NASA traži život na Europi

poruka: 11
|
čitano: 2.077
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "NASA traži život na Europi".
15 godina
offline
NASA traži život na Europi

mlađi školovani hrvati traže život u europi. zapadnoj. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2015 11:14 (Ajar).
Moj PC  
10 5 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: NASA traži život na Europi

Tražiš znakove života na drugim planetima, a drastično uništavaš sve oblike Života na svome domaćom planetu, to je prokletstvo ljudi........ Ne poštuju Život na planeti, kako mogu poštivati bilo koji Život izvan planete..

15 godina
offline
NASA traži život na Europi

Kako opet Galileo?

Pa sta ta misija nije bila tamo negdje krajem 90tih pocetkom 00tih?

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
1 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: NASA traži život na Europi
rebrand satelita
13 godina
offline
Re: NASA traži život na Europi
jobi123 kaže...

Tražiš znakove života na drugim planetima, a drastično uništavaš sve oblike Života na svome domaćom planetu, to je prokletstvo ljudi........ Ne poštuju Život na planeti, kako mogu poštivati bilo koji Život izvan planete..

 Ljutnja je na mjestu, samo želim utvrditi dvije stvari:

1. Postoje ljudi koji se bave istraživanjem drugih planeta, a postoje ljudi koji se bave očuvanjem okoliša. Ta dva zanimanja su potpuno neovisna i nema svrhe govoriti o njima kao da im se interesi križaju

2. Vjeruj mi da je puno lakše poslati jednu letjelicu na prirodni satelit Jupitera nego promjeniti svijesti milijuna idiota

3. Utjecaj na ovakve stvari (slanje letjelice) ima samo jedna inteligentna manjina, dok posao jednog ekologa može uništiti gotovo svatko

 

Vjerujem da si mislio na ove tri točke, ali ja često pročitam komentar te vrste, a nikad se nisam stigao praviti pametan pa evo prilike :P

You have to be odd to be number one
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2015 23:37 (Top Bugovac).
15 godina
offline
Re: NASA traži život na Europi
dabar_solta kaže...
rebrand satelita

 Ma nece biti.

 

Sad sam procitao tekst iza linka u Bugovom clanku. Autor je mrvicu zbrzao.

NASA’s Galileo mission to Jupiter in the late 1990s produced strong evidence that Europa, about the size of Earth’s moon, has an ocean beneath its frozen crust. If proven to exist, this global ocean could hold more than twice as much water as Earth.

 

Ova misija se zove jednostavno "Europa"

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
odjavljen
offline
NASA traži život na Europi
Ne znam ja, ako je u pitanju Europa...

"ALL THESE WORLDS ARE YOURS—EXCEPT EUROPA
ATTEMPT NO LANDING THERE"
My name is Legion... For we are many!
Moj PC  
5 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: NASA traži život na Europi
Sum_of_all_fears kaže...
Ne znam ja, ako je u pitanju Europa...

"ALL THESE WORLDS ARE YOURS—EXCEPT EUROPA
ATTEMPT NO LANDING THERE"

 

"My God, it's full of stars!"

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
neaktivan
offline
Re: NASA traži život na Europi
Sum_of_all_fears kaže...
Ne znam ja, ako je u pitanju Europa...

"ALL THESE WORLDS ARE YOURS—EXCEPT EUROPA
ATTEMPT NO LANDING THERE"

To baš ne treba shvatiti preozbiljno, u zadnjoj knjizi (četvrta ili peta) Clarke je napisao da ćemo monolite/robote koji su nam to branili sve uništiti.

 

13 godina
offline
Re: NASA traži život na Europi

Samo se prva pamti i genijalni Kubrick.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
NASA traži život na Europi

I nije istina da covjek unistava sve oblike zivota na zemlji. Vecina vrsta koje izumiru bi ovako i onako izumrle, kao sto su kroz povijest izumrli milijoni vrsta. I onda uvijek ostane ona teza, da li bi mi danas mogli elaborirat po forumima (da li bi se tehnologija razvila) da neki prije nas i danas nisu radili sr*an*a po planetu. Ili bi se bavili lovom i prezivljavanjem svaki dan pa nam takve teme nebi ni pale na pamet. Danas su ljudi protiv cjepljenja djece jer se nitko ne sjeca sta znaci kad ti cijela familija umre od recimo tuberkuloze pluca. I da zahvaljujuci mnogim izrazito negativnim drustvenim pojavama kroz povijest danas imamo tehnologiju kojom mozemo otic do Evrope i ove sjeverno i one mnogo sjevernije.

 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice