Netflix će zabraniti varanje na lokaciji

poruka: 56
|
čitano: 10.049
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Netflix će zabraniti varanje na lokaciji".
15 godina
offline
Netflix će zabraniti varanje na lokaciji

Ha ha, idu borit bitku koju ne mogu dobit... Nema većeg gušta nego zajebat te koji mi pokušavaju uvest geo restrikciju... Šta njih boli đon odakle ja šta gledam...

 
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Netflix će zabraniti varanje na lokaciji
Onda mi je zasad beskoristan...nznm zasto im je toliki problem objaviti sve kada imaju potpunu slobodu pruzanja usluga u EU i vlastitu produkciju, ajde razumijem za neke filmove i fransize postoje nositelji prava, ali da vlastite serije ne stavljaju, to ne razumijem.
 
8 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Netflix će zabraniti varanje na lokaciji

Nisam ga gledao prije, neću ga gledati sada, od mene se kruha neće najesti 

Why so serious?
 
41 1 hvala 0
15 godina
offline
Netflix će zabraniti varanje na lokaciji

Ne razumijem zašto se ljudi bune zbog toga. Ako postoji Ariel za nove članice EU i Ariel za stare članice EU, zašto ne bi postojao Netflix za nove članice EU. Mislim da je to prirodno i u redu. Pa ne može zemlja poput Hrvatske imati isti program kao i normalne zemlje. 

 
13 3 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Netflix će zabraniti varanje na lokaciji
Ako tako nastave mislim da neće
Chaos is just somehow saying the very familiar fact that everything's complicated
Moj PC  
12 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Netflix će zabraniti varanje na lokaciji

Bye Bye Netflix nikoga ne zanima europski sadrzaj. 

 
11 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Netflix će zabraniti varanje na lokaciji
rjakopec kaže...

Ne razumijem zašto se ljudi bune zbog toga. Ako postoji Ariel za nove članice EU i Ariel za stare članice EU, zašto ne bi postojao Netflix za nove članice EU. Mislim da je to prirodno i u redu. Pa ne može zemlja poput Hrvatske imati isti program kao i normalne zemlje. 

 Najbolji komentar koji opisuje stanje u hr. Dok god bude hrvatska vlada dopustila da se nas tretira kao zemlju trećeg svijeta i dok god bude lošija kvaliteta svega nego u EU, SAD-u i sl. razvijenim zemljama moje novce neće vidjeti. Dok je došao netflix u hr po portalima pa i na forumu se vidjelo pljuvanje po ljudima koji brane torrente ako vi želite gutati "sarmu" za iste novce kao amer ili švaba za lošiju kvalitetu samo izvolite. Živio torrent. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Netflix će zabraniti varanje na lokaciji
rjakopec kaže...

Ne razumijem zašto se ljudi bune zbog toga. Ako postoji Ariel za nove članice EU i Ariel za stare članice EU, zašto ne bi postojao Netflix za nove članice EU. Mislim da je to prirodno i u redu. Pa ne može zemlja poput Hrvatske imati isti program kao i normalne zemlje. 

 

Kompliciranije je nego što misliš. U igri su najvjerojatnije autorska prava na određeni sadržaj (možda na neki sadržaj na području Hrvatske već netko platio ekskluzivno pravo za emitiranje i distribuciju?).

Ali onda bi i pretplata trebala biti manja, tj. proporcionalna pružanoj količini sadržaja. 

 

U suprotnom je to prevara i pljačka, na koju su sami korisnici iz EU pristali.

 

Ja znam da cu sigurno ukinuti preplatu i okrenuti se drugim izvorima ukoliko to naprave.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2016 23:56 (weedos).
9 godina
offline
Re: Netflix će zabraniti varanje na lokaciji
Upravo sam prekinuo pretplatu, jer da fali 17 % zbog bla bla ne bih rekao nista, ali mizwrna dostupnost za iste pare kao siromasni amer? Byebye
Battlenet - TheProdigy#2234
 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Netflix će zabraniti varanje na lokaciji
Jim Carrey kaže...

 Najbolji komentar koji opisuje stanje u hr. Dok god bude hrvatska vlada dopustila da se nas tretira kao zemlju trećeg svijeta i dok god bude lošija kvaliteta svega nego u EU, SAD-u i sl. razvijenim zemljama moje novce neće vidjeti. Dok je došao netflix u hr po portalima pa i na forumu se vidjelo pljuvanje po ljudima koji brane torrente ako vi želite gutati "sarmu" za iste novce kao amer ili švaba za lošiju kvalitetu samo izvolite. Živio torrent. 

 Hrvatska vlada, niti vlada bilo koje druge države nema veze s ovim. Jednostavno nemoj plaćati sadržaj ako misliš da distributer tog sadržaja tebe vara (u ovom slucaju za iste pare nudi manje od petine sadržaja koji nudi u SAD-u).

Ako si ovca ili ako smatraš da bez obzira na količinu ponuđenog tebi je to još uvijek prihvatljivo, samo naprijed.

 

 

15 godina
offline
Netflix će zabraniti varanje na lokaciji

vlasnik naplaćuje ditributeru za određeno područje (broj gledatelja itd.) globalizacija/internet to mijenja..

oni koji misle da će moći kroz vpn-gw.. varaju se (jednostavna inplementacija).

 

jedan sporedan problem, država treba zaštititi pravo građana na PVR, funkcionira samo na nac.programima, mora na svima ili ukinuti ZAMP. (ZAMP je zapravo dobra stvar, globalna, da ga se do kraja progura, tad su sva auth.prava već podmirena, ostaje samo trošak-cijena distributera.. ali vlasnik svejedno to naplaćuje distributeru, jer može).

drugi dio problema je sličan ostalim ISP uslugama, zapad dobije više/jeftinije ali to nije stvar demokracije-jednakosti nego trgovine/cijene. .. i države koja može ako hoće.. (banke?).

javni servisi nisu obično fremarket tržište (formiranje cijena, kao kava-kafić), postoji i kontrola, kazna, koncesija itd.. država može, ali realno to je zadnja rupa na svirali.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Netflix će zabraniti varanje na lokaciji
Eto, godinama cekam da dobijemo mogucnost legalnog gledanja netflixa i sad kad smo dobili, uvalise nam k od ovce. Biti ce fak off netflix, mojih 12 eura za govno od sadrzaja neces dobiti. Sorry unblockus, neces ni ti dobiti 5 dolara. A otpada i ideja o potrosnji vece sume za 5.1 surround za koji sam zelju dobio tek sa pojavom netflixa. Hello piracy. Barem ce mi ostati vise love za cevape.
Potpis!
Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Netflix će zabraniti varanje na lokaciji
weedos kaže...

Ali onda bi i pretplata trebala biti manja, tj. proporcionalna pružanoj količini sadržaja. 

 

 

 

 Tako je. 12-17% sadržaja (zaokružimo na 15% za serije i filmove) pa onda i 15% cijene. Nije da su se nešto ekstra potrgali za hrvatsku populaciju sa specifičom lokalnom ponudom ili prijevodima. 
U prijevodu - 15 kuna pretplata i bok.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
10 godina
suspendiran
offline
Netflix će zabraniti varanje na lokaciji

Jedini pouzdani način kako zabraniti gledanje sadržaja iz regije u kojoj se ne nalaziš jest preko kreditne kartice.

Recimo servisu Hulu možeš pristupiti preko VPNa ili Proxya ali prilikom registracije ti ne dozvoljava korak dalje budući da ti kreditna kartica nije registrirana u Americi. Čak niti preko entropaya ne prolazi.

 

Dakle sve dok zabrana ne bude na razini kreditne kartice, ovo je sve rekla-kazala.

 

U članku se također navodi da će zabraniti samo proxy-e, ne i VPN, a i nisam siguran da li će to ikako moći napraviti.

 

 

Ali ako se to nekim čudom dogodi ...

 

1. Seedbox (10 - 20 USD mjesečno, download i do 50 megabajta u sekundi)

2. RuTorrent + CouchPotato + Sonarr (već ugrađeno u seedbox)

3. KODI streama preko FTPa (FTP ugrađen u seedbox) sasvim lijepo, ili PLEX (već ugrađen u seedbox)

 

Ja koristim seedboxes.cc

 

Jbg. ako neće mrkva onda će batina.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Netflix će zabraniti varanje na lokaciji
ivaninho kaže...
Onda mi je zasad beskoristan...nznm zasto im je toliki problem objaviti sve kada imaju potpunu slobodu pruzanja usluga u EU i vlastitu produkciju, ajde razumijem za neke filmove i fransize postoje nositelji prava, ali da vlastite serije ne stavljaju, to ne razumijem.

 Nije bitno vlasnistvo, nego distributivna prava sadrzaja za odredjeno podrucje. Nesto slicno, a mozda nama blizi pojam, bi bio "generalni zastupnik".

 

Primjerice - netflix je prodao hr pickboxu prava za House of cards za nasu regiju. Zato pickbox moze reklamirati House of cards kao ekskluzivu kod nas, dok netflix ne moze emitirati (dok traje period ugovora), mada je to autorska serija netflixa.

 

I to nema veze sa Hrvatskom kao malom zemljom, politicarima i ostalim truch trach teorijama. Jednostavno tako (zakonski) funkcioniraju stvari, nevezano uz drzavu. Naravno da to nama naviklima na torrent dostupnost apsolutno svega izgleda besmisleno.

 

Usput, slazem se, mislim da nema smisla placati pretplatu netflixu za sadrzaj trenutno dostupan za hr trziste, onda cu radije dati pare pickboxu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Netflix će zabraniti varanje na lokaciji
weedos kaže...

 Hrvatska vlada, niti vlada bilo koje druge države nema veze s ovim. Jednostavno nemoj plaćati sadržaj ako misliš da distributer tog sadržaja tebe vara (u ovom slucaju za iste pare nudi manje od petine sadržaja koji nudi u SAD-u).

Ako si ovca ili ako smatraš da bez obzira na količinu ponuđenog tebi je to još uvijek prihvatljivo, samo naprijed.

 

 

Ja sam se osvrnuo općenito sve vrste proizvoda koji se nude u hr a da su strani ponuđači te domaći/strani distributeri. Pogledajte samo malo kakvu hranu dobivamo u trgovine iz uvoza po kojoj cijeni sve će vam biti jasno. Ista etiketa ali kvaliteta je osjetno slabija, a cijena daleko veća ( ako se gleda EU te HR ). Ili kada smo već na ovom forumu pogledajte cijenu koju mi plaćamo za igre, koju cijenu plaća EU, SAD ili Brazil te Rusija. 

Mi smo zemlja gdje je platežna moć mizerna, gura se nekvalitetna roba po cijeni najrazvijenijih država te takva situacija je nedopustiva i za to je kriva isključivo vlada te svi oni koji im drže ljestve od udruge zaštite potrošaća itd. 

Kada smo kod netflix-a ako izuzmemo bazu ponude te cijene. Gurati nešto takvo kao netflix kada je prosječna brzina u HR 5,5 Mbps ( isto velika laž kao i prosječna plaća ) dolazi do toga da smo mi samo radi reda dobili i vjeravao ili ne meni to uopće ne smeta. Nego mi je problem svi oni koji su se digli na zadnje noge pa kroz noć dobiji svjest da bi bilo dobro od lopova ( čitaj torrent ) baciti se na nešto ultra legalno. Licemjerstvo na dijelo ali nisu imali obraza 25 godina pogledati gdje je problem da ljudi na balkanu ( skupa sa njima ) koristi torrente i iskorit moć medija da nešto pokrenu. 

12 godina
offline
Re: Netflix će zabraniti varanje na lokaciji
rjakopec kaže...

Ne razumijem zašto se ljudi bune zbog toga. Ako postoji Ariel za nove članice EU i Ariel za stare članice EU, zašto ne bi postojao Netflix za nove članice EU. Mislim da je to prirodno i u redu. Pa ne može zemlja poput Hrvatske imati isti program kao i normalne zemlje. 

 Ne možemo imati isti program , ali ga zato možemo plaćati kao i oni  , čak i više ? E pa neće moći , kad se to dogodi pa pa netflix . Mozda jesmo mali , ali nismo glupi jbt .

15 godina
offline
Netflix će zabraniti varanje na lokaciji

od svega ovdje pročitanog nigdje nisam vidio da lijepo "kupiš" američki acc za netflix i nastaviš po starom. ( pred malo je bilo 100 acc za 5 dolara, frend uzeo i podijelio prijateljima, većina završila na thr)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Netflix će zabraniti varanje na lokaciji

"Dakle, ako ste mislili iz Hrvatske za malu cijenu uživati u Netflixu kao da ste u SAD-u, uskoro to više nećete moći."

 

Kakvu malu cijenu? Cijena koju nama naplaćuju je ista kao i u SAD-u ali prebačena u eure...dakle još veća.

Sramota je da za istu (veću) cijenu oni nude 12% sadržaja. Mogli su onda proporcionalno sadržaju smanjiti cijene paketa.

 

To je kao da se omiljeni iPhone u SAD-u prodaje za $400 a u Europi za €600 bez punjača, slušalica i npr. home tipke...

 

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png | https://www.flickr.com/photos/131447653@N03/
 
9 0 hvala 1
14 godina
offline
Netflix će zabraniti varanje na lokaciji

Za sadrzaj koji je dostupan u SAD-u, a za koji imam pristup zahvaljujuci vpn-u ili necem slicnom, isplati se dati 9,99 € mjesecno. Za sadrzaj koji je dostupan nama, a koji sadrzi 12% sadrzaja SAD-a, nikako. Vrtit cu i placati netflix dok mi god bude dostupna 100% verzija, a kasnije cu torrentat...  

You don't fucking play a videogame for 30 minutes... You spare at least an hour and a half. And end up playing 3 hours.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Netflix će zabraniti varanje na lokaciji

Kad sam čuo da Netflix dolazi u Hrv. piva mi je ispala iz ruke od uzbuđenja, ali ubrzo je bilo triježnjenje kad sam vidio da ponuda filmova za k.... sve sam to pogledo odavno. Netfikše razbojniče nečeš eura vidjet od mene, vračan se torrente tebi!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Netflix će zabraniti varanje na lokaciji

Meni hulu skuzi da koristim ip povezan s VPN servisima (priv internet access).

netflix do sada ok, imam us karticu, al ovo s us accountima mi se svidja da kupim login pass. Kako se to radi i gdje ima?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Netflix će zabraniti varanje na lokaciji
mrxa1 kaže...

"Dakle, ako ste mislili iz Hrvatske za malu cijenu uživati u Netflixu kao da ste u SAD-u, uskoro to više nećete moći."

 

Kakvu malu cijenu? Cijena koju nama naplaćuju je ista kao i u SAD-u ali prebačena u eure...dakle još veća.

Sramota je da za istu (veću) cijenu oni nude 12% sadržaja. Mogli su onda proporcionalno sadržaju smanjiti cijene paketa.

 

To je kao da se omiljeni iPhone u SAD-u prodaje za $400 a u Europi za €600 bez punjača, slušalica i npr. home tipke...

 

 Točno tako. Kakvi mali novci?? Plaćamo više od amerikanaca a dobijemo u prosjeku 6.5x manje. Dakle ako bi htjeli svih 100%, trebali bi plaćati valjda 80 eura za UHD Netflix. Plus još cca 30 eura ako baš želimo hrvatske prijevode. To bi bilo fer i korektno za nas stoku sa balkana.

Potpis!
10 godina
offline
Netflix će zabraniti varanje na lokaciji

Ma da, tko hebe balkance. Oni ionako vole Nutellu s manje lješnjaka.

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Netflix će zabraniti varanje na lokaciji
mcf kaže...
ivaninho kaže...
Onda mi je zasad beskoristan...nznm zasto im je toliki problem objaviti sve kada imaju potpunu slobodu pruzanja usluga u EU i vlastitu produkciju, ajde razumijem za neke filmove i fransize postoje nositelji prava, ali da vlastite serije ne stavljaju, to ne razumijem.

 Nije bitno vlasnistvo, nego distributivna prava sadrzaja za odredjeno podrucje. Nesto slicno, a mozda nama blizi pojam, bi bio "generalni zastupnik".

 

Primjerice - netflix je prodao hr pickboxu prava za House of cards za nasu regiju. Zato pickbox moze reklamirati House of cards kao ekskluzivu kod nas, dok netflix ne moze emitirati (dok traje period ugovora), mada je to autorska serija netflixa.

 

I to nema veze sa Hrvatskom kao malom zemljom, politicarima i ostalim truch trach teorijama. Jednostavno tako (zakonski) funkcioniraju stvari, nevezano uz drzavu. Naravno da to nama naviklima na torrent dostupnost apsolutno svega izgleda besmisleno.

 

Usput, slazem se, mislim da nema smisla placati pretplatu netflixu za sadrzaj trenutno dostupan za hr trziste, onda cu radije dati pare pickboxu.

A zasto im je NTEFLIX prodao in the firsplace !? I zasto ce im ubuduce prodavati a ne direktno prodavati krajnjem korisniku na ovim prostorima !? KAko to da im se isplati imati posrednika za digitalni sadrzaj ...!?

Mislim da svi znamo odgovor na ovo ..

A to je da je njima "jednostavnije" prodat nekoj bully firmi koja se po duploj cjeni na kraju prodat isti proizvod krajnjem korisniku ... A to se upravo i desava ! Raznorazni lokalni dilercici i posrednici koji svi oce % (a o nekakvoj added value ni govora ili titlovima) 

Rezultat je da siromasni placaju vise nego razvijeni !

Distribution rights je njima adut kojima se pravdaju da ne mogu jer su vec prodali ko fol prava ...

 

Jednostvano im se ne isplati igrati po nacelima pravednosti ... Naravno pravno ce sve biti ok .. cisti korporativni fasizam ... ko voli nek izvoli !

 

Mora se jedino umrijeti ... sve ostalo je opcionalno tako da ...

 

 

 

15 godina
offline
Re: Netflix će zabraniti varanje na lokaciji
freman kaže...

A zasto im je NTEFLIX prodao in the firsplace !? I zasto ce im ubuduce prodavati a ne direktno prodavati krajnjem korisniku na ovim prostorima !? KAko to da im se isplati imati posrednika za digitalni sadrzaj ...!?

Mislim da svi znamo odgovor na ovo ..

A to je da je njima "jednostavnije" prodat nekoj bully firmi koja se po duploj cjeni na kraju prodat isti proizvod krajnjem korisniku ... A to se upravo i desava ! Raznorazni lokalni dilercici i posrednici koji svi oce % (a o nekakvoj added value ni govora ili titlovima) 

Rezultat je da siromasni placaju vise nego razvijeni !

Distribution rights je njima adut kojima se pravdaju da ne mogu jer su vec prodali ko fol prava ...

 

Jednostvano im se ne isplati igrati po nacelima pravednosti ... Naravno pravno ce sve biti ok .. cisti korporativni fasizam ... ko voli nek izvoli !

 

Mora se jedino umrijeti ... sve ostalo je opcionalno tako da ...

  

 

Smiri strasti i uključi glavu :-)

Prodali su dok nisu imali distribuciju kod nas. Sad moraju čekati da ekskluzivna prava isteknu, a u buduće sigurno neće više prodavati takva ekskluzivna prava na svoje serije.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2016 10:02 (Bitanga).
14 godina
offline
Re: Netflix će zabraniti varanje na lokaciji

Da, ne zanima ih pravednost nego novac. To je jasno. Ali definitivno će izgubiti veliki dio zarade ako stvarno uspiju sa blokiranjem ovisno o lokaciji. Ako uzmemo u obzir samo kineze kojih navodno ima 22 miliona ilegalnih pretplatnika netflixa, to je cca 2.5 milijarde dolara godišnje.

btw, Netflixu sigurno ne smrde kineski ni hrvatski dolari ali vjerojatno se boje mogućih tužbi lokalnih distributera (lopina) koji vjerojatno imaju pravne osnove tužiti ih zbog nekontrolirane distribucije sadržaja kojeg su kupili i prodaju ga masno.

Potpis!
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2016 10:09 (Ezio).
10 godina
offline
Re: Netflix će zabraniti varanje na lokaciji
Bitanga kaže...
freman kaže...

A zasto im je NTEFLIX prodao in the firsplace !? I zasto ce im ubuduce prodavati a ne direktno prodavati krajnjem korisniku na ovim prostorima !? KAko to da im se isplati imati posrednika za digitalni sadrzaj ...!?

Mislim da svi znamo odgovor na ovo ..

A to je da je njima "jednostavnije" prodat nekoj bully firmi koja se po duploj cjeni na kraju prodat isti proizvod krajnjem korisniku ... A to se upravo i desava ! Raznorazni lokalni dilercici i posrednici koji svi oce % (a o nekakvoj added value ni govora ili titlovima) 

Rezultat je da siromasni placaju vise nego razvijeni !

Distribution rights je njima adut kojima se pravdaju da ne mogu jer su vec prodali ko fol prava ...

 

Jednostvano im se ne isplati igrati po nacelima pravednosti ... Naravno pravno ce sve biti ok .. cisti korporativni fasizam ... ko voli nek izvoli !

 

Mora se jedino umrijeti ... sve ostalo je opcionalno tako da ...

  

 

Smiri strasti i uključi glavu :-)

Prodali su dok nisu imali distribuciju kod nas. Sad moraju čekati da ekskluzivna prava isteknu, a u buduće sigurno neće više prodavati takva ekskluzivna prava na svoje serije.

Da bas tako ukljuci glavu !

Haha presmijesan si .. a blokiranje VPN-a se kako ono bude uklapalo u taj koncep .. tipa bit ce svejedno poslje jer vise nece prodavat svoja prava pa ce shodno tome i biti svejedno gdje se nalazite !?

Koga ti lazes sebe ili nas ?

12 godina
offline
Re: Netflix će zabraniti varanje na lokaciji
Money..money..money..MONEY! (Rekao bi puk), li ti nema jabe ni u stare babe.😁
Cemu sva ta strka oko tog Netflixa? A raznih (torrenta) streaming servicea ko salate.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Netflix će zabraniti varanje na lokaciji

Balkanjezi moraju bit u "faznom pomaku" jer su zaostali ocito ! HBO ekskluzive kad je bilo Game of Thrones se emitirao u pomaku od "samo" 7 dana !

Znaci prvo cijela Sjeverna Amerika odgleda (i jos poneki) komentiraju na netu ... a nakon 7 dana sljedi ostatak bagre.

A kad prodaju eksluzivna prava za filmove (komegod) to mora bit barem u faznom pomaku od nekoliko mjeseci (ako ne i godina)..

Sad je doslo vrijeme sirokopojasnog interneta dovoljno velikih brzina cak i u zemljama treceg svijeta. Korisi se vide on demand u raznoraznim oblicima ... a segregacije koliko ti dusa hoce (od problema s debitnim karticama i gdje su izdane, do problema s ISP-ovima)

Ako rezim ne blokira youtube redit ili nesto trece .. onda ce se sami korporativni fasisti pobrinuti da niste u mogucnosti da budete u istoj poziciji kao i americki konzumenti.

Da ova izjava da ce blokirati VPN je kao lakmus papir u kemiji, indikator da lazu cijelo vrijeme. Njihov PR ce to umotati u celofan i govoriti o eksluzivnim pravima koja su se prodala (sama od sebe) i slicno.

A na vama je hocete li progutati sve te njihove gluposti.

 

Oni varaju gdje stignu, a nama bi zabranili da varamo na lokaciji. E pa necemo se tako "igrati"

Uostalom moja lokacija je moja privatna stvar hehe

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2016 10:44 (freman).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice