Nexus 6 iz LG-a

poruka: 33
|
čitano: 5.484
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nexus 6 iz LG-a".
15 godina
offline
Nexus 6 iz LG-a

64-bitan proc je logičan slijed, kao i Android 5.0.

 

Nexus 5 je fenomenalan uređaj, i dalje možda najbolji Android dostupan, a sumnjam da se takva tradicija neće nastaviti i sa Nexus 6

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
 
10 2 hvala 0
15 godina
offline
Nexus 6 iz LG-a

ma mogu oni složit i super računalo u ruci, al đaba im sve to kad može radit jedva 24 sata bez punjenja.

 

jedva nađem trenutno dobre mobitele koji mogu izgurat 3 dana. a još sam zahtijevan pa tražim i qwerty tipkovnicu... pa i sam znam da ga nikad naći neću.

Moj PC  
5 1 hvala 0
13 godina
offline
Nexus 6 iz LG-a

sviđa mi se ovakav dizajn

Moj PC  
3 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nexus 6 iz LG-a
ranko091 kaže...

ma mogu oni složit i super računalo u ruci, al đaba im sve to kad može radit jedva 24 sata bez punjenja.

 

jedva nađem trenutno dobre mobitele koji mogu izgurat 3 dana. a još sam zahtijevan pa tražim i qwerty tipkovnicu... pa i sam znam da ga nikad naći neću.

Autonomiju od tri dana je vrlo teško postići neovisno o kapacitetu baterije.

Ekrani na dijagonali od 4.3"+ jednostavno zahtjevaju 2000 mAh+ za više od 5h upaljenog rada.

E sad, u cijenu od <400$ koja uvijek ide uz Nexus uređaje, to je vrlo teško postići, kao i ugurati nešto takvo u određenu debljinu uređaja.

 

Jednostavno više od 7-8h rada ekrana nećeš moći pronaći na današnjim baterijama, jedino da pričamo o 4000 mAh bateriji na 4" ekranu, no opet, takve baterije zahtjevaju određenu površinu, a ne samo debljinu.

Morat ćemo se zadovoljit s 5-6h SOT, u najboljem slučaju.

mrki_man kaže...

sviđa mi se ovakav dizajn

Koncept ko koncept, iako sa N5 nisu bili daleko, dapače bili su vrlo blizu :)

Čekaj prijave za patente pa će ić i realniji koncepti.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
12 godina
offline
Nexus 6 iz LG-a

Drago mi je da ce (ako je tocno..) LG ponovno Nexusa proizvoditi.

 

Sudeci po Nexus4/5, pa i LG G2/flex/pro g2 bome su zasluzili, odlicni uredjaji, vani je koliko vidim cijena niza nego kod nas bogatasa al ajd :)

ja
 
5 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Nexus 6 iz LG-a
Mitch kaže...

Autonomiju od tri dana je vrlo teško postići neovisno o kapacitetu baterije.

Ekrani na dijagonali od 4.3"+ jednostavno zahtjevaju 2000 mAh+ za više od 5h upaljenog rada.

E sad, u cijenu od <400$ koja uvijek ide uz Nexus uređaje, to je vrlo teško postići, kao i ugurati nešto takvo u određenu debljinu uređaja.

 

Jednostavno više od 7-8h rada ekrana nećeš moći pronaći na današnjim baterijama, jedino da pričamo o 4000 mAh bateriji na 4" ekranu, no opet, takve baterije zahtjevaju određenu površinu, a ne samo debljinu.

Morat ćemo se zadovoljit s 5-6h SOT, u najboljem slučaju.

cijenovno se slažem s tobom. ali nekima dizajn i nije toliko bitan, ako je malo "jačih" dimenzija zbog autonomije, a nauštrb dizajna meni ne smeta. trenutno imam stariji mob nokiu e65 koju punim svakih 7 dana. i onda kad vidim ove svakih 24 sata, a neki i prije ako su stalno na njemu, poludim.

 

trenutno na tržištu sa najjači 3000 i 3200 ovi do 5" mobiteli s 3 dana autonomije s minimalnim radom. i mali je izbor. sve veće baterije od toga, su u tabletima i phabletima... što je meni preveliko.

13 godina
offline
Nexus 6 iz LG-a

upravo lg sa g2 modelom ima najdulji vijek baterije od jačih modela. ako bi takvu bateriju prenijeli na n6, dobio bi se puno dulji vijek

Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Nexus 6 iz LG-a

Tesko da ce izdati N6 vec u Lipnju, eventualno najava za kraj godine ili proljece 2015... pa N5 je tek izasao!

 

Sto se baterija tice... jednostavno... Litij Ionska baterija sa silicijskom anodom sto "seljacki receno" poveca kapacitet za 5 puta... znaci ista baterija koja danas ima 2000mah sa silicijskom anodom ima 10 000...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nexus 6 iz LG-a
Ranko, pricam o Screen On vremenu, ni G2 nije nepokolebljiv ovdje.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
14 godina
odjavljen
offline
Nexus 6 iz LG-a

A cijena će opet bit u rangu Tutankamonove maske... S jednako žestokom dostupnošću.

Moj PC  
1 9 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nexus 6 iz LG-a

Nisam znao da se tutankamonove maske daju nabaviti po 350jura nit sam znao da su dostupne za online narudzbu uz prikladan firewall/vpn :P

12 godina
offline
Nexus 6 iz LG-a

ja se nadam da ce iz Sonya jedan Nexus uredjaj, nadam se da ce to biti iduci Nexus, LG je napravio 2 uredjaja, dosta

 

 

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
1 6 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nexus 6 iz LG-a
LudaRajcica kaže...

Sto se baterija tice... jednostavno... Litij Ionska baterija sa silicijskom anodom sto "seljacki receno" poveca kapacitet za 5 puta... znaci ista baterija koja danas ima 2000mah sa silicijskom anodom ima 10 000...

nije mi baš jasno sto ti tu pišeš. svaka baterija ima svoju maximalnu gustoću. (seljački rečeno). i nemože jedan elemenat promijenit atomsku strukturu cijele baterije?!

 

daj ti kakav link... ovako mi to liči na SF.

 

jel ovo http://en.wikipedia.org/wiki/Nanowire_battery ??

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.3.2014 18:37 (ranko091).
13 godina
offline
Re: Nexus 6 iz LG-a
Indestructible kaže...

ja se nadam da ce iz Sonya jedan Nexus uredjaj, nadam se da ce to biti iduci Nexus, LG je napravio 2 uredjaja, dosta

 

 

 

I meni bi to bilo zgodno za vidjet, ali ne znam zasto bi mjenjali LG kada u zadnje vrijeme radi odlican posao.

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s- ostao Nexus 5
16 godina
offline
Re: Nexus 6 iz LG-a
LudaRajcica kaže...

Nisam znao da se tutankamonove maske daju nabaviti po 350jura nit sam znao da su dostupne za online narudzbu uz prikladan firewall/vpn :P

Niti ne trebas vpn, imas ga u Austriji u skoro svakom ducanu a ako ti nije blizu mozes narucit prek amazona.

14 godina
offline
Re: Nexus 6 iz LG-a
LudaRajcica kaže...

Nisam znao da se tutankamonove maske daju nabaviti po 350jura nit sam znao da su dostupne za online narudzbu uz prikladan firewall/vpn :P

S VPNom teško, probao sam kad je izašao Nexus 4, ali ne prihvaća ako plaćaš sa karticom koja nije u zemlji u kojoj naručuješ(govorim o Google Play Storeu, tada je samo tamo i bio, a naručivao sam na adresu u Njemačku)

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
11 godina
offline
Re: Nexus 6 iz LG-a
ranko091 kaže...
LudaRajcica kaže...

Sto se baterija tice... jednostavno... Litij Ionska baterija sa silicijskom anodom sto "seljacki receno" poveca kapacitet za 5 puta... znaci ista baterija koja danas ima 2000mah sa silicijskom anodom ima 10 000...

nije mi baš jasno sto ti tu pišeš. svaka baterija ima svoju maximalnu gustoću. (seljački rečeno). i nemože jedan elemenat promijenit atomsku strukturu cijele baterije?!

 

daj ti kakav link... ovako mi to liči na SF.

 

jel ovo http://en.wikipedia.org/wiki/Nanowire_battery ??

 

bubam iz glave, govorilo se upravo na bugovom forumu o toj tehnologiji koja bi kroz pet godina (2-3 su prosle) zamjeniti klasicne liti ionske.

tehnologija mogucuje oslobadjanje do 10 puta veceg kapaciteta iz litij ionske baterije zamjenom anode i katode.

prva faza je zamjena anode silicijskom i to "kao" donosi pet puta veci kapacitet, postoje neki problemi u proizvodnji takvih anoda ali je kao zahvat na prizvodnom procesu baterija minimalan

a faza dva je zamjena katode takodjer nekim drugim materijalom(ne sjecam se sada) sto donosi i malo vece zahvate u proizvodnom procesu baterija

 

toliko se ja sjecam iz procitanog

 

btw. ubuntu edge je trebao takve baterije imati al nazalost nista od toga...

 

a ovaj link sto si ti dao bi mogao biti evolucija svih tih vjesti a i asocijacija na probleme oko anode te samo 250 ciklusa punjenja me uvjeravaju da je to to ali isto tako se sjecam da je negdje pisalo o napretku u samoj tehnologiji i skorasnjoj komercijalizaciji. ali 5-10 puta veci kapacitet uz 250 ciklusa meni je dovoljan...

12 godina
offline
Re: Nexus 6 iz LG-a
gamer34 kaže...
Indestructible kaže...

ja se nadam da ce iz Sonya jedan Nexus uredjaj, nadam se da ce to biti iduci Nexus, LG je napravio 2 uredjaja, dosta

 

 

 

I meni bi to bilo zgodno za vidjet, ali ne znam zasto bi mjenjali LG kada u zadnje vrijeme radi odlican posao.

nemam ja nista protiv LG-a. zadnaj dva nexusa su bas lijepi uredjaji, ali volio bih eto vidjeti Sonyev Nexus, prvenstveno zbog kamere, vjerujem da bi svoju G lense ili kako vec zovu, kameru stavili

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
11 godina
offline
Re: Nexus 6 iz LG-a

tesko da bi vidio ikakvu razliku, sve su te kamere ocaj nad ocajima naspram idiotima a kamo li....

10 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 6 iz LG-a
Mitch kaže...
Ranko, pricam o Screen On vremenu, ni G2 nije nepokolebljiv ovdje.

LG G2 On screen time 7h 7m 54s

Na bateriji 42 sati 9minuta

 

 

13 godina
offline
Re: Nexus 6 iz LG-a
mastermax kaže...
Mitch kaže...
Ranko, pricam o Screen On vremenu, ni G2 nije nepokolebljiv ovdje.

LG G2 On screen time 7h 7m 54s

Na bateriji 42 sati 9minuta

 

 

 

Za sta si ga ti koristio? Okvir za slike??

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s- ostao Nexus 5
15 godina
offline
Re: Nexus 6 iz LG-a
gamer34 kaže...
mastermax kaže...
Mitch kaže...
Ranko, pricam o Screen On vremenu, ni G2 nije nepokolebljiv ovdje.

LG G2 On screen time 7h 7m 54s

Na bateriji 42 sati 9minuta

 

 

 

Za sta si ga ti koristio? Okvir za slike??

baš to je čisto cijeđenje baterije. mislio sam na neko standardno korištenje. ako ću "jahat" po nečemu cijeli dan... za to imam komp iz opisa. i mnogo veću dijagonalu ekrana.

 

računao sam na put, poso kuća, pogledat tu i tamo forum kakav, koliko je sati, i eventualno telefonirat nešto sitno. znači uvrh glave 1sat korištenja dnevno, možda više ovisno o relaciji posla.

13 godina
offline
Re: Nexus 6 iz LG-a
ranko091 kaže...
gamer34 kaže...
mastermax kaže...
Mitch kaže...
Ranko, pricam o Screen On vremenu, ni G2 nije nepokolebljiv ovdje.

LG G2 On screen time 7h 7m 54s

Na bateriji 42 sati 9minuta

 

 

 

Za sta si ga ti koristio? Okvir za slike??

baš to je čisto cijeđenje baterije. mislio sam na neko standardno korištenje. ako ću "jahat" po nečemu cijeli dan... za to imam komp iz opisa. i mnogo veću dijagonalu ekrana.

 

računao sam na put, poso kuća, pogledat tu i tamo forum kakav, koliko je sati, i eventualno telefonirat nešto sitno. znači uvrh glave 1sat korištenja dnevno, možda više ovisno o relaciji posla.

Zasto bi to bilo cisto cijedenje, tu samo ekran radi, a procesor i ostalo prakticki nis.

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s- ostao Nexus 5
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 6 iz LG-a
gamer34 kaže...
mastermax kaže...
Mitch kaže...
Ranko, pricam o Screen On vremenu, ni G2 nije nepokolebljiv ovdje.

LG G2 On screen time 7h 7m 54s

Na bateriji 42 sati 9minuta

 

 

 

Za sta si ga ti koristio? Okvir za slike??

Pokoji film(jedan u danu) na mobu, a to zanemarivo cijedi bateriju, malo facebooka, po cijele dane messenger, tu i tamo navratim na ovaj forum, par poziva,sms-a... Jos da koristim WIFI umijesto 3G-a, baterija bi bila jos bolja...

 

Evo recimo trenutno baterija na 43%,28h 45min na bateriji,screen on 4h  32min 19sek,vrijeme mirovanja svega 7%... Još da više koristim WI-FI, a manje mrežu, di bi mi bio kraj :D

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.3.2014 21:17 (mastermax).
15 godina
offline
Re: Nexus 6 iz LG-a
gamer34 kaže...

Za sta si ga ti koristio? Okvir za slike??

baš to je čisto cijeđenje baterije. mislio sam na neko standardno korištenje. ako ću "jahat" po nečemu cijeli dan... za to imam komp iz opisa. i mnogo veću dijagonalu ekrana.

 

računao sam na put, poso kuća, pogledat tu i tamo forum kakav, koliko je sati, i eventualno telefonirat nešto sitno. znači uvrh glave 1sat korištenja dnevno, možda više ovisno o relaciji posla.

Zasto bi to bilo cisto cijedenje, tu samo ekran radi, a procesor i ostalo prakticki nis.

pa ekran i troši najveći dio baterije. po testovima od 20 -30 %... tj. on je stalni potrošač. svi ostali su u nekakvom "idlu"... i imaju neke tehnike smanjena potrošnje.

13 godina
offline
Re: Nexus 6 iz LG-a
ranko091 kaže...
gamer34 kaže...

Za sta si ga ti koristio? Okvir za slike??

baš to je čisto cijeđenje baterije. mislio sam na neko standardno korištenje. ako ću "jahat" po nečemu cijeli dan... za to imam komp iz opisa. i mnogo veću dijagonalu ekrana.

 

računao sam na put, poso kuća, pogledat tu i tamo forum kakav, koliko je sati, i eventualno telefonirat nešto sitno. znači uvrh glave 1sat korištenja dnevno, možda više ovisno o relaciji posla.

Zasto bi to bilo cisto cijedenje, tu samo ekran radi, a procesor i ostalo prakticki nis.

pa ekran i troši najveći dio baterije. po testovima od 20 -30 %... tj. on je stalni potrošač. svi ostali su u nekakvom "idlu"... i imaju neke tehnike smanjena potrošnje.

 

Pa da ali ja komentiram screen on, znaci ekran u svakom slucaju radi, a ako radi i jos nesto osim ekrana normalno da cijedi bateriju.

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s- ostao Nexus 5
10 godina
neaktivan
offline
Nexus 6 iz LG-a

Kad je G2 u pitanju, 7h screen on je standard uz normalno korištenje... kad bi opalio iskljucivo po filmovima, bez mreže i ostalih stvari, mogao bi bez problema prebacit 10-11h... 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.3.2014 20:42 (mastermax).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nexus 6 iz LG-a
mastermax kaže...

Kad je G2 u pitanju, 7h screen on je standard uz normalno korištenje... kad bi opalio iskljucivo po filmovima, bez mreže i ostalih stvari, mogao bi bez problema prebacit 10-11h... 

 

zašto bi itko visio na mobitelu 7 ili 10-11 sati dnevno? i gledao u taj malecni ekrančić?

 

znam da je blesavo pitanje, ali odgovor očito mora bit još bolji. :D

10 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 6 iz LG-a
ranko091 kaže...
mastermax kaže...

Kad je G2 u pitanju, 7h screen on je standard uz normalno korištenje... kad bi opalio iskljucivo po filmovima, bez mreže i ostalih stvari, mogao bi bez problema prebacit 10-11h... 

 

zašto bi itko visio na mobitelu 7 ili 10-11 sati dnevno? i gledao u taj malecni ekrančić?

 

znam da je blesavo pitanje, ali odgovor očito 

Kao što rekoh, 7h screen on je kad ga normalno koristiš i to ti se od prilike prebaci na 40h+ na bateriji... kad bi gledao iskljucivo filmove, ili nešt čitao, screen on bi otisao preko 10h, al tada vrijeme na bateriji ne bi bilo 40h+,vec svega par sati... Naravno neces za to koristit mob, tako da ces u praksi ostat na tih 7h screen on i dva dana na bateriji..

15 godina
offline
Re: Nexus 6 iz LG-a
mastermax kaže...

Kao što rekoh, 7h screen on je kad ga normalno koristiš i to ti se od prilike prebaci na 40h+ na bateriji... kad bi gledao iskljucivo filmove, ili nešt čitao, screen on bi otisao preko 10h, al tada vrijeme na bateriji ne bi bilo 40h+,vec svega par sati... Naravno neces za to koristit mob, tako da ces u praksi ostat na tih 7h screen on i dva dana na bateriji..

nego vidim stalno stavljaš te 7h screen on, pa radi duže. pa ako je 10h radi kraće. šta je to neki prosjek trenutne potrošnje baterije? to neki app baca te podatke ili šta? nemam mob s androidom pa neznam. pitam.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice