Najbolji u 2014. - Tablet

poruka: 16
|
čitano: 4.801
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najbolji u 2014. - Tablet".
16 godina
offline
Najbolji u 2014. - Tablet

Sto se tice tableta, tu nema konkurencije Apple-u bar sto se tice dizajna i fluidnosti sistema. Kad neko pogleda hardware specifikacije ipad Air ili mini retina recice da nije nista posebno, medjutim koristenjem ce se vidjeti da Air ili mini retina daju puno bolji experience nego ijedan Android ili Windows tablet. Jednostavno sve bolje i brze radi na slabijem hardware-u na ipad-ima nego na najjacem hardwareu na nekom Android tabletu. 

 

Ja sam do sad imao Android Nexus 7 2013 tablet, Surface i jos par Windows tableta... medjutim najbolje mi se dojmio i iPad air i mini retina. Da se razumijemo nisam neki fan Apple-a, ali cinjenica je ovo sto sam iskusio.

 
11 6 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Najbolji u 2014. - Tablet

Ne može čovjek ili cylonac da se ne zapita, ako se izvjestan model o kojem se pisalo prije koji mjesec sa 64-bitnim procom, 13" ekranom, ugrađenim projektorom i subwooferom ne nalazi uopće ni na kojoj listi, što li onda tek imaju ugrađeno od komponenata i kolike ekrančuge ovi koji jesu na listama... {#}

 

Moj PC  
2 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najbolji u 2014. - Tablet
Adin kaže...

Sto se tice tableta, tu nema konkurencije Apple-u bar sto se tice dizajna i fluidnosti sistema. Kad neko pogleda hardware specifikacije ipad Air ili mini retina recice da nije nista posebno, medjutim koristenjem ce se vidjeti da Air ili mini retina daju puno bolji experience nego ijedan Android ili Windows tablet. Jednostavno sve bolje i brze radi na slabijem hardware-u na ipad-ima nego na najjacem hardwareu na nekom Android tabletu. 

 

Ja sam do sad imao Android Nexus 7 2013 tablet, Surface i jos par Windows tableta... medjutim najbolje mi se dojmio i iPad air i mini retina. Da se razumijemo nisam neki fan Apple-a, ali cinjenica je ovo sto sam iskusio.

Kupovao sam si prije tjedan dana novi tablet za po doma i izbor je pao na ipad mini 2 wifi retina 16GB ili Samsung Galaxy Tab S 8.4 wifi (~2500 kn oba). Cijena je dakle bila otprilike ista za ta dva modela s tim da je sa Samsungom u toj cijeni još išla i 32GB Sandisk class10 kartica. Dosta sam prčkao po tim uređajima prije kupovine. Prednosti ipada: fluidniji UI out-of-box i brdo aplikacija baš pisanih za tablete. Prednosti Samsunga: ima slot za mem. karticu, usb port (otg/hdmi), ir blaster za daljince, fingerprint reader, majko mila ekran i rezolucija (bolji nikad vidio nisam, ipad nema ni smisla komparirati s tim - ipad ima stvarno lošu uniformnost slike i o tome se čak i naveliko piše po Appleovom forumu, meni je to prvo palo za oko), ugrađen GPS, Android ekosistem za koji već imam brdo kupljenih aplikacija, neusporedivo lakši za obuhvatiti u šaku (širina). Nedostatak ipada za te novce mi je bilo samo 16GB flasha, neproširivo naravno, nedostatak GPS-a jer je samo wifi model (verzija s 32GB i GPS-om/LTE košta duplo) i nešto aplikacija koje koristim na Androidu a nisam našao odgovarajući ekvivalent za ios. Još bih neuniformni ekran nekako i pregrmio. Nedostatak Samsunga bi bio Touchwiz out-of-box koji je smiješan launcher (naravno da sam stavio odmah Nova launcher). Dizajn i jednog i drugog tableta mi je skroz ok. I jedan i drugi djeluju čvrsti, Samsung je tanji. Uglavnom, kad se sve zbroji i oduzme, Samsung je bitno svestraniji i otvoreniji uređaj izuzetno atraktivnog ekrana, jako brz kad mu se makne TouchWiz.

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.12.2014 8:28 (deckard).
10 godina
offline
Najbolji u 2014. - Tablet

Moje Modecom sa Intel Atom-om bolje radi nego većina na toj listi. I ima bolji ekran {#}

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji u 2014. - Tablet
Iskreno dat 4-5 t kn za tablet kojemu je najproduktivnija aktivnost zalijevanje salate na fb farmi je besmisleno.
Mislim za tu cijenu da je win tablet jedini logican izbor, usprkos musicama i losijim UI-em.
Sretan Bozic i Nova godina
16 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji u 2014. - Tablet
Apoteka tu se slazem s tobom. Prije n godina kupio sam GB tablet koji je "beskoristan" jer hrpu web stranica nije u stanju prikazat, a osim tupavih igrica nis drugo ne mozes. Ne mogu ni forward mailova jer zbrise attachmente. Sad bute poceli GB je star, ali upgradea NEMA.
Android tablet za max 1500kn, a za sve drugo Win ultrabook ili neki hibrid. Problem hibrida je suluda cijena (koja ipak pada). Tablet jedino zato jer je jednostavniji uz jutarnju kavu.
14 godina
offline
Najbolji u 2014. - Tablet
Ja neznam zašto ekipa brije da im fali prostora na tabletima ili mobitelima? Pa ne pada mi na pamet tablet krcati fotkama, lijepo stavim fotke u arhivu na neki vanjski disk, a one koje su mi fora puknem na picasu, stavim u privatni album i sa bilo kojeg uređaja su mi slike vidljive, a ako zelim samo ih keširam u tablet, ako mi ne treba delete. I tako sam stalno pod nekim WLanom ili mobilnim netom,, Isto tako sa glazbom, imam par mixeva koji su mi trenutno fora i poslušam ih ako nema dostupnog neta,, za sve drugo tu je youtube, playlista, i slušam do mile volje šta mi se i kad sluša, čak i sa kompa sam maknuo većinu
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.12.2014 11:33 (bus).
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najbolji u 2014. - Tablet
bus kaže...
Ja neznam zašto ekipa brije da im fali prostora na tabletima ili mobitelima? Pa ne pada mi na pamet tablet krcati fotkama, lijepo stavim fotke u arhivu na neki vanjski disk, a one koje su mi fora puknem na picasu, stavim u privatni album i sa bilo kojeg uređaja su mi slike vidljive, a ako zelim samo ih keširam u tablet, ako mi ne treba delete. I tako sam stalno pod nekim WLanom ili mobilnim netom,, Isto tako sa glazbom, imam par mixeva koji su mi trenutno fora i poslušam ih ako nema dostupnog neta,, za sve drugo tu je youtube, playlista, i slušam do mile volje šta mi se i kad sluša, čak i sa kompa sam maknuo većinu

Pada mi na pamet da ljudi gledaju filmove i serije dok se voze po vlakovima i busevima na posao (to jamčim da se masovno prakticira). Samo jedan mkv full HD reze ima 8+ GB. To je malo teže uploadati/streamati. Recimo da za GPS i općenito offline mape za bilo kakve namjene (osim navigacije) zauzimaju po nekoliko GB. Samo OS ti odnese par GB, a sa svakom nadogradnjom gubiš još prostora. Oni koji vole nabrijane igre također trebaju prostora. O glazbi i slikama nećemo, koliko sam puta gledao ljude po popularnim turističkim destinacijama koji fotkaju tabletom. Možda nama masa toga djeluje glupo i nepotrebno, ali u biti mi ispadamo ograničeni kad neznamo naći smisao i primjenu tableta za išta osim za golo surfanje, mjuzu i par sitnih aplikacija. I da, nema apsolutno nikakve mudrosti izostaviti utor za mem. kartice na tabletu i mobu sa 16 ili manje GB flasha jer to kad tad izazove gnjev/kontraefekt kod korisnika i potrebu za kupnjom novog uređaja. A tada isti više neće posezati za ograničenim uređajima ako konkurencija nudi isto uz otvorenost nadogradnji memorije. Ne vjerujem da sam jedini koji se okrenuo od Appleovih i Googleovih uređaja zbog nedostatka utora za kartice. OK, postoje modeli s više memorije, ali dimi mi se iz glave kad ti za 16GB dodatne memorije uzmu cijenu jednog SSD-a deset puta većeg kapaciteta. Gledam baš u svoj mob sa 16GB flasha i 16GB mem. karticom, ukupno mi je zauzeto oko 19GB prostora i imam unutra samo stvari koje trebam. Jednog dana kad će svaka rupa biti pokrivena wifi/3G+ signalom bez da to išta bitno košta, i kad će upload biti najmanje jednak downloadu od par mbps sve će vjerojatno biti drugačije.

Deckard
11 godina
neaktivan
offline
Najbolji u 2014. - Tablet

Ne znam kakvi su ti tableti, ali nvidia shield tablet(s kojeg pisem) je zvjerka i cijena mu je puno bolja(2800kn sa periferijom) jedino sto sam ga morao iz ceske naruciti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.12.2014 13:44 (semso123456).
 
0 2 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Najbolji u 2014. - Tablet

Mislim da asus t100ta 64gb za 2600 kn nema konkurencije.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Najbolji u 2014. - Tablet
deckard kaže...
bus kaže...
Ja neznam zašto ekipa brije da im fali prostora na tabletima ili mobitelima? Pa ne pada mi na pamet tablet krcati fotkama, lijepo stavim fotke u arhivu na neki vanjski disk, a one koje su mi fora puknem na picasu, stavim u privatni album i sa bilo kojeg uređaja su mi slike vidljive, a ako zelim samo ih keširam u tablet, ako mi ne treba delete. I tako sam stalno pod nekim WLanom ili mobilnim netom,, Isto tako sa glazbom, imam par mixeva koji su mi trenutno fora i poslušam ih ako nema dostupnog neta,, za sve drugo tu je youtube, playlista, i slušam do mile volje šta mi se i kad sluša, čak i sa kompa sam maknuo većinu

Pada mi na pamet da ljudi gledaju filmove i serije dok se voze po vlakovima i busevima na posao (to jamčim da se masovno prakticira). Samo jedan mkv full HD reze ima 8+ GB. To je malo teže uploadati/streamati. Recimo da za GPS i općenito offline mape za bilo kakve namjene (osim navigacije) zauzimaju po nekoliko GB. Samo OS ti odnese par GB, a sa svakom nadogradnjom gubiš još prostora. Oni koji vole nabrijane igre također trebaju prostora. O glazbi i slikama nećemo, koliko sam puta gledao ljude po popularnim turističkim destinacijama koji fotkaju tabletom. Možda nama masa toga djeluje glupo i nepotrebno, ali u biti mi ispadamo ograničeni kad neznamo naći smisao i primjenu tableta za išta osim za golo surfanje, mjuzu i par sitnih aplikacija. I da, nema apsolutno nikakve mudrosti izostaviti utor za mem. kartice na tabletu i mobu sa 16 ili manje GB flasha jer to kad tad izazove gnjev/kontraefekt kod korisnika i potrebu za kupnjom novog uređaja. A tada isti više neće posezati za ograničenim uređajima ako konkurencija nudi isto uz otvorenost nadogradnji memorije. Ne vjerujem da sam jedini koji se okrenuo od Appleovih i Googleovih uređaja zbog nedostatka utora za kartice. OK, postoje modeli s više memorije, ali dimi mi se iz glave kad ti za 16GB dodatne memorije uzmu cijenu jednog SSD-a deset puta većeg kapaciteta. Gledam baš u svoj mob sa 16GB flasha i 16GB mem. karticom, ukupno mi je zauzeto oko 19GB prostora i imam unutra samo stvari koje trebam. Jednog dana kad će svaka rupa biti pokrivena wifi/3G+ signalom bez da to išta bitno košta, i kad će upload biti najmanje jednak downloadu od par mbps sve će vjerojatno biti drugačije.

 

A i ja imam mob sa 16gb, i preko 6gb free, a sve gore sta mi treba, baš da ću gledat filmove na njemu ufff, ipak želim sačuvati svoj vid
15 godina
offline
Re: Najbolji u 2014. - Tablet
bus kaže...
A i ja imam mob sa 16gb, i preko 6gb free, a sve gore sta mi treba, baš da ću gledat filmove na njemu ufff, ipak želim sačuvati svoj vid

Na mobu je glupo, ali na tabletu je OK dok si u busu ili vlaku i dok se furaš sat vremena do posla. A kužiš, zato sam i napisao negdje ranije da nije na tim uređajima sve u surfanju i sitnim aplikacijama. Ljudi s tabletima rade svašta.

Deckard
10 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji u 2014. - Tablet
Samsung ima totalno nerealan prikaz slike,super kad isprobajes u ducanu,al nakon nekog vrimena pocne ic na zivce
Rađe lg g pad 8.3,odlican za smjesne pare
15 godina
offline
Re: Najbolji u 2014. - Tablet
Hranitelj kaže...
Samsung ima totalno nerealan prikaz slike,super kad isprobajes u ducanu,al nakon nekog vrimena pocne ic na zivce
Rađe lg g pad 8.3,odlican za smjesne pare

Ima na galaxy S tri moda prikaza boja za namjestiti. Zadnji mod je basic i u tom modu boje su u redu. Nisu kričave, nisu spaljene, trava izgleda kao trava, plavo nebo kao plavo nebo, spektar crvene se rastegne kako treba. Neznam zašto svi to prešute u recenzijama ? Valjda ljudi neznaju kako boje trebaju izgledati. U prva dva moda boje su fakat preintenzivne i kričave, a tako su namješteni po trgovinama zajedno s osvijetljenjem na 100% (ja ga u zamračenoj sobi držim na nekih 5-6% i uvrh glave je).

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.12.2014 12:52 (deckard).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji u 2014. - Tablet
Znaci ima mod za ducan,he,he
15 godina
offline
Re: Najbolji u 2014. - Tablet
Hranitelj kaže...
Znaci ima mod za ducan,he,he

Ne samo mod, nego ima čak i aplikacija za trgovine koliko sam uspio vidjeti {#} . Najbolje je što ta aplikacija razvali amoled. Navinu boje do jaja, svjetlinu na 100% i tako voze danima tijekom čitavog radnog vremena. Vidio sam na dva 10.5" primjerka u različitim trgovinama totalno zapečenu čitavu liniju teksta po čitavoj širini ekrana. Brutalno.

Deckard
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice