Nijemci zamagljeni na Street Viewu

poruka: 43
|
čitano: 7.037
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nijemci zamagljeni na Street Viewu".
16 godina
offline
Nijemci zamagljeni na Street Viewu

A ostalih 97% jos nisu saznali da im dolazi Street View... Smijeh

 

 

"Početno su vlasnici morali slati pisani zahtjev Googleu,..."

"No u Googleu ističu kako je zamagljivanje domova kompleksan proces, te kad usluga krene s radom neka od kućanstava će još uvijek biti vidljiva."

 

Pa koje su to seronje iz Googla... Strasno...

 

Think locally, act globally...
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.10.2010 23:50 (SupremeCommander).
Moj PC  
8 1 hvala 0
13 godina
offline
Nijemci zamagljeni na Street Viewu

Nesto sa tim Street Viewom strasno smrdi. Google toliko insistira na njemu a stvar je skroz bezveze. Ne vidim nacin kako bi to moglo koristiti obicnom gradjaninu. Da je vojska poslala Humwee da izradjuje Street V. ljudi bi se vjerovatno dignuli na noge. Ovako, to je satro projekat privatne tvrtke a zapravo je pravi narucitelj nepoznat.

 
24 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Nijemci zamagljeni na Street Viewu

Kad zivis u velikom gradu ili kad ides tamo gdje jos nisi bio street view itekako potreban.

16 godina
offline
RE: Nijemci zamagljeni na Street Viewu
nasljednik kaže...

Kad zivis u velikom gradu ili kad ides tamo gdje jos nisi bio street view itekako potreban.

GPS navigacija koja se godinama koristi u autima je i vise nego dovoljna za snalazenje po nepoznatim gradovima. A kod voznje se ionako vise koristi glasovna komunikacija nego gledanje u ekran.

Za hodanje po gradu, i najjeftiniji gps uredjaj sa strelicom (bez ikakve karte/slika) ti je dovoljan. Street view je mozda fora, ali da je bas nekome potreban za navigaciju, nije...

Da ovo radi neka tvrtka kao Garmin, Tomtom, i sl. jos bi covjek mozda povjerovao da se radi stvarno o navigacijskim potrebama, ali kad to radi Google koji ionako prikuplja podatke o svemu i svacemu, mislim da se svi trebamo jako zabrinuti...

Think locally, act globally...
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.10.2010 0:39 (SupremeCommander).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nijemci zamagljeni na Street Viewu
SupremeCommander kaže...
Kad zivis u velikom gradu ili kad ides tamo gdje jos nisi bio street view itekako potrebaGPS navigacija koja se godinama koristi u autima je i vise nego dovoljna za snalazenje po nepoznatim gradovima. A kod voznje se ionako vise koristi glasovna komunikacija nego gledanje u ekran.

Za hodanje po gradu, i najjeftiniji gps uredjaj sa strelicom (bez ikakve karte/slika) ti je dovoljan. Street view je mozda fora, ali da je bas nekome potreban za navigaciju, nije...

Da ovo radi neka tvrtka kao Garmin, Tomtom, i sl. jos bi covjek mozda povjerovao da se radi stvarno o navigacijskim potrebama, ali kad to radi Google koji ionako prikuplja podatke o svemu i svacemu, mislim da se svi trebamo jako zabrinuti...

 

pa ako ne zelis dati 1000kn za navigaciju zbog jednog putovanja( zbog maturalca npr. ) dobro dođe... meni je pomogao da se ne izgubim u Pragu... i da nađem dučane... Cool

 

a jedini način da te ni ne "snjime" je da se odseliš u neku pripi*dinu... ja sam siguran Belji se

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.10.2010 0:44 (toon).
16 godina
offline
RE: Nijemci zamagljeni na Street Viewu
Obična karta je 5 puta korisnija za snalaženje.
Kako su ljudi prije gugla putovali u druge gradove ako je toliko potreban?

Mislim da je ovo bezobzirno rušenje privatnosti, a nitko tu nikog ništa ne pita.
Kog briga što su omogućili ultra komlicirano 'zamagljivanje' kad velika većina ljudi ni ne zna da ih se snima, to je kao da ukradu nešto pa vam daju priliku da vam vrate ako skužite da ste pokrani, inače je sve kao legalno.

Nazovite me paranoičnim, ali NWO Big-Brother mi se čini sve manje ludom idejom...
I onda je došao taj neki jebeni zvuk koji je uništio cijeli svijet.!
14 godina
protjeran
offline
Nijemci zamagljeni na Street Viewu

brijem da ću im prdnut u facu kad mi dojdeju doma.

http://www.youtube.com/watch?v=mNK6h1dfy2o
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nijemci zamagljeni na Street Viewu
trackmanijak kaže...

brijem da ću im prdnut u facu kad mi dojdeju doma.

  Ja ću im mahat... :)

Samo, kad će kod nas doći?

[=XII=] (_.:BRUNO:._) /////// Work less, relax more
15 godina
offline
Nijemci zamagljeni na Street Viewu

I šta sad oni imaju od toga što će im kuće biti zamagljene?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nijemci zamagljeni na Street Viewu

Ljudi žele privatnost, kao i ja, a krive su same zemlje što dopuštaju to Google-ovo slikanje, trebali su to zabraniti i gotovo.

Zašto ne stave 100 kamera u Google-ovo sjedište ? pa da mi njih gledamo 24 sata na dan, ako njima nije problem što to radi po svijetu onda zašto bi se oni trebali skrivati pred nama?

15 godina
offline
RE: Nijemci zamagljeni na Street Viewu

Al street view ne snima 24 sata na dan, to je samo jedna fotografija. Uslikat će kuću sa ceste, ajme koje kršenje privatnosti....

15 godina
neaktivan
offline
Nijemci zamagljeni na Street Viewu

I street view ti omogućava da vidiš kako izgleda Njujork, Tokio, itd, a da ne moraš platiti 1000€+ da odeš tamo lično. Naravno, koga to interesuje.

这是我的个性签名
Moj PC  
9 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nijemci zamagljeni na Street Viewu

I, usput, slikanje kuće sa ulice je isto kao i gledanje kuće sa ulice - narušavanje privatnosti? Ako ti smeta, napravi zidinu oko svoje kuće kao što to rade sve američke ambasade u svijetu.

这是我的个性签名
Moj PC  
9 1 hvala 0
14 godina
online
RE: Nijemci zamagljeni na Street Viewu
zv'jer2 kaže...

Kako su ljudi prije gugla putovali u druge gradove ako je toliko potreban?


Kako su ljudi živjeli prije električne energije ili mobitela? Zašto ih ti onda koristiš?

GENERATION 17: The first time you see this, copy it into your sig on any forum and add 1 to the generation. Social experiment.
15 godina
offline
Nijemci zamagljeni na Street Viewu

Mislim da bi bi dobar biznis da Njemcima počnemo prodavati hiđab za cijelu kuću da mu drugi muškarci ne gledaju kuću dok idu po ulici. U svakom slučaju, utješno je vidjeti da svi debili ne žive na Balkanu, ima ih i u Njemačkoj. 

 
6 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Nijemci zamagljeni na Street Viewu
grgabug kaže...

Nesto sa tim Street Viewom strasno smrdi. Google toliko insistira na njemu a stvar je skroz bezveze. Ne vidim nacin kako bi to moglo koristiti obicnom gradjaninu. Da je vojska poslala Humwee da izradjuje Street V. ljudi bi se vjerovatno dignuli na noge. Ovako, to je satro projekat privatne tvrtke a zapravo je pravi narucitelj nepoznat.

A to što ti nešto ne vidiš bi sve ostale trebalo obavezati da i oni ne vide i postati zakon. 

15 godina
offline
RE: Nijemci zamagljeni na Street Viewu
zv'jer2 kaže...
Obična karta je 5 puta korisnija za snalaženje. 

Likovima koji se ne snalaze s novim pametnim telefonima, takvima je zapravo još 5 puta korisnije da pitaju prolaznike jer je pitanje kako se takvi služe i s papirnatim kartama. Konačno, mogu li ja tražiti da moja ulica ne bude na papirnatoj karti grada, to je narušavanje moje privatnosti, ja bi stanovao u tajnoj ulici na tajnoj adresi, zapravo tabla s nazivom ulice i broj na mojoj kući je narušavanje moje privatnosti. I to što me ljudi gledaju dok hodam ulicom. Ja tražim da nikoga ne bude na cesti dok ja idem cestom jer se inači narušava moja privatnost, i treba zabraniti prodaju fotoaparata, netko bi me mogao snimiti dok hodam ulicom i tako narušiti moju privatnost, ja mislim da, dečki, deeeeeečki, kaj to delate, kaaaaaaaam me vodite, neeeeeeee, neću opet u ludnicu, neeeeeeeeeeeee

15 godina
offline
RE: Nijemci zamagljeni na Street Viewu
Dženan kaže...

I, usput, slikanje kuće sa ulice je isto kao i gledanje kuće sa ulice - narušavanje privatnosti? Ako ti smeta, napravi zidinu oko svoje kuće kao što to rade sve američke ambasade u svijetu.

Na Kosovu to rješavaju visokim zidom oko kuće, ali mislim da ni tamo to nije tako ekstremno, zid je tako visok da se ne vide žene u dvorištu, a nije baš toliki da se ne vidi kuća, ali Njemci su napredniji, oni bi da mu se ne vidi cijela kuća. 

15 godina
offline
RE: Nijemci zamagljeni na Street Viewu
rjakopec kaže...

Mislim da bi bi dobar biznis da Njemcima počnemo prodavati hiđab za cijelu kuću da mu drugi muškarci ne gledaju kuću dok idu po ulici. U svakom slučaju, utješno je vidjeti da svi debili ne žive na Balkanu, ima ih i u Njemačkoj. 

A joj, mislim da je u pitanju feređa a ne hiđab, hiđab bi pokrivao samo krov kuće ili možda treba burka ili tako nešto, ima li ovdje neki stručnjak za islam koji znak kako bi se trebala zvati stvar koja bi u potpunosti pokrivala njemačku kuću od pogleda drugih muškaraca. 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Nijemci zamagljeni na Street Viewu
Šef kaže...
trackmanijak kaže...

brijem da ću im prdnut u facu kad mi dojdeju doma.

  Ja ću im mahat... :)

Samo, kad će kod nas doći?

Kad vidiš ovakav auto:

Ja ću ih dočekati sa najraznovrsnijim oružjem.

Nulla e reale, tutto e lecito. Requiescat in pace
16 godina
offline
RE: Nijemci zamagljeni na Street Viewu
dejo6 kaže...

Al street view ne snima 24 sata na dan, to je samo jedna fotografija. Uslikat će kuću sa ceste, ajme koje kršenje privatnosti....

Nema to veze, problem je sto se te slike objavljuju javno na internetu. A to je krsenje privatnosti, jer jedno je ako neki slucajni prolaznik prodje pored moje kuce i baci pogled na kucu, a nesto sasvim drugo je ako je netko uslika i stavi na internet da je mogu gledati milijarde ljudi.

Think locally, act globally...
15 godina
offline
RE: Nijemci zamagljeni na Street Viewu
SupremeCommander kaže...

Nema to veze, problem je sto se te slike objavljuju javno na internetu. A to je krsenje privatnosti, jer jedno je ako neki slucajni prolaznik prodje pored moje kuce i baci pogled na kucu, a nesto sasvim drugo je ako je netko uslika i stavi na internet da je mogu gledati milijarde ljudi.

Kad sam kao mali (devedesetih) bio par puta u Njemačkoj posjeti stricu, dok smo se šetali gradom starci su mi stalno govorili kako Nijemci nevole da im se zuri u kuću.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion and Star Trek | Downloading High Definiton Video
13 godina
protjeran
offline
RE: Nijemci zamagljeni na Street Viewu

To nisu Njemci to su doseljeni Turci.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Nijemci zamagljeni na Street Viewu
SupremeCommander kaže...

A ostalih 97% jos nisu saznali da im dolazi Street View... Smijeh

 

a pitanje koliko će ih uopće saznat da se može tražit micanje

 

enivej fenomenalno je kako guglu nitko ne može stati na kraj

kod mene normalno radi.....
15 godina
offline
Nijemci zamagljeni na Street Viewu

Meni se ovo lično  i ne sviđa, ali nisam baš paranoičan što se toga tiče.

 

 

Imaju Google Earth pa sada i Street View kad to ukomponiraju bit će baš kao u filmovima ono "iz satelita ti prikaže Zemlju, pa kontinent, pa državu, pa grad, pa mjesto, pa naselje, pa ulicu i na kraju kuću".

 

Big Brother i All seeing eye, yupiiiii lets begin about conspiracy...again. Cool

Radio, ne radio, svira radio!
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.10.2010 12:34 (boxer).
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
RE: Nijemci zamagljeni na Street Viewu

Pa mislis da to vec odavno nema u tajnim agencijama? lol

The ONE and ONLY!
15 godina
offline
RE: Nijemci zamagljeni na Street Viewu
PLASMAorLCD kaže...

Pa mislis da to vec odavno nema u tajnim agencijama? lol

Šta ti je to? Namigiva

Radio, ne radio, svira radio!
13 godina
neaktivan
offline
Nijemci zamagljeni na Street Viewu

Ne znam tajna je.

The ONE and ONLY!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nijemci zamagljeni na Street Viewu

Facebook i Google sigurno rade za CIU,FBI i takve službe. Mi radimo za Facebook,a Facebook radi za prije naveene službe,dok Google prikuplja sam podatke. Ako izuzmemo Chrome koji šalje povijest surfanja matičnoj kompaniji.

Nulla e reale, tutto e lecito. Requiescat in pace
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Nijemci zamagljeni na Street Viewu
nasljednik kaže...

To nisu Njemci to su doseljeni Turci.

Mislim da ne, da su Turci tražili bi da se zamagle lica njihovih žena, samo Njemcu može pasti na pamet da mu se zamagli cijela kuća. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice