Najam računalne snage iz Googlea

poruka: 41
|
čitano: 6.825
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najam računalne snage iz Googlea".
12 godina
odjavljen
offline
Najam računalne snage iz Googlea

Nisu  skupi,ovo bi moglo ispasti dobro.

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Najam računalne snage iz Googlea

Ne znam kako Google misli ovdje uspjeti, cijene su 10 puta veće od Amazona:

http://cloud.google.com/pricing/compute-engine.html

http://aws.amazon.com/ec2/pricing/

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Najam računalne snage iz Googlea
zoki.zlikowski kaže...

Ne znam kako Google misli ovdje uspjeti, cijene su 10 puta veće od Amazona:

http://cloud.google.com/pricing/compute-engine.html

http://aws.amazon.com/ec2/pricing/

 Kako su veće ako su manje, Amazon ima 380 doplata i nadoplata.

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop
12 godina
neaktivan
offline
Najam računalne snage iz Googlea

kupujem, daj odmah 5 komada za van... {#}

 
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Najam računalne snage iz Googlea
Pranja kaže...
zoki.zlikowski kaže...

Ne znam kako Google misli ovdje uspjeti, cijene su 10 puta veće od Amazona:

http://cloud.google.com/pricing/compute-engine.html

http://aws.amazon.com/ec2/pricing/

 Kako su veće ako su manje, Amazon ima 380 doplata i nadoplata.

A Google nema? Pogledaj cijenu mrežnog prometa. Nisu normalni.

13 godina
offline
Najam računalne snage iz Googlea

daj jebote to ima sto nekih nadoplata sve

gramatika bljak
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Najam računalne snage iz Googlea

eto platis par dolara i iskoristis snagu za probit winrar datoteku kojoj si zaboravio pass.... :)

Moj PC  
13 0 hvala 0
14 godina
offline
Najam računalne snage iz Googlea

Za sta to moze sve sluzit zanima me?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najam računalne snage iz Googlea
Fake_Alert kaže...

Za sta to moze sve sluzit zanima me?

a za sve gdje treba puno sirove snage i puno memorijskog prostora. vjerovatno u kakve akademske svrhe. malo mi se čini preskupo za privatne korisnike. ili kakav poslovni model di imas jedno računalo na poslu, a procesorsku snagu crpis iz guglovih servera. a tebi se vraćaju samo gotovi podaci, izračuni i šta ja znam sve ne.

 

al kako to sve implementirat, e tim se nikad bavio nisam pa neznam kako baš iskoristit tu snagu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Najam računalne snage iz Googlea
zoki.zlikowski kaže...

A Google nema? Pogledaj cijenu mrežnog prometa. Nisu normalni.

Idealno za postaviti privatnu render farmu na tim strojevima :D

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
16 godina
neaktivan
offline
Najam računalne snage iz Googlea

Kako ovo mrak izgleda... drool.

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
 
17 0 hvala 0
15 godina
offline
Najam računalne snage iz Googlea

Jel može netko reči za što bi se ovo konkretno moglo iskoristiti, mislim za one koji su upoznati sa radom nečeg što treba ovoliku snagu {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Najam računalne snage iz Googlea
rooswelt1991 kaže...

Jel može netko reči za što bi se ovo konkretno moglo iskoristiti, mislim za one koji su upoznati sa radom nečeg što treba ovoliku snagu {#}

Vidis da ti nude do 8 jezgri, nije to neka enormna snaga. Sve vise firmi ti koristi ovakve servise za stvari koje su prije hostali lokalno

ili kod nekakvih shared hosting servisa (web hosting). Znaci imas svoj virtualni server u oblaku i gore drzis web stranice, servise, aplikacije isto

kao sto bi da imas svoj fizicki server. Ovdje ti je vise stvar u ustedi novaca nego u velikoj snazi.

All problems in computer science can be solved by another level of indirection
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2012 21:08 (drnde).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najam računalne snage iz Googlea
rooswelt1991 kaže...

Jel može netko reči za što bi se ovo konkretno moglo iskoristiti, mislim za one koji su upoznati sa radom nečeg što treba ovoliku snagu {#}

Kojekakvi veliki izračuni (prerenderirana 3D grafika recimo), ili serveri za sve i svašta.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najam računalne snage iz Googlea
drnde kaže...

Vidis da ti nude do 8 jezgri, nije to neka enormna snaga.

Pa nigdje ne piše da smiješ samo 8 komada koristiti. Zakupiš koliko ti treba i eto snage ;)

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
15 godina
neaktivan
offline
Re: Najam računalne snage iz Googlea
rustweaver kaže...
drnde kaže...

Vidis da ti nude do 8 jezgri, nije to neka enormna snaga.

Pa nigdje ne piše da smiješ samo 8 komada koristiti. Zakupiš koliko ti treba i eto snage ;)

Pise kako da ne, mozes imati stroj sa 1,2,4 ili 8 jezgri, za sada, ni kod amazona ne mozes dobiti neograniceno procesorske snage po stroju.

All problems in computer science can be solved by another level of indirection
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2012 21:09 (drnde).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najam računalne snage iz Googlea
drnde kaže...

Pise kako da ne, mozes imati stroj sa 1,2,4 ili 8 jezgri, za sada, ni kod amazona ne mozes dobiti neograniceno jezgri po stroju.

A više strojeva? I onda lagano raspodjeljuješ posao među strojevima. Promet između strojeva je besplatan. Kao da jedan stroj mora imati 50 jezgri da bi mogao koristiti 50 jezgri...

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
15 godina
neaktivan
offline
Re: Najam računalne snage iz Googlea
rustweaver kaže...
drnde kaže...

Pise kako da ne, mozes imati stroj sa 1,2,4 ili 8 jezgri, za sada, ni kod amazona ne mozes dobiti neograniceno jezgri po stroju.

A više strojeva? I onda lagano raspodjeljuješ posao među strojevima. Promet između strojeva je besplatan. Kao da jedan stroj mora imati 50 jezgri da bi mogao koristiti 50 jezgri...

Naravno strojeva mozes zakupiti koliko hoces ali imaj na umu da nemas dedicirane brze veze izmedu njih tako da si ogranicen na nekakve distibuirane servise.

Ako ti se posao ne moze lako distribuirati (renderiranja, enkodiranje videa, kompleksne simulacije) nije bas upotrebljivo na taj nacin.

All problems in computer science can be solved by another level of indirection
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2012 21:27 (drnde).
14 godina
offline
Re: Najam računalne snage iz Googlea
1domagoj1 kaže...

Kako ovo mrak izgleda... drool.

vuce na Borga : )
...prva asocijacija, wpa-psk ;)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Najam računalne snage iz Googlea
drnde kaže...
Ako ti se posao ne moze lako distribuirati (renderiranja, enkodiranje videa, kompleksne simulacije) nije bas upotrebljivo na taj nacin.

Kako se 3D renderiranje ne može distribuirati? Izračuni također, pogledaj folding@home i slične projekte. Na jednoj od slika sa prezentacije piše "Genome Explorer" to mi ne zvuči kao nešto trivijalno što se hardveraja tiče.

 

Zašto misliš da nema brze veze između virtualnih strojeva?

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
13 godina
offline
Re: Najam računalne snage iz Googlea
rustweaver kaže...
zoki.zlikowski kaže...

A Google nema? Pogledaj cijenu mrežnog prometa. Nisu normalni.

Idealno za postaviti privatnu render farmu na tim strojevima :D

  i da i ne opet moraš instalirat software nač paket i bla bla sranja

gramatika bljak
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najam računalne snage iz Googlea
UkradenNick kaže...

i da i ne opet moraš instalirat software nač paket i bla bla sranja

ne kontam...

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
15 godina
neaktivan
offline
Re: Najam računalne snage iz Googlea
rustweaver kaže...
drnde kaže...
Ako ti se posao ne moze lako distribuirati (renderiranja, enkodiranje videa, kompleksne simulacije) nije bas upotrebljivo na taj nacin.

Kako se 3D renderiranje ne može distribuirati? Izračuni također, pogledaj folding@home i slične projekte. Na jednoj od slika sa prezentacije piše "Genome Explorer" to mi ne zvuči kao nešto trivijalno što se hardveraja tiče.

 

Zašto misliš da nema brze veze između virtualnih strojeva?

Da renderiranje se valjda moze razbiti da svako renderira odreden dio frame-ova, nisam ni rekao da mora biti trivijalno samo se mora dati jednostavno paralelizirati, folding koliko znam dobijes set bjelancevina pa ih obradis te je tvoj set neovisan o drugima.

 

Neznam kakve veze google interno koristi ali nebi se cudio da je ogranicenje od 8 jezgri s nekim razlogom, npr. da to predstavlja cetvrtinu ili pola fizicke jedinice te da je svaka spojena na nekakav gigabit switch. Da sve jedinice moraju medusobno povezati brzim vezama (tipa optika) bilo bi im mnogo skuplje.

 

Napisali su da ce omoguciti zakup vise jezgri tako da se nebi cudio da ti daju mogucnost da zakupis cijelu jedinicu, samo neznam koliko jezgri svaka ima ukupno ?

All problems in computer science can be solved by another level of indirection
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najam računalne snage iz Googlea
drnde kaže...
Da sve jedinice moraju medusobno povezati brzim vezama (tipa optika) bilo bi im mnogo skuplje.

Pa bilo bi, ali i sam taj hardveraj je bio veoma skup, što je dati još malo za optiku? Nekako bi mi to bilo neozbiljno imati sranje vezu u takvom sustavu.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
15 godina
neaktivan
offline
Re: Najam računalne snage iz Googlea
rustweaver kaže...
drnde kaže...
Da sve jedinice moraju medusobno povezati brzim vezama (tipa optika) bilo bi im mnogo skuplje.

Pa bilo bi, ali i sam taj hardveraj je bio veoma skup, što je dati još malo za optiku? Nekako bi mi to bilo neozbiljno imati sranje vezu u takvom sustavu.

Ne vjerujem da su isti zahtjevi sto se tice umrezavanja za HPC "super-racunala" i za IAAS.

Medutim Amazon nudi posebne cluster instance koje su medusobno povezane preko veza sa niskom latencijom, vjerovatno ce i google ponuditi nesto slicno.

All problems in computer science can be solved by another level of indirection
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2012 22:48 (drnde).
13 godina
offline
Re: Najam računalne snage iz Googlea
rustweaver kaže...
UkradenNick kaže...

i da i ne opet moraš instalirat software nač paket i bla bla sranja

ne kontam...

  pa kak bi ti iz renderiro ?

 

trebaš imat instalirano neko bazni os i rendere za izračune, šta misliš kak render farme rade{#}

gramatika bljak
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najam računalne snage iz Googlea
UkradenNick kaže...
trebaš imat instalirano neko bazni os i rendere za izračune, šta misliš kak render farme rade{#}

A lol, sad te kontam. Ti misliš da ja nemam pojma o čemu pričam, i da nikada nisam postavljao mrežni renderer. Zanimljivo... {#}

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
12 godina
neaktivan
offline
Najam računalne snage iz Googlea

Kako bi islo dekriptiranje hasheva na tome? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najam računalne snage iz Googlea
Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
13 godina
offline
Re: Najam računalne snage iz Googlea
rustweaver kaže...
UkradenNick kaže...
trebaš imat instalirano neko bazni os i rendere za izračune, šta misliš kak render farme rade{#}

A lol, sad te kontam. Ti misliš da ja nemam pojma o čemu pričam, i da nikada nisam postavljao mrežni renderer. Zanimljivo... {#}

  ja nekažem niš osim da to ni mačji kašalj   {#}

gramatika bljak
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice