MUP: Pametni satovi zabranjeni u vožnji

poruka: 45
|
čitano: 6.861
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MUP: Pametni satovi zabranjeni u vožnji".
11 godina
offline
MUP: Pametni satovi zabranjeni u vožnji

Primitivizam kojim MUP nastoji sakupljati lovu za svoje sefove(vladu) je nepopravljiv :D

Koristim mobitele u voznji i obozavam to raditi, kakav mi je smisao voziti se 30 minuta autom do neke lokacije i gubiti vrijeme, sve svoje pozive odradim tokom voznje... Nikada nisam zbog toga imao nekih problema ili nekome nesto ucinio... Jednostavno mi to pase a koncentracija kod voznje auta je i ovako negdje na 1%(normalna voznja, bez koristenja nekog uredjaja), svatko tko je polagao autoskolu a nije podplatio, zna o cemu pricam....

 

Veca je smetnja koristiti autoradio, mjenjati pijesmu, traziti komad koji ti se svidja na setu ili jos gore imati budale koji ti u autu smetaju dok ti vozis... Mobitel je zaista 0 smetnje i oduzima 0 koncentracije, koja je tokom voznje, vako i nako, gotovo nikakva...

Lako vam je to shvatiti, koliko vam se puta dogodilo da vozite auto a da po dolasku na odrediste kazete, pa ja nisma uoste razmisljao o voznji, to je automatska radnja... samo MUP misli da mobitel moze smetati.... ccc.....

 
2 55 hvala 1
12 godina
offline
MUP: Pametni satovi zabranjeni u vožnji

NEEEE!!!!!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
MUP: Pametni satovi zabranjeni u vožnji

Nije stvar koncentracije(iako i to), nego vremena reakcije i to što ti je jedna ruka zauzeta ako nemaš handsfree.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: MUP: Pametni satovi zabranjeni u vožnji
LudaRajcica kaže...

Primitivizam kojim MUP nastoji sakupljati lovu za svoje sefove(vladu) je nepopravljiv :D

Koristim mobitele u voznji i obozavam to raditi, kakav mi je smisao voziti se 30 minuta autom do neke lokacije i gubiti vrijeme, sve svoje pozive odradim tokom voznje... Nikada nisam zbog toga......................

 Jbt, koji trol

---Life is ours, we live it our way---
16 godina
offline
Re: MUP: Pametni satovi zabranjeni u vožnji
LudaRajcica kaže...

Primitivizam kojim MUP nastoji sakupljati lovu za svoje sefove(vladu) je nepopravljiv :D

Koristim mobitele u voznji i obozavam to raditi, kakav mi je smisao voziti se 30 minuta autom do neke lokacije i gubiti vrijeme, sve svoje pozive odradim tokom voznje... Nikada nisam zbog toga imao nekih problema ili nekome nesto ucinio... Jednostavno mi to pase a koncentracija kod voznje auta je i ovako negdje na 1%(normalna voznja, bez koristenja nekog uredjaja), svatko tko je polagao autoskolu a nije podplatio, zna o cemu pricam....

 

Veca je smetnja koristiti autoradio, mjenjati pijesmu, traziti komad koji ti se svidja na setu ili jos gore imati budale koji ti u autu smetaju dok ti vozis... Mobitel je zaista 0 smetnje i oduzima 0 koncentracije, koja je tokom voznje, vako i nako, gotovo nikakva...

Lako vam je to shvatiti, koliko vam se puta dogodilo da vozite auto a da po dolasku na odrediste kazete, pa ja nisma uoste razmisljao o voznji, to je automatska radnja... samo MUP misli da mobitel moze smetati.... ccc.....

 

Split your lungs with Blood and Thunder
15 godina
online
MUP: Pametni satovi zabranjeni u vožnji

kad nitko neće moram ja...

 

-ovako, slobodne ruke. OK, ako nosim sat ili mobitel na uhu, na retrovizoru, na sicu? Upravo npr handsfree oslobađa ruke od držanja mobitela dok mic i sluške nisu obavezni dio, opcija.. pa tako i bačen mob na sic na spikeru ima jednako hendsfree prolaznost tj ruke su slobodne, jednako i sat, pneumatski čekić, ... osim sendviča koji je dozvoljen.

-mogućnost reagiranja? Umanjena? ... To je sve i ništa. Npr punica, djeca koja galame, pješaci.. pa i golub koji posere šajbu. (trzaj u iznenađenju i nepreglednost..).

 

Zašto takva pitanja idu 'formularom', zašto ih ne obradi netko u živo s podpitanjima, netko kao onaj (bele udovice..) 'Tokić'.. (kako se zove i nazivlja..).

 

Svaki od tih odgovora je OK, razumljiv, ali i dovoljno neprecizan. Pogotovo ako je mob na sicu tad je identična upotreba hendsfreeju. Ako razgovor ometa vožnju (neke zemlje ne dozvoljavaju ni HFree upravo zato), tad je svaka komunikacija zabranjena. Istovremeno, vozač kojeg bi takve stvari ometale treba ostati bez vozačke, jer je takav opasnost na cesti/autista.. madmax..

 

Zašto nešto ne može biti 'umjereno' regulirano, zašto mora biti ovisno o interpretaciji i volji policjota za maltretiranjem i sl.?

 

+ ako precizno čitamo zakon, kaže na način koji bi umanjio.., ako ja korsitim uređaj na način da NE umanjuje, tad je u skaldu sa zakonom, dozvoljeno.

+ bez upotrebe ruke (jednina?), ruku-množina? .. što ako je npr invalid bez ruku/ruke? Dali su nužne dvije ruke, dali npr automatik oslobađa jednu ruku za drugi task?..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.6.2015 17:59 (ihush).
 
2 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: MUP: Pametni satovi zabranjeni u vožnji
@LudaRajcica
Ne znam gdje se ti vozis. Ja sam u Zg i 99% morona se izgubi kad koriste mob na uhu. Voze se 40, krivudaju, uglavnom smetaju. Imam hands free u kini je ispod 100kn. Nsvigacija radi preko njega... Smece da za mob 6000kn, al je hands free skup? Ne, to su telci!
16 godina
neaktivan
offline
MUP: Pametni satovi zabranjeni u vožnji

Ima li itko u Hrvatistanu "pametni" sat?

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: MUP: Pametni satovi zabranjeni u vožnji
indig0F10w kaže...

Ima li itko u Hrvatistanu "pametni" sat?

 Ja.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
16 godina
offline
MUP: Pametni satovi zabranjeni u vožnji

@ilush
Ako razgovor ometa vožnju (neke zemlje ne dozvoljavaju ni HFree upravo zato), tad je svaka komunikacija zabranjena. Istovremeno, vozač kojeg bi takve stvari ometale treba ostati bez vozačke, jer je takav opasnost na cesti/autista.. madmax..

 

 

Ovo sam uspio razabrati iz tvog posta, pa cu na to i replicirati. :)
Svaki razgovor telefonom (ukljucujuci i HFRee) zasigurno ometa svakog, pa i tebe (i ne moze se porediti sa uobicajenim razgovorom sa saputnicima - zbog samog interupta, javljanja, "ne-spontanosti" i onog s druge strane linije koji je manje vise nesvjestan tvoje situacije u voznji itd...). Pitanje je samo da li je nivo tog ometanja kritican, u kojoj mjeri i kod kog procenta vozaca, da bi bio zabranjen. Ali pricati o autisti, madmaxu i umisljati da si imun na to...nema smisla.

 
7 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
MUP: Pametni satovi zabranjeni u vožnji

bravo mup.. podrzavam definitivno.. 

xfact
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
MUP: Pametni satovi zabranjeni u vožnji

@LudaRajcica

Koristim mobitele u voznji i obozavam to raditi, kakav mi je smisao voziti se 30 minuta autom do neke lokacije i gubiti vrijeme, sve svoje pozive odradim tokom voznje... Nikada nisam zbog toga imao nekih problema ili nekome nesto ucinio...


Cekas da nekome nesto ucinis, pa da prestanes?

 
11 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: MUP: Pametni satovi zabranjeni u vožnji
Brk kaže...
@LudaRajcica
Ne znam gdje se ti vozis. Ja sam u Zg i 99% morona se izgubi kad koriste mob na uhu. Voze se 40, krivudaju, uglavnom smetaju. Imam hands free u kini je ispod 100kn. Nsvigacija radi preko njega... Smece da za mob 6000kn, al je hands free skup? Ne, to su telci!

Imam handsfree autoradio ali odustao sam od koristenja toga, smeta mi i odvlaci pozornost sa ceste, sto drzanje mobitela u ruci ne cini... ja govorim samo o razgovorima, ne o dopisivanju, makar sam i to radio sa starim mobitelima koji su imali tipkovnicu, danas nemoguca misija :D

 

Slazem se da bi u gradu poput Zagreba moglo biti teze prakticirati sto ja radim ali na otvorenim cestama, van grada ja to uvijek cinim.... u gradu bas i ne, tesko je opaziti strumfove :D

11 godina
offline
Re: MUP: Pametni satovi zabranjeni u vožnji
knight kaže...

@LudaRajcica

Koristim mobitele u voznji i obozavam to raditi, kakav mi je smisao voziti se 30 minuta autom do neke lokacije i gubiti vrijeme, sve svoje pozive odradim tokom voznje... Nikada nisam zbog toga imao nekih problema ili nekome nesto ucinio...


Cekas da nekome nesto ucinis, pa da prestanes?

Gle, vozim napusen, pricam u voznji i apsolutno me BOLI kita za druge, necu paziti da budem dobar u autu zbog drugih nego zbog sebe... kad bi egoizam bio malo zastupljniji u nasoj kulturi, mozda ne bi bili tolki debili al sto se tu moze!

 

Nemam nikakvu namjeru nikog povrijediti, dapace, spasio sma zivot zeni koju sam trebao ubiti... samo zahvaljujuci svojim voznim sposobnostima...prema tome, molim lijepo :D pravo na bonus molim! :D

15 godina
online
Re: MUP: Pametni satovi zabranjeni u vožnji
knight kaže...

..Pitanje je samo da li je nivo tog ometanja kritican, u kojoj mjeri i kod kog procenta vozaca, da bi bio zabranjen. Ali pricati o autisti, madmaxu i umisljati da si imun na to...nema smisla.

-tvrdim da sam ja/netko imun na smetnje? Ipak mislim/tvrdim da normalan vozač može i mora moći podnjeti neke 'smetnje' pa i u slučaju da npr mora rukom pokazivati smjer (kroz prozor ili biciklista) ukoliko nema drugi pokazivač smjera npr. Dali je tad jednoruka osoba na biciklu u prekršaju, dali npr smije voziti bez ruku/ruke?... (karikiram, namjerno).

-btw, ja ne koristim mob u vožnji, nit' mislim da sam imun na smetnje i iznenadne situacije. (dok ludarajčica trollanjem izaziva zgražanje..)

 

-postoji handsfree, dozvoljen je. To po MUPu i zakonu može. To ne kažem ja, nego oni/zakon. Isto tako kažu ometanje, tad je logičnije kao u tim nekim zemljama zabraniti.

.. dok je handsfree dozvoljen, pitam, dali je tad mobač na spikeru na sicu OK? Ruka/Ruke nisu zauzete, jednako kao HF... Dali je tad bitno, držiš li rukom mobač na uhu ili tom rukom (cenzura...) recimo jedeš sendvič i piješ kavu.

-kontradiktorni su.. Bilo je prije cca 10tak dana upravo o tome TV emisija, karikirali su sa žderanjem sendviča i sl.. a odgovor policije je uvjek isti, 'ako ometa' + sendivč nije kažnjiv.. no to ne piše tako u zakonu, tj nemaš uređaj koji bi relevantno izmjerio ''ometljivost'' nečega, dozu koju neka osoba može ili ne može primiti.

.. npr uzrok može to biti dobar vic, nasmiješ se u zvekneš nekog. Vic je možda na radiju ili si ga čuo kroz prozor dok stojiš na semaforu.. itd. Dali mora biti nešto preko mobitela i dali je informacija preko mobitela različite 'stresnosti' za osobu ako koristi HFree ili ne? Ako je bitna informacija-razgovor, npr netko ti iznenada kaže da si dobio na lotu ili da ti je obitelj nestala itd. itd..

 

Kako to mjeriti? Kako to policajac na licu mjesta ''zna''? (ometanje ili količinu smanjenosti sposobnosti za upravljanje?).

recimo da alkohol ima jednak učinak, postoji mjerenje, analiza krvi, proračuni prema kilaži i sl.. i tad postoji neka granica koja je određena npr 0,5. Koja je granica za mob? Što je ta granica, a da ne vrijedi za sendvič, kavu, radio i sl..? ZETov vozač ima zabranu razgovora s putnicima za vrijeme vožnje, kao i prodaju karata itd.. jer bi ga to ometalo. To je jasno definirano. Kako se tu odnosi HFree i mobač na sicu vs mobač na uhu?

 

Normalan vozač mora moći pratiti više taskova, ako ne može, tad nije za vožnju. Radije bi uveo neki psiho ili dodatni test 'spretnosti', nego ovakvo šareno tumačenje ometanja u vožnji. Čak klinci kad u OŠ voze bicikl, upravo pokazuju spretnost vožnje jednom rukom (žmigavac), između čunjeva itd.. i tad su 'biciklisti'. Isti test.. kojeg npr autist ne prolazi, bez obzira ima li HFree ili iwatch..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
MUP: Pametni satovi zabranjeni u vožnji
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.6.2015 18:49 (knight).
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: MUP: Pametni satovi zabranjeni u vožnji
LudaRajcica kaže...

Primitivizam kojim MUP nastoji sakupljati lovu za svoje sefove(vladu) je nepopravljiv :D

Koristim mobitele u voznji i obozavam to raditi, kakav mi je smisao voziti se 30 minuta autom do neke lokacije i gubiti vrijeme, sve svoje pozive odradim tokom voznje... Nikada nisam zbog toga imao nekih problema ili nekome nesto ucinio... Jednostavno mi to pase a koncentracija kod voznje auta je i ovako negdje na 1%(normalna voznja, bez koristenja nekog uredjaja), svatko tko je polagao autoskolu a nije podplatio, zna o cemu pricam....

 

Veca je smetnja koristiti autoradio, mjenjati pijesmu, traziti komad koji ti se svidja na setu ili jos gore imati budale koji ti u autu smetaju dok ti vozis... Mobitel je zaista 0 smetnje i oduzima 0 koncentracije, koja je tokom voznje, vako i nako, gotovo nikakva...

Lako vam je to shvatiti, koliko vam se puta dogodilo da vozite auto a da po dolasku na odrediste kazete, pa ja nisma uoste razmisljao o voznji, to je automatska radnja... samo MUP misli da mobitel moze smetati.... ccc.....

 A ja bih  prebio lika ko vola u kupusu kada bi mi nešto napravio jer je pričao na mobitel...

Frka85
16 godina
offline
MUP: Pametni satovi zabranjeni u vožnji

@ilush,

Ja samo konstatovah da ometa. Koliko i treba li biti zakonom zabranjeni, trebaju procjenjivati strucnjaci. Ocigledno ni oni nisu usaglaseni, jer kako kazes u nekim zemljama je HF zabranjen, tako da ne ocekujem da mi na forumu dodjemo do pametnog zakljucka (iako je poznato da je Bug forum pun svsznalica i univerzalnih strucnjaka :)

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
MUP: Pametni satovi zabranjeni u vožnji

jednako glupost kao i sve do sad: imamo more zabrana kojih se gotovo nitko ne pridržava (i nema sankcija) i jednak broj obveza koje gotovo nitko ne poštuje (i nema sankcija). iznimke (tipa za martinje ufate nekog nacuganog ili tu i tamo kotroliraju prekoračenje brzine) se ne računaju. čemu onda sve to? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.6.2015 19:15 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
MUP: Pametni satovi zabranjeni u vožnji

Satove još strožije treba zabraniti nego mobitel...jer su ljudi kaaao počeli koristiti slušalice, handsfree i slično pa je situacija bolja.

A ovdje kad gleda na sat ima ruku manje za reakciju a jasno ni ne gleda cestu...


Ali slažem se sa par drugih komentara, nema tu baš sankcija i kontrola...dosta ljudi tipka na mob, priča sa mobitelom u ruci i svi se kao paze...tj. paze da ih murja ne vidi, ne to da budu manja opasnost u prometu...

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png
 
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: MUP: Pametni satovi zabranjeni u vožnji
LudaRajcica kaže...
knight kaže...

@LudaRajcica

Koristim mobitele u voznji i obozavam to raditi, kakav mi je smisao voziti se 30 minuta autom do neke lokacije i gubiti vrijeme, sve svoje pozive odradim tokom voznje... Nikada nisam zbog toga imao nekih problema ili nekome nesto ucinio...


Cekas da nekome nesto ucinis, pa da prestanes?

Gle, vozim napusen, pricam u voznji i apsolutno me BOLI kita za druge, necu paziti da budem dobar u autu zbog drugih nego zbog sebe... kad bi egoizam bio malo zastupljniji u nasoj kulturi, mozda ne bi bili tolki debili al sto se tu moze!

 

Nemam nikakvu namjeru nikog povrijediti, dapace, spasio sma zivot zeni koju sam trebao ubiti... samo zahvaljujuci svojim voznim sposobnostima...prema tome, molim lijepo :D pravo na bonus molim! :D

 Koje droge ti koristis, bog te hebo dragi? 

15 godina
offline
Re: MUP: Pametni satovi zabranjeni u vožnji
LudaRajcica kaže...

Koristim mobitele u voznji i obozavam to raditi

16 godina
offline
Re: MUP: Pametni satovi zabranjeni u vožnji
Ajar kaže...

jednako glupost kao i sve do sad: imamo more zabrana kojih se gotovo nitko ne pridržava (i nema sankcija) i jednak broj obveza koje gotovo nitko ne poštuje (i nema sankcija). iznimke (tipa za martinje ufate nekog nacuganog ili tu i tamo kotroliraju prekoračenje brzine) se ne računaju. čemu onda sve to? 

 To je istina. Hajde da doživimo kako će mup nekog uloviti i kazniti jer se pri vožnji igrao sa satom na ruci?
Naravno da možemo nalaziti primjere koji izrazito ometaju vožnju, a nemaju veze s tehnikom: najuobičajenije je 
hranjenje, i pijenje fastfooda i grickalica dok se vozi. I naravno da iskusnom vozaču razgovor ne ometa upravljanje.
Ali ometa držanje fona, pa da ga beš. Neku birokratsku unificiranu zabranu moraju imati.
Pa ljudi gradom voze tipkajući poruke i takvi prolaze na crveno kroz raskršće! Pola nesreća po gradskim gužvama je 
jer rulja ne reagira na auto koji je zakočio ispred njih.
Luda rajčica malo pretjerano trola na ozbiljnoj temi. Djeca čitaju.
Pazi ti humaniste: 

LudaRajcica kaže...

Gle, vozim napusen, pricam u voznji i apsolutno me BOLI kita za druge... kad bi egoizam bio malo zastupljniji u nasoj kulturi, mozda ne bi bili tolki debili!

 

Spasio sam zivot zeni koju sam trebao ubiti...  :D pravo na bonus molim! :D

ono... malo previše i za njegov stil.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.6.2015 21:01 (overhaul).
14 godina
offline
MUP: Pametni satovi zabranjeni u vožnji

ja bih u biti volio da neki od tih nazovistrucnjaka iz policije, kao i sveznalaca ovdje na forumu prvo nabave neki/svaki pametni sat (da ne generaliziramo, ima ih vise vrsta tipova i modela, te su im i mogucnosti razne), dobije istinski uvid u mogucnosti i nemogucnosti pametnog sata te zatim donsi ono sto se inace zove STRUCNI sud. na zalost u 'rvatistanu se sve donosi metodom prst/nokat, te se svaki indijanac s kupljenom diplomom samoproziva strucnjakom i nekim rodbinskim uhljebljenjem postaje bitan u donosenju odluka u polju u kojem nema nikakvog znanja, a kamoli iskustva.

ja kao vlasnik "pametnog sata" niti u jednom trenutku u prometu nisam pocinio sa istim radnju koja bi mi odvlacila paznju vise od npr. ceskanja po nosu ili neceg slicnog. dapace, puno je smislenije skrenuti pogled na sat dok je ruka s istim i dalje na volanu (u normalnom i prirodnom polozaju-tu me nasmijavaju "znalci" koji tvrde da ruka mora biti u neprirodnom polozaju da bi se ista moglo procitati) nego cupati mobitel iz dzepa, gledati tko zove, salje poruku i sl...(makar se i ne javio/odgovorio na poruku)

s druge strane, naravno da je prckanje po satu, slanje emotikona, i ostale bedastoce koje takvi satovi jos mogu u rangu najveceg kretenizma, no takvima najcesce niti ne treba sat da bi radili pizdarije po cesti. dodje to ionako njima samo po sebi...

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: MUP: Pametni satovi zabranjeni u vožnji
flash6 kaže...

ja bih u biti volio da neki od tih nazovistrucnjaka iz policije, kao i sveznalaca ovdje na forumu prvo nabave neki/svaki pametni sat (da ne generaliziramo, ima ih vise vrsta tipova i modela, te su im i mogucnosti razne), dobije istinski uvid u mogucnosti i nemogucnosti pametnog sata te zatim donsi ono sto se inace zove STRUCNI sud. na zalost u 'rvatistanu se sve donosi metodom prst/nokat

s druge strane, naravno da je prckanje po satu, slanje emotikona, i ostale bedastoce koje takvi satovi jos mogu u rangu najveceg kretenizma, no takvima najcesce niti ne treba sat da bi radili pizdarije po cesti. dodje to ionako njima samo po sebi...

 Nebih htio stajati na strani MUPa jer imaju oni svega i svačega, ali ponavljam, neka birokratska zabrana mora postojati. 
-sam si sebi odgovorio drugim dijelom posta;
To što "pametni" sat možeš koristiti na milijun sigurnih načina, ne znači da neće biti idiota koji će svrdlati baš po onim opasnim:
zauzeto mrdanje notifikacija, navigiranje, i naginjanje da se pročita koji feed je sad stigao. 
Dakle, zbog takvih MORAŠ imati zabranu, jer nema načina da netko procijeni kako baš ti koristiš smartwatch, dakle tko spada u koju skupinu.
Žuti marker. Zašto u to uplićeš pljuvanje po cijeloj Hrvatskoj? Po čemu smo mi u tom pogledu originalni, u odnosu na npr:
http://www.gizmodo.com.au/2015/04/australian-police-expect-fines-if-you-use-your-smartwatch-while-driving/
http://www.theblaze.com/stories/2015/03/16/study-finds-a-smartwatch-is-more-distracting-than-a-cellphone-while-driving-will-they-be-banned-next/

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.6.2015 21:26 (overhaul).
14 godina
offline
Re: MUP: Pametni satovi zabranjeni u vožnji
overhaul kaže...
flash6 kaže...

ja bih u biti volio da neki od tih nazovistrucnjaka iz policije, kao i sveznalaca ovdje na forumu prvo nabave neki/svaki pametni sat (da ne generaliziramo, ima ih vise vrsta tipova i modela, te su im i mogucnosti razne), dobije istinski uvid u mogucnosti i nemogucnosti pametnog sata te zatim donsi ono sto se inace zove STRUCNI sud. na zalost u 'rvatistanu se sve donosi metodom prst/nokat

s druge strane, naravno da je prckanje po satu, slanje emotikona, i ostale bedastoce koje takvi satovi jos mogu u rangu najveceg kretenizma, no takvima najcesce niti ne treba sat da bi radili pizdarije po cesti. dodje to ionako njima samo po sebi...

 Nebih htio stajati na strani MUPa jer imaju oni svega i svačega, ali ponavljam, neka birokratska zabrana mora postojati. 
-sam si sebi odgovorio drugim dijelom posta;
To što "pametni" sat možeš koristiti na milijun sigurnih načina, ne znači da neće biti idiota koji će svrdlati baš po onim opasnim:
zauzeto mrdanje notifikacija, navigiranje, i naginjanje da se pročita koji feed je sad stigao. 
Dakle, zbog takvih MORAŠ imati zabranu, jer nema načina da netko procijeni kako baš ti koristiš smartwatch, dakle tko spada u koju skupinu.

 to sto se nozem moze ubiti covjeka ne znaci da nam isti treba zabraniti koristiti uopce. dakle, dosli smo do djelomicnih i definiranih restrikcija sto se tice nozeva, nosenja, posjedovanja i njihovog potencijalnog koristenja kao hladno oruzje.

vratimo se sad na pametne satove, znaci zabranjeno ga je koristiti? sto to uopce znaci? prakticne definicije nema, a dokazivost je u rangu bogojavljenja iz medjugorja (hvala Francek!)

 

idemo dalje, smijem li ga uopce drzati na ruci u voznji??? sad vec ulazimo u pitanje diskriminacije, jer ako smije onaj sa obicnim zasto ne bih mogao ja?

ne smijem na njemu niti pogledati koliko je sati? smatram da smijem, jer ako se smije na klasicnom, ne vidim razliku...

idemo opet natrag na pocetak, zakonodavac nije uopce definirao pojam koristenja i ometanja i sve ostaje predmetom nadjebavanja gdje pobjedjuje onaj sa dovoljno "jakim" odvjetnikom.

 

 

*uredjujes ti, pa moram i ja.

u odredjenim zemljama, oblastima pa cak i na razini gradova postoje apsurdni zakoni na raznorazne teme. smatram da ne moramo pokusavati kopirati svaku takvu nebulozu, vec bi bilo lijepo da se ponekad upotrijebi mozak koji se na toj razini na zalost upotrebljava prerijetko, da ne kazem nikad. prepuni smo supljih, dvosmislenih, zastarijelih i idiotskih zakona i svakog dana iste prepravljamo jos gorim. sto je najgore, na kraju se i takvi kakvi jesu ne provode.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.6.2015 21:48 (flash6).
11 godina
online
Re: MUP: Pametni satovi zabranjeni u vožnji
tako je, najbolje da se uopce ne obazires na ove zabrane, tesko da ce te kazniti, a ako te ipak kazne - uvijek ae mozes zaliti, vjerujem da ce te sudac lijepo saslusati i shvatiti da su svi ti propisi velika glupost
11 godina
offline
Re: MUP: Pametni satovi zabranjeni u vožnji
kicmabrajker kaže...
LudaRajcica kaže...
knight kaže...

@LudaRajcica

Koristim mobitele u voznji i obozavam to raditi, kakav mi je smisao voziti se 30 minuta autom do neke lokacije i gubiti vrijeme, sve svoje pozive odradim tokom voznje... Nikada nisam zbog toga imao nekih problema ili nekome nesto ucinio...


Cekas da nekome nesto ucinis, pa da prestanes?

Gle, vozim napusen, pricam u voznji i apsolutno me BOLI kita za druge, necu paziti da budem dobar u autu zbog drugih nego zbog sebe... kad bi egoizam bio malo zastupljniji u nasoj kulturi, mozda ne bi bili tolki debili al sto se tu moze!

 

Nemam nikakvu namjeru nikog povrijediti, dapace, spasio sma zivot zeni koju sam trebao ubiti... samo zahvaljujuci svojim voznim sposobnostima...prema tome, molim lijepo :D pravo na bonus molim! :D

 Koje droge ti koristis, bog te hebo dragi? 

 Tripovi i gljive su mi najdraze... i to volim sto cesce, ali znam si popusiti i salviu divinorum odnosno dmt, bozju molekulu... na tim supstancama ne vozim jer dosta utijecu na osjetila, primjerice zabrijes da je cesta prazna... pa sam morao prestati s voznjom :D

 

Exstasy i Anfetamine samo po paryijima, jer inace se nemogu uklopiti, svi su zgoreni pa eto... recimo svaki drugi weekend.... na zalost, partiji su u velikim gradovima a ne tu kod mene na selu... pa netko iz ekipe mora voziti... ona fora jdan trijezan a ostali spaljeni bas ne ide, iz sela smo, volimo zabavu u gradu SVI! :D ali tada se vozi 40km/h pa ako se nesto dogodi, ne bu stete :D

 

kako bi si skratio vrijme izmedju partyja i tripova, tada koristim marihuanu ali pase mi i hashis te skunk... najvise volim ujutro kad idem na posao.... pa onda na povratku sa posla doma.... otvorim šiber i nema frke :D zaustavi te drot i nema problema... sto je saocima, eto bas sam se istusirao, malo me sampon iziritirao, osmijeh od uha do uha i picim dalje

 

alkohol je nesto sto ne koristim i apsolutno sam protiv toga, nekad, kad sam bio dite... nazalost, volio sam popit, to je bas zlo... nema filma samo polava... ne razumijem alkoholicare uopste kao ni narkiće, tale to žuto i još se usude za volan, onako osamućeni, cista neozbiljnost

16 godina
offline
Re: MUP: Pametni satovi zabranjeni u vožnji
flash6 kaže...

 to sto se nozem moze ubiti covjeka ne znaci da nam isti treba zabraniti koristiti uopce. dakle, dosli smo do djelomicnih i definiranih restrikcija sto se tice nozeva, nosenja, posjedovanja i njihovog potencijalnog koristenja kao hladno oruzje.

vratimo se sad na pametne satove, znaci zabranjeno ga je koristiti? sto to uopce znaci? prakticne definicije nema, a dokazivost je u rangu bogojavljenja iz medjugorja (hvala Francek!)

 

idemo dalje, smijem li ga uopce drzati na ruci u voznji??? sad vec ulazimo u pitanje diskriminacije, jer ako smije onaj sa obicnim zasto ne bih mogao ja?

ne smijem na njemu niti pogledati koliko je sati? smatram da smijem, jer ako se smije na klasicnom, ne vidim razliku...

idemo opet natrag na pocetak, zakonodavac nije uopce definirao pojam koristenja i ometanja i sve ostaje predmetom nadjebavanja gdje pobjedjuje onaj sa dovoljno "jakim" odvjetnikom.

 Ok trolaš malo suptilnije od rajčice ali još uvijek prenaporno da bih ja dalje glumio ičijeg tumača zakona.
I tako te nitko neće zbog sata zaustaviti, osim ako baš nećeš ostaviti volan i zaklanjati njime lice u vožnji pred policajcem, 
pa dakle stoga i prema tome, uživaj u pametnom satu. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
offline
Re: MUP: Pametni satovi zabranjeni u vožnji
overhaul kaže...

 Ok trolaš malo suptilnije od rajčice ali još uvijek prenaporno da bih ja dalje glumio ičijeg tumača zakona.
I tako te nitko neće zbog sata zaustaviti, osim ako baš nećeš ostaviti volan i zaklanjati njime lice u vožnji pred policajcem, 
pa dakle stoga i prema tome, uživaj u pametnom satu. 

 zao mi je sto ti moje izrazavanje osobnih stavova, argumentirano i usmjereno na temu dozivljavas kao trolanje.

mene osobno ta tema dira, jer stvarno, sto ako se neki genijalac u odori odluci prepoznati na mojoj ruci pametan sat, te odluci odraditi normu tako sto mi napise kaznu jer mi je u tom trenu stigla poruka ili email? jasno ti je kako zavrsava nadjebavanje vulgaris fizicke osobe sa sluzbenom osobom bez skupog odvjetnika?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice