Najveći Panasonic OLED do sada

poruka: 8
|
čitano: 1.340
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najveći Panasonic OLED do sada".
16 godina
offline
Najveći Panasonic OLED do sada

A cijena, di je cijena?!

Ako je ispod 4995€ uzimam!

Computers will never take the place of books. You can't stand on a floppy disk to reach a high shelf. -- Sam Ewing
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Najveći Panasonic OLED do sada

U 77 incha stane skorom vrlo puna 2.00 metra !?!? 

 

Pa sa koliko metara se gleda na njemu program, uz kakve zvučnike, u kako velikoj dvorani ???? 

 

Ali da nije na prvu impresivan, prava ludnica, kao i cijena najvjerojatnije! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Najveći Panasonic OLED do sada
ATJLučko kaže... 

Pa sa koliko metara se gleda na njemu program, 

 

 

 S koliko hoćeš. To je prednost 4K

Ja rekoh
16 godina
offline
Najveći Panasonic OLED do sada

"Technicolor, vodeća holivudska tehnološka i inovatorska kompanija koja gledateljima diljem svijeta omogućuje vrhunsko iskustvo prikaza boja na ekranima, surađivao je s Panasonicom u razvoju nove OLED tehnologije."
Bullshit. Prepisali ste reklamni pamflet.
Prvo, mogli ste navesti cijenu. navodno 15.000€ 
Drugo, panel im je naravno LG-ev, a oni su oko toga razvili hollywood hype i sakrili proizvođača. 
"There's a massive 77-inch Panasonic EZ1000 — It uses a LG Display-supplied OLED panel like LG's own 2017 OLED TVs"
https://www.gizmodo.com.au/2017/08/panasonic-ez1000-master-oled-tv-australian-review/
Interesantno je da proizvođači pomalo ignoriraju onaj donedavni hype sa zakrivljenim ekranima. Lg nije ni sebi, niti ostalima pripremio nikakvo savijanje. I bolje. Jednom sam popušio foru, više ne kupujem. Naravno, ne kupujem ni ovog... 
to (mi) je malko previše novca za glupi tv. LCD je danas zadovoljavajuć. Za par tisuća kuna imamo isto 4k, 125 cm pred nosom, hdr, smart funkcije i ostale điđe. Pa dok traje valjda bude ok.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.8.2017 3:56 (overhaul).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Najveći Panasonic OLED do sada

Na cemu si popusio foru sa zakrivljenim ekranom? U cemu je bio problem?

8 godina
offline
Re: Najveći Panasonic OLED do sada
Overhaul:
Je, prepisano je pr se...e, ali nije to samo uzeo sam panel od LG-a, stavio ga u pet kila plastike i evo vrhunskog uređaja. Iza tog panela je na matičnoj ploči je još toliko znanosti, tehnologije, odlučnosti i radne snage da malo tko može dospjeti na vrh... u današnjem globalnom svijetu ionako nitko ali bas nitko ne proizvodi ili radi sve sam u svojoj hiži
Ja rekoh
16 godina
offline
Re: Najveći Panasonic OLED do sada
roby27 kaže...

Na cemu si popusio foru sa zakrivljenim ekranom? U cemu je bio problem?

 Ma to je koma. Zaribao sam se s Dell monitorom. Refleksije iz cijele prostorije ti se fokusiraju u lice. Moraš gledati u mrklom mraku da nemaš nervoze. Mislim, što vrijedi najcrnija crna, kad je preko toga refleksija prozora kojeg inače nebi bilo da je ekran ravan (a zakrivljenost ni na koji način ne pomaže prikazu geometrije). https://www.theverge.com/circuitbreaker/2017/1/30/14439362/samsung-curved-tv-review-un40k6250af-mistake

Feudalac kaže...
Overhaul:
Je, prepisano je pr se...e, ali nije to samo uzeo sam panel od LG-a, stavio ga u pet kila plastike i evo vrhunskog uređaja. Iza tog panela je na matičnoj ploči je još toliko znanosti, tehnologije, odlučnosti i radne snage da malo tko može dospjeti na vrh... u današnjem globalnom svijetu ionako nitko ali bas nitko ne proizvodi ili radi sve sam u svojoj hiži

 Pa posao novinara u IT portalu trebao bi biti da upravo to objasni, što je točno djelo panasonica (osim softverskog namještanja kolor profila koje su proglasili "svojim razvojem oled-a"). A ne da kopi pejsta sadržaj reklamnog kataloga. Ne sumnjam da je ovo impresivan primjerak, ali prvo kad znamo cijenu (kao za dobar novi automobil - evo navodno baštaj panel model LG-a je kod nas 175 000 kn), čekamo da vidimo što za to doista nude, a da vrijedi razlike u odnosu na 4000 eura vrijedan UHD 78". Recimo - kakva mu je latencija? Što mu manjka ako nema Dolby atmos koji nudi konkurencija? Što znači ova izjava: 
"posljednja serija LED modela odlikuje se vrhunskim procesiranjem slike, poboljšanim LED osvjetljenjem i najnovijim LCD ekranima" Nije li OLED tehnika samoiluminacijska, dakle " organic light-emitting diode"? što tu onda znači "led osvjetljenje", što tu znači LCD ekran? Nije li oled drugačija tehnika od  "liquid crystal display" LCD-a, pa kako onda oled ima lcd ekran?  

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.9.2017 19:24 (overhaul).
16 godina
offline
Re: Najveći Panasonic OLED do sada
overhaul kaže...

 Pa posao novinara u IT portalu trebao bi biti da upravo to objasni, što je točno djelo panasonica (osim softverskog namještanja kolor profila koje su proglasili "svojim razvojem oled-a"). A ne da kopi pejsta sadržaj reklamnog kataloga. Ne sumnjam da je ovo impresivan primjerak, ali prvo kad znamo cijenu (kao za dobar novi automobil - evo navodno baštaj panel model LG-a je kod nas 175 000 kn), čekamo da vidimo što za to doista nude, a da vrijedi razlike u odnosu na 4000 eura vrijedan UHD 78". Recimo - kakva mu je latencija? Što mu manjka ako nema Dolby atmos koji nudi konkurencija? Što znači ova izjava: 
"posljednja serija LED modela odlikuje se vrhunskim procesiranjem slike, poboljšanim LED osvjetljenjem i najnovijim LCD ekranima" Nije li OLED tehnika samoiluminacijska, dakle " organic light-emitting diode"? što tu onda znači "led osvjetljenje", što tu znači LCD ekran? Nije li oled drugačija tehnika od  "liquid crystal display" LCD-a, pa kako onda oled ima lcd ekran?  

Je a Hrvatska bi trebala bit pravna država, dakle ništa od toga zato jer niko ne kontrolira pisane vijesti.Da bi kontroliral napisane informacije, pa prvo treba znat osnove, a to je da nikako ne smiješ izmješat OLED i LCD.

 

LCD panel, ima pozadinsko osvjetljenje

 

OLED/AMOLED, nema pozadinskog osvjetljenja

 

Sve ostalo su marketinške gluposti, Panasonic i Tehnicolor ne proizvode/ne razvijaju OLED panele to je realnost. To je okvirno ista priča kao i sa Philipsom, poznato ime koje nema nikakve veze sa razvojem/proizvodnjom ovih običnih ili klasičnih LCD panela.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=252&jumpto=5290067&sort=asc&view=flat

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.9.2017 19:51 (rambox).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice