Nikon prolazi kroz proces rekonstrukcije

poruka: 14
|
čitano: 3.532
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nikon prolazi kroz proces rekonstrukcije".
16 godina
offline
Nikon prolazi kroz proces rekonstrukcije

...dok je segment kompaktnih fotoaparata pokriven jedino starom Nikon 1 serijom. Nikon također nema svojih predstavnika u segmentu mirrorless fotoaparata.

 

Serija Nikon 1 su mirrorless aparati. Neš tu ne štima.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nikon prolazi kroz proces rekonstrukcije
ludizao kaže...

Kenjon ga polako ali sigurno ______ 

Nakon desetak godina tvrdolinijašenja na Canon opremi i nerjetkog glumljenja odvjetnika istih po svekolikom online bunjištu, bacih se prošle jeseni u nemali trošak prijelaza na Nikon (D750 s pripadnim kvalitetnim staklovinjem i popratnom opremom) izgleda u najgore moguće vrijeme kad su cijene Nikon objektiva odletjele u nebo, cca 20-ak % iznad ekvivalentnih komada Canon staklovinja. Pa su bile nestašice tijela dSLR aparata tijekom jeseni prilikom čega su se naprodavali kitova sa skladišta. Kenjon je definitivno močnija zvijer u business svijetu, nema tu puno filozofije, no bit će mi žao Nikona ako se "raspadnu" jer mogu pri zdravoj pameti i potpuno odgovorno konstatirati nakon par mjeseci korištenja D750 s par odličnih Nikonovih stakla i nakon desetak godina s raznoraznim crop i FF Canonima da Nikon s tim zadnjim dSLR aparatima koje bazira oko Sonyevih senzora (D750/D610/D810 + mašine iz generacije ispod) briše pod s bilo čime što na sebi nosi Canon logo uključujući 5D MkIV kojeg je Canon prodavao za 30k kn prošle jeseni. Ali ne da briše pod kao što se pod briše, nego to radi držeći partviš s malim prstom jedne šake. Teško da 40 i kusur godišnjaka danas nešto može baciti u stanje dječje sreće sa spontanim osmijehom od uha do uha i suzicom u oku kao što mene baci svaki RAW po kojem idem piliti iz ovog aparata. Ako nanjušim da se fakat Nikon počne osipati, prodat ću bubreg ako treba i uzeti još jedno dva ova suluda tijela da mi potraju do kraja planiranog životnog vijeka (mojeg) . Eto, mislim da bi izgubili puno ako se Nikonu u segmentu dSLR aparata nešto dogodi jer Canon već godinama ne radi ništa inovativno, samo recikliraju i egzistiraju na bazi punih torbi staklovine koju su desetljećima prodavali i iznajmljivali raznoraznim redakcijama. Senzor im je sad krama na baznim ISO vrijednostima prema modernim senzorima i kad se u obzir uzme odnos cijena. A ostatak ekipe se igra s mirrorlessima koji (barem za sad) nisu za svačiji ukus. A taman sam počeo primjećivati kako se uspostavlja ravnoteža opreme u fotoreportera oko stadiona liga petice. Zadnjih par mjeseci svaka baba oko stadiona po Španjolskoj i Engleskoj nosi okolo D500. Argh.

Deckard
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Nikon prolazi kroz proces rekonstrukcije

i nikon i canon su nekad imali fenomenalne aparate i optiku. a onda su došli (posebno) sony i panasonic i sad ostaje samo stara slava i nevješti marketinški pokušaji. i normalno da su šljakeri krivi i šic u mirovine (blaženi japan. svi ostali šalju na ulicu). ne daj bože da načine nešto doista bolje za lovu koju traže. a jebga. svaka sila za vremena ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2017 10:04 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nikon prolazi kroz proces rekonstrukcije

Bravo. D750 je best buy aparat dan danas. Ništa od FF ne bi uzeo osim njega.

 


Sony neću ni pogledat više, koliko god dobar na papiru bio.

13 godina
neaktivan
offline
Nikon prolazi kroz proces rekonstrukcije

Točno, D750 (a i D500) su udarni aparati za koji Canon ekvivalent jednostavno nema. Jedina realna prednost im je u činjenici što nude neke prime objektive sa f/1.2 (zasluga prijelaza na EOS mount koji je svojevremeno razbijesnio mnoge foto entuzijaste ali im se u konačnici isplatilo). Makar i jedan i drugi tabor bi se trebali posramiti pored onoga što Sigma nudi sa svojom Art serijom što se objektiva tiče. Što se tiče mirrorlessa - hebiga, tu su i Canon i Nikon u zaostatku već dvije tri generacije za Panasonicom itd.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nikon prolazi kroz proces rekonstrukcije
Ray0 kaže...

Točno, D750 (a i D500) su udarni aparati za koji Canon ekvivalent jednostavno nema. Jedina realna prednost im je u činjenici što nude neke prime objektive sa f/1.2 (zasluga prijelaza na EOS mount koji je svojevremeno razbijesnio mnoge foto entuzijaste ali im se u konačnici isplatilo). Makar i jedan i drugi tabor bi se trebali posramiti pored onoga što Sigma nudi sa svojom Art serijom što se objektiva tiče. Što se tiče mirrorlessa - hebiga, tu su i Canon i Nikon u zaostatku već dvije tri generacije za Panasonicom itd.

 Canon je fotografski Apple.

 

 

Ja koristim Canone i zadovoljan sam, ali znam da bi moja fotografija dobila drugu razinu prelaskom na Nikone ili takve senzore. Ekrani, objektivi (koristim samo Sigme i Samyang), WiFi i to me ne zanima.

 

Daj mi cijelo tražilo, FF i nevidljiv šum na ISO1600-2500.

 

Ovo sve govori. Dakle fotka okinuta sa 5D3 i D750 na -5EV, mislim da je ISO 100. Onda je boostano +5EV u Lightroomu i evo rezultati.

 

Dakle ovo su stvari koje su meni bitne. Da izvučem najtamnije sjene koliko god mogu. A D750 je u ovom trenutku bio 1200$ jeftiniji. Sada je oko 1500$.

 

P.S. Sigma izbacuje FF ART verziju 14mm f1.8 i 135 f1.8....to će bit čavao u lijes za skupe primeove iz L i G serije. Čak je i Samyang 85 f1.2 oštriji od Canonovog a valjda duplo jeftiniji. A Nikon nema ni alternativu (bio AF ili MF briga me)

 

 

Ja sam apsolutno siguran da nema boljeg best buy, all-round ruksaka od ovog:

 

D750, Nikkor 24-120 f4, Sigma 50mm f1.4 ART, Samyang 85mm f1.2,  Samyang 14mm f2.8....ništa više ti ne treba, barem meni. Eventualno ako fotkaš sport, ima i dobrih 300mm primeova sa f2.8

13 godina
neaktivan
offline
Nikon prolazi kroz proces rekonstrukcije

Slažem se, iako moram reći da iz mojih iskustava sa Samyang objektivima ovisi kakav te primjerak potrefi - neki su bili izvanredni što se oštrine tiče a neki tako-tako.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nikon prolazi kroz proces rekonstrukcije
Ray0 kaže...

Slažem se, iako moram reći da iz mojih iskustava sa Samyang objektivima ovisi kakav te primjerak potrefi - neki su bili izvanredni što se oštrine tiče a neki tako-tako.

Eh...jbg sve je ok dok Canon i Nikon podržavaju third-party leće ili barem focus recognition

 

Stvarno se Canon bliži Appleu i po ekskluzivnosti, poslovnim odlukama, cijenama itd....prodaju maglu zadnje 3 godine u svim segmentima trzista...najjace neki dan su izdali Ixusa sa 720p videom!?

 

 

14 godina
offline
Nikon prolazi kroz proces rekonstrukcije

Moj prvi pravi fotoaparat, još iz davne ere filmova bio je Canon A1, u ono vrijeme mrcina od stroja. Prije oko 3-4 godine, kada sam odlučio kupiti DSLR, birao sam između Canona i Nikona. Kolega je imao EOS-a,  mislim 600, a drugi je imao Nikona d5100, u ono vrijeme vrlo solidan stroj. Isprobao sam oba i sada sam vlasnik Nikona D5100, zoom 18-105 i prime 35 mm f2. Bit će mi žao ako Nikon "legne", jer se Canoni po kvaliteti senzora ne mogu mjeriti s Nikonom. Nadajmo se da će se dobro restrukturirati i nastaviti sa dobrim poslom. Nažalost FF Nikon d750 mi je samo san, nema se toliko love, ali ako se ikada pruži prilika, moj je.

dolazim odmah - Godo
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nikon prolazi kroz proces rekonstrukcije
Mitch kaže... 

Ovo sve govori. Dakle fotka okinuta sa 5D3 i D750 na -5EV, mislim da je ISO 100. Onda je boostano +5EV u Lightroomu i evo rezultati.

 

P.S. Sigma izbacuje FF ART verziju 14mm f1.8 i 135 f1.8....to će bit čavao u lijes za skupe primeove iz L i G serije. Čak je i Samyang 85 f1.2 oštriji od Canonovog a valjda duplo jeftiniji. A Nikon nema ni alternativu (bio AF ili MF briga me)

 

Ja sam apsolutno siguran da nema boljeg best buy, all-round ruksaka od ovog:

 

D750, Nikkor 24-120 f4, Sigma 50mm f1.4 ART, Samyang 85mm f1.2,  Samyang 14mm f2.8....ništa više ti ne treba, barem meni. Eventualno ako fotkaš sport, ima i dobrih 300mm primeova sa f2.8

Točno to. Nikon D750 lomi doslovno u vađenju masti iz podeksponiranih fotki na ISO100/200, jači je i od duplo skupljeg 5D IV u tome, meni je to bio osnovni razlog nabave Nikon opreme. Sad više ni ne nosim stativ okolo za landscape u valjda 80% slučajeva gdje bi s Canonom trebao najmanje dvije ekspozicije i kemijanje po Photoshopu. Ono, komotno okidam iz ruke, podeksponiram, a VR je šlag na tortu. Canon se raspada u sjenama, banding, šum... Uzeo sam si Nikonove AF-S 16-35 f4, 24-120 f4 (kit, htio sam ga prodati ali mi je postao omiljeni objektiv za svašta, ispao je u pola cijene u kitu), 70-200 f4, 50mm i 85mm 1.8 te Sigmu ART 35 mm kakvu sam koristio i na Canonu. Sigme su optički fenomenalne ali nisam zadovoljan s fokusom. Imam i kalibrator ali fokus je nekonzistentan. Čim nestaje svjetla počne se glupirati. Tako se ponašala i Canon verzija. To su mane Sigme, da se to sredi pa di bi tome bio kraj. Sad čitam da su danas pale dionice Nikona cca 15%.

Deckard
15 godina
offline
Re: Nikon prolazi kroz proces rekonstrukcije
To znači da će Nikon izdati entry-level FF što mi se sviđa.

Dakle danas par godina nakon D750, mogli bismo vidjeti aparat takvog kalibra za 1200$ kao što je bio 6D....best seller.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Nikon prolazi kroz proces rekonstrukcije
Kenjon? Jesu to oni sta proizvode printere?
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nikon prolazi kroz proces rekonstrukcije
Mitch kaže...
To znači da će Nikon izdati entry-level FF što mi se sviđa.

Dakle danas par godina nakon D750, mogli bismo vidjeti aparat takvog kalibra za 1200$ kao što je bio 6D....best seller.

 

Eh da su napravili D600/D610 kako spada, to bi bila druga priča. Iako obzirom za koju lovu se prodaju polovni, pod uvjetom da su lišeni problema sa uljem na senzoru itd., D600/D610 je možda najbolji second hand deal trenutno.

 

Šuškalo se da će ove godine izbaciti novi fotić/fotiće sa još boljim senzorima - živi bili pa vidjeli.

12 godina
protjeran
offline
Nikon prolazi kroz proces rekonstrukcije

Frend bas uzeo Nikon p900

(83xzoom)strava!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice