Mobitel HP Elite x3 po cijeni prijenosnika, zamjen

poruka: 101
|
čitano: 8.339
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mobitel HP Elite x3 po cijeni prijenosnika, zamjen".
13 godina
neaktivan
offline
Mobitel HP Elite x3 po cijeni prijenosnika, zamjen

windows 10 mobile je dosao prekasno... da je na ovoj razini bio kad je izasao wp 7 mozda bi i bilo nesto od njega...

http://g.bf4stats.com/5x9DH6mr/pc/53COP-ceco.png
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Mobitel HP Elite x3 po cijeni prijenosnika, zamjen

ako ih, s obzirom na OS, toliko nađete."

Ti bi trebao biti neutralan.

 
0 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Mobitel HP Elite x3 po cijeni prijenosnika, za
Dex.pwn kaže...

ako ih, s obzirom na OS, toliko nađete."

Ti bi trebao biti neutralan.

 

Ne bi

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Mobitel HP Elite x3 po cijeni prijenosnika, zamjen

Jeftinije onda dic u Azureu neku virtualnu masinu i onda se spajat preko remote-a na nju. Jel itko zna kolko su dobre WP10 remote desktop aplikacije.

 
0 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Mobitel HP Elite x3 po cijeni prijenosnika, zamjen

Ma tko jos i zasto uopce koristi Windows mobile OS? Niti jedan od naših partnera nije zainteresiran za njega koliko god microsoft radio veliku pricu oko jedne obicne gluposti nazvane Continuum. Ili Android ili iOS. Druge alternative ne postoje. Blackberry se neko vrijeme držao među onim jako konzervativnim klijentima kojima je Android bio igračka, ali i oni su se preobratili. Microsoft tu nema pojma sto bi. Mozda da krene izdavati hiper jeftine uređaje ili ih dijeliti besplatno uz burek u pekarni ili kao dio K-PLUS brenda, mozda bi ugrabio kakav minorni postotak. Ali i to je pitanje.

 

a ovo godišnje plaćanje HPu da mozes pokretati desktop aplikacije, mislim WTF?? Danas imas Intel compute stick za 100 USD kojeg ustekas gdje god hoces i imas punu verziju Windowsa. Bez plaćanja ebene pretplate.

Moj PC  
2 5 hvala 0
15 godina
offline
Mobitel HP Elite x3 po cijeni prijenosnika, zamjen

8000 somica za windows 10 telefon...bas me zanima broj prodanih primjeraka...di su oni forumasi sta tvrdili da ce windows phone imat 30% trzista u par godina? 

 
4 3 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Mobitel HP Elite x3 po cijeni prijenosnika, za

Ima ih i sad samo sto sad tvrde da je to za bogatu elitu prefinjenog ukusa... Doduse prije par mjeseci su tvrdili da je to phoe za profesionalce.... Volio bih profica koji sve ovo tegli i efikasan je u svom poslu.. Cijenu necu komentarisati jer ako ima budala koji ce ovo platiti....

16 godina
offline
Mobitel HP Elite x3 po cijeni prijenosnika, zamjen

Mislio sam da će biti papreno, ali su ipak uspeli da me iznenade. "Jeste 1000€ skupo, ali ovo menja i laptop! S tim što za laptop treba još dokupiti Mobile Extender i plaćati pretplatu."

 

Dakle, prvo kupim phablet sa OS-om koji niko* ne želi za 1000€ i imam telefon i tablet (dakle, phablet kao phablet, samo po ogromnoj ceni, i ovde sa WM). Onda da bi to stvarno postalo 3u1 doplatim nepoznati iznos (prema nekim informacijama, 200€) za Mobile Extender, plus 1160€ pretplate da bih 40 sati mesečno tokom dve godine mogao da koristim šačicu izabranih desktop aplikacija, na emuliranoj mašini s 4GB RAM-a.

 

To jest, 1000€ za phablet i dodatnih 1360€ za dve godine korišćenja laptopa ograničene funkcionalnosti.  Zaboga, taman i da sam WM fan i da mi se daje 1000€ za telefon, za tih dodatnih 1360€ se kupi dobar pravi ultrabook (npr toliko je pre dve godine koštao Zenbook koji koristim - Haswell i7 (DC), 8GB RAM, 256GB SSD, Gorilla Glass i na ekranu i na spoljašnjoj strani poklopca... sad verovatno ima i nešto bolje).

 

 

*Osim Dadna i Mukulem

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
3 1 hvala 1
13 godina
offline
Mobitel HP Elite x3 po cijeni prijenosnika, zamjen

Još gore od situacije kad ugledaš super komada, popališ se i onda u vidokrug utrči njena majka.

 

Cijena je hladan tuš s tekućim dušikom. Moš' me overclockat koliko god hoćeš, neću se zagrijati ni za stupanj. A moglo je biti super iskustvo. Moguće da je ovo jedan od zadnjih čavala za ovaj OS.

Stručnjak za odmaganje...
 
3 1 hvala 0
12 godina
online
Re: Mobitel HP Elite x3 po cijeni prijenosnika, za
ceco22 kaže...

windows 10 mobile je dosao prekasno... da je na ovoj razini bio kad je izasao wp 7 mozda bi i bilo nesto od njega...

 

wow, svaki komentar je suvisan

 

da si rekao umjesto windows 8.1 pa hajd, al ni manje ni vise nego wp7, microsoftov prvi windows phone OS.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mobitel HP Elite x3 po cijeni prijenosnika, za
Indestructible kaže...
ceco22 kaže...

windows 10 mobile je dosao prekasno... da je na ovoj razini bio kad je izasao wp 7 mozda bi i bilo nesto od njega...

 

wow, svaki komentar je suvisan

 

da si rekao umjesto windows 8.1 pa hajd, al ni manje ni vise nego wp7, microsoftov prvi windows phone OS.

 pa rekao sam onaj s kojim su najvise ukakali stap...
Ali WP 7 nije bio prvi MS OS za smartphone ;)

http://g.bf4stats.com/5x9DH6mr/pc/53COP-ceco.png
15 godina
offline
Mobitel HP Elite x3 po cijeni prijenosnika, zamjen

meni je na ovaj način zaslon prevelik. koji će ti q više od 3 cm (dijagonale, jasno)? jedino tako možeš jednu ćeliju excela promatrati i u njoj raditi u punoj raskoši. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Mobitel HP Elite x3 po cijeni prijenosnika, za
ceco22 kaže...
Indestructible kaže...
ceco22 kaže...

windows 10 mobile je dosao prekasno... da je na ovoj razini bio kad je izasao wp 7 mozda bi i bilo nesto od njega...

 

wow, svaki komentar je suvisan

 

da si rekao umjesto windows 8.1 pa hajd, al ni manje ni vise nego wp7, microsoftov prvi windows phone OS.

 pa rekao sam onaj s kojim su najvise ukakali stap...
Ali WP 7 nije bio prvi MS OS za smartphone ;)

 jasno je da su sa njim zahebali i sefa i stanicu, ali pricas da je w10m umjesto wp7 koji je izasao, kad ono 2010te 2011te?

i da, zato sam upravo spomenuo phone, a ne mobile :)

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
10 godina
neaktivan
offline
Re: Mobitel HP Elite x3 po cijeni prijenosnika, za

Ja sam pesimist u vezi ovoga, 

 

1 premalo aplikacija a i aplikacije nisu poput onih koje koristim na desktop windowsu

 

2 previše je skup, mislim da je čak jeftinije uzeti mini android računalo (hdmi)  i njega nositi ako baš trebate mobilno računalo i k tome spremati u cloud pa iz clouda gledati na smartphoneu kojeg imate., 

 

3 PC je i dalje jeftiniji i isplativiji od toga, zašto bi netko stalno iskopčavao to?  ja radje imam PC i spremam u cloud ono što mi treba. 

 

Mogli su krenuti kao Asus sa zenfone serijom,prvo nuditi vrhusnke specifikacije za manje novada a kasnije kada izgradiš ime počnes dizati cijenu. Evo Zenfone 3, dignuli cijenu dosta u usporedbi sa zenfone 2. 

 

 

 

Ne kažem da ovo neče imati svojeg kupca, uvjek se nađe neki bogatun koji ovo mora ugrabiti ali sa druge strane ne vjerujem da će ovo imati značajnu prodaju. 

 

14 godina
offline
Mobitel HP Elite x3 po cijeni prijenosnika, zamjen

Android telefon, android tablet i linux (ili windows računalo) desktop + laptop. Sinhronizacija datoteka putem dropboxa, chrome vezan uz google račun. Za koji god uređaj sjednem imam svoje radno okruženje. Windowse pokrećem u virtualki imače koristim codeweavers crossover office. Sve navedeno košta kao microsoftov telefon.

Bilo da sam kući, na poslu ili na putu uvjek sa sobom imam svoje radno okruženje, razlikuje se samo raspoloživa snaga i veličina monitora.

Mislim da je MS ovdje fulao cijelu loptu, u prvom redu što se sigurnosti tiče, nerazumno je sav rad vezati uz jedan uređaj, isti se može oštetiti, izgubiti i što sve ne. Više uređaja koji mogu koristiti iste servise, imati dostupne sve datoteke potpuno poništavaju potrebu za sve u jednom uređaju. Kako MS prodaje softver, neekonomično je imati više računala  po jednom korisniku.

Po mom skromnom mišljenju ovakav telefon niti je za profesionalce, niti je za šminkere, niti je široke mase. Može se prodati samo nekom jadniku koji potpisuje robovlasnički telefonski ugovor sa objašnjenjem kako je to uber stroj, kojeg se eto može dobiti za 1 kn. Drukčiji način prodaje ne smatram mogućim.

Microsoft je postao talac svog modela, i ukoliko ne pređe na model slobodnog softvera ne piše mu se dobro. Kod slobodnog softvera razvijaju se i publiciraju samo najnovije verzije koje su dostupne svima. 

Problem je u tome što MS ukoliko želi prodati proizvod mora stvoriti potrebu za svojim softverom, to postiže na taj način što softver ograničava čini nekompatibilnim sa starijim verzijama i međunarodnim standardima koristeći široku bazu postojećih korisnika. No sve to nema neku dugoročnu perspektivu.

 

 
1 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Mobitel HP Elite x3 po cijeni prijenosnika, zamjen

Meni je malo nepojmljivo trpat u isti koš prijenosnike s  stolnimm računalom a još manje gurat mobitele s time i upoređivati bez obzira na performanse kakve god da bile. Neznam,to je moje mišljenje da mobiteli nikad ali baš nikad neće nadomjestiti čak ni najslabijeg prijenosnika.Šuštinjo bez uvrede,to je moj pogled.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.10.2016 11:14 (Igor150).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Mobitel HP Elite x3 po cijeni prijenosnika, zamjen
rmiculini kaže...

... Mislim da je MS ovdje fulao cijelu loptu, u prvom redu što se sigurnosti tiče, nerazumno je sav rad vezati uz jedan uređaj, isti se može oštetiti, izgubiti i što sve ne. Više uređaja koji mogu koristiti iste servise, imati dostupne sve datoteke potpuno poništavaju potrebu za sve u jednom uređaju. ...

 Konzistencija podataka u tvom use caseu sa više uređaja zavisi od redovne sinhronizacije sa online servisima. Istim postupkom, ili bilo kojim drugim backupom, korisnik s jednim uređajem postiže odgovarajući stepen sigurnosti. Overkill je imati više punokrvnih "kompjuterolikih" uređaja samo da bi se obezbedile sigurnosne kopije za slučaj da nešto krene po zlu.

 

Da ovaj telefon ima "normalnu" flagship cenu, onda bi uz Mobile Extender (ako stvarno ne bude skuplji od 200€) bio zanimljivo rešenje, jer ja npr 90% svog posla obavljam tako što se spojim na klijentski sistem kroz neki web interfejs ili remote desktop. Teško bi mogao da mi bude jedini uređaj, ali uz neki dalji napredak univerzalnih verzija par ključnih aplikacija (npr Outlook i Office koji na WM još nisu sjajni), verujem da bi mnogima mogao da bude dovoljan (eto use casea za omraženi pokojni Windows RT, mada verujem da će u dogledno vreme biti moguće u phablet spakovati i x86 verziju, i onda cela stvar zaista dolazi na svoje).

 

 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Mobitel HP Elite x3 po cijeni prijenosnika, za
Dex.pwn kaže...

ako ih, s obzirom na OS, toliko nađete."

Ti bi trebao biti neutralan.

 Druže MS je zaslužio brutalno sprdavanje na račun WP.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
14 godina
offline
Mobitel HP Elite x3 po cijeni prijenosnika, zamjen

Puste miljarde su uljenile MS koji se mislio da će se brute force paljenjem novaca ugurati među te hipstere, Google i Apple... doša hardcore business tata pokazat kako se to radi..."kup nokju i na kuonju smo" zapisao je Ballmer u svoju ToDo listu nakon što je povukao crtu bijelog sa prostitutke.

 

Sve je ovo moglo biti izvedeno kako treba, da se radilo uredno i pametno, da se pazilo na svaki aspekt i kontroliralo svaku fazu.

To je trebalo biti složeno kao u crkvici.

 

To bi pokojni Steve Jobs dobro napravio. 

 

 
0 1 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Mobitel HP Elite x3 po cijeni prijenosnika, za
Igor150 kaže...

Meni je malo nepojmljivo trpat u isti koš prijenosnike s  stolnimm računalom a još manje gurat mobitele s time i upoređivati bez obzira na performanse kakve god da bile. Neznam,to je moje mišljenje da mobiteli nikad ali baš nikad neće nadomjestiti čak ni najslabijeg prijenosnika.Šuštinjo bez uvrede,to je moj pogled.

 Mozda i hoce tj vjerovatno hoce  jer hardwerski je vec to tu negdje osim za profi stvari tipa DP video editing i sl ali to ce uvijek zahtijevati specijalizovan hardware. Problem je podrska sa strane osa i aplikacija koje nema a i MS dize ruke od toga...

Ivan(4) kaže...
...

 Konzistencija podataka u tvom use caseu sa više uređaja zavisi od redovne sinhronizacije sa online servisima. Istim postupkom, ili bilo kojim drugim backupom, korisnik s jednim uređajem postiže odgovarajući stepen sigurnosti. Overkill je imati više punokrvnih "kompjuterolikih" uređaja samo da bi se obezbedile sigurnosne kopije za slučaj da nešto krene po zlu.

 

Da ovaj telefon ima "normalnu" flagship cenu, onda bi uz Mobile Extender (ako stvarno ne bude skuplji od 200€) bio zanimljivo rešenje, jer ja npr 90% svog posla obavljam tako što se spojim na klijentski sistem kroz neki web interfejs ili remote desktop. Teško bi mogao da mi bude jedini uređaj, ali uz neki dalji napredak univerzalnih verzija par ključnih aplikacija (npr Outlook i Office koji na WM još nisu sjajni), verujem da bi mnogima mogao da bude dovoljan (eto use casea za omraženi pokojni Windows RT, mada verujem da će u dogledno vreme biti moguće u phablet spakovati i x86 verziju, i onda cela stvar zaista dolazi na svoje).

 

 

 Kakvu sigurnost imas u jednom uredjaju? Ako ga izgubis pokvari se i sl i gotovo. Ako moras (a moras) raditi backup onda ti opet treba net pa si na istom.... Onome kome treba offline sve ionako ce koritisti neku varijantu netbooka jer mu je telefon premali.... Jednostavno uredjaj pokusava biti sve a u stustini ne radi nista vrhunski.... Nit je dobar telefon jer je prevelik pretezak i preskup, nit je racunar jer je premali treba ti dok i periferija gdje god dodjes plus softwerska podrska u povojima a kako je krenulo nece dalje ni dogurati....

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.10.2016 11:37 (Torent).
16 godina
offline
Mobitel HP Elite x3 po cijeni prijenosnika, zamjen

Kako sam na istom?! Kad kompanija želi da se osigura od gubitka podataka u slučaju otkaza servera, vrlo retko to reši tako što uzme kompletan drugi server pa sinhronizuje podatke, nego najčešće upravo napravi neku backup proceduru - ranije se snimalo na trake, pa su se one čuvale u sefu, sad se često to odradi preko mreže. Naravno, ponekad se obezbeđuje i kompletna hardverska redundansa, ali to nije samo radi zaštite podataka, već i da bi se u slučaju otkaza na jednom uređaju izbegao downtime.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Mobitel HP Elite x3 po cijeni prijenosnika, za

Ne pricam ja o tome vec da ti jedan uredjaj nije dovoljan....Tj jedan uredjaj i svi podaci na njemu... Ne znam kako si tu upleo servere....

16 godina
offline
Mobitel HP Elite x3 po cijeni prijenosnika, zamjen

Čitaj, s razumevanjem.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mobitel HP Elite x3 po cijeni prijenosnika, za
Indestructible kaže...

 jasno je da su sa njim zahebali i sefa i stanicu, ali pricas da je w10m umjesto wp7 koji je izasao, kad ono 2010te 2011te?

i da, zato sam upravo spomenuo phone, a ne mobile :)

 ja to upravo i govorim da su imali te 2011. WP OS na razini danasnje Win 10 mobile mozda bi bilo nesto od njih... Ovako su 4-5 puta obecavali brda i doline na kraju su tek ovoj testonoj fazi win 10 mobile uradili nesto... ali to je dosalo jako jako kasno....

http://g.bf4stats.com/5x9DH6mr/pc/53COP-ceco.png
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.10.2016 12:25 (ceco22).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Mobitel HP Elite x3 po cijeni prijenosnika, za
zlosobno kaže...

8000 somica za windows 10 telefon...bas me zanima broj prodanih primjeraka...di su oni forumasi sta tvrdili da ce windows phone imat 30% trzista u par godina? 

 Lakse ces saznati  ko je ubio kenedija.... Jedino imas da je rasprodat a bug napisao da je na testiranju imao jedan od 6 (šest) uredjaja na svijetu u tom momentu. Mjesec dana od predstavljanja....

9 godina
neaktivan
offline
Mobitel HP Elite x3 po cijeni prijenosnika, zamjen

Ovo ima svoju klijentelu ali ne na razini male firme, i ne na razini privatnih korisnika, barem sto se tice nekih znacajnijih kolicina.

Kako mislis mjesec dana od predstavljanja 6 uredjaja, pa uredjaj se prodaje cca. 20 dana, a BUG je recenziju napravio prije pola godine kada su postojali samo demo uredjaji.

Koliko sam shvatio HP ni ne ocekuje u velikom obimu prodaju u "retail" kanalu, vec je fokus na poslovnim korisnicima kojima je kolicina aplikacija najmanje bitna.

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Mobitel HP Elite x3 po cijeni prijenosnika, za
Koji poslovni korisnici konkretno???
8 godina
neaktivan
offline
Re: Mobitel HP Elite x3 po cijeni prijenosnika, za
Izvrsna ideja al samo u slucaju da se radi o punokrvnim windowsima.Ovako i nema bas smisla.
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Mobitel HP Elite x3 po cijeni prijenosnika, za
Torent kaže...
Koji poslovni korisnici konkretno???

 Opet MS fanbojsi udaraju s glupostima o poslovnim korisnicima

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mobitel HP Elite x3 po cijeni prijenosnika, za

Hardwerski usporedivo.Ali ja što gledam su programske mogućnosti i softwerske mogućnosti.Trenutno nema mobitela s kojim ja mogu par sati se igrati bez prekida(opet ... moje potrebe,moje gledište jer nismo svi isti).Iako nemogu momentalno sa sigurnošću kazati da se za par godina i nećemo igrati na mobitelima CoD 4 bez pardona.Moje stajalište jeste stolno računalo za absolutno sve igranje,posao,programiranje. Prijenosna računala za posao kad trebaš terenski rad ako programiraš pa trebaš neku mašinu ubost i reć "budalo ...".Zato mi ni nema nikakvoga smisla mobitele ravnat s računalima. A back up podataka ... optika je još uvijek majka po pitanju čuvanja podataka odnos cijene/prostora,cloud oke ali negdje vani ne tu kod nas s ovakvim pristupom internetu i pokrivenošću Gsm signalom

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice