Najava Officea 15

poruka: 15
|
čitano: 2.960
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najava Officea 15".
15 godina
offline
Najava Officea 15

Ja još kruh svagdašnji zarađujem na verziji XP, a tako će i ostati do penzije valjda jer, realno, ništa previše korisnog u paket nije uvedeno još od tog doba. Štoviše Access je postao mutaviji i okljaštreniji za neke kontrole i objekte, aplikacije nakaradno našminkane i prožete šugavim ribonima, pa se često od šume stablo ne vidi. Ove igre sa sučeljima od verzije 2007, pa sad ovaj metro, već su postale bezobrazluk. Korisnicima moram krpati instalacije verzije 2010 fileovima iz starih verzija da baš ne trebam prepisivati i kemijati masu koda nanovo, a mikisoft stalno nešto kemija i mijenja gdje promjenama nije mjesto. A i paket je nenormalno skup.

Deckard
Moj PC  
8 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Najava Officea 15
deckard kaže...

Ja još kruh svagdašnji zarađujem na verziji XP, a tako će i ostati do penzije valjda jer, realno, ništa previše korisnog u paket nije uvedeno još od tog doba. Štoviše Access je postao mutaviji i okljaštreniji za neke kontrole i objekte, aplikacije nakaradno našminkane i prožete šugavim ribonima, pa se često od šume stablo ne vidi. Ove igre sa sučeljima od verzije 2007, pa sad ovaj metro, već su postale bezobrazluk. Korisnicima moram krpati instalacije verzije 2010 fileovima iz starih verzija da baš ne trebam prepisivati i kemijati masu koda nanovo, a mikisoft stalno nešto kemija i mijenja gdje promjenama nije mjesto. A i paket je nenormalno skup.

A di je jos .docx bezobrazluk???  Ko da na benzinskoj pocmu tocit gorivo koje ne ide u modele starije od 3 godine.

13 godina
offline
Najava Officea 15

Puno radno vrijeme provedem u Access-u 97 i nemam nikakve potrebe ni namjere za bilo kakav upgrade.

 

Na taj metro ofis bi me teško bilo nagovoriti i s puškom.

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Najava Officea 15
deckard kaže...

Ja još kruh svagdašnji zarađujem na verziji XP, a tako će i ostati do penzije valjda jer, realno, ništa previše korisnog u paket nije uvedeno još od tog doba. Štoviše Access je postao mutaviji i okljaštreniji za neke kontrole i objekte, aplikacije nakaradno našminkane i prožete šugavim ribonima, pa se često od šume stablo ne vidi. Ove igre sa sučeljima od verzije 2007, pa sad ovaj metro, već su postale bezobrazluk. Korisnicima moram krpati instalacije verzije 2010 fileovima iz starih verzija da baš ne trebam prepisivati i kemijati masu koda nanovo, a mikisoft stalno nešto kemija i mijenja gdje promjenama nije mjesto. A i paket je nenormalno skup.

Ima smisla sve što kažeš, ali ipak sučelje je praktički jednako od 2007. uz sitne kozmetičke izmjene. Što se tiče cijene moram se složit da je skup za većinu ljudi, ali cijena Home and Student je 650kn, tako da se da izdvojit jednom u par godina tolika cifra, nije papreno skup poput Photoshopa.

12 godina
offline
Najava Officea 15

Zasto bi svakih par godina izvojio bilo koju cifru ako imam verziju staru 10 godina koja mi jednako dobro radi a sucelje mi vise pase.

Pa nisu to Pokemoni da moras kupit svakog koji izadje?

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Najava Officea 15
BlueMax kaže...

Zasto bi svakih par godina izvojio bilo koju cifru ako imam verziju staru 10 godina koja mi jednako dobro radi a sucelje mi vise pase.

Pa nisu to Pokemoni da moras kupit svakog koji izadje?

Nisu, također nisam ciljao na svaku verziju, ali recimo svako drugu verziju bi se moglo moći priuštiti.

12 godina
offline
Re: Najava Officea 15
sirka666 kaže...
BlueMax kaže...

Zasto bi svakih par godina izvojio bilo koju cifru ako imam verziju staru 10 godina koja mi jednako dobro radi a sucelje mi vise pase.

Pa nisu to Pokemoni da moras kupit svakog koji izadje?

Nisu, također nisam ciljao na svaku verziju, ali recimo svako drugu verziju bi se moglo moći priuštiti.

Ali zasto? Neovisno o kupovnoj moci. Ja si dosta stvari ne kupujem iako si ih mogu priustiti zato jer mi ne trebaju. 

Daj mi reci jednu konkretnu stvar zasto je 2010 bolji od 2007 a ovaj od 2003 a da to koristis u radu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Najava Officea 15

Upravo to! Ni meni ni sirki666 ne treba (još) za posao, možda grješim za njega, ali meni ne, pa se mogu šaltat na nove verzije, ali kada si kupim Microsoft Office na njemu ću ostati onoliko dugo dok u novoj verziji ne vidim nešto stvarno revolucionarno.

14 godina
offline
Re: Najava Officea 15
royalhero kaže...

Upravo to! Ni meni ni sirki666 ne treba (još) za posao, možda grješim za njega, ali meni ne, pa se mogu šaltat na nove verzije, ali kada si kupim Microsoft Office na njemu ću ostati onoliko dugo dok u novoj verziji ne vidim nešto stvarno revolucionarno.

Novo sučelje se puno lakše koristi. Ogromna je razlika u brzini izvođenja praktički bilo kojih zadataka, barem kod mene. To dvoje je po meni najbitnije, a osim toga one standardne sitnice, novi efekti, bolje mogućnosti uređivanja slika i tako to..

13 godina
offline
Najava Officea 15

Na njega prelazim jedino ako kod produljenja pretplate uvale i novu verziju.

 

Što se tiče funkcionalnosti ribonskog sučelja mogu samo reći {#}. Od šume se ne vidi drvo i ubiješ se dok nađeš neke banalnije stvari. Prijašnje sučelje je bilo puno bolje za sve one koji Office koriste za posao. Podesiš si toolbare (samo one koji ti trebaju u poslu i peri).

 

@Sirka666 od kud ti to da su riboni brži? Jedino što im priznam da su izvukli puno više funkcija vani ali normalnim korisnicima 80% toga ne treba.

Stručnjak za odmaganje...
 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Najava Officea 15

Što vi smatrate "normalnim" korisnikom i što je mjerilo za mjerenje normalnog korisnika ?

Jel to onaj što mu je rođo sredio poso u ministarstvu i tamo mora ono 10 puta stisnut enter ?

15 godina
neaktivan
offline
Najava Officea 15

Slažem se da za korištenje novih i vrlo naprednijih verzija postoje kod "nekih" umne barijere.

Sučelje PC blagajne na kojoj rade vrhunski je doseg. Ne daj bože da tipka promijeni boju, mjesto ili veličinu.

 
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Najava Officea 15

Software je specifican proizvod. Nema rok trajanja i ne kvari se. Kad si vec jednom prodao dobar software trebas se jako potruditi da kupca opet dobijes novom verzijom. Office, tj Word i Excel jer samo to koristi preko 95% korisnika, je podrucje u kojem je tesko izmisliti toplu vodu pa novim verzijama dobivaju samo sucelje prilagodjeno pocetnicima, nepotrebne feature kojima se covjek odusevi prvi (i zadnji) put kad ih koristi. 

Posto to bas i ne pali onda se uvode novi formati koje stare verzije ne citaju (pa se zbog tog bezobrazluka popusi na sudu i kompatibilnost mora omoguciti i korisnicima starih verzija), ide na iznajmljivanje, cloud (danas svatko moze koristiti neki besplatni cloud servis i imati svoje datoteke dostupne od svugdje). Prekasno. Imamo dobar Office i ne treba nam novi i sareniji.

 

I onda se javljaju retardi koji iz vlastitih interesa, a to ih nije ni sram priznati, pozivaju mlade (kako sektaski ovo zvuci :)) da bacaju lovu na nepotrebne stvari i jos ima obraza nazivati nekoga neandertalcem.

 

E pa mladi, danas je situacija puno bolja nego sto je bila prije 15 godina pa vam open source zajednica za cijelih 0 kuna nudi potpuno funkcionalne office alate, cloud storage i jos puno zanimljivih stvari pa vi odlucite sta vam je pametnije.

 

P.S. Rođo, tvoji dosezi su vidljivi kad nisi u stanju editirati vlastiti post nego pises tri za redom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.7.2012 16:19 (BlueMax).
 
7 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Najava Officea 15

Imam Office 2003. Legalan naravno. U firmi koristimo Open Source rjesenje. Ne vidim razloga da svoju 2003 verziju mijenjam za novu.

Pa neka sam i retard, mada iskreno ne vidim zasto bih placao novu verziju? Radi par animacija i ljepseg sucelja?

 

2003 verziju cu koristit sve dok ne MS ne "izmisli" neke nove funkcije bez kojih se ne moze. Pa ako to bude 2023, onda cu 2023. godine kupiti novu licencu. Do tad ne mislim bacati novce na nesto sto mi stvarno nije potrebno.

 
5 0 hvala 1
13 godina
offline
Najava Officea 15

Jel' krivo ovih dana imati office 2002? 

Say hello to my little friend
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice