Nesigurni Android 4.0?

poruka: 46
|
čitano: 7.362
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nesigurni Android 4.0?".
16 godina
offline
Nesigurni Android 4.0?

Ako se cijela prica temelji na tome da ICS "prepoznaje" staticku sliku pa ju ignorira (pod uvjetom da uopce ovaj sigurnosni mehanizam radi kako treba), vjerojatno se da zaobici snimanjem kratkog video clipa s licem i ukljucenom mimikom, umjesto slike kao u slucaju ovog videa, pa smo opet na pocetku.

 

Cinjenica jest da prepoznavanje lica kao zastitni mehanizam nije doguralo dalje od home computinga, barem za sada. Primjerice, Lenovo vec godinama ima VeriFace na IdeaPad strojevima, dok im ne pada na pamet to ukljuciti i na ThinkPad liniji proizvoda. Stvar jako lijepo radi u praksi, ali ocito nije dovoljno sigurna za business class strojeve.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Nesigurni Android 4.0?

lol bas je on na sajmu mogao stavit svoju sliku na mob za otkljucavanje...pa niko drugi ga nebi mogo otkljucat onda

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nesigurni Android 4.0?

Svrha ovog nije zaštita koliko jest handsfree otključavanje.

www.e-sport.hr - Gaming portal sa dnevno sviježim vijestima. Organizator LAN turnira po Hrvatskoj, potiče hrvatsku gaming scenu na razvijanje. CS 1.6, COD4, COD2 serveri
Moj PC  
15 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nesigurni Android 4.0?

Kako mislite nije sigurno ? Da bi ovo radilo - osim što moraš ukrasti telefon, moraš tu istu osobi i fotkati iz profila. Nebih se zabrinjavao ovim nedokumentiranim fičurom...

Drago G. moj omiljeni člankopisac ! <br/>Z-Admin Small Business CMS - http://www.z-admin.com
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nesigurni Android 4.0?

Svi znamo da ne postoji savrsena zastita, ali sto je vise komplikovana to je bolje.

Zbog toga ne bi smjelo pisati da nije siguran...pa koji jos os na mobitelima moze ovo - nijedan (zasad)

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Nesigurni Android 4.0?

Ništa čudno. Tko je god koristio nešto slično na kompu ili na WM starim uređajima zna za ovaj problem. Već se o tome raspravljalo i samo se čekalo kad će netko to objaviti na youtubu.

 

Naime, potrebne su 2 kamere jedna do druge (za 3D) kako bi kamera mogla odrediti radi li se o stvarnoj osobi ili o slici. No i to nije toliko sigurno jer opet bi se moglo otključati da se izradi neka maketa lica ili slično i tako u beskraj.

 

Pitanje je znači: Kolika ti sigurnost na mobitelu zapravo treba?

 

Face unlock nije predviđen kao top security level. To je nešto kao šifra sa manjim brojem znamenki.

Kao što netko lako može vidjeti kada na mobitelu ukucate PIN, tako se i ovo može lako probiti jednostavnom slikom.

 

Svrha face unlocka je kada upalite vaš mobitel, on više manje u roku sekunde (vidi se i na videu) prepozna vaše lice i otključa mobitel. Čisto da vam se ne otključa u džepu i da ne morate povući onaj slider ili nešto slično tome ;)

 
10 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Nesigurni Android 4.0?

Nesigurni android? Autor teksta zaključuje na temelju jedne aplikacije koju je moguće prevariti slikom, da je android nesiguran.

 

Pa kakvo je to "novinarstvo" kvragu!

hacktivist
 
33 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nesigurni Android 4.0?
Bypass kaže...

Nesigurni android? Autor teksta zaključuje na temelju jedne aplikacije koju je moguće prevariti slikom, da je android nesiguran.

 

Pa kakvo je to "novinarstvo" kvragu!

...pa takvo gdje je samo trula jabuka savršena...

13 godina
offline
Re: Nesigurni Android 4.0?
Bypass kaže...

Nesigurni android? Autor teksta zaključuje na temelju jedne aplikacije koju je moguće prevariti slikom, da je android nesiguran.

 

Pa kakvo je to "novinarstvo" kvragu!

Totalno bezvezan naslov.

Kada sam pročitao naslov, zapela mi knedla u grlu.

No čitajući, I was {#} 

summus kaže...

...pa takvo gdje je samo trula jabuka savršena...

{#}

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
14 godina
offline
Nesigurni Android 4.0?
Tehnologija prepoznavanja lica je ionako jos uvijek nesigurna.Ko hoce zastititi uredjaj zastititi ce ga sifrom a ne ovakvim gluparijama.
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nesigurni Android 4.0?
Bypass kaže...

Nesigurni android? Autor teksta zaključuje na temelju jedne aplikacije koju je moguće prevariti slikom, da je android nesiguran.

 

Pa kakvo je to "novinarstvo" kvragu!

nikakvo ocito..

xfact
15 godina
offline
Re: Nesigurni Android 4.0?
ma bug pocevsi sa jukicem je odavno okrenut Appleu i nevide nista vise od toga....
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
neaktivan
offline
Nesigurni Android 4.0?

Slažem se s Vaporom, ali dodao bih da korisnik tu može biti kreativan i ne snimiti neku običnu facu, već neku mimiku koju nema baš na svakoj fotki objavljenoj negdje da mu svatko može skinut.

Logaros
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nesigurni Android 4.0?

Zaista ne razumijem gdje je tu problem. Kad ga želiš aktivirati, dobiješ ovo upozorenje u kojem lijepo piše da je manje siguran od drugih načina zaštite i čak da bi ga osoba koja slično izgleda mogla moći otključati. Zar stvarno nema pravih vijesti u informatičkom svijetu nego se kao veliko otkriće piše da je nesigurno nešto za što sam proizvođač tvrdi da je nesigurno? Pogotovo ovaj wannabe-bombastični naslov iz kojeg se zaključuje da je cijeli Android 4.0 nesiguran. Svašta...

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nesigurni Android 4.0?
Vec ima par experimental nightly buildeva CM-a gdje face unlock preko slike ne radi osim ako nije isprintana.
Takoder mirko je postao potpuno tocan post, ICS upozorava za face unlock
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
12 godina
offline
Nesigurni Android 4.0?

Baš me zanima kako ovo radi u mraku :) ?

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nesigurni Android 4.0?
gavranpero kaže...

Baš me zanima kako ovo radi u mraku :) ?

 

Koliko sam shvatio kad si u mraku (ili da je pošlo bilo što po zlu) onda klikneš tamo nešto na ekranu pa imaš onaj pattern ili pin ili kompleksniju predefiniranu lozinku za ukucat (po želji naravno)

14 godina
neaktivan
offline
Nesigurni Android 4.0?

Evo kako bi to trebalo raditi {#}

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nesigurni Android 4.0?
alen-c kaže...

Evo kako bi to trebalo raditi {#}

Ah, još jedna od tehnologija što je Apple "asimilirao"

Da li je Apple ikada išta sam napravio?

16 godina
offline
Re: Nesigurni Android 4.0?
McD kaže...
alen-c kaže...

Evo kako bi to trebalo raditi {#}

Ah, još jedna od tehnologija što je Apple "asimilirao"

Da li je Apple ikada išta sam napravio?

A reci mi, kad vec govoris o asimiliranju tehnologija... Android je Googleov originalni proizvod? {#}

 

12 godina
offline
Re: Nesigurni Android 4.0?
alen-c kaže...

Evo kako bi to trebalo raditi {#}

Hahahaha, jao kakvi su lešinari ovi iz Applea. Pa to nema na svijetu nigdje :)

Bitno da su si patent priskrbili, to što od njega ništa ne namjeravaju napraviti - e to je već drugi par rukava :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nesigurni Android 4.0?
EchoOne kaže...
alen-c kaže...

Evo kako bi to trebalo raditi {#}

Hahahaha, jao kakvi su lešinari ovi iz Applea. Pa to nema na svijetu nigdje :)

Bitno da su si patent priskrbili, to što od njega ništa ne namjeravaju napraviti - e to je već drugi par rukava :)

 

To s patentima rade svi i tko kaže da to nece iskoristiti ;)
''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nesigurni Android 4.0?
ChrisB kaže...
McD kaže...

Ah, još jedna od tehnologija što je Apple "asimilirao"

Da li je Apple ikada išta sam napravio?

A reci mi, kad vec govoris o asimiliranju tehnologija... Android je Googleov originalni proizvod? {#}

 

i opet cu ponovit pitanje Da li je Apple ikada išta sam napravio?

Koje je to tehnologije Apple sam razvio u svom "laboratoriju"? Koje su to tehnologije koje danas vidimo na iPhonu/iOSu orginalno Applove?

 

ChrisB kaže...

A reci mi, kad vec govoris o asimiliranju tehnologija... Android je Googleov originalni proizvod? {#}

 

A na ovo mogu samo reći {#}

16 godina
offline
Re: Nesigurni Android 4.0?
McD kaže...
ChrisB kaže...
McD kaže...

Ah, još jedna od tehnologija što je Apple "asimilirao"

Da li je Apple ikada išta sam napravio?

A reci mi, kad vec govoris o asimiliranju tehnologija... Android je Googleov originalni proizvod? {#}

 

i opet cu ponovit pitanje Da li je Apple ikada išta sam napravio? (1)

Koje je to tehnologije Apple sam razvio u svom "laboratoriju"? Koje su to tehnologije koje danas vidimo na iPhonu/iOSu orginalno Applove?

 

ChrisB kaže...

A reci mi, kad vec govoris o asimiliranju tehnologija... Android je Googleov originalni proizvod? {#}

 

A na ovo mogu samo reći {#} (2)

 

(1) Ljut si na Apple, vidim. Pitam se onda cemu ti odgovarati kad ce tvoj komentar na to uvijek biti argumentirani ROFL.

(2) Eto prvo citiram, cisto da ti mozda ustedim vrijeme:

"Google purchased the initial developer of the software, Android Inc., in 2005."

A onda evo i cijeli clanak.

 

I dalje se valjas po podu? Vjerojatno. Ali bez onog "L" na kraju. Peace! ;-)

13 godina
offline
Nesigurni Android 4.0?

HTC je po meni inovativniji od Samsunga i Applea zajedno. Iako preferiram Samsung preko HTC.

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pwpaxbXDecg

www.e-sport.hr - Gaming portal sa dnevno sviježim vijestima. Organizator LAN turnira po Hrvatskoj, potiče hrvatsku gaming scenu na razvijanje. CS 1.6, COD4, COD2 serveri
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nesigurni Android 4.0?

Apsolutno postujem HTC-ovu kreativnost, osobito kad je u pitanju customizacija telefona.

Jedino sto ne bih isao tako daleko i rekao "kao Apple i Samsung zajedno". Do danas nisam vidio nista kreativno od Samsunga spomena vrijedno.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nesigurni Android 4.0?
ChrisB kaže...

 

(1) Ljut si na Apple, vidim. Pitam se onda cemu ti odgovarati kad ce tvoj komentar na to uvijek biti argumentirani ROFL.

(2) Eto prvo citiram, cisto da ti mozda ustedim vrijeme:

"Google purchased the initial developer of the software, Android Inc., in 2005."

A onda evo i cijeli clanak.

 

I dalje se valjas po podu? Vjerojatno. Ali bez onog "L" na kraju. Peace! ;-)

na cijeli tvoj post jednostavno mogu reć {#}

na tvoje (1) da si odgovorio dobio bi argumentirani odgovor a ne ROFL, a nisi odgovorio jer ni sam neznaš odgovor na pitanje

na tvoje (2) jesam li ja ikada tvrdio da Andriod nije kupljen? nisam

da li sam dobio odgovor na pitanje "Koje je to tehnologije Apple sam razvio u svom "laboratoriju"? Koje su to tehnologije koje danas vidimo na iPhonu/iOSu orginalno Applove?" nisam

i da, valjam se po podu kad vidim tvoju sposobnost procesiranja informacija

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2011 2:03 (McD).
12 godina
offline
Re: Nesigurni Android 4.0?
ChrisB kaže...

Apsolutno postujem HTC-ovu kreativnost, osobito kad je u pitanju customizacija telefona.

Jedino sto ne bih isao tako daleko i rekao "kao Apple i Samsung zajedno". Do danas nisam vidio nista kreativno od Samsunga spomena vrijedno.

Vjerojatno jer si bio još dijete dok je Samsung bio među pionirima mobilne industrije.. No nebitno za Samsung, reci što je to Apple spomena vrijedno izumio?

Za HTC se zna da ima veliku paletu svojih dostignuća i inovacija. Da imaju kvalitetnije zaslone vjerojatno nikad nebi prešao sa njih na Samsung, čiji je AMOLED trenutno bez konkurencije.

16 godina
offline
Re: Nesigurni Android 4.0?
McD kaže...
ChrisB kaže...

 

(1) Ljut si na Apple, vidim. Pitam se onda cemu ti odgovarati kad ce tvoj komentar na to uvijek biti argumentirani ROFL.

(2) Eto prvo citiram, cisto da ti mozda ustedim vrijeme:

"Google purchased the initial developer of the software, Android Inc., in 2005."

A onda evo i cijeli clanak.

 

I dalje se valjas po podu? Vjerojatno. Ali bez onog "L" na kraju. Peace! ;-)

na cijeli tvoj post jednostavno mogu reć {#}

na tvoje (1) da si odgovorio dobio bi argumentirani odgovor a ne ROFL, a nisi odgovorio jer ni sam neznaš odgovor na pitanje

na tvoje (2) jesam li ja ikada tvrdio da Andriod nije kupljen? nisam

da li sam dobio odgovor na pitanje "Koje je to tehnologije Apple sam razvio u svom "laboratoriju"? Koje su to tehnologije koje danas vidimo na iPhonu/iOSu orginalno Applove?" nisam

i da, valjam se po podu kad vidim tvoju sposobnost procesiranja informacija

(1) Doista mislis da je vrijedno uopce komentirati tvoje, u najmanju ruku neozbiljno negiranje Appleove kreativnosti? Zar zbilja mislis da je potrebno da sad idem nabrajati makar i dio onoga sto Apple jest osmislio a ne "ukrao" kako to ti tvrdis? Zanimljivo je kako cijeli strucni ITC svijet i industrija nastoji pokupovati sve zivo oko sebe da bi se zastitili od Applea i njegovih patenata. To nije nista sto bih smatrao pozeljnim i korektnim od samog Applea (njihova politika zastite intelektualnog vlasnistva), dapace. Ali smijesno je kad se nadje netko poput tebe tko ce sve to svesti na pitanje "sto je Apple ikada smislio". U stvari, moja je vrhunska glupost sto se uopce idem na bilo koji nacin raspravljati s tobom. Ti imas svoje misljenje, ja imam svoje.

 

Jedina razlika je u tome sto ja svoje misljenje iznosim u formi kojoj ne dovodim u pitanje tvoj IQ. Istina, nema to niti smisla, jer IQ pogled na temu i pogled na temu lisen IQ-a i s velikom kolicinom iraconalnih emocija ionako dovodi do svih ovih flameova koji izbijaju svakim spomenom na Android, iOS i slicne.

 

(2) Nisi rijec rekao o kupovini Androida, vec si rekao da Apple nista drugo ne zna uciniti nego samo "asimlirati", aludirajuci time na to da nikad nista nisu stvorili sami. Posipam se sada pepelom jer sam mislio da razgovaram s nekime tko ce shvatiti sto sam mislio reci s time da niti Android nije originalni Google proizvod vec "asimilirana" tehnologija. Moja greska, ispricavam se, nece se vise ponoviti.

 

16 godina
offline
Re: Nesigurni Android 4.0?
EchoOne kaže...
ChrisB kaže...

Apsolutno postujem HTC-ovu kreativnost, osobito kad je u pitanju customizacija telefona.

Jedino sto ne bih isao tako daleko i rekao "kao Apple i Samsung zajedno". Do danas nisam vidio nista kreativno od Samsunga spomena vrijedno.

Vjerojatno jer si bio još dijete dok je Samsung bio među pionirima mobilne industrije.. No nebitno za Samsung, reci što je to Apple spomena vrijedno izumio?

Za HTC se zna da ima veliku paletu svojih dostignuća i inovacija. Da imaju kvalitetnije zaslone vjerojatno nikad nebi prešao sa njih na Samsung, čiji je AMOLED trenutno bez konkurencije.

Imas onu uzrecicu koja kaze da je "pretpostavka majka svih za*eba".

 

No, ono sto je meni u ovom slucaju nepotrebno jest uopce usporedjivati Samsung i Apple. Gledaj to ovako... Intel je izumio (u stvari, prvi proizveo komercijalni) CPU. IBM je izumio (u stvari, pri proizveo) poslovni stroj. Tko je kreativniji? Intel koji je napravio procesor s kojim ne zna sto bi ali je i dalje napravio sjajan posao, ili IBM koji je prepoznao potencijal i promijenio cijelu industriju s njime? Po meni osobno, nemoguce je usporedjivati. I onda danas Intel proizvodi sjajne system boardove za desktope, notebookove, servere. Sjajne, ali ni po cemu posebne.

 

Samsung osmisljava, uvjetno receno, nove tehnologije. Apple osimsljava, uvjetno receno, nove uredjaje i softverska rjesenja temeljena na novim tehnologijama. I onda Samsung danas proizvodi mobitele koji su sjajni ali ni po cemu posebni (ako izuzmemo besmisleno velike dijagonale ekrana), ili tablete koji, eto, na ovaj ili onaj nacin lice/podsjecaju na nekog drugog. Jednostavno, nemaju osobnost. Apple u njihovim (Samsungovim) i mnogim drugima prepozna potencijal i osmisli proizvod koji pokrene cijelu granu industrije.

 

To je to - fundamentalna razlika izmedju te dvije kompanije.

 

A HTC. Evo, neki dan sam imao prilike konacno imati i HTC-ov tablet u rukama. Nakon sto sam imao prilike testirati gotovo sve Samsungove tablete (ukljucujuci i prvi Samsung Tab 7.1 jos prosle jeseni/zime), i dakako iPad 1 i 2, jedini koji mi je stvorio svojevrsni "wow"-efekt je upravo HTC. Samsung? Ne, ne bas. Zbilja je djelovao tehnoloski sjajno napravljen, ali i dalje samo kao svojevrsna kopija. Ne znam, samo osjecaj...

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice