vezat i udarat neki svoj ritam, ali se poklapat na određene uzorke u tvom ritmu. Kad vas dvojca prepoznate uzorak koji niti jedan ne svirate i poćnete graditi oko njega muzićari to nazivaju groove. Tvrdim da je ista stvar sa zvukom instrumenta odnosno izvora zvuke općenito, te da se u spektru frekvencija koje generiraju vežu i zvuće dobro ukoliko im se harmonici poklapaju.
Ono što tvrdim da su ti bitni harmonici u spektru iznad onoga koji je definiran CD standardom zapis zvuka i da ti kao treći ne možeš osjetiti groove ove dvojce slušanjem sa takvog medija. 

 

Po meni razlika u analognom i digitalnom je više subjektivne naravi, puno bitniji je mastering (koji se usput od 90-tih drastično promjenio) i oprema na kojoj reproduciraš zvuk,

većina prosječnih zvučnika i slušalica uopće ne može reproducirati snimljeni raspon frekvencija.

 

Od FLAC-a bolje ne može. A ako uspoređuješ analog i lossy formate (MP3) onda naravno analog je bolji premda i tu većina ljudi neće primjetit razliku kod 320kbit/s i više.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Mladima je bitnije imati pristup glazbi nego j
Samo da odgovorim ovim "starkeljama" kaj kukaju kak danas nema dobre glazbe :D. Itekako ima, samo vi to ne pratite kak ste nekad, a i nekad se tesko presaltat na nesto "modernije". :)
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mladima je bitnije imati pristup glazbi nego je po

Ja bih mozda i streamao, ali mi puno prometa ode. Doma imam eksterni na media playeru koji svako toliko sinkroniziram sa glavnom pohranom glazbe. Nekad streamam sa moba na tv kad sam umoran, ili sjednem, a komp, otvorim Foobar i trazim sto hocu. 

A dosta kolekcije je .flac, svaka pjesma od ELO ima oko 180MB, nije mi to za streamanje :) 

Mobitel isto ima oko 50 gb pjesama, spojim ga auxom na auto i uzivam :) 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Mladima je bitnije imati pristup glazbi nego j
mcf kaže...
@supremecommander tja, izbor glazbe je relativan, ja na deezeru imam manje vise sve sto me zanima. Ako na njemu nema muzike koju slusas, onda ti je besmislen naravno.

Inace , deezer ima opciju da uploadas vlastitu kolekciju na svoj deezer acc, ako ti nesto fali. Uploadas jednom mp3 i to je to, dalje je u tvojoj kolekciji i ide na sve uredjaje.

https://support.deezer.com/hc/en-gb/articles/201173882-How-do-I-upload-an-MP3-to-Deezer-

Za search i integraciju pretpostavljam da moze i bolje, ali ja osobno ne vidim neke probleme. Search radi, integracija na tri do cetiri moba mi radi bez greske (imam familiy acc). Ali, vjerujem da si u pravi, sigurno postoje neke stvari koje ti nedostaju. Ja osobno zadovoljan.

 ta opcija za upload je u najmanju ruku smiješna, 45 mb prometa plafon, to nije ni pola jednog prosječnog albuma u 320 kbps..

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Mladima je bitnije imati pristup glazbi nego j
PaleRider kaže...

Po meni razlika u analognom i digitalnom je više subjektivne naravi, puno bitniji je mastering (koji se usput od 90-tih drastično promjenio) i oprema na kojoj reproduciraš zvuk,

većina prosječnih zvučnika i slušalica uopće ne može reproducirati snimljeni raspon frekvencija.

 

Od FLAC-a bolje ne može. A ako uspoređuješ analog i lossy formate (MP3) onda naravno analog je bolji premda i tu većina ljudi neće primjetit razliku kod 320kbit/s i više.

 Nije subjektiva nego realna:


Mastering 90' je iskoristio mogućnost zapisa dinamićnog raspoona novog medija od 90dB za sav spektar frekvencija nešto sa ćima se analogni nikako nije mogao nositi. Rjetkost je da će te analogni zapis uvjeriti da je instrument koji je snimljen sa tobom u prostoru dok digitalni zapis tu nema nikakvog problema.
Većina zvućnika ima više problema sa reprodukcijom niskih tonova dok im visoki tonovi ne predstavljaju nikakav problem

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice