Nema više nadogradnji Firefoxa 4

poruka: 43
|
čitano: 4.972
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nema više nadogradnji Firefoxa 4".
14 godina
neaktivan
offline
Nema više nadogradnji Firefoxa 4

nisu mi jasni... 4 prave vise nego microsoft Win 7, i taman je izbace a vec izdaju 5....

Moj PC  
22 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Nema više nadogradnji Firefoxa 4

Tonu sve dublje i dublje.

:)
 
9 6 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Nema više nadogradnji Firefoxa 4

Bile dobre nadogradnje ako neće biti tolko nadogradnja za firefox5 kao za firefox 4 napravit ću ovo firefox-u {#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2011 16:11 (Genije).
16 godina
offline
Nema više nadogradnji Firefoxa 4

njih strašno boli chrome...

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nema više nadogradnji Firefoxa 4
igy kaže...

njih strašno boli chrome...

Opet ovo je jedini browser koji je MENI dobar kao i chrome, a nekad cak i bolji.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nema više nadogradnji Firefoxa 4
irmascher kaže...

nisu mi jasni... 4 prave vise nego microsoft Win 7, i taman je izbace a vec izdaju 5....

Kakve to veze ima? Nije verzija 5 novi proizvod, već samo nova verzija istog proizvoda. Osjećam se glupo pišući nešto ovako očito.

Intencija je proizvesti kvalitetan proizvod, utječe li broj iza naziva proizvoda ikako na to?

 

igy kaže...

njih strašno boli chrome...

Kako to misliš? Zapravo, ako se ne varam, osoba koja je bila ključna kod prelaska na promjenu politike verzioniranja, time i razvijanja Firefox-a je također imala prste u razvoju Chromiuma. Ja nemam ništa protiv ovakvog razvijanja softvera, dapače, uviđam neke prednosti. A nisu jedini koji tako razvijaju...

 

Mitsuoka kaže...
Opet ovo je jedini browser koji je MENI dobar kao i chrome, a nekad cak i bolji.

Naravno, to je potpuno individualna stvar. Ničeg u svijetu nema da je najbolje (svima).

domicius
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2011 16:35 (domicius).
13 godina
protjeran
offline
Nema više nadogradnji Firefoxa 4

eo sad sam instaliro i radi super

http://www.soundstream.com/
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nema više nadogradnji Firefoxa 4

Kad već?

Firefox je uvjek bio super i nema potrebe kopirati ?Chrome?

{#}

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nema više nadogradnji Firefoxa 4

 

igy kaže...

njih strašno boli chrome...

Kako to misliš? Zapravo, ako se ne varam, osoba koja je bila ključna kod prelaska na promjenu politike verzioniranja, time i razvijanja Firefox-a je također imala prste u razvoju Chromiuma. Ja nemam ništa protiv ovakvog razvijanja softvera, dapače, uviđam neke prednosti. A nisu jedini koji tako razvijaju...

upravo to

ako se izuzme proširivost, ostale elemente rade isto ili lošije, doduše ne mogu reći da je ff loš proizvod, daleko od toga, no ne predstavlja danas ono što je predsavljao prije, a to je broj 1

 

16 godina
offline
Nema više nadogradnji Firefoxa 4

Samo se nadam da će svi add-oni koje koristim raditi najnormalnije i na petici. Sami brojevi i ostale pi*darije me ne zanimaju.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
 
12 0 hvala 2
16 godina
protjeran
offline
Nema više nadogradnji Firefoxa 4

Iskreno nevidim svrhu tako velikog skoka u buildu osim ako ne bude osjetnih promjena.

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nema više nadogradnji Firefoxa 4
irmascher kaže...

nisu mi jasni... 4 prave vise nego microsoft Win 7, i taman je izbace a vec izdaju 5....

To je već ponovljeno 1000puta.

4 su radili tako dugo radi hardverske akceleracije s kojom su imali dosta problema.

Sad kad je ta hardverska akceleracija gotova i ljepo sročena u taj browser dalje sve ide lako jer više netrebaju to iznova raditi nego samo nadograđuju stari browser u ovom slučaju 4.

Inače ovaj 5 bi trebao imati i 64bitnu verziju, to bi trebala biti jedna od promjena, ako se dobro sječam.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2011 17:27 (Jack Sparrow).
15 godina
neaktivan
offline
Nema više nadogradnji Firefoxa 4

"Novo veliko izdanje Mozillinog preglednika Interneta trebalo bi biti službeno izdano 22. lipnja, a u najnovijoj beti ispravljeno je 25 problema vezanih uz sigurnosti i stabilnost. Firefox 5 ne donosi puno velikih novosti u odnosu na verziju 4"

{#} 

 

Jadno od Firefoxa da to rade...

Sjetite se samo koliko je nadogradnja imala verzija 3.x... A oni sad za samo par problema daju novu verziju... bezveze

 

Samo da Opera ne krene tim putem...

http://androoolog.blogspot.com/
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nema više nadogradnji Firefoxa 4

bezveze

16 godina
offline
Nema više nadogradnji Firefoxa 4

Sve te nadogradnje je mlaćenje prazne slame. Još od rane trojke ja nisam osjetio gotovo nikakav pomak u brzini, što znači da se radio samo o izmjenama sučelja i drugačijeg upakivanja. Očito je lakše prodat proizvod kao cijeli, veći broj 5 nego kao 4.XY pa zato prelaze na takav način nadogradnji.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nema više nadogradnji Firefoxa 4
Bichanich kaže...

Sve te nadogradnje je mlaćenje prazne slame. Još od rane trojke ja nisam osjetio gotovo nikakav pomak u brzini, što znači da se radio samo o izmjenama sučelja i drugačijeg upakivanja. Očito je lakše prodat proizvod kao cijeli, veći broj 5 nego kao 4.XY pa zato prelaze na takav način nadogradnji.

Opet subjektivno, ja sam osjetio u svojem slucaju ubrzanje s trojke na betu, te nakone bete na cetvorku. Sada tranutno nightly koristim i nikakvih problema, sve addone normalno koristim.

[Protocol4] NOVA ENCODE GRUPA NA ANIME SCENI http://protocol4.animehr.com
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nema više nadogradnji Firefoxa 4
Danny_HR kaže...

Samo se nadam da će svi add-oni koje koristim raditi najnormalnije i na petici. Sami brojevi i ostale pi*darije me ne zanimaju.

Budući da nema nekih velikih promjena, ne vidim zašto ne bi radili. Add-on compatibility check ionako imam već neko vrijeme isključen, tako da me baš briga za brojeve, iako mi je iskreno glupo da rade tako velike brojčane skokove bez značajnih promjena.

14 godina
neaktivan
offline
Nema više nadogradnji Firefoxa 4

Meni niste jasni vi koji se bunite, ni meni se ne sviđa ovakvo chromovsko označavanje ali zar nije svejedno zvala se 4.0.2 ili 5.0.0 - sasvim je svejedno, odavno najavljeno i pojašnjeno. Kod chrome-a ovo nikome ne smeta...

 
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nema više nadogradnji Firefoxa 4
irmascher kaže...

nisu mi jasni... 4 prave vise nego microsoft Win 7, i taman je izbace a vec izdaju 5....

Firefox je do verzije 4 imao dugi period razvoja verzija, a taj se period ponekad jos vise oduzio zbog brojnih poteskoca. Nakon sto je firefox 4 izasao odluceno je drasticno ubrzati periodicno izdavanje verzija, te se sada ne ciljaju nekakvi specificni featuresi nego se ide na redovni izlazak nove verzije svakih X mjeseci, a u toj se verziji tada nade sve sto je u tom trenutku spremno odnosno dovrseno.

 

Prince-Artas kaže...

Iskreno nevidim svrhu tako velikog skoka u buildu osim ako ne bude osjetnih promjena.

Nisi jedini. To je marketing, Chrome je to zapoceo. Tako da cemo za godinu-dvije imati chrome 25 i firefox 16

Nakaradno, ali sto se moze... xD

 

Šef kaže...

"Novo veliko izdanje Mozillinog preglednika Interneta trebalo bi biti službeno izdano 22. lipnja, a u najnovijoj beti ispravljeno je 25 problema vezanih uz sigurnosti i stabilnost. Firefox 5 ne donosi puno velikih novosti u odnosu na verziju 4"

{#} 

 

Jadno od Firefoxa da to rade...

Sjetite se samo koliko je nadogradnja imala verzija 3.x... A oni sad za samo par problema daju novu verziju... bezveze

 

Samo da Opera ne krene tim putem...

Sad si me podsjetio na jedan blog koji sam citao prije par dana:

http://www.codinghorror.com/blog/2011/05/the-infinite-version.html

 

Divote rapidnog izdavanja novih verzija xD

So then I typed GOTO 500 - and here I am!
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2011 18:17 (rustweaver).
15 godina
neaktivan
offline
Nema više nadogradnji Firefoxa 4

Hebu administratore, da opet moraju korisnicima peticu instalirati. Jer su čuli (korisnici) da je cool.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nema više nadogradnji Firefoxa 4

Damn, this was fast.

Slavonija u ♥ ;;;---;;; http://crocraft.com - hrvatska Minecraft zajednica
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nema više nadogradnji Firefoxa 4
brixy kaže...

Meni niste jasni vi koji se bunite, ni meni se ne sviđa ovakvo chromovsko označavanje ali zar nije svejedno zvala se 4.0.2 ili 5.0.0 - sasvim je svejedno, odavno najavljeno i pojašnjeno. Kod chrome-a ovo nikome ne smeta...

Do sada bi ti (prvi) brojevi bi označavali važna, recimo nova izdanja, u kojima bi se nešto veliko promjenilo, novo sučelje nove opcije i sl.

Tako bi se netko tko inače ne koristi Firefox mogao zbog nečega razveseliti i (ponovno) isprobati novu verziju (malo banalno ali svejedno istinito), uglavnom znalo bi se kada neka verzija nosi neke promjene do te mjere da bi bili u stanju to pamtiti.

Kod Chrome-a je uvjek bio princip brzog izbacivanja novih verzija, ali kod Firefox-a nije.

Pretpodstavljam da za običnog korisnika to aman baš ništa ne znači, i to je uredu, ali zašto onda mjenjati princip označavanja?

 

Ne pravim ja veliku stvar od ovoga, niti mi je to toliko važno, ali mi je "sporo" izbacivanje velikih brojeva ipak bolje, nekako više imam osjećaj da znam na čemu sam, možda sam u krivu i možda je ovako i bolje, ali ne paše mi.

14 godina
offline
Nema više nadogradnji Firefoxa 4

Bogme im to i nije bas neki potez! Koliko god "cetvorka" bila odlicna, i dalje sam na Chrome-u....makar sam mislio da cu moci vratit se na Firefox no Chrome mi je i dalje no1.

Daleko od toga da je Firefox los, dapace....samo eto nije mi vise dobar kao prije tj. ima bolju alternativu (no Firefox mi je uvijek na kompu posto se pokusavam naviknit opet na njega, ali ne ide).

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nema više nadogradnji Firefoxa 4
Whatever kaže...

Uvijek rupe, rupe, rupe... !?

HoaX !!!!!!

 

Što ne izdaju odmah šesticu pa da izbjegnu rupe u petici. {#}

 

Čista reklamna preseravanja, 4 je veće (čitaj bolje) od 3 a 5 je bolje i sigurnije od 4.

 

Mo´´š si mislit`

 ...whatever...

 
5 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Nema više nadogradnji Firefoxa 4

Super.Sad opet krecu problemi sa nekompaktibilnim extenzijama,a nisam se jos rjesio ni sadasnjih problema.

Bože čuvaj nas gladi, kuge i Hrvata
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2011 23:07 (AIX 2.0).
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Nema više nadogradnji Firefoxa 4

Šta su ljudi na BUG Forumu vidoviti.

 

Niste ni probali firefox 5 betu, a već znate da će bit čisto shranje, znate da će bit potrebno dugo da addon-ovi budu prilagođeni(a većina već sada jest) uglavnom već ste firefox 5 proglasili kao neki oveći fail. a kada chrome izbaci novu verziju koja donosi novu ikonu te 1ms brže učitavanje, onda je to vau, kako dobro.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Nema više nadogradnji Firefoxa 4

sva ova kuknjava mi je totalno smiješna, nije da je firefox program koji se plaća pa da su ,sad kad su svi kupili četvorku , ih proizvođači zeznuli izbacujuči vrlo brzo peticu pa da im je program zastario...

jednostavno, kad izađe petica instalirat ćete ju i gotova priča, bez obzira koju numeričku oznaku imala ta verzija

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nema više nadogradnji Firefoxa 4
AIX 2.0 kaže...

Super.Sad opet krecu problemi sa nekompaktibilnim extenzijama,a nisam se jos rjesio ni sadasnjih problema.

Glavni razlog zašto sam ja još uvijek na trojci! Nadao sam se kako će četvorka dovoljno dugo zaživjeti, da se add-oni prilagode, ali ovo rapidno izdavanje novih verzija samo usporava/ubija razvoj add-onova - nešto po čemu je Firefox oduvijek bio poseban, a samim tim i dobar/jedini izbor za neke.

Svakom poklopcu lonac!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nema više nadogradnji Firefoxa 4
Danny_HR kaže...

Samo se nadam da će svi add-oni koje koristim raditi najnormalnije i na petici. Sami brojevi i ostale pi*darije me ne zanimaju.

Dodaci i ubrzani proces izdavanja Firefox-a.

Ukratko: dodaci koji su kompatibilni sa četvorkom biće kompatibilni sa peticom.

 

Poenta ubrzanog procesa izdavanja Firefox-a je ta da korisnici dobiju osveženja (da li je to nova mogućnost ili poboljšanje) u kratkom vremenu.

Sa time su korisnici u koraku sa konkurencijom.

Nema minor i major verzija, već nadogradnji. (numeracija je marketing)

I Opera polako kreće tim putem (Opera Next -> Aurora - Canary) samo im fali numeracija.

 

Zašto čekati na glađe skrolovanje, poboljšanje u Canvas elementima, JS-u i preko 600 ispravki nekoliko meseci kada se to može ponuditi korisniku za 3 meseca?

Prvo nekima smeta to što se Firefox 4 dugo razvijao (već objašnjenko zašto) a sada nije dobro kada će ubrzano izdavati verzije.

 

Firefox 4 - najčešće postavljena pitanja - http://www.firefox4faq.blogspot.com/
15 godina
neaktivan
offline
Nema više nadogradnji Firefoxa 4

Naviknite se na to, najavili su to prije koji mjesec. Znači FF će se razvijat kao Chrome. Broj uopće nije bitan, ljepo je da izdaju što više verzija. Inače imam instaliranu peticu betu uz četvorku i mogu reći da je recimo onaj lag na startu nestao pa eto, to je jedna od novosti :D

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.6.2011 12:33 (Dkc).
Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice