Najgori treći kvartal u povijesti PC industrije

poruka: 10
|
čitano: 2.379
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najgori treći kvartal u povijesti PC industrije".
13 godina
neaktivan
offline
Najgori treći kvartal u povijesti PC industrije

znaci da ce biti najbolji kvartal dosad

There are only two races on this planet-the intelligent and the stupid.
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Najgori treći kvartal u povijesti PC industrije

Kriza, 5 godina star hardware je u 95% slucajeva dobar i predobar za postojeci software, pa tableti i smartphonei, laptopi, ultrabookovi i netbookovi, pa konzole....

Prije je PC bio kantica za sve a onda su oni pametni odlucili da je bolje prodati 5 proizvoda nego 1.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.9.2012 13:38 (BlueMax).
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Najgori treći kvartal u povijesti PC industrije

Prije bi zaista hardver zastario u roku 3 godine. Sada je situacija da procesor Phenom II 965 star preko 3 godine još uvijek rastura. i5 još uvijek ima istu cijenu kao pri izlasku... Danas se baš nije neko zlatno doba PC hardvera...procesori nisu previše napredovali zadnjih nekoliko godina.

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Najgori treći kvartal u povijesti PC industrij

Za nešto manje od 2 godine će biti vjest "Prodaja PC-a ekstremno raste" kada ove sadašnje konfiguracije stvarno zastare. Kupite jedan jači pc crkne grafićka odete i kupite novu i tako stalno jer je stara pc konfiguracija od 3 godine još dobra, a kada konfiguracija ostari i crkne grafićka onda naj vjerojatnije kupujete cjeli novi PC.

Arian RIčko
16 godina
offline
Najgori treći kvartal u povijesti PC industrije

A što su očekivali, pa u najzahtjevnijem segmentu nisu mrdnuli u performansama barem dvije godine.

(meni evo i7-980x nema nikakvih naznaka zastarjevanja)
Moore je nestao. Potrebe za jačim procesorima praktički nema posebno kod

gamerske populacije. Više od 4 godine star 4 jezgreni procesor (uzeo sam za primjer drugu generaciju, q9450 iz 2008.) 
uredno će pogoniti sve portane konzolitise. Eventualno netko ustreba ssd, i poželi bolju grafu.

Ostalo, što se i ako se pokvari.

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Najgori treći kvartal u povijesti PC industrije

Kad se več spominje pad prodaje, moglo se spomenut i šta kaže veliki Intel za kolko dolara su oni ostali kratki onak usput jel da se zna.{#}

 

http://www.maximumpc.com/article/news/intel_caught_guard_weak_pc_sales_slashes_q3_sales_forecast_billion_dollars

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Najgori treći kvartal u povijesti PC industrije

Multicore procesori i manji HW zahjtevi novih windowsa su produžili vijek trajanja harvera za duplo.

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Najgori treći kvartal u povijesti PC industrije

Tableti i mobiteli su ono što preuzima tržište. Komp mijenjam jednom u 3-5 godina, a tablet i mobitel skoro svake godine.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Najgori treći kvartal u povijesti PC industrije

Mislim da ovome doprinosi i činjenica da je Intel zbog dominacije nad AMD-om digao cijene u nebo i sada žanje gorke plodove ove politike.

:)
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Najgori treći kvartal u povijesti PC industrij
Zaratustra kaže...

Mislim da ovome doprinosi i činjenica da je Intel zbog dominacije nad AMD-om digao cijene u nebo i sada žanje gorke plodove ove politike.

 Ne što je digao cijene, nisu osobito skuplji nego inače(iako istina je da ne pojeftinjuju),
nego ne prezentiraju ništa vrijedno pažnje.

odgodili su za cijelu godinu dana ivy bridge-e. Ej, to nije mjesec, dva, kvartal.
A pritom znamo da

to nije zato jer su naišli na poteškoće, nego im se neda samima sebi konkurirati.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice