Najbolje fotografije svemirske sonde Cassini

poruka: 7
|
čitano: 1.189
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najbolje fotografije svemirske sonde Cassini".
7 godina
offline
Najbolje fotografije svemirske sonde Cassini

Baš sam vas mislio kuditi kako niste riječ napisali o Cassiniju kad ono...

Nadam se nečemu sveobuhvatnijem od nekog od vaših stručnih suradnika

TIA

ravna zemlja i šupalj mjesec
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Najbolje fotografije svemirske sonde Cassini

Kad vidiš onu točkicu u pozadini, Zemlju, sve njene uzaludne rasprave, internet forume, fejsbuke i političare, i onda ti svi oni postanu samo nevažno zrnce pijeska u pozadini, a nisi još ni na pola puta izašao iz Sunčevog sustava. 

 
19 0 hvala 0
15 godina
offline
Najbolje fotografije svemirske sonde Cassini

Hvala bug, baš ste mi uljepšali dan s ovom galerijom. 

Nasa je koncept bespilotne letjelice koja te slika dok si u pokertu dovela do extrema.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.9.2017 12:33 (Ovo je kraj).
 
2 0 hvala 2
8 godina
offline
Re: Najbolje fotografije svemirske sonde Cassini
Malto kaže...

Kad vidiš onu točkicu u pozadini, Zemlju, sve njene uzaludne rasprave, internet forume, fejsbuke i političare, i onda ti svi oni postanu samo nevažno zrnce pijeska u pozadini, a nisi još ni na pola puta izašao iz Sunčevog sustava. 

 ... vidis koliko smo beznacajni i anonimni u svemiru 

waaagh
14 godina
offline
Najbolje fotografije svemirske sonde Cassini

Meni je fascinantno da je to rezultat tehnologije stare 20 godina. Rezultati su impresivni, s obzirom da je kamera na cassiniju 1MP. Sta bi bilo da su pricekali s slanjem sonde par godina...

Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
 
2 0 hvala 2
7 godina
offline
Re: Najbolje fotografije svemirske sonde Cassini
CalvinRi kaže...

...1MP. Sta bi bilo da su pricekali s slanjem sonde par godina...

bilo bi isto pitanje s više megapiksela, vjerujem

ravna zemlja i šupalj mjesec
14 godina
offline
Re: Najbolje fotografije svemirske sonde Cassini
Malto kaže...

Kad vidiš onu točkicu u pozadini, Zemlju, sve njene uzaludne rasprave, internet forume, fejsbuke i političare, i onda ti svi oni postanu samo nevažno zrnce pijeska u pozadini, a nisi još ni na pola puta izašao iz Sunčevog sustava. 

 Ima od Carla Sagana mali filmić, Blue pale dot, koji govori upravo o ovome o čemu i ti pričaš, pogledaj si na youtube-u. Gledao sam finale misije, trenutak kada je objavljeno da su izgubili kontakt sa sondom mi je bio tako dirljiv, kao da je otišao netko od mojih poznanika, što nije čudno, jer sam poprilično pratio stvari vezane za Cassinija (amaterski se bavim pomalo i astronomijom). Danas sam mojim klincima iz astronomske grupe ispričao sve najvažnije stvari o Cassiniju i Huygensu, naravno uz slike i bili su poprilčično fascinirani. Zato, Cassini hvala i zbogom. I da, tehnologija stara 20 godina je radila savršeno svih 20 godina i jako pridonijela znanjima koja danas imamo o Saturnu i njegovim mjesecima. Nije to bila elektronika programirana da crkne 2 dana nakon isteka garancije, nego nešto vrlo kvalitetno. Naravno, današnja tehnologija je još i bolja, kamere osjetljivije, preciznije, veće rezolucije, ali i ovo je obavilo fenomenalan posao. A što se tiče čekanja još par godina, to tako ne ide u lansiranju letjelica na druge planete, jer se traži najpovoljnije vrijeme, sa najboljim položajem planeta - to zovu prozor lansiranja, pa ako ga ne iskoristiš moraš čekati jako dugo da se otvori novi prozor.

dolazim odmah - Godo
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.9.2017 17:35 (učo).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice