Nijemcima pola terabita

poruka: 31
|
čitano: 4.257
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nijemcima pola terabita".
13 godina
neaktivan
offline
Nijemcima pola terabita

Ja imam ULTRA BRZI T-koma internet 4/256. Ulažu li oni išta uopče u infrastrukturu u HR?{#}

Peace and prosperity for us all thru superior firepower
 
22 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nijemcima pola terabita
Mozemo zahvaliti Milanovicu i bratiji jer su im uveli 6% poreza i ovi jedva krpaju kraj s krajem :)
 
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Nijemcima pola terabita

Deutsche telekom? sva sreca pa su oni vlasnici t-com, znaci da ce to brzo i do nas!! {#}

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nijemcima pola terabita
Fermi kaže...

Ja imam ULTRA BRZI T-koma internet 4/256. Ulažu li oni išta uopče u infrastrukturu u HR?{#}

Aha, možeš mislit kako ulažu. Miljardama koje su ovdje zaradili financiraju razvoj Njemačke mreže. Pa nije nijemac lud da nam financira razvoj države. Boli njih kita za nas. Što smo u gorem položaju to nas jeftinije mogu pokupovati. I za to smo si krivi SAMI!

scientia est potentia
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nijemcima pola terabita
Drazen kaže...
Mozemo zahvaliti Milanovicu i bratiji jer su im uveli 6% poreza i ovi jedva krpaju kraj s krajem :)

Ah. ti očito nisi dobio poruku od T-lopova o novim povečanjima cijena. Milanovičevih 6% je njihovih 12%. I na kraju češ to osjetit ti i ja, skupa samnom!

scientia est potentia
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nijemcima pola terabita
Drazen kaže...
Mozemo zahvaliti Milanovicu i bratiji jer su im uveli 6% poreza i ovi jedva krpaju kraj s krajem :)

Nadam se da je to bio sarkazam. Jer Deutche Telekom odlično zarađuje u Hrvatskoj. Trebalo ih je prilikom prodaje ugovorom obvezat da barem 10% godišnje dobiti ulažu u razvoj infrastrukture u HR. No naši političari praktički dijele Hrvatska poduzeča. Dobiju koji milijunčić za sebe i hebe im se više za to.

Peace and prosperity for us all thru superior firepower
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.3.2012 14:13 (Fermi).
16 godina
neaktivan
offline
Nijemcima pola terabita

ovi dečki su testirali vezu pokušavši skinit par tih vaših CD-a pa vidi kako su završili

 

http://www.vecernji.hr/vijesti/interpol-ih-prijavio-jer-su-skinuli-par-filmova-igara-interneta-clanak-384028

 

 

Kapitalizam želi proizvesti i prodati što više u što kraćem vremenu sa što manje radnika!
 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nijemcima pola terabita

Meni je 4Mbps sasvim dosta, samo da povećaju upload barem na 1Mbps i samnje cjenu.

Xanzzu jer je danas teško biti orginalan.
Moj PC  
3 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nijemcima pola terabita
hrvooje kaže...

ovi dečki su testirali vezu pokušavši skinit par tih vaših CD-a pa vidi kako su završili

 

http://www.vecernji.hr/vijesti/interpol-ih-prijavio-jer-su-skinuli-par-filmova-igara-interneta-clanak-384028

 

 

Ne vjeruj takvim podmetnutim vijestima. Određene interesne skupine žele zastrašiti narod. Pa po toj logici bi onda trebalo pohapsiti barem 50000 ljudi.

16 godina
offline
Re: Nijemcima pola terabita

Zagreb radi, Berlin se gradi!

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
12 godina
neaktivan
offline
Nijemcima pola terabita

 

Velike korporacije ne daju odmah na tržište najbolji produkt ili najvišu razinu usluge.

Daju malo po malo, kao da režu salamu, od slabijih i lošijih podukata prema boljima, pa korisnik stalno troši na nadogradnju. Tako crpe maksimalno koliko mogu.

Apple i Samsung, da ne bude samo po HT-u, svake godine izbace malo poboljšan produkt na tržište i opet pokupe novac korisnika koji žele bolji produkt. Mogu li odmah izbaciti izvrstan produkt? Mogu, ali ovako im se isplati :)

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nijemcima pola terabita
boing24234 kaže...

 

Velike korporacije ne daju odmah na tržište najbolji produkt ili najvišu razinu usluge.

Daju malo po malo, kao da režu salamu, od slabijih i lošijih podukata prema boljima, pa korisnik stalno troši na nadogradnju. Tako crpe maksimalno koliko mogu.

Apple i Samsung, da ne bude samo po HT-u, svake godine izbace malo poboljšan produkt na tržište i opet pokupe novac korisnika koji žele bolji produkt. Mogu li odmah izbaciti izvrstan produkt? Mogu, ali ovako im se isplati :)

 

 

Da, samo oni ipak jedni druge tjeraju na stalno poboljšavanje...a net u hrvata

je na stalno istoj razini zadnjih 10-ak godina...broadband se jest proširio

među stanovništvom, ali brzine i cijene su se marginalno mijenjale

Nema konkurencije

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
12 godina
protjeran
offline
Re: Nijemcima pola terabita
Fermi kaže...
 

. No naši političari praktički dijele Hrvatska poduzeča. Dobiju koji milijunčić za sebe i hebe im se više za to.

 pa zar TI nebi isto tako?

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
12 godina
protjeran
offline
Re: Nijemcima pola terabita
Drazen kaže...
Mozemo zahvaliti Milanovicu i bratiji jer su im uveli 6% poreza i ovi jedva krpaju kraj s krajem :)

 

ja bi im uveo 50% poreza, jer im se profit na kraju prosle godine brojao u milijardama, a ove godine otpustaju ljude.  

12 godina
protjeran
offline
Nijemcima pola terabita

treba im dic porez.. ono brutalno.. i onda nek im se od tog poreza odbija sve sto su investirali u hrvatskoj.. brat bratu nije li to pošteno?

proslogodisnji profit im se broji u milijardama, a oni i dalje otpustaju ljude dok ja jedva gledam jubito...

na lomaču znjim!

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.3.2012 16:14 (BobCat).
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Nijemcima pola terabita

e da  HAKOM ne sere  vec  bi  cijela  hrvatska  bila   pokrivena  optikom i  mi  bi  imali  vece  brzine.

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nijemcima pola terabita
andr3j kaže...

e da   HAKOM ne sere   vec   bi   cijela   hrvatska   bila   pokrivena   optikom i   mi   bi   imali   vece   brzine.

 

  upravo to. T-Com ne provlači optiku zemljom jer po zakonu mora čekati da i ostali operateri budu u mogućnosti provući optiku, sve kako ne bi došlo do tržišnog monopola. i to je to, nikakav zli t-com koji rađe skuplja pare nego da ulaže u infrastrukturu. zbog iste stvari i MORAJU imati veće cijene usluga od ostalih providera - pošto je većina ljudi na t-comu, kada bi t-com spustio cijene na jednake ili niže od ostalih providera (što je u mogućnosti, dapače mogu raditi i besplatno dvije godine) tko bi onda promijenio providera?

 

i tako to ide, politika još jednom zaustavlja napredak. u relativno dobre svrhe doduše. kada ne bi bilo tržišne utakmice...e pa onda bi se za priključak plaćalo 2 000 maraka...čekaj to sam već negdje vidio...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.3.2012 17:21 (DaffyDuck).
16 godina
neaktivan
offline
Nijemcima pola terabita

U mojoj ulici su još prije godinu-dvi provlačili optiku kroz kanalizaciju, otvarali šahtove i kabeli svakuda i tako to...

Još niko ništa od toga nije vidio... Ne znam čemu to, valjda priprema za jedan lijepi dan kad budu imali neki razlog (financijski) da ponude tu uslugu korisnicima...

 

P.S.

Btw, jel se ko sjeća kad je Mudrinić govorio u nekom interviewu na TV-u kako su cijene prilagođene hrvatskim uvjetima ? Nevjerovatno drsko i krajnje bezobrazno, ali ipak istina, makar ne na način na koji bi mogao pomisliti... Iako su plaće 5 puta manje u Hrvatskoj nego u Njemačkoj on ima pravo kad kaže da su cijene koje su 50% veće nego u Njemačkoj prilagođene našim uvjetima - a to su uvjeti legalizirane pljačke i življenje na grbači radnog naroda ! Osim toga se sjećam slike njega u novinama kako drži prvi iPhone i veliki naslov : "7000 kn nije puno za iPhone", a ispod toga tvrdi da je ovdje jeftiniji nego igdje, iako mu je novinar dokazao da isti paket dođe manje u US i u UK, iako su plaće tamo 5 puta veće...

A iako naplaćuju više nego u zapadnim zemljama gdje su ljudi neusporedivo bogatiji ovdašnji telekomunikacijski operateri ipak ulažu daleko manje (% profita)  u infrastrukturu, a onda još kukaju kako im je teško i otpuštaju ljude. Pa onda se zapitajte gdje ide taj novac ? Stranim vlasnicima i njihovim domaćim slugama / kvislinzima (poput Mudrinića), eto gdje !

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.3.2012 23:50 (Enkidu).
 
5 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nijemcima pola terabita
Enkidu kaže...

U mojoj ulici su još prije godinu-dvi provlačili optiku kroz kanalizaciju, otvarali šahtove i kabeli svakuda i tako to...

Još niko ništa od toga nije vidio... Ne znam čemu to, valjda priprema za jedan lijepi dan kad budu imali neki razlog (financijski) da ponude tu uslugu korisnicima...

 

P.S.

Btw, jel se ko sjeća kad je Mudrinić govorio u nekom interviewu na TV-u kako su cijene prilagođene hrvatskim uvjetima ? Nevjerovatno drsko i krajnje bezobrazno, ali ipak istina, makar ne na način na koji bi mogao pomisliti... Iako su plaće 5 puta manje u Hrvatskoj nego u Njemačkoj on ima pravo kad kaže da su cijene koje su 50% veće nego u Njemačkoj prilagođene našim uvjetima - a to su uvjeti legalizirane pljačke i življenje na grbači radnog naroda ! Osim toga se sjećam slike njega u novinama kako drži prvi iPhone i veliki naslov : "7000 kn nije puno za iPhone", a ispod toga tvrdi da je ovdje jeftiniji nego igdje, iako mu je novinar dokazao da isti paket dođe manje u US i u UK, iako su plaće tamo 5 puta veće...

A iako naplaćuju više nego u zapadnim zemljama gdje su ljudi neusporedivo bogatiji ovdašnji telekomunikacijski operateri ipak ulažu daleko manje (% profita)  u infrastrukturu, a onda još kukaju kako im je teško i otpuštaju ljude. Pa onda se zapitajte gdje ide taj novac ? Stranim vlasnicima i njihovim domaćim slugama / kvislinzima (poput Mudrinića), eto gdje !

 

 

kolega mi je iznio jednu ideju, koja bi mozda rijesila tvoje (i moje) nezadovoljstvo. :)

meni se onako svidja jer bi svima drugim gramzljivim prokletim telekomima m. j. s takvim potezom.

 

ima negdje oko milion zaposlenih hrvata? svako od njih da neki novac (onako, po nekoj mojoj okvirnoj racunici oko 700kn) i kupi se telekom. taj telekom (npr. metronet koji vrijedi nesto manje od 100 miliona eura) bi dakle bio u privatnom vlasnistvu, ali vlasnistvu gradjana. svaki gradjanin bi mogao imati samo jedan vlasnicki udio (ako pretpostavimo da ce to poduzece biti d.o.o.).

profit tog telekoma bi bio simbolicnih 1kn, ali sa dodatnim uvjetom: kad vlada donese zakon o reinvestiranoj dobiti, tj. ako se dobit reinvestira, ne placa se porez na tu dobit. u tom slucaju placao bi se porez na tu okvirnu 1kn. ako uzmemo u obzir kompletan telekom i njegove godisnje troskove, mozemo otprilike izracunati koji mjesecni iznos po korisniku bi bio dovoljan za pokriti sve troskove, sto je daleko manje od bilo cega sto t-com pruza sa daleko brzom vezom za korisnika (jer t-com ipak nesto investira u infrastrukturu i iznosi dobit iz zemlje, a 'nasa' cijena bi bila umanjena za taj iznos).

taj iznos koji bi pokrio troskove poslovanja telekoma bi udvostrucio (dakle, mjesecna naknada bi bila duplo veca od iznosa koji pokriva troskove) upravo zbog sirenja i investicija u infrastrukturu.

jedan od benefita sudjelovanja i koristenja takvog telekoma bi mogla biti u recimo besplatnim pozivima unutar te mreze koji bi se placali iz fiksnog dijela mjesecne naknade. pozivi u druge mreze bi se chargali standardno, samo vjerojatno sa manjom cijenom.

 

to je onako okvirna ideja - ne do kraja razradjena...

 

misljenja?

16 godina
offline
Re: Nijemcima pola terabita
dns kaže...

kolega mi je iznio jednu ideju, koja bi mozda rijesila tvoje (i moje) nezadovoljstvo. :)

meni se onako svidja jer bi svima drugim gramzljivim prokletim telekomima m. j. s takvim potezom.

 

ima negdje oko milion zaposlenih hrvata? svako od njih da neki novac (onako, po nekoj mojoj okvirnoj racunici oko 700kn) i kupi se telekom. taj telekom (npr. metronet koji vrijedi nesto manje od 100 miliona eura) bi dakle bio u privatnom vlasnistvu, ali vlasnistvu gradjana. svaki gradjanin bi mogao imati samo jedan vlasnicki udio (ako pretpostavimo da ce to poduzece biti d.o.o.).

profit tog telekoma bi bio simbolicnih 1kn, ali sa dodatnim uvjetom: kad vlada donese zakon o reinvestiranoj dobiti, tj. ako se dobit reinvestira, ne placa se porez na tu dobit. u tom slucaju placao bi se porez na tu okvirnu 1kn. ako uzmemo u obzir kompletan telekom i njegove godisnje troskove, mozemo otprilike izracunati koji mjesecni iznos po korisniku bi bio dovoljan za pokriti sve troskove, sto je daleko manje od bilo cega sto t-com pruza sa daleko brzom vezom za korisnika (jer t-com ipak nesto investira u infrastrukturu i iznosi dobit iz zemlje, a 'nasa' cijena bi bila umanjena za taj iznos).

taj iznos koji bi pokrio troskove poslovanja telekoma bi udvostrucio (dakle, mjesecna naknada bi bila duplo veca od iznosa koji pokriva troskove) upravo zbog sirenja i investicija u infrastrukturu.

jedan od benefita sudjelovanja i koristenja takvog telekoma bi mogla biti u recimo besplatnim pozivima unutar te mreze koji bi se placali iz fiksnog dijela mjesecne naknade. pozivi u druge mreze bi se chargali standardno, samo vjerojatno sa manjom cijenom.

 

to je onako okvirna ideja - ne do kraja razradjena...

 

misljenja?

 

To bi možda prošlo u Švedskoj ili Švicarskoj...socializam nije za ove naše prostore, već dokazano

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nijemcima pola terabita
smirnoff kaže...
Fermi kaže...
 

. No naši političari praktički dijele Hrvatska poduzeča. Dobiju koji milijunčić za sebe i hebe im se više za to.

 pa zar TI nebi isto tako?

Nebi, ako bi znao da ću završiti njihajući se na nekoj banderi. {#}

Sve bi ja to, rođo, šmajserom!
16 godina
offline
Re: Nijemcima pola terabita
Jura iz druge galaksije kaže...
smirnoff kaže...
Fermi kaže...
 

. No naši političari praktički dijele Hrvatska poduzeča. Dobiju koji milijunčić za sebe i hebe im se više za to.

 pa zar TI nebi isto tako?

Nebi, ako bi znao da ću završiti njihajući se na nekoj banderi. {#}

 

Neki ljudi ne bi ni u kojem slučaju

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nijemcima pola terabita
dns kaže...

kolega mi je iznio jednu ideju, koja bi mozda rijesila tvoje (i moje) nezadovoljstvo. :)

...

 

...taj telekom ... bi dakle bio u privatnom vlasnistvu, ali vlasnistvu gradjana. .

...

 

 

misljenja?

kojeg poštenjačinu bi stavio da vodi taj telekom?

Origin: F4stReload ---- | ----- Nema na čemu! ------ | ------ Google is your friend ----- | -----
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nijemcima pola terabita
Zura kaže...
dns kaže...

kolega mi je iznio jednu ideju, koja bi mozda rijesila tvoje (i moje) nezadovoljstvo. :)

...

 

...taj telekom ... bi dakle bio u privatnom vlasnistvu, ali vlasnistvu gradjana. .

...

 

 

misljenja?

kojeg poštenjačinu bi stavio da vodi taj telekom?

a neznam, vjerojatno nekoga sa kompetencijama.

mozda bi se dalo nekako regulirat kroz interne akte ili nest. staviti svaku odluku na internet i cekat da se pari 2-3 mjeseca dok se ne vidi misljenje vlasnika...

ali kao sto rekoh, nije sve do kraja razradjeno.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nijemcima pola terabita
dns kaže...

kolega mi je iznio jednu ideju, koja bi mozda rijesila tvoje (i moje) nezadovoljstvo. :)

meni se onako svidja jer bi svima drugim gramzljivim prokletim telekomima m. j. s takvim potezom.

 

ima negdje oko milion zaposlenih hrvata? svako od njih da neki novac (onako, po nekoj mojoj okvirnoj racunici oko 700kn) i kupi se telekom. taj telekom (npr. metronet koji vrijedi nesto manje od 100 miliona eura) bi dakle bio u privatnom vlasnistvu, ali vlasnistvu gradjana. svaki gradjanin bi mogao imati samo jedan vlasnicki udio (ako pretpostavimo da ce to poduzece biti d.o.o.).

profit tog telekoma bi bio simbolicnih 1kn, ali sa dodatnim uvjetom: kad vlada donese zakon o reinvestiranoj dobiti, tj. ako se dobit reinvestira, ne placa se porez na tu dobit. u tom slucaju placao bi se porez na tu okvirnu 1kn. ako uzmemo u obzir kompletan telekom i njegove godisnje troskove, mozemo otprilike izracunati koji mjesecni iznos po korisniku bi bio dovoljan za pokriti sve troskove, sto je daleko manje od bilo cega sto t-com pruza sa daleko brzom vezom za korisnika (jer t-com ipak nesto investira u infrastrukturu i iznosi dobit iz zemlje, a 'nasa' cijena bi bila umanjena za taj iznos).

taj iznos koji bi pokrio troskove poslovanja telekoma bi udvostrucio (dakle, mjesecna naknada bi bila duplo veca od iznosa koji pokriva troskove) upravo zbog sirenja i investicija u infrastrukturu.

jedan od benefita sudjelovanja i koristenja takvog telekoma bi mogla biti u recimo besplatnim pozivima unutar te mreze koji bi se placali iz fiksnog dijela mjesecne naknade. pozivi u druge mreze bi se chargali standardno, samo vjerojatno sa manjom cijenom.

 

to je onako okvirna ideja - ne do kraja razradjena...

 

misljenja?

 

Super ideja ali neostvariva kao pravi socijalizam... Zašto bi iko pristao na to što ti predlažeš kad ide u interes samo malim ljudima, a šta oni kažu skoro nikad nije bitno, dok je velikim igračima ovo potpuno protiv interesa ?

Što se mene tiče ovako bi trebala sva poduzeća funkcionirati, radnici bi trebali posjedovati i upravljati poduzećima preko manjih odbora čije bi se članove biralo na većoj skupštini radnika i rotiralo, a profit bi trebali svi dijeliti. A ne hiljade ljudi rade kao robovi za bijednu plaću dok jedan ili nekolicina kupe kremu na vrhu i zarađuju miljun puta više a sa skoro ništa rada...

Međutim to neće nikad zaživit naveliko, bar dok su ljudi psihički / karakterno nastrojeni kao dosad, tj. u prosjeku sebični, pokvareni i manipulativni. Ali ima pokoja firma koja tako funkcionira i ide im odlično, ima ih čak u bastionu kapitalizma SAD-u, pogledajte po TV-u i medijima spominje se recimo ona tvornica prozora i vrata koju su radnici preuzeli jer je firma upala u probleme, a vidio sam nedavno i jednu malu firmu šta se bavi dizajnom kojoj super ide financijski, ima nešto malo zaposlenika ali oni svi dijele odgovornost i zaradu, i imaju plaće dvostruko iznad prosjeka (za SAD)... Međutim sumnjam da bi to funkcioniralo u industriji sa 100 000 zaposlenih kao tvornicama elektronike u Kini, ali to ne znači da ne može biti bolje od trenutačnog sistema. Svakako malo pravednija raspodjela je potrebna.

 

P.S.

Šta ti je to na avataru ? Baš je cute...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2012 9:27 (Enkidu).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nijemcima pola terabita
Enkidu kaže...
dns kaže...

kolega mi je iznio jednu ideju, koja bi mozda rijesila tvoje (i moje) nezadovoljstvo. :)

meni se onako svidja jer bi svima drugim gramzljivim prokletim telekomima m. j. s takvim potezom.

 

ima negdje oko milion zaposlenih hrvata? svako od njih da neki novac (onako, po nekoj mojoj okvirnoj racunici oko 700kn) i kupi se telekom. taj telekom (npr. metronet koji vrijedi nesto manje od 100 miliona eura) bi dakle bio u privatnom vlasnistvu, ali vlasnistvu gradjana. svaki gradjanin bi mogao imati samo jedan vlasnicki udio (ako pretpostavimo da ce to poduzece biti d.o.o.).

profit tog telekoma bi bio simbolicnih 1kn, ali sa dodatnim uvjetom: kad vlada donese zakon o reinvestiranoj dobiti, tj. ako se dobit reinvestira, ne placa se porez na tu dobit. u tom slucaju placao bi se porez na tu okvirnu 1kn. ako uzmemo u obzir kompletan telekom i njegove godisnje troskove, mozemo otprilike izracunati koji mjesecni iznos po korisniku bi bio dovoljan za pokriti sve troskove, sto je daleko manje od bilo cega sto t-com pruza sa daleko brzom vezom za korisnika (jer t-com ipak nesto investira u infrastrukturu i iznosi dobit iz zemlje, a 'nasa' cijena bi bila umanjena za taj iznos).

taj iznos koji bi pokrio troskove poslovanja telekoma bi udvostrucio (dakle, mjesecna naknada bi bila duplo veca od iznosa koji pokriva troskove) upravo zbog sirenja i investicija u infrastrukturu.

jedan od benefita sudjelovanja i koristenja takvog telekoma bi mogla biti u recimo besplatnim pozivima unutar te mreze koji bi se placali iz fiksnog dijela mjesecne naknade. pozivi u druge mreze bi se chargali standardno, samo vjerojatno sa manjom cijenom.

 

to je onako okvirna ideja - ne do kraja razradjena...

 

misljenja?

 

Super ideja ali neostvariva kao pravi socijalizam... Zašto bi iko pristao na to što ti predlažeš kad ide u interes samo malim ljudima, a šta oni kažu skoro nikad nije bitno, dok je velikim igračima ovo potpuno protiv interesa ?

Što se mene tiče ovako bi trebala sva poduzeća funkcionirati, radnici bi trebali posjedovati i upravljati poduzećima preko manjih odbora čije bi se članove biralo na većoj skupštini radnika i rotiralo, a profit bi trebali svi dijeliti. A ne hiljade ljudi rade kao robovi za bijednu plaću dok jedan ili nekolicina kupe kremu na vrhu i zarađuju miljun puta više a sa skoro ništa rada...

Međutim to neće nikad zaživit naveliko, bar dok su ljudi psihički / karakterno nastrojeni kao dosad, tj. u prosjeku sebični, pokvareni i manipulativni. Ali ima pokoja firma koja tako funkcionira i ide im odlično, ima ih čak u bastionu kapitalizma SAD-u, pogledajte po TV-u i medijima spominje se recimo ona tvornica prozora i vrata koju su radnici preuzeli jer je firma upala u probleme, a vidio sam nedavno i jednu malu firmu šta se bavi dizajnom kojoj super ide financijski, ima nešto malo zaposlenika ali oni svi dijele odgovornost i zaradu, i imaju plaće dvostruko iznad prosjeka (za SAD)... Međutim sumnjam da bi to funkcioniralo u industriji sa 100 000 zaposlenih kao tvornicama elektronike u Kini, ali to ne znači da ne može biti bolje od trenutačnog sistema. Svakako malo pravednija raspodjela je potrebna.

 

P.S.

Šta ti je to na avataru ? Baš je cute...

 

 

 

kako mislis zasto bi netko pristao na to? taj telekom ce davati istu uslugu za npr. cetvrtinu cijene t-coma. nece veliki igraci sudjelovat u ovom projektu - vec gradjani - fizicke osobe. direktna posljedica toga je brutalno smanjenje troskova korisnika i recimo razvoj infrastrukture koju drzava nece moci prodati (prokleti da su zbog situacije u koju su nas doveli). ne mora se pitat t-com ili regulatora jel se to smije napravit; ovo nije preuzimanje radi monopola, vec jednostavno promjena vlasnicke strukture.

kako mi se cini potrebna je samo kriticna masa i dobar marketing.   sigurno bi veliki igraci pokusali to sprijecit, ali trenutno nemam vizije kako. to nije neka udruga, agencija ili sto vec; to je firma koja ima malo drugaciji plan i vlasnicku strukturu. ako bi ikako pokusali to sprijecit, to bi se moglo protumaciti kao sprjecavanje konkurencije.

 

ono sto je bitno napomenuti je da bi ostali telekomi bili u jako nezavidnoj situaciji - oni moraju odnositi dobit u maticnu zemlju, ovaj novi - ne mora.

morat cu napraviti neku okvirnu racunicu, al problem je doc do podataka o troskovima, placama i to...

 

osobno, da imam para, kupio bih telekom i unistio ove proklete pijavice. nek idu u pm odakle su i dosli. nek nam vrate nasu infrastrukturu. a sto se tice onoga tko je potpisao prodaju tht-a dt-u, njega bi narezo papirom i nasolio; onda bacio iz helikoptera na goli otok.

 

 

ps. avatar je sa cgsociety-a...

http://forums.cgsociety.org/showthread.php?t=211356

 

 

15 godina
offline
Re: Nijemcima pola terabita
dns kaže...
a sto se tice onoga tko je potpisao prodaju tht-a dt-u, njega bi narezo papirom i nasolio; onda bacio iz helikoptera na goli otok.

 

 

 

  http://www.hrt.hr/arhiv/2001/10/25/HRT0016.html

 

zanimljivo i onda je bila globalna kriza. kao što će i ubuduće biti za sve sumnjive privatizacije :D

 

inače zanimljivo je vidjeti i kako je vehar završio.

http://www.rsrh.hr/

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2012 3:11 (DaffyDuck).
16 godina
offline
Re: Nijemcima pola terabita

Zanimljivost s prvog linka:

 

" Uprave Deutsche Telekoma Ron Sommer potpisali su u Banskim dvorima dokumente kojima je zaključena kupoprodaja dodatnih 16 posto dionica Hrvatskog telekoma za 500 milijuna eura, čime je DT postao 51-postotnim vlasnikom HT-a. Premijer Račan istaknuo je da je to najveći privatizacijski projekt njegove Vlade, a prodaju 16 posto dionica HT-a DT-u ocijenio je velikim uspjehom.

U vrijeme globalne krize i globalnog zastoja investicija jedna od vodećih svjetskih telekomunikacijskih kompanija, DT, ulaže 500 milijuna eura u hrvatsko gospodarstvo. To je velika pohvala Hrvatskoj, ali i stvarna potvrda naše ukupne stabilnosti - pravne, ekonomske i sigurnosne, kazao je Račan."

 

Ulaže 500 milijuna eura? Zanimljiva jezična konstrukcija, otprilike kao da ja kupim kil kruha u svog pekara za 1kn, i nakon toga

se hvalim da sam uložio 1 kunu u njegovu pekaru

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nijemcima pola terabita
dns kaže...

kako mislis zasto bi netko pristao na to? 

 

A mislim vrlo jednostavno - kao prvo kako ćeš ti organizira miljun ljudi da daju po 700 kn i otkupe T-Scum kad nemoš skupit ni 100 ljudi za prosvjed koji je svima u zajedničkom interesu jer su ljudi lini izać iz kuće, kao drugo kakoš kupit firmu ako je vlasnici ne prodaju, i kao treće pod netko mislio sam na one čije je mišljenje actually bitno a to nismo ni ja ni ti ni 4 miljuna ljudi u Hrvatskoj nego nekolicina koji imaju moć dati autorizaciju za takvo nešto... A što se mene tiče ja odma pristajem, uvjeria si me ! {#}

13 godina
neaktivan
offline
Re: Nijemcima pola terabita
Enkidu kaže...
dns kaže...

kako mislis zasto bi netko pristao na to?

 

A mislim vrlo jednostavno - kao prvo kako ćeš ti organizira miljun ljudi da daju po 700 kn i otkupe T-Scum kad nemoš skupit ni 100 ljudi za prosvjed koji je svima u zajedničkom interesu jer su ljudi lini izać iz kuće, kao drugo kakoš kupit firmu ako je vlasnici ne prodaju, i kao treće pod netko mislio sam na one čije je mišljenje actually bitno a to nismo ni ja ni ti ni 4 miljuna ljudi u Hrvatskoj nego nekolicina koji imaju moć dati autorizaciju za takvo nešto... A što se mene tiče ja odma pristajem, uvjeria si me ! {#}

 

Sto se tice t-coma, nema sanse da se to otkupi, ali metronet koji je manji je moguce. mozda i optima... Za uvjeravanja/organiziranje korisnika? Hm... tu bi uletio FB. Fora je da ne moraju nikuda otici da se ovo ostvari. Mogu internet bankarstvom uplatiti pare na racun te neke udruge za sta bi im se poslala potvrda, ako odluce odustat da imaju cime traziti povrat.

Jbt, osnivac interplay-a je za faking igru skupio milion dolara u par dana (wasteland2), a da mi ne mozemo skupit za telekom 700M kuna???

 

Tko bi morao dati autorizaciju za tako nesto? Kao sto rekoh, ovo nije preuzimanje drugog telekoma radi stvaranja monopola, pa tu regulator nema sta reci.  Metronet telekomunikacije d.d., valjda se moze intervenirat na burzi... :)

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.3.2012 10:31 (dns).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice