Nije žvaka za seljaka

poruka: 69
|
čitano: 10.024
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nije žvaka za seljaka".
16 godina
offline
Nije žvaka za seljaka

Drago pun pogodak sa autrougarskim selima. Čovjek se pita u stilu Mladena Delića "je li ovo moguće ljudi moji", u 2017 još traže printanje, pisanje rukom, potpisivanje, a čak i pečatiranje nije naodmet. Majko mila...

 
27 0 hvala 3
12 godina
protjeran
offline
Nije žvaka za seljaka

Odma otkaz...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
7 0 hvala 0
7 godina
offline
Nije žvaka za seljaka

zanimljivo kako u istoj državi u isto vrime preko telefona možeš aktivirat sve živo susidu bez ikakvoga potpisa...

Moj PC  
30 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Nije žvaka za seljaka

Što je jadni seljak kriv, treba pljucati po uhljebima neznalicama i seljačinama.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.2.2017 12:49 (Prince-Artas).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nije žvaka za seljaka

Ja bih se prvo zapitao čemu uopće takva baza i pljuvao takvu ideju do iznemoglosti. Prava baza bi trebala biti baza onih koji žele spam. Dakle, svi bi počeli tako da ih se ne može zvati, a onda zatražiti tj. dozvoliti da ih se zove. Mene su zvali za onu debelu Mrak, prijavio sam ih 5 sekundi poslije. Nadam se da su nešto napravili po tom pitanju.

Moj PC  
23 0 hvala 0
15 godina
offline
Nije žvaka za seljaka

klasična birokracija..

a bilo bi mi drago, kad bi npr Drago .. :) malo komparirao i npr već postojeće zakone, pa izvukao i sasvim 'obrnutu' teoriju (jer nije u praksi) da je i ovaj registar nepotreban, tj korisnik usluge ne treba ništa ispunjavati, to treba od njega tražiti-dobiti ona (pravna) osoba koja želi reklamirati.

npr letak na šajbi pod brisačem? .. ili ljepljenje ili stavljanje u kaslić? ..

-postoji zakon, .. kao i u mail-spamu, mora biti dozvoljen od primatelja i s mogućnošću odjave s mailingliste (u suprotnom kazna). Zašto ne isto pravilo, koje već postoji?

-od spama su zaštićene fizičke osobe, ne pravne (firme) jer njima se smije slati reklamni materijal .. a ovaj registar je upravo to, za fizičke. Dakle.. sita stvar, 'greška' ... što već, kao kod prijenosa broja s operatera na operatera.. tj predbroja. Tko je to dopustio ili tako formulirao? ili zašto? Zašto ne baš logičnije, baš u zaštitu korisnika? .. a-ha.. ;-)

 

birokracija, ali neke stvari (možda) i nisu slučajne. Što tad?

+ podsjetnik, kad ste čuli da je neka firma dobila kaznu za letak na šajbi?

 

edit, eto i zbuzanić u medjuvremenu.. da, tako je, prvo moraju dobiti moju dozvolu za spam, nevažno jel on u papirnatom ili nekom drugom (digitalnom) obliku. Jednako su izjednačeni mediji, tehnologija.. samo treba to i primjeniti.

 

edit2: + da se Drago, pozabavi i važećim, ugovorima na daljinu (preko telefona) i .. ono što je HAKOM već uveo, da se tad jednako (po pravilu, kako sklopljen..) može i prekinuti, tel.pozivom. Eliminira se našetavanje do ureda, papir, žig.. zapravo sve ovo što vidimo u textu.. opet, to je ito-povezano pravilo, već postoji. Samo ga treba primijeniti. Do sad je već 'protokol' za tel.pozive bio, zatražiš podatke firme, osobe, zatražiš da više ne nazivaju i brisanje iz njihovog adresara (kojeg su protupravno pribavili).. nakon tog, svaki poziv bi mogao biti kažnjiv. Opet, to postoji ali kad ste čuli za slučaj i kaznu?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.2.2017 13:01 (ihush).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nije žvaka za seljaka
Malto kaže...

Drago pun pogodak sa autrougarskim selima. Čovjek se pita u stilu Mladena Delića "je li ovo moguće ljudi moji", u 2017 još traže printanje, pisanje rukom, potpisivanje, a čak i pečatiranje nije naodmet. Majko mila...

 Pun pogodak sa austrougarskim selom?

Daj se zbroji malo.

Nikola Tesla je bio iz tog austrijskog sela i pohađao je njemačku osnovniu školu u tom austrijskom selu.

Uostalom i naši preci su pohađali osnovnu školu po tim austrougarskim selima.

Idući put razmisli pet minuta prije nego se uhvatiš za svakakve izjave.

Austrougarsko selo je bilo sve drugo osim sinonima za zaostalost.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.2.2017 13:02 (Floki).
16 godina
moderator
offline
Re: Nije žvaka za seljaka
Floki kaže...

 Pun pogodak sa austrougarskim selom?

Daj se zbroji malo.

Nikola Tesla je bio iz tog austrijskog sela i pohađao je njemačku osnovniu školu u tom austrijskom selu.

Uostalom i naši preci su pohađali osnovnu školu po tim austrougarskim selima.

Idući put razmisli pet minuta prije nego se uhvatiš za svakakve izjave.

 

Prije 160 godina, doduše...

This space for rent!
15 godina
offline
Nije žvaka za seljaka

eh, da je barem austro-ugarska. u austriji je još tako: red, rad, vladavina prava i birokracija je tamo radi stanovnika, a ne obratno. sve ide brzo, učinkvito i bez dvosmislica i kojekakvih šerifa. ovo što mi imamo je čisti feudalizam franje tuđ tahyja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Nije žvaka za seljaka

A kako bi netko znao da sam ja to stvarno popunio i da su oni to primili. A ne moj zlonamjerni susjed koji ne želi da ja primam SMS reklame.

ex. Programko
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nije žvaka za seljaka
Drago kaže...
Floki kaže...

 Pun pogodak sa austrougarskim selom?

Daj se zbroji malo.

Nikola Tesla je bio iz tog austrijskog sela i pohađao je njemačku osnovniu školu u tom austrijskom selu.

Uostalom i naši preci su pohađali osnovnu školu po tim austrougarskim selima.

Idući put razmisli pet minuta prije nego se uhvatiš za svakakve izjave.

 

Prije 160 godina, doduše...

 Moja baba išla 6 godina u školu kod njih, tamanila novine samo tako.

Oni definitivno ne mogu biti sinonim za zaostalost, za svoje vrijeme bili su napredni.

12 godina
offline
Re: Nije žvaka za seljaka
Drago kaže...

 

Prije 160 godina, doduše...

 Ne, još uvijek je. Otiđi na katastar i odmah češ shvatiti zašto to kažem. Mi od austrougarskog sela ne da nismo napredovali nego smo nazadovali.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nije žvaka za seljaka
BlueMax kaže...
Drago kaže...

 

Prije 160 godina, doduše...

 Ne, još uvijek je. Otiđi na katastar i odmah češ shvatiti zašto to kažem. Mi od austrougarskog sela ne da nismo napredovali nego smo nazadovali.

 Na katastru smo otišli 100 godina nazad od vremena Austrije.

9 godina
neaktivan
offline
Nije žvaka za seljaka

Prvih deset koji osobno donesu isprintan i pečatiran zahtjev u HAKOM dobivaju poklon kravatu!

 
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Nije žvaka za seljaka

Koja smijurija je taj HAKOM

 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Nije žvaka za seljaka

zaostali? Pa barem imaju .pdf dokumente. mi u INA-i i dalje šaljemo word i to unutar firme, informatičkoj službi se mora poslati scan ili faks potpisanog dokumenta gdje s originalom možeš kasnije brisat pod a baze su nam u excel-u (unatoč tome što imamo SAP)

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Nije žvaka za seljaka

Ne kužim što se bunite. Pa cijela priča je još i dobra. Ne treba otisak prsta, uzorak DNK ili možda krv na analizu. Samo treba isprintat, ispuniti i potpisati formular.

Stručnjak za odmaganje...
 
3 2 hvala 0
15 godina
online
Re: Nije žvaka za seljaka
mario.L_hr kaže...

Ne kužim što se bunite. Pa cijela priča je još i dobra. Ne treba otisak prsta, uzorak DNK ili možda krv na analizu. Samo treba isprintat, ispuniti i potpisati formular.

 a čemu printat i bezveze bacat papir? što nije bilo moguće tipa samo upisati broj telefona? ili možda samo broj moba ili telefona na koji stiže poziv ili poruka koju se potom aktivira stiskanjem gumbiju kao na govornom aparatu? čemu fizički potpis uopće u 21. st? čak su mogli to uvrstit i u e-građani pa da samo tamo odabereš...

15 godina
offline
Nije žvaka za seljaka

Ja sam mislio da samo BiH ima monopol na ovakve pi$darije.. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nije žvaka za seljaka

Može li se potpisati u adobe readeru opcijom nacrtaj potpis i poslati mailom operateru.

Kakva razlika između scana i nacrtanog potpisa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.2.2017 14:06 (Floki).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nije žvaka za seljaka
Ges kaže...

 a čemu printat i bezveze bacat papir? što nije bilo moguće tipa samo upisati broj telefona? ili možda samo broj moba ili telefona na koji stiže poziv ili poruka koju se potom aktivira stiskanjem gumbiju kao na govornom aparatu? čemu fizički potpis uopće u 21. st? čak su mogli to uvrstit i u e-građani pa da samo tamo odabereš...

Ja sam samo nave kako smo još i dobro prošli. Zamisli samo da se neko od HAKOM-ovaca sjetio i ove tri izostavljene "sitnice"?

 

EDIT: Možda su se u HAKOM-u ulašili slijedeće situacije.

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.2.2017 14:07 (mario.L_hr).
16 godina
offline
Nije žvaka za seljaka

Ne znam za druge operatere ali kod Iskona se samo online popuni zahtjev na moj iskon stranicama...

Failure is always an option...
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Nije žvaka za seljaka
zbuzanic kaže...

Ja bih se prvo zapitao čemu uopće takva baza i pljuvao takvu ideju do iznemoglosti. Prava baza bi trebala biti baza onih koji žele spam. Dakle, svi bi počeli tako da ih se ne može zvati, a onda zatražiti tj. dozvoliti da ih se zove. Mene su zvali za onu debelu Mrak, prijavio sam ih 5 sekundi poslije. Nadam se da su nešto napravili po tom pitanju.

 Napravili su definitvno nesto, upisan si na listu neprijatelja.

16 godina
neaktivan
offline
Nije žvaka za seljaka

Neće zvati trgovci, dakle agencije za istraživabje tržišta i javnog mišljenja i političke stranke mogu i dalje.

Što će sad dolaziti do kratkih spojeva kad stranke budu zvale građane pred lokalne izbore.

Upisan sam u registar a oni me zovu. Ljudi obično nemaju vremena za detalje pa donesu osobno tumačenje neke odluke.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.2.2017 15:04 (Floki).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Nije žvaka za seljaka

Ma da su to stavili bar na one jadne e-građene koji su isto tako predstavljeni kao milienijski projekt vrijedan "divljenja". A, u stvari iza e-građani stoji isto tako teški amaterizam, kao i iza ovog "Ne, javljaj se....".

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nije žvaka za seljaka
PzKpfw kaže...

Ma da su to stavili bar na one jadne e-građene koji su isto tako predstavljeni kao milienijski projekt vrijedan "divljenja". A, u stvari iza e-građani stoji isto tako teški amaterizam, kao i iza ovog "Ne, javljaj se....".

 Neznam, nisam stručan u području web dizajna i sličnoga ali projekt e-građani mi se čini dobro napravljen iako ima premalo opcija i stvari koje možeš raditi ali sama izvedba ovoga što ima mi izgleda sasvim ok.

Swedish latin super funk.
16 godina
neaktivan
offline
Nije žvaka za seljaka

HAKOM ne želi jednostavno ništa platiti a ne da bi radio baze podataka.

Ostavio je operaterima mogućnost da to riješe elektronički, on je samo propisao minimun koji su operateri dužni izvršiti i ništa drugo.

U prijevodu, neka plate operateri a ne država.

Operateri su sigurno ludi za ovim feštama tipa ja propišem a ti plaćaš, pogotovo kad trebaju plaćati za smanjenje prometa.

T-com očito ne žuri na tu ponuđenu velikodušnost od strane HAKOM da može unaprijediti uslugu da se prijavim preko osobnog pretinca, ni riječi o tome za sada.

Trebali su staviti da mi mora omogućiti prijavu u registstar preko osobnog pretinca ukoliko ga imam, a oni stavili može.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.2.2017 15:51 (Floki).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Nije žvaka za seljaka

Ne razumijem, zar autor članka kao i ostali komentatori nisu pročitali cijelo priopćenje?

Ideja je da se prijavljivanje radi na papiru i preko operatera zasad, kao privremeno rješenje, a u budućnosti će se raditi preko Interneta, e-Građana i čega već ne.

 

U prijevodu: netko je kao rok dao datum 1.2., kolege iz HAKOM-a bili su jako zauzeti čitanjem novina i ispijanjem kavica (izbjegavam biti prost u zornom prikazu) pa su zaboravili da bi nešto trebalo i napraviti tim povodom. Kada su to konačno shvatili, vjerojatno mjesec dana prije roka, uspjeli su "nabrzinu" dogovoriti i sklepati PDF obrazac. Iz priopćenja bi se moglo nagađati da je čak i napravljena neka tablica u bazi podataka (vrlo vjerojatno rudimentarna). Da malo zamaskiraju tu svoju zauzetost novinama, kavicama i šetanjem ... pardon, drugim radnjama, odlučili su prirediti veliko rezanje vrpce i pozvali prigodnu politički istaknutu osobu.

 

Meni je ozbiljnije pitanje, od toga kako se osobno prijaviti u registar, da li itko namjerava ozbiljno provoditi taj propis?

Naime, čak i nakon što se prijavim u bazu za neuznemiravanje, očekujem da će me teleprodajni lešinari nastaviti zvati. Barem neki od njih.

Ako ne postoje učinkovit sustav prijave takvih prekršaja, jasno definiran postupak provjere istinitosti prijave i kratki postupak kažnjavanja, cijela priča je uzaludna (stručni termin: exercise in futility). Naime, čim prvi hrabriji, ili očajniji, lešinar primijeti da nitko ne provodi propis, svi će ostali slijediti njegov primjer.

Pod "učinkoviti" pritom ne smatram postupak koji bi uključivao šest potvrda (izvadak iz matice rođenih, potvrda o prebivalištu, potvrda o nekažnjavanju, itd.) i izjavu ovjerenu kod javnog bilježnika, nego da je moju prijavu HAKOM-u (izravno elektronički, preko e-građana ili mojeg operatera) moguće provjeriti jednostavnom tehničkom provjerom da li me doista zvao neki od teleprodajnih brojeva.

 

Dakle, ovako jako kritičan kao autor članka bio bih tek kada se pokaže da je sve to samo magla!

Iako, već i sad postoje naznake da bi sve moglo krenuti u tom smjeru jer nigdje nisam vidio da se spominje ovaj drugi, bitniji dio cijelog postupka.

 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nije žvaka za seljaka

Pa morat će krenuti u smjeru o kojem govoriš.

Jedan momak je ovdje rekao da je Iskon već omogućio prijavu u registar preko osobnog pretinca ja ohmah otišao provjeriti na T-com pa nisam ništa našao, i bio sam ljut.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Nije žvaka za seljaka
SveZauzeto kaže...

Ne razumijem, zar autor članka kao i ostali komentatori nisu pročitali cijelo priopćenje?

Ideja je da se prijavljivanje radi na papiru i preko operatera zasad, kao privremeno rješenje, a u budućnosti će se raditi preko Interneta, e-Građana i čega već ne.

 

 

U pravu si - postoji taj drugi dio priopćenja, spomenuto je i u vijesti koja ga prenosi, a na koju se referenciram u tekstu, ali meni je samo po sebi posve neshvatljivo da se HAKOM hvali kako je 31. siječnja 2017. godine pustio u opticaj (i o tome izdao priopćenje) najobičniji formular koji ispunjavaš kao i bilo koji papirnati formular, a koji nije povezan ni sa kakvom bazom podataka i Registrom, te koji k tome mora na kraju biti PEČATIRAN i POTPISAN od ovlaštene osobe na drugom kraju (davatelj usluga).

 

Dakle, nije mi jasno kako ikome u 21. stoljeću može pasti na pamet da stavi na server PDF formular i hvali se time. 

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.2.2017 16:09 (Drago).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice