Ovaj naslov nije napisao robot

poruka: 8
|
čitano: 1.636
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ovaj naslov nije napisao robot".
16 godina
neaktivan
offline
Ovaj naslov nije napisao robot

Pola članaka u Večernjem  i Jutarnjem izgledaju kao da ih je napisao robot, i to loš.

Bolje da ni ne počenjem o naslovima.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2016 21:36 (Mycroft).
 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Ovaj naslov nije napisao robot

Ovaj komentar nije napisao trol!

Freak Show Inc.
 
17 0 hvala 4
7 godina
offline
Ovaj naslov nije napisao robot

Ovaj naslov nije napisao robot

 

Ajde da smo i to konačno doživjeli na Bugu.....

Kruha i igala...
 
6 0 hvala 0
11 godina
offline
Ovaj naslov nije napisao robot

Net.hr "Kliknite da vidite koji naslov nije napisao robot"

 
13 0 hvala 0
8 godina
offline
Ovaj naslov nije napisao robot
Sedamdesetih godina, u doba kada su kompjutori bili rjetkost, napisao sam progam za pisanje domaće zadaće o proljeću. Od nekoliko prostih rečenica, "svanulo je proljeće", "otišla je zima", "granulo je sunce", "sve je propupalo" itd. slažu se složene rečenice metodom slučajnog odabira (upotrebom generatora slučajnih brojeva). No još su prije pojave kompjutora Iljif i Petrov napisali shemu kako se pišu novinski članci. Sve je to, dakako, poruga novinarstvu, pismenosti, književnosti, pravoj kreativnosti. Nažalost, novinarstvo je palo na tako niske grane da se piše upravo kao da su pisali kompjutori (kao što reče naš čitatelj). Piše se šablonski. Jezik se ne poznaje. Vijest se ne analizira, a još manje ono što se napisalo. Rezultat toga su neinspirativni tekstovi, loši naglasci itd. Od toga da je sve "definitivno jedno od naj..." već me boli glava. Lako pisati, no teško je DOBRO pisati.
 
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ovaj naslov nije napisao robot
Meni osobno je još gore kada se potajno nadaš da je neki članak napisao robot.
Većina "novinara" (ima iznimaka, većinom stara garda) je ne pismena, ne poznaje osnove pravopisa, a članak na kraju izgleda kao da ga piše Zvonko iz 3. C.
Znači li to da ćemo napokon imati bar gramatički ispravne tekstove? Super, pristajem odmah na "robote", a npr. poeziju i prozu ostavljam onim rijetkima koji znaju pisati (ili onima koji su znali pisati).
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ovaj naslov nije napisao robot

..... iiiiiiiiiiii nećete vjerovati 

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Ovaj naslov nije napisao robot
win32 kaže...
Većina "novinara" (ima iznimaka, većinom stara garda) je ne pismena, ne poznaje osnove pravopisa, a članak na kraju izgleda kao da ga piše Zvonko iz 3. C. 

 

 

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice