Nadogradnje za Windowse 10 su obavezne i ne mogu s

poruka: 28
|
čitano: 4.581
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nadogradnje za Windowse 10 su obavezne i ne mogu s".
13 godina
offline
Nadogradnje za Windowse 10 su obavezne i ne mogu s

A bome nije nikome svejedno da OS u pozadini instalira nešto što netko možda i ne želi instalirati.

Nije rijedak slučaj da su nadogradnje (update) znale uzrokovati više problema, nego koristi.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
 
21 0 hvala 1
11 godina
offline
Nadogradnje za Windowse 10 su obavezne i ne mogu s

Slicna retardacija ko na steamu gdje moram svaku igru koju instaliram posebno gasit auto update. Te velike kompanije su tolko retardirane da mi je muka. Daj mi directx12 na win 7 i nek si nabiju win 10 u pak.

 
20 1 hvala 4
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnje za Windowse 10 su obavezne i ne mo
steelman kaže...

Slicna retardacija ko na steamu gdje moram svaku igru koju instaliram posebno gasit auto update.

Zašto moraš?

15 godina
offline
Nadogradnje za Windowse 10 su obavezne i ne mogu s

Odlicno, tako je meni prije par godina update skrsio Win 7 komp, na svu srecu napravio sam system restore i igonirao taj update i sve se dalo srediti. Na desetki bi bome bilo veselo, izgleda da su postali kao VW testiraju na svojim korisnicima dok oni ne prijave probleme, a onda krpaju, sta ce ti interni testeri koje je MS otpustio kad imas budale na kojima ces testirati.

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Nadogradnje za Windowse 10 su obavezne i ne mogu s

Zar nas Bugovce ovo brine? Onako će pola nas(ako ne i više) imati instaliranu piratsku verziju i to najvjerovatnije Pro

 
10 0 hvala 0
10 godina
offline
Nadogradnje za Windowse 10 su obavezne i ne mogu s

Možda je ovo samo novinarsko kuvanje, ko što je 1000 puta bilo slučaj.. Opušteno.

RilEZ5RlV_w
 
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnje za Windowse 10 su obavezne i ne mo

kad su u pitanju windows updateovi onda iz iskustva znam da se često dešava da čim upalim komp da ne mogu koristiti dok ne konfiguira update. To me nerviralo toliko da sam prestao skidati update automatski. 

Kad upalim komp, očekujem da ga mogu odma koristiti.  

 

9 godina
offline
Re: Nadogradnje za Windowse 10 su obavezne i ne mo
Markić7 kaže...

Kad upalim komp, očekujem da ga mogu odma koristiti.  

 

 

 

S ovime se potpuno slazem... meni se samo cini, mozda se varam, ali sto se datum izlaska Win 10 blizi da ce nesto debelo da zahebu u MS.

 

Previse je toga jos nedoreceno, nezna se kako i sto ce da radi, mozda ovako, mozda onako. Sad oce pirati raditi sad nece, malo Dx12 radi super, malo preformanse tu negdje.

 

Uglavnom, drzati se Win 7 SP1 jos jedno 6-8 mjeseci dok se halabuka smiri pa onda mozda preci na novi OS.

16 godina
offline
Nadogradnje za Windowse 10 su obavezne i ne mogu s

Spojis laptop preko mobitela na internet, a Windowsi skinu 2 GB updatea

 
17 1 hvala 5
13 godina
protjeran
offline
Nadogradnje za Windowse 10 su obavezne i ne mogu s

Šta je sa onim da su svaki drugi windowsi dobri?

 

http://www.soundstream.com/
 
2 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nadogradnje za Windowse 10 su obavezne i ne mo
To se meni dogodilo prije par godina kam su se pojavili smartfoni sa mogućnošću hot spot-a.Onda nije bilo smanjenja brzine nego su se prekoračeni mb dodatno masno naplaćivali.Srećom operater je imao razumjevanja pa mi brisao prijeđene mb.Služba za korisnike je vidjela da su Windowsi nešto skidali.Pitanje,općenito mogu li operateri vidjeti na što smo potrošili njihove data pakete!?
...biće bolje...
15 godina
offline
Re: Nadogradnje za Windowse 10 su obavezne i ne mo
Valentin17 kaže...

A bome nije nikome svejedno da OS u pozadini instalira nešto što netko možda i ne želi instalirati.

Nije rijedak slučaj da su nadogradnje (update) znale uzrokovati više problema, nego koristi.

Ja do sada nisam imao problema niti sa jednim Updateom (niti SP-om u XP-u)

 

Markić7 kaže...

kad su u pitanju windows updateovi onda iz iskustva znam da se često dešava da čim upalim komp da ne mogu koristiti dok ne konfiguira update. To me nerviralo toliko da sam prestao skidati update automatski. 

Kad upalim komp, očekujem da ga mogu odma koristiti.  

 

Jedino to, kada kaziš računar a on radi update ili pališ.. ali opet rijetko jako rijetko. Jedino što bi me smetalo ali sada imaš izbor.

 

FrostyDog kaže...
Markić7 kaže...

Kad upalim komp, očekujem da ga mogu odma koristiti.  

 

 

 

S ovime se potpuno slazem... meni se samo cini, mozda se varam, ali sto se datum izlaska Win 10 blizi da ce nesto debelo da zahebu u MS.

 

Previse je toga jos nedoreceno, nezna se kako i sto ce da radi, mozda ovako, mozda onako. Sad oce pirati raditi sad nece, malo Dx12 radi super, malo preformanse tu negdje.

 

Uglavnom, drzati se Win 7 SP1 jos jedno 6-8 mjeseci dok se halabuka smiri pa onda mozda preci na novi OS.

Datum se tačan ne zna jer je još kao šti si rekao malo mušićav i nedorečen, ali tu je tu negdje..

Ti si doduše na Win 7 SP1 - ja taj sustav nisam vidio - ne pamtim. A neće da zahebu u MS-u, jer oni sada da zatvor fimru sve otpuste, lutali bi decenijama dok ne bi neku drugu branšu našli (proizvodnja recimo pravih prozora).

Na kraju neki dan sam probao na kineskom Prestigeo koji ima 2 GB RAM-a, Atom CPU i Windowsi 8.1 with Bing i istlairam Insider Preview i oda me dočeka šok. Tablet mod (dole na Notification pa na Tablet mode učini mi čudo od onako sićušnog GUI-a, izgelda ono što je 8-ci upravo trebalo. Tada sam sebi rekao: nikada više Android ni za kakve pare.

Sasoon kaže...

Spojis laptop preko mobitela na internet, a Windowsi skinu 2 GB updatea

To nije šala, to će se desiti. Samo se neće zvati Service Pack neko Update od 2 GB. Ali to će da dođe možda jednom u ovoj verziji.

15 godina
neaktivan
offline
Nadogradnje za Windowse 10 su obavezne i ne mogu s

Zadnja dva updatea sedmice nisu prolazila bez problema - failed update, restart, revert changes, restart, ponovni pokušaj nadogradnje, opet failed, restart, revert, restart, i na kraju bi Windows uspio instalirati update; sve u svemu, trajalo je to oko 50 minuta svaki put. Nadam se da to neće biti slučaj i ubuduće, jer sam u napasti da obrišem Windowse. Inače koristim Fedoru, pa Win7 upalim jednom mjesečno, da pokupi nadogradnje; uglavnom ih držim jer nikad ne znaš što može naići, a da zahtijeva isključivo Windowse, budući da sam dežurna tehnička služba u obitelji.

 

Nadalje, nemogućnost odabira nadogradnji i nemogućnost odgode instaliranja mi svakako ne odgovaraju. Štoviše, to bi moglo biti problematično za mnoge, što je iskusila njemačka košarkaška ekipa koja je ispala iz druge lige u treću zbog Windows Updatea.

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2015 21:25 (hrx).
 
7 0 hvala 2
12 godina
odjavljen
offline
Nadogradnje za Windowse 10 su obavezne i ne mogu s

Sječam se jedne scene(kad smo kod automatskog instaliranja), došli mi na 1. sat(geografija) ujutro, upali profa komp kad ono instalacija updatea(i to neke mrcine od updatea), na kraju je više od pola sata prošlo dok je on to instalirao(XP, Celeron na njemu, IDE HDD :D)... U jednu ruku podržavam ovo(zbog ovakvih situacija) jer profesori i ne znaju u kompove(čast izuzecima) da to iskljuće 

 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nadogradnje za Windowse 10 su obavezne i ne mogu s

Znaci update spyware-a ce biti obavezan? :D

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Nadogradnje za Windowse 10 su obavezne i ne mogu s

Dakle - ne mi se sviđa ovo

morrisoN
 
2 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nadogradnje za Windowse 10 su obavezne i ne mogu s

Ne svida mi se ovo, ne svida mi se ono... Pa prestanite koristiti onda to i koristite ono sto vam se svida, u cemu je problem? Tako sam i ja davnih godina otkantao kompletno Win i preporodio sam se. Stoga, otkantajte 10-tku i koristite 7/8-icu ili ako ste radikalniji, prebacite se na drugi OS. Drugacije ne ide jer se proizvodacu ne da utuviti u glavu osim ako mu proizvod NE koristite.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
5 1 hvala 0
15 godina
offline
Nadogradnje za Windowse 10 su obavezne i ne mogu s

A moraju nešto zasrati.

 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nadogradnje za Windowse 10 su obavezne i ne mogu s

Sviđa mi se ali ne na način na koji je izvedeno. Da treba instalirat najnovije update - treba. Da ih treba instalirat čim budu dostupne - e ne treba! 

 

1. problem - netko tko često putuje ili npr. studenti često imaju internet preko sticka ili preko hotspota na mobitelu - koliko će ti updatei potrošit prometa umjesto da se pričeka konkrena flat veza?

2. problem - gameri - updatei izlaze svako malo, a ako će download ići svako malo dok netko igra igre, ping će skočit u nedogled...

3. problem - bilo je do sad i updatea koji su sje*ali skroz windowse ili neki njihov dio, ovako ih nije moguće filtrirat dok se ne dogodi sranje...

 

Po meni bi trebalo samo dodat mogućnost da se odredi vrijeme updatea, bez mogućnosti isključivanja, to bi već bilo dovoljno dobro za sve.

I'd rather have questions that I can't answer, than answers that I musn't question.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Nadogradnje za Windowse 10 su obavezne i ne mogu s

Ufff volim kada firma baš zna što korisniku treba. Nadam se da će se ipak opametiti.

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Nadogradnje za Windowse 10 su obavezne i ne mogu s

Navikniću se ka i na sve njihove gluposti do sada ali moja presuda glasi: TD Microsoft

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Nadogradnje za Windowse 10 su obavezne i ne mogu s

ako bude odlican taj w10 onda cu ga downloadati od ljubaznog gospodina iz rumunjske ili spanjolske 

pjeva i treat you like a real lady a rijanu vratio na tvorničke postavke
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Nadogradnje za Windowse 10 su obavezne i ne mogu s

ništa što se ne bi moglo riješiti promjenom registarskog ključa ili dopisivanjem kojeg retka. mamu im obavezno nadogradim na proplanku, među jaglacima. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Nadogradnje za Windowse 10 su obavezne i ne mogu s

Windowsi 8, a time i 10, imaju mogućnost označavanja trenutno spojene mreže kao "tethered" mreže, odnosno Windowsi tada znaju da se radi o mobilnom hotspotu te je time i automatski ograničeno skidanje podataka u pozadini. 

 

Nisu problem automatske nadogradnje, već needucirani korisnici, što je još žalosnije kada ljudi potkovani tehničkim, računalnim i inim školama i fakultetima pokazuju to isto ne znanje po informatičkim forumima. Dam se kladiti da su platitli Windowse, da bi i naučili se služiti njima, inače je to bačeni novac.

 
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Nadogradnje za Windowse 10 su obavezne i ne mogu s

Educirani daj ti meni onda reci gdje da ja na mobilnom net-u to označim? 

 

Ja ti nemam fakultete ja sam samouk na winsima. Jel ovo metered connection? :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2015 15:01 (Oldy).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nadogradnje za Windowse 10 su obavezne i ne mo

Da

15 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnje za Windowse 10 su obavezne i ne mo
Oldy kaže...

Educirani daj ti meni onda reci gdje da ja na mobilnom net-u to označim? 

 

Ja ti nemam fakultete ja sam samouk na winsima. Jel ovo metered connection? :)

 Imaš Pro verziju? Onda zaboravi na brige - moći ćeš birati, ili sam podesiti u Group policy editoru.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
14 godina
offline
Nadogradnje za Windowse 10 su obavezne i ne mogu s

Imam Pro 8.1 da. Tnx.

 
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice