MP3 bez gubitaka

poruka: 21
|
čitano: 4.930
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MP3 bez gubitaka".
16 godina
offline
MP3 bez gubitaka

jeeej  bolja kvaliteta za isti prostor na disku!!!

"Um caruje, Dundo Maroje..."
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
MP3 bez gubitaka

Moglo bi se i tkao reć....

Tikviči vladaju svijetom!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
MP3 bez gubitaka

Koliko vidim na službenoj stranici za download se nudi samo toolkit za enkoder,tako da je nama kao krajnjim korisnicima to još uvijek neupotrebljivo.

Fear leads to anger,anger leads to hate,hate leads to suffering.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
MP3 bez gubitaka

Flac je bolji. Lossles, veća kompresija, opensource tj besplatan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
MP3 bez gubitaka

hm.. pa koliko je ovo nova stvar? sony tvrdi da je njihov atrac lossless već dvije godine, za (iznad) prosječnog slušatelja kojem je nakon 192 Kb/s svejedno, mislim da je ovo prilično nepraktično.

mp3 od 18 mb? ma dajj.. pa di da držim svoju kolekciju mp3ca? na data-farmi?

There are two groups of people in the world: Those who can be categorized into one of two groups of people, and those who can't
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
MP3 bez gubitaka

S obzirom na to da je FLAC u dobroj meri zaživeo na mp3 plejerima, ne predviđam ovome presvetlu budućnost. Inače, interesantan je način kako je postignuta backwards kompatibilnost: ceo lossless track je smešten u ID3 tag.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: MP3 bez gubitaka
Skywalker kaže...

Koliko vidim na službenoj stranici za download se nudi samo toolkit za enkoder,tako da je nama kao krajnjim korisnicima to još uvijek neupotrebljivo.

 bitno da je došlo i da je moguće, a ima vremena za širu upotrebu koja će i nama biti korisna

"Um caruje, Dundo Maroje..."
15 godina
offline
MP3 bez gubitaka

ma sve je to lijepo i super, ali zauzima previše prostora na hdd-u. pjesma od 18 mb?! hh. pa to su kao sad npr 4 pjesme

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
MP3 bez gubitaka

"Toolkit" su enkoder, dekoder i plugin za winamp. Enkoder radi, i dosta je brz. Ako dekoder ne postoji, svira se lossy dio fajla. Ne koristim winamp, tako da ga ne mogu isprobati.

Ono što je bitno jest da podržava accurate_length, što znači da podržava (isprobano!) gapless playback. Fino, fino...

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2009 3:09 (Father_Dougal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
MP3 bez gubitaka

a sam omiljene albume ripao u lossless format APE pomoću programa

http://www.monkeysaudio.com/

 

U BUGu je jedne godine u testu lossless audio kodeka i plejera proglašen čini mi se naj. Ima extra prijateljsko i lagano grafičko sučelje, kodek je fantastično brz, format može reproducirati i winamp (pri instalacijai MonkeyAudio programa instalira se i pluginu winamp).

 

Komprresija je oko 50% izvornog fajla.

 

Šta da kažem - format je fantastičan,baš kako je opisano u BUGu.

Radio sam i one eksperimente sa inverzijom amplituda i od originalnog WAV fajla "oduzimao" one kompresovane.

 

Što je kompresija imala veći uticaj na kvalitetu krajnjeg zapisa audio fajla, razlika je bila veća. Kod npr razlike između WAVa i MP3 od 128 kbps razlika je bila takva da je se može oopisati kao još jedan mp3 malo slabije kvalitete heh.

 

Dok recimo razlika imeđu WAVa i Wava = 0.

 

Tako je bilo i sa formatom .APE

 

 

 

 

Kontam čudi me da nije do sad to implementirano u mainstream tržište.

 

...

Ispada da, ako Wav po minuti ako zauzima oko 10 MB, APE u idealnom slučaju zauzima 5 MB.

Za pjesmu od 4 minute to je 20 MB.

 

Što bi značilo da MP3 HD za istih 18 MB/ 4 min.  i nije neka strava.

 

EDIT: ah baš sad gledam izgleda da je FLAC bolji, zrreliji i štošta još u odnosu na APE.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2009 10:13 (BUGojno).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: MP3 bez gubitaka
jurluk kaže...

ma sve je to lijepo i super, ali zauzima previše prostora na hdd-u. pjesma od 18 mb?! hh. pa to su kao sad npr 4 pjesme

 Krivo razmišljaš. Ima dosta onih koji ne žele ništa prepustiti slučaju, pa tako ni najmanji (makar i nečujni) gubitak omiljenih im zvučnih datoteka i oni to vide ovako, za waw koji zauzima npr. 40-50 MB oni sad dobiju tih 18 MB. Njima je to itekako lijepo i krasno.
15 godina
offline
RE: MP3 bez gubitaka
Jazzer kaže...
jurluk kaže...

ma sve je to lijepo i super, ali zauzima previše prostora na hdd-u. pjesma od 18 mb?! hh. pa to su kao sad npr 4 pjesme

 Krivo razmišljaš. Ima dosta onih koji ne žele ništa prepustiti slučaju, pa tako ni najmanji (makar i nečujni) gubitak omiljenih im zvučnih datoteka i oni to vide ovako, za waw koji zauzima npr. 40-50 MB oni sad dobiju tih 18 MB. Njima je to itekako lijepo i krasno.
 a dobro to za neke koji se bave nekakvom produkcijom glazbe ili nečim sličnim, al za obične kućne korisnike koji imaju kolekciju običnih mp3ica koji ne zauzimaju puno, ovih 18 mb  po komadu bi bilo previše
16 godina
neaktivan
offline
RE: MP3 bez gubitaka

pa nije to njima namjenjeno, vec HI-FI slusateljima

I can see what you see not vision milky then eyes rot
15 godina
offline
MP3 bez gubitaka

hmmmm...zaživjet će to kao i mp3PRO. ako hoćeš lossless, imaš flac.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
MP3 bez gubitaka

Ok ako imas 3 albuma i jos si teski perfekcionist.

Ako imas 30 vec ti nije svejedno.

Ako imas 300 i vise, pitanje je samo jel ti uopce cujes tu extra kvalitetu ili se volis folirati okolo.

 

mp3 se skida na 192 da bude i vise nego dobro, a ako netko bas zapne opalis 320 i to je to.

Mislim da nema smisla imati kolekciju mp3-ca (kolicine 20mb svaka) ako ti treba uredaj od 3ooo eura da cujes razliku.

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
MP3 bez gubitaka

Ivan(4) kaže...

S obzirom na to da je FLAC u dobroj meri zaživeo na mp3 plejerima, ne predviđam ovome presvetlu budućnost. Inače, interesantan je način kako je postignuta backwards kompatibilnost: ceo lossless track je smešten u ID3 tag.

  Slažem se. Pogotovo, što misle naplaćivati tantijeme.

BUGojno kaže...

a sam omiljene albume ripao u lossless format APE pomoću programa

http://www.monkeysaudio.com/

 

EDIT: ah baš sad gledam izgleda da je FLAC bolji, zrreliji i štošta još u odnosu na APE.

 

Problem sa Monkey's Audiom je taj što nema dobru podršku za GNU/Linux. To možda nekome ne znači ništa. Ima nešto bolju kompresiju od FLAC-a. Ali po meni, glazbenik koji želi doprijeti do više slušalaca bi trebao to uzeti u obzir. Sa time u vezi, najbolja opcija je OGG i FLAC tako korisnik može biti siguran da pjesme budu dostupne na svim platformama bez gnjavaže sa konverzijama.
 

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: MP3 bez gubitaka
axelox kaže...

Ok ako imas 3 albuma i jos si teski perfekcionist.

Ako imas 30 vec ti nije svejedno.

Ako imas 300 i vise, pitanje je samo jel ti uopce cujes tu extra kvalitetu ili se volis folirati okolo.

 

mp3 se skida na 192 da bude i vise nego dobro, a ako netko bas zapne opalis 320 i to je to.

Mislim da nema smisla imati kolekciju mp3-ca (kolicine 20mb svaka) ako ti treba uredaj od 3ooo eura da cujes razliku.


Danas kad je 1TB oko 100€ koga briga za prostor.
15 godina
neaktivan
offline
MP3 bez gubitaka

To sa 1TB=100 eura stoji ali sta kad moras tu muziku paliti na cd-e ili dvd-e zbog nekog razloga ili je bacati na mp3 playere.

Ne vidim razloga za mp3 od 20mb osim ako nisi neki glaz. producent ili slicno. Jednostavno nema smisla.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: MP3 bez gubitaka
lp.studios kaže...
Danas kad je 1TB oko 100€ koga briga za prostor.
 hmm.. notebook korisnike?
There are two groups of people in the world: Those who can be categorized into one of two groups of people, and those who can't
16 godina
offline
MP3 bez gubitaka

Pa stvar je vrlo jednostavna - kada dođe podrška u softveru za sinkronizaciju (iTunes, recimo, i slični), imat ćeš lossless fajlove koje ćeš u punoj CD kvaliteti moći slati na pojačalo i slušati, a kada ćeš ih kopirati na mp3 player, kopirat će se samo lossy dio fajla, tako da ćeš na mp3 playeru imati standardni mp3 fajl.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
MP3 bez gubitaka

A hakeri plaćaju po nula kuna i šalju dalje.

s.t.a.l.k.e.r. semi-pro http://www.dailymotion.com/video/x44dz_chernobyl-ghost-town-for-1000-years_creation?from=rss
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice