NASA se nada Marsu

poruka: 54
|
čitano: 9.555
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "NASA se nada Marsu".
15 godina
neaktivan
offline
NASA se nada Marsu

Mogli bi i sa sadašnjom tehnologijom poslati ljude na Mars samo što bi bilo previše riskantno.

Only a dead noob is a good noob.
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2012 22:28 (NecroKnight).
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
NASA se nada Marsu

Oduvjek sam mislio kako bi bilo dobro poslati zatovrenike osuđene na smrt :D Ionako bi umrli, a umrti na marsu, upisali bi se u povijest

Počeo sam od ničega, i još uvijek imam večinu od toga
Moj PC  
19 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: NASA se nada Marsu
nul-3 kaže...

Oduvjek sam mislio kako bi bilo dobro poslati zatovrenike osuđene na smrt :D Ionako bi umrli, a umrti na marsu, upisali bi se u povijest

Ovo je jedna od najbolesnijih zamisli koje sam čuo.

14 godina
offline
NASA se nada Marsu

Potrebna je ogromna količina goriva da bi se letjelica podigla na orbitu oko Zemlje, zatim ubrzala na putanju do Marsa, ušla u Marsovu orbitu, zatim ponovno podgao modul sa površine Marsa na orbitu i ubrzao povratni modul do Zemlje. Ako je Apolo težio preko 100 tona onda bi ova skalamerija trebala težiti preko 500 tona. Najmoćnija raketa koja je ikada korištena (Saturn V) je mogla na LEO orbitu podići 118 tona. Čitava letjelica bi morala biti modularna, i lansirana sa nekoliko vrlo snažnih i skupih raketa (koje danas ne postoje) i sklopljena u orbiti oko zemlje. Ako danas cijena lansiranja 1kg tereta u orbitu iznosi 20.000$ onda bi ako uzmemo da je letjelica za Mars teška 500 tona, iznošenje tog tereta na orbitu oko Zemlje koštalo 10 milijardi $. To je samo cijena lansiranja, bez uračunatih troškova razvoja sistema.

Još uvijek smo jako daleko od osvajanja Marsa, i tek sada dolazi do izražaja veličina poduhvata koji su izveli Amerikanci 1969. slijetanjem na Mjesec. Jedini način za uspjeh je udruživanje svih zemalja u projekat, i usmjeravanje sredstava koja se troše na oružje i ratove u razvoj svemirske tehnologije. Budžet koji SAD odvoje za vojsku iznosi 800 milijardi $ godišnje. Sa tim novcem bi se moglo uraditi mnogo, ali nažalost ne odlučuju naučnici nego političari.

Demokratija je kada dvije budale imaju više prava nego jedan pametan.
 
39 1 hvala 5
13 godina
neaktivan
offline
NASA se nada Marsu

Koliko stotina milijardi dolara troše godišnje na širenje "pravde" po svijetu, već su mogli imat bazu na mjesecu i misiju sa ljudskom posadom na Mars. S obzirom na brzinu ekonomskog rasta Kine, prije će Kinezi piti limunadu na Marsu. {#}

Peace and prosperity for us all thru superior firepower
 
33 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
NASA se nada Marsu

Evo i simulacije:

 

Xanzzu jer je danas teško biti orginalan.
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2012 23:40 (Xanzzu).
Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
NASA se nada Marsu

Ovo će završiti kao i Pelješki most..

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop
Moj PC  
18 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
NASA se nada Marsu

Želim im puno sreće oko toga,ipak...

 

Bio bi to još veći korak za čovječanstvo...

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: NASA se nada Marsu
digital.zero kaže...
nul-3 kaže...

Oduvjek sam mislio kako bi bilo dobro poslati zatovrenike osuđene na smrt :D Ionako bi umrli, a umrti na marsu, upisali bi se u povijest

Ovo je jedna od najbolesnijih zamisli koje sam čuo.

 

Ali i genijalnija od nekih 

12 godina
protjeran
offline
Re: NASA se nada Marsu
Metro 2033 = Mars 2033
Battlefield 3: AMDGamer_CRO
16 godina
neaktivan
offline
NASA se nada Marsu

Ma puna mi je kita cvijeća od najava o Marsu ! Ovo je valjda već deseta ako ne pedeseta po redu !

Uvijek se*uckaju isto a Obama još smanjio budžet od NASA-e i ukinuli su space shuttle program... Mogli smo bit na Marsu prije 30 godina da se hladni rat razvijao kako treba {#}...

Sve mi se čini da neće bit ništa od toga u dogledno vrijeme ako ih Kinezi ne izazovu na kakvu trkicu...

Čisto nema profita u kratkom roku od toga, a to je jedino što je bitno onima koji stvarno odlučuju o sudbini svijeta, tako da je dok se ne promini situacija NASA samo PR stunt...

Dosad bi smo bili kolonizirali cili Sunčev sustav da smo na globalnoj razini od početka 20. stoljeća u razvoj svemirske tehnologije ulagali sav novac koji smo umjesto toga ulagali u ratove, revolucije, bogataške luksuze i besmisleni konzumerizam... Pojedinačni insekt je stupidan dok je golema hrpa insekata jako pametna. Pojedinačni čovjek s druge strane može biti pametan, ali golema hrpa ljudi je uvijek stupidna. {#}

 
6 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: NASA se nada Marsu
uss kaže...

Potrebna je ogromna količina goriva da bi se letjelica podigla na orbitu oko Zemlje, zatim ubrzala na putanju do Marsa, ušla u Marsovu orbitu, zatim ponovno podgao modul sa površine Marsa na orbitu i ubrzao povratni modul do Zemlje. Ako je Apolo težio preko 100 tona onda bi ova skalamerija trebala težiti preko 500 tona. Najmoćnija raketa koja je ikada korištena (Saturn V) je mogla na LEO orbitu podići 118 tona. Čitava letjelica bi morala biti modularna, i lansirana sa nekoliko vrlo snažnih i skupih raketa (koje danas ne postoje) i sklopljena u orbiti oko zemlje. Ako danas cijena lansiranja 1kg tereta u orbitu iznosi 20.000$ onda bi ako uzmemo da je letjelica za Mars teška 500 tona, iznošenje tog tereta na orbitu oko Zemlje koštalo 10 milijardi $. To je samo cijena lansiranja, bez uračunatih troškova razvoja sistema.

Još uvijek smo jako daleko od osvajanja Marsa, i tek sada dolazi do izražaja veličina poduhvata koji su izveli Amerikanci 1969. slijetanjem u Hollywood*. Jedini način za uspjeh je udruživanje svih zemalja u projekat, i usmjeravanje sredstava koja se troše na oružje i ratove u razvoj svemirske tehnologije. Budžet koji SAD odvoje za vojsku iznosi 800 milijardi $ godišnje. Sa tim novcem bi se moglo uraditi mnogo, ali nažalost ne odlučuju naučnici nego političari.

*Ispravljeno.

16 godina
offline
Re: NASA se nada Marsu
Ray0 kaže...
digital.zero kaže...
nul-3 kaže...

Oduvjek sam mislio kako bi bilo dobro poslati zatovrenike osuđene na smrt :D Ionako bi umrli, a umrti na marsu, upisali bi se u povijest

Ovo je jedna od najbolesnijih zamisli koje sam čuo.

 

Ali i genijalnija od nekih 

 ma nije genijalna, zatvorenici bi na pola puta napravili ucjenu da će se ubit ako ih ne pusta natrag.

A uloženo 100 milijardi dolara. grejt.
Bitnije je i to da ima tisuće ljudi koji su dobrovoljci za to. Postoji Mars Society, ljudi su već nedavno

odradili simulirano putovanje boravak i povratak, zatvoreni u kapsule, i mnogi imaju i stručnu spremu,

ima aktivnih astronauta sa Space shuttle misija među dobrovoljcima.
Dalje priča sa raketama i nedovoljnom snagom za let na mars... Zna se da je najjača
raketa anergija, ali i to je nebitno, već sada postoje novi načini dolaska koji bi
putovanje skratili sa 6mjeseci (180 dana) na 40-50 dana. U prvom redu tu je argonplazma motor ali razmatra(lo)

se čak i nuklearnu i antimaterijsku propulziju. naravno onda nebi trebalo toliko tereta tegliti u svemir

i sve skupa je puno puno realnije, posebno jer se cijeli put onda može ugurati u jednu konjukciju s marsom, umjesto

čakanja na marsu da opet budemo s iste strane sunca.
Problem je druge prirode:
Ljudi su osjetljiva bića. Mars je nezaštićen od svemirskog zračenja i solarnih oluja,
kao i čitav put (ISS je unutar zemljinog magnetskog štita)
Dakle, nije samo to što nema nigdje rezervi kisika, vode ili hrane, i što su temperature nesnošljive.

15 godina
protjeran
offline
NASA se nada Marsu

Čuj da ljudi dođu u orbitu oko Marsa, a ne siđu? Pa to je kao da skineš žensku, pokupiš se i odeš, a poslije pričaš da si j*bo :) Glupljeg prijedloga odavno nisam čuo, ali kako mi izgleda biće taj put na Mars baš ovako http://www.imdb.com/title/tt0077294/

 
7 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
NASA se nada Marsu

LOL koja glupost, 

nek se prvo brinu kako ih žive prevesti izvan VanAllenovog pojasa.

Btw, 1996. je bio određen datum misije na mars sa spuštanjem posade za 2013. dakle iduću godinu.

Dođe godina, oni ju pomaknu za slijedećih 20 i dalje beru pare poreznih obveznika za naoružanje :)

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.5.2012 7:28 (stanjkoff).
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NASA se nada Marsu

Do 2033 sumnam da će NASA i postojati jer će je pojesti privatne kompanije.

Daj mi svoj mozak na dva sata i više nikad nećeš biti isti
14 godina
protjeran
offline
Re: NASA se nada Marsu
fredii kaže...

Do 2033 sumnam da će NASA i postojati jer će je pojesti privatne kompanije.

misliš Konzum d.o.o., danas su počeli sa benzinskama a sutra tko zna - možda razviju sami letjleicu "K-spaceplus" za Mars {#}

Roosvelt1991 - veliki muljator u trgovinama HWa
15 godina
offline
Re: NASA se nada Marsu
limitedition kaže...

*Ispravljeno.

 

Pametnjakovicu.

Ako je slijetanje fejk, samo mi objasni zasto su Rusi sutjeli?

Pa tako 6 puta?

 

OT

btw. bez aktivne zastite letjelice, tipa umjetnog magnetnog polja mislim da misija sa ljudskom posadom je neizvediva. Mars nema  magnetno polje, do povratka na zemlju letjelica a samim time i posada bi bili izlozeni konstantnom riziku, Solarne baklje, koje su potpuno nepredvidive i koje od izboja do Marsa stizu za 10tak minuta....ima tu podosta problema koje treba rijesiti, 2033 mi se cini prekratak rok.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.5.2012 10:09 (syncmaster245b).
14 godina
neaktivan
offline
NASA se nada Marsu

Pa nisu rusi sutjeli, rekli su da na marsu postoji radijacija koja je stetna po covjeka i da su oni sami odustali od slijetanja.

香港 - 47
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NASA se nada Marsu
El Manifico_Buster kaže...

Pa nisu rusi sutjeli, rekli su da na marsu postoji radijacija koja je stetna po covjeka i da su oni sami odustali od slijetanja.

 Replicirao sam na teoriju urote i laziranog slijetanja na mjesec.

 

Svaka misija koja napusta zemljin omotac i zastitu koju ona pruza je riskatna do bola. Putovanje do Marsa traje 6-9 mjeseci (danasnjom tehnologijom) i vec u prvom putovanju forsirati slijetanje je doslovno izazivanje vraga. Pa prije slijetanja na mjesec prethodile su dvije misije sa ljudskom posadom koje su usle u orbitu i vratili se kuci, bez slijetanja.

 

No onda s druge strane, kada je Kennedy '61 imao onaj svoj famozni govor, tehnologija koju su 9 godina kasnije koristili nije niti postojala. Na kraju se sve svede koliko se zeli utuci para u to. Apollo program je pokazao da ukoliko imas neogranicen izvor financiranja nemoguce stvari itekako postaju moguce.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
14 godina
neaktivan
offline
Re: NASA se nada Marsu
nul-3 kaže...

Oduvjek sam mislio kako bi bilo dobro poslati zatovrenike osuđene na smrt :D Ionako bi umrli, a umrti na marsu, upisali bi se u povijest

Umrli bi na putu. Za takvo putovanje porebna je fizička i psihička sprema kao i puno stručnog znanja za upravljanje samom letjelicom (ovdje ne mislim na navigaciju). 

 

 

Fermi kaže...

Koliko stotina milijardi dolara troše godišnje na širenje "pravde" po svijetu, već su mogli imat bazu na mjesecu i misiju sa ljudskom posadom na Mars. S obzirom na brzinu ekonomskog rasta Kine, prije će Kinezi piti limunadu na Marsu. {#}

Širenje pravde je profitabilnije. Posebice ako uključuje zapljenu crnog zlata od zlih ruku terorista.

Xanzzu jer je danas teško biti orginalan.
15 godina
offline
NASA se nada Marsu

Nije Mars nego Barssom

“Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: NASA se nada Marsu
ppetesic kaže...

Nije Mars nego Barssoom

 Fixed.

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop
16 godina
offline
NASA se nada Marsu

Što reći nego www.buildtheenterprise.org

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NASA se nada Marsu
syncmaster245b kaže...
limitedition kaže...

*Ispravljeno.

 

Pametnjakovicu.

Ako je slijetanje fejk, samo mi objasni zasto su Rusi sutjeli?

Pa tako 6 puta?

To je li slijetanje fejk ne možemo znati. Zbog analize onog kamenja kaj su dofurali, mislim da uistinu i jesu sletjeli, ali je snimka koju su nam prikazali fejk. Ima mali milijun dokaza koji na to indiciraju.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
14 godina
offline
NASA se nada Marsu

LRO orbiter koji kruži u niskoj orbiti oko Mjeseca je kamerom visoke rezolucije uslikao sve lunarne module koji su sletjeli, a na slikama se vide čak i tragovi rovera. Možete naći i automatske ruske stanice. Osim toga astronauti su na Apolo misiji postavili ogledalo na površinu mjeseca koje služi za određivanje tačne udaljenosti Zemlja-Mjesec. Svatko sa jakim laserom i detektorom može provjeriti. Evo par fotki, a oni sumnjičavi neka skinu fotke visoke rezolucije i analiziraju ih.

Demokratija je kada dvije budale imaju više prava nego jedan pametan.
 
6 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
NASA se nada Marsu

3 Stvari potrebne za pokoravanje Marsa:

1) 3. Svijetski rat

2) Nalogodavac poput John Fitzgerald Kennedy-a

3) Mozak poput Wernher von Braun-a

 

Zadnji puta su na mjesecu bili 1972.g i od tada ništa a razmišljaju da će poslat nekoga ili nešto na mars.

 

P.S. 

Pa Gringosi trenutno nemaju ni svoju letjelicu.(neče je ni imati idučih 10-15g)

Sve mi se čini da i oni svoga Sanadera imaju.

Believe those who are seeking the truth. Doubt those who find it!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NASA se nada Marsu
roseman kaže...

3 Stvari potrebne za pokoravanje Marsa:

1) 3. Svijetski rat

2) Nalogodavac poput John Fitzgerald Kennedy-a

3) Mozak poput Wernher von Braun-a

 

Malo bih to preformulirao

 

1) potrebne su dvije velesile i da se boje jedna druge.

2) Nema veze sa nalogodavcem, katalizator je bio prelet Gagarina preko amerike a da mu ovi ne mogu nista. I to je javnost znala. Dakle treba nesto poput Lusitanije, ili pogranicne radijske postaje, ili Pearl Harbora, ili Tonkin zaljeva, ili 11.09, ili ....nastavite niz primjera ima podosta u povijesti

3) Osobno mislim da nam treba hrpa Von Brauna i Koroljova skupa da bi uopce prismrdili marsu sa zivom posadom.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
neaktivan
offline
Re: NASA se nada Marsu
DamageHigh kaže...

To je li slijetanje fejk ne možemo znati. Zbog analize onog kamenja kaj su dofurali, mislim da uistinu i jesu sletjeli, ali je snimka koju su nam prikazali fejk. Ima mali milijun dokaza koji na to indiciraju.

 

Kad se vec spomenuo "besmisleni konzumerizam", najzalosnije je sto je danas stanje naseg drustva takvo da ce prosjecni konzument prije konzumirati informaciju iz polja znanosti i aeronautike (upakiranu u svjetlucavi celofan) od strane, da sad tocno iznesem zanimanja od glavnih teoreticara zavjere:

 

- diplomiranog knjiznicara

- taksi vozaca

- filmskog rezisera

- "samouki" novinar (kaj god to znacilo)

- predsjednika udruge oko koje se okupljaju ljudi koji tvrde da je Zemlja ravna ploca

 

nego ce konzumirati informaciju od tisuca inzinjera/znanstvenika koji su se izmjenili tokom 30 god u KGB-u i u znastvenim ustanovama. Ako prosjecni konzument uopce zna sto je KGB i SSSR, sto bi mogla biti jos jedna zalosna cinjenica.

http://izrada-igara.bloger.hr/ -> Blog o izradi igara :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.5.2012 18:51 (Koki007).
15 godina
offline
Re: NASA se nada Marsu
overhaul kaže...
Ray0 kaže...
digital.zero kaže...
nul-3 kaže...

Oduvjek sam mislio kako bi bilo dobro poslati zatovrenike osuđene na smrt :D Ionako bi umrli, a umrti na marsu, upisali bi se u povijest

Ovo je jedna od najbolesnijih zamisli koje sam čuo.

 

Ali i genijalnija od nekih 

 ma nije genijalna, zatvorenici bi na pola puta napravili ucjenu da će se ubit ako ih ne pusta natrag.

A uloženo 100 milijardi dolara. grejt.
Bitnije je i to da ima tisuće ljudi koji su dobrovoljci za to. Postoji Mars Society, ljudi su već nedavno

odradili simulirano putovanje boravak i povratak, zatvoreni u kapsule, i mnogi imaju i stručnu spremu,

ima aktivnih astronauta sa Space shuttle misija među dobrovoljcima...

Kako bi se oni to ubili, pitam se, kada bi bili CIJELO vrijeme vezani, ili u takvim sobama u kojima ne bi mogli učiniti sami sebi ništa (nešto poput onih u umobolnicama. Prije bi umrli od psihičkih posljedica i izluđivanja.

 

Inače, koja je zapravo logička poanta odlaska na Mars uopće. Ne vidim neki "profit", nego samo neko kulturalno dostignuće i neki "achievement" za ljudsku rasu. Nisam upućen, ali ima li tamo uopće nekih vrijednih kemijskih elemenata, ili bilo čega, što bi zapravo nam zapravo "pomoglo" i pridonijelo. Toliki novac dati za odlazak tamo, hmm...

 

Nevezano za to, nekada se pitam, na što bi ličilo to, kada bismo naselili još 2-3 planeta...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice