MWC17: LG G6 je kopija još nepredstavljenog Samsun

poruka: 32
|
čitano: 4.857
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MWC17: LG G6 je kopija još nepredstavljenog Samsun".
11 godina
neaktivan
offline
MWC17: LG G6 je kopija još nepredstavljenog Samsun

Nisam procitao clanak pa cu samo komentirati naslov.

Kako ce netko kopirati nesto sto jos nije ni izaslo?

 

 

 
24 0 hvala 9
12 godina
protjeran
offline
Re: MWC17: LG G6 je kopija još nepredstavljenog Sa
kingofthenight kaže...

Nisam procitao clanak pa cu samo komentirati naslov.

Kako ce netko kopirati nesto sto jos nije ni izaslo?

 

 

 Nemoj ni čitati, autor texta je dragan petric koji je poznat po click bait naslovima.

U naslovu kaže "kopija", u textu kaže "inspiriran", a na kraju nije ni jedno ni drugo jer je kao što kažeš LG izašao prvi.

Očito fanboyisam na djelu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2017 15:44 (bill_jobs).
9 godina
offline
MWC17: LG G6 je kopija još nepredstavljenog Samsun

očita provokacija

Believe Those Who Are Seeking the Truth doubt Those Who Find It!
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
online
MWC17: LG G6 je kopija još nepredstavljenog Samsun

U ovom slučaju, sa ovakvim omjerom stranica 2 : 1 su uvjerljivo PRVI na svijetu! 

Ako a moglo bi ovakav standard postane standard za pravo, dugoročno bi mogli znatno profitirati, obzirom bi ih drugi "morali" copy paste loviti na sceni! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
MWC17: LG G6 je kopija još nepredstavljenog Samsun

Može mi netko bjasniti format 18:9? To jest, zašto nije 2:1? Ili barem 188:94, ako je više = bolje?

 
5 1 hvala 4
7 godina
protjeran
offline
Re: MWC17: LG G6 je kopija još nepredstavljenog Sa
bill_jobs kaže...
kingofthenight kaže...

Nisam procitao clanak pa cu samo komentirati naslov.

Kako ce netko kopirati nesto sto jos nije ni izaslo?

 

 

 Nemoj ni čitati, autor texta je dragan petric koji je poznat po click bait naslovima.

U naslovu kaže "kopija", u textu kaže "inspiriran", a na kraju nije ni jedno ni drugo jer je kao što kažeš LG izašao prvi.

Očito fanboyisam na djelu.

 Krema informatickog novinarstva u Rvata. 

13 godina
offline
Re: MWC17: LG G6 je kopija još nepredstavljenog Sa
JohnnyBGood V kaže...

Može mi netko bjasniti format 18:9? To jest, zašto nije 2:1? Ili barem 188:94, ako je više = bolje?

 Pročitati tekst pa pitati...

 

"Predstavnici južnokorejskog giganta namjerno ne kažu da se radi o omjeru 2:1 kako bi se naglasila vertikalna "elongacija" ekrana u odnosu na prethodnike..."

★★★★★☆
13 godina
online
Re: MWC17: LG G6 je kopija još nepredstavljenog Sa
JohnnyBGood V kaže...

Može mi netko bjasniti format 18:9? To jest, zašto nije 2:1? Ili barem 188:94, ako je više = bolje?

A koja je je razlika između 188 : 94 i 2 : 1?!?! 

 

Koliko sam je čuo, taj omjer je zbog savršenog prikaza ekrana podijeljenog na dva dijela, za multiwindow radnje. 

ATJ Lučko
14 godina
neaktivan
offline
MWC17: LG G6 je kopija još nepredstavljenog Samsun

"na prednjoj strani donosi izuzetno tanke obrube ekrane zbog kojih uređaj nema fizičku Home tipku."

 

O čemu li vi pričate? Pa kad je LG imao fizičku Home tipku?

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
MWC17: LG G6 je kopija još nepredstavljenog Samsun

Ovaj Petric je trebao radit za 24h hr, a ne bug.

Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
offline
MWC17: LG G6 je kopija još nepredstavljenog Samsun

.

molim pobrisati

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2017 17:25 (Tonchek).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: MWC17: LG G6 je kopija još nepredstavljenog Sa
Mirko935 kaže...

"na prednjoj strani donosi izuzetno tanke obrube ekrane zbog kojih uređaj nema fizičku Home tipku."

 

O čemu li vi pričate? Pa kad je LG imao fizičku Home tipku?

 G serija nikad, ali su im npr. L4 imali fizičke home tipke:

 Ali, možda je Petricu LG samo L4 

Premda, uvijek sam mislio da je većini ljudi draži  Špirit  (H440, naravno, nisam mislio na ništa drugo ).

Kruha i igala...
14 godina
offline
MWC17: LG G6 je kopija još nepredstavljenog Samsun

"Uz kapacitet baterija od 3.300 mAh (što je 18% više no što je imao LG G5), ovogodišnji LG-jev flaghip - može se zaključiti - domosi značajan iskorak za LG"

 

WAT

HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-Blackberry 9900-Z1C-Lumia 630-Xperia E-OPO-HOX-Nexus 5-Nokia 6120-Nokia 5310
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
MWC17: LG G6 je kopija još nepredstavljenog Samsun

draganeeeeee

 

 

opet se brukaš

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: MWC17: LG G6 je kopija još nepredstavljenog Sa
fer-de-lance kaže...

 G serija nikad, ali su im npr. L4 imali fizičke home tipke:
 Ali, možda je Petricu LG samo L4 

Premda, uvijek sam mislio da je većini ljudi draži  Špirit  (H440, naravno, nisam mislio na ništa drugo ).

Onda se ispričavam autoru; trebao je napomenuti da je G6 nasljednik L4, a ne G5 kako bi neupućena persona poput mene mislila.

12 godina
offline
Re: MWC17: LG G6 je kopija još nepredstavljenog Sa
Upravo to, kaze da je kopija a "prve dojmove" o S8 još nema pa ide usporedba tko zna s čim, e moj Petric...
15 godina
offline
MWC17: LG G6 je kopija još nepredstavljenog Samsun

Jest ružan telefon. U odnosu na Sonyeve flagship ovaj izgleda kao da je tek CNC-ovan i ne izbrušen.

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
online
MWC17: LG G6 je kopija još nepredstavljenog Samsun

LG se pogubio. Pored Huaweiovog P10 i nadolazećeg Samsunga, nemaju nikakve šanse. Za mjesec dana će ga se moći kupiti za 1500 kuna. Predviđam bankrot u roku dvije godine (čitaj odustajanje od mobitela)

Ja rekoh
Moj PC  
0 4 hvala 0
13 godina
offline
Re: MWC17: LG G6 je kopija još nepredstavljenog Sa
Envy kaže...

Jest ružan telefon. U odnosu na Sonyeve flagship ovaj izgleda kao da je tek CNC-ovan i ne izbrušen.

 Ukusi su različiti. Vidiš, meni Sony mobiteli sa tim blok dizajnom izgledaju dosadno

15 godina
offline
Re: MWC17: LG G6 je kopija još nepredstavljenog Sa
zuper kaže...
Envy kaže...

Jest ružan telefon. U odnosu na Sonyeve flagship ovaj izgleda kao da je tek CNC-ovan i ne izbrušen.

 Ukusi su različiti. Vidiš, meni Sony mobiteli sa tim blok dizajnom izgledaju dosadno

Možda jesu ukusi različiti ili dosadni ali Craftsmaster dizajn Sonya nikako se ne može osporiti. Ono što se napravilo sa Sony Z serijom (mislim samo na kvalitetu izrade) još nije ponovljeno, niti nešto novo uvedeno:

 

15 godina
online
MWC17: LG G6 je kopija još nepredstavljenog Samsun

ja iako nebi kupio ovaj lg mobitel, kupio bi ga sigurno prije sonya, nemogu podnjet sonyev dosadni dizajn koji je isti godinama.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
online
Re: MWC17: LG G6 je kopija još nepredstavljenog Sa
Envy kaže...

Ono što se napravilo sa Sony Z serijom (mislim samo na kvalitetu izrade) još nije ponovljeno, niti nešto novo uvedeno:

Svaka čast na dizajnu, ali ta ista firma izbacuje J, M i slične modele koji su čisto smeće. Ako su u stanju staviti svoje ime na smeće, onda im se nema razloga vjerovati da je top model išta bolji.

Ja rekoh
15 godina
offline
Re: MWC17: LG G6 je kopija još nepredstavljenog Sa
Feudalac kaže...
Envy kaže...

Ono što se napravilo sa Sony Z serijom (mislim samo na kvalitetu izrade) još nije ponovljeno, niti nešto novo uvedeno:

Svaka čast na dizajnu, ali ta ista firma izbacuje J, M i slične modele koji su čisto smeće. Ako su u stanju staviti svoje ime na smeće, onda im se nema razloga vjerovati da je top model išta bolji.

Razumijem te, ali i drugi sličnu "ergelu" imaju. Tko zna sve iz glave Samsung uređaje nabrojati ja mu poklonim moj iz ladice S6 Edge. Neo, Duos, Grand, Prime, Active, Star, A, J i sl. da i ne spominjem iPhone 5C koji je tržišni fijasko bio.

 

Eh sada to što prodaja jednog telefona (Samsunsg Flagship) poklopi cijelu negativnu fiskalnu godinu televizora iste firme ili jedan jedini proizvod (iPhone) koji je Apple podigao iz mrtvih do najvrednije kompanije na svijetu je ekonomija koja meni nija jasna, i tu raspravu ne želim ulaziti.

 

A što se tiče Sonya, Sony je ipak Sony. Od prvog zatvaranjaka kompletnog kruga 4K pa do predpojačala za slušalice od 1200 USD je druga priča. A hoće li netko pogriješiti kupnjom XZ Premuma - Neće. Ali hoće li mu se svidjeti, eh to je stvar ukusa.

 

BTW: jeste li primjetili kako je kroz ovaj thread LG lagano ispario? Svaka im čast za proizvodnju tv panela ali u drugim segmentima konkurencija je žestoka.

8 godina
online
Re: MWC17: LG G6 je kopija još nepredstavljenog Sa
Envy kaže...

Razumijem te, ali i drugi sličnu "ergelu" imaju. Tko zna sve iz glave Samsung uređaje nabrojati ja mu poklonim moj iz ladice S6 Edge. Neo, Duos, Grand, Prime, Active, Star, A, J i sl. da i ne spominjem iPhone 5C koji je tržišni fijasko bio.

 

Eh sada to što prodaja jednog telefona (Samsunsg Flagship) poklopi cijelu negativnu fiskalnu godinu televizora iste firme ili jedan jedini proizvod (iPhone) koji je Apple podigao iz mrtvih do najvrednije kompanije na svijetu je ekonomija koja meni nija jasna, i tu raspravu ne želim ulaziti.

Samsung je firma koja još uvijek nije prestala otvoreno kopirati druge, podigli su kvalitetu a može im se oprostiti koji jeftilen sumnjive kvalitete. Sony je sasvim drugačiji brend, dizajn, kvaliteta, inovativnost, od njih ne očekuješ smeće ni u kojoj tržišnoj niši. Toliko lutaju kroz te svoje mobitele da ni sami više ne znaju tko su ni kamo idu. Prodaja sve govori, nema ih nigdje... Baš kao i LG.

 

Stalno se vraćam na to lutanje. Apple je napravio dar-mar iz vrlo jednostavnog razloga: svaki korak je promišljen, svaka sitnica ispolirana do najsitnijeg detalja. Ako odaberu jedan smjer, onda znaju zašto i drže ga se.

Ja rekoh
13 godina
neaktivan
offline
Re: MWC17: LG G6 je kopija još nepredstavljenog Sa
Flag-shit moj LG. Važno da je jebeni filmaš talijan rekao da je 18:9 pravi omjer, a to što ste izbacili IR i fm radio i zakovali bateriju, nema veze pa ovo je ionako downgrade
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: MWC17: LG G6 je kopija još nepredstavljenog Sa
Feudalac kaže...

Stalno se vraćam na to lutanje. Apple je napravio dar-mar iz vrlo jednostavnog razloga: svaki korak je promišljen, svaka sitnica ispolirana do najsitnijeg detalja. Ako odaberu jedan smjer, onda znaju zašto i drže ga se.

 Ovome sistemu su se počeli u zadnje vrijeme okretati i drugi brandovi (kad im je voda došla do grla) - npr. HTC bude vjerovatno išao sam u flagship ratove (kaj im je i pametno, jer im je sve osim top modela totalno smeće), dotični Sony isto bude jako smanjio listu modela (4 u generaciji bi bilo idealno - po cijenovnim kategorijama).

Na kraju ispada da bude im ipak svima nemar došao na naplatu - premda onima koje najviše prezirem zbog poslovnog modela sa smartfonma (Samsung) više apsolutno ništa ne može pomoći, osim totalne rekonstrukcije mobilne divizije, jer se vremena mijenjaju, i ime im ubrzano gubi vrijednost, baš zbog njihove hiperprodukcije otpada....

Kruha i igala...
8 godina
online
Re: MWC17: LG G6 je kopija još nepredstavljenog Sa
fer-de-lance kaže...
Feudalac kaže...

Stalno se vraćam na to lutanje. Apple je napravio dar-mar iz vrlo jednostavnog razloga: svaki korak je promišljen, svaka sitnica ispolirana do najsitnijeg detalja. Ako odaberu jedan smjer, onda znaju zašto i drže ga se.

 Ovome sistemu su se počeli u zadnje vrijeme okretati i drugi brandovi (kad im je voda došla do grla) - npr. HTC bude vjerovatno išao sam u flagship ratove (kaj im je i pametno, jer im je sve osim top modela totalno smeće), dotični Sony isto bude jako smanjio listu modela (4 u generaciji bi bilo idealno - po cijenovnim kategorijama).

Na kraju ispada da bude im ipak svima nemar došao na naplatu - premda onima koje najviše prezirem zbog poslovnog modela sa smartfonma (Samsung) više apsolutno ništa ne može pomoći, osim totalne rekonstrukcije mobilne divizije, jer se vremena mijenjaju, i ime im ubrzano gubi vrijednost, baš zbog njihove hiperprodukcije otpada....

U ovoj priči mi se više sviđa Samsung, kopiraju, muljaju, ali s druge strane izbacuju uređaje koji su hardverski vrh svijeta, ima tu nešto i inovativnosti, ali svakako ne lutaju. Drže se vrlo jednostavnog recepta - kopiraj ono što apple radi uz uvjet da ako apple stavi dvije gige nečega, ti stavi tri. To je vrlo dobar recept. U pozadini je vlastita proizvodnja praktično svih komponenti od kojih su neke i ekskluziva u android svijetu (OLED) tako da u prostoru high end uređaja nitko nema šanse protiv njih. Sa oledom  i SD 835-icom, S-osmica će učiniti P10, G6, sony i sve ostale smiješno zaostalima, sviđalo se to meni-tebi ili ne.

 

Samsung ima toliku prednost u odnosu na ostatak android svijeta da se ni ne takmiči s njima. Protivnik im je isključivo Apple, a kako se mijenjaju modeli kod Applea tako varira i Samsungova prodaja, primjerice izbacivanjem plus modela iphonea, samo je Samsung osjetio posljedice na noteu dok su drugi prošli neokrznuti.

Ja rekoh
13 godina
offline
MWC17: LG G6 je kopija još nepredstavljenog Samsun
Da, jer OLED i S835 su jedino što čini flagship. LOL.
I ja isto preferiram OLED, ali nemam ništa protiv ni jako dobrog IPS-a. Može SoC biti i S890, ali neće ništa značiti ako će ga softver kočiti. Imaš modela sa S625 koji uz optimiziran softver daju iskustvo puno skupljih modela.
Svaki flagship ima karakteristiku po kojoj je iznad drugih. S8 sigurno neće u svemu biti najbolji
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
online
Re: MWC17: LG G6 je kopija još nepredstavljenog Sa
zuper kaže...
Da, jer OLED i S835 su jedino što čini flagship. LOL.
I ja isto preferiram OLED, ali nemam ništa protiv ni jako dobrog IPS-a. Može SoC biti i S890, ali neće ništa značiti ako će ga softver kočiti. Imaš modela sa S625 koji uz optimiziran softver daju iskustvo puno skupljih modela.
Svaki flagship ima karakteristiku po kojoj je iznad drugih. S8 sigurno neće u svemu biti najbolji

Optimiziran softver u rečenici s Androidom je oksimoron. Zaboga miloga, aplikacije se još uvijek izrađuju u Javi i kao takve distribuiraju, treba li što dodati?

 

A što se tiče ekrana i SoC-a, čitaj s razumijevanjem. Jesam li ja igdje rekao da SAMO ekran i soc čine high end uređaj? Istaknuo sam dvije stvari koje zajedno čine ekskluzivu, android je svima isti kao i dostupnost svih drugih komponenti.

Ja rekoh
7 godina
offline
Re: MWC17: LG G6 je kopija još nepredstavljenog Sa

Zapravo je nebitno programira li se Android kod u Javi ili nekom od drugih ponudenih jezika, zato jer se od Marshmallowa kod pri instalaciji rekompajlira u nativni,  a VM se koristi striktno samo za formiranje frameworka, kontrolu izvodenja koda i formiranje manifesta.

Android nije više  onaj isti od prije 10 godina.

Sad je to jedina izbalansirana platforma koja radi na skoro svim mikroarhitekturama.

Druga je stvar štekanje flagshipa (ne postoji kod AOSP-a) za koje su krivi njihovi "programeri" koji se  u radu vode načelima naših saborskih zastupnika...

Kruha i igala...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice