Ništa od HRT2 HD-a za korisnike IPTV-a

poruka: 29
|
čitano: 5.561
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ništa od HRT2 HD-a za korisnike IPTV-a".
12 godina
protjeran
offline
Ništa od HRT2 HD-a za korisnike IPTV-a

Ali zato je Magić mtnet iz Varaždina pustil uredno hrt2 hd. 

 

Jel moguće da regionalni provajder pušta signal, a glubalni ne? Ovo je kabelska, ali nema veze, ili?!

Crkva je zlo 21. stoljeća
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.6.2014 23:56 (daniel.hajdinjak666).
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Ništa od HRT2 HD-a za korisnike IPTV-a

Frend mi ima ovu bivšu istarsku ( dans VIP ) kablovsku i ima HRT2HD, a mi korisnici IPTV-a nemamo...SRAMOTA! ! !

A i da imamo vijerovatno bi trebalo platiti HD paket da bi mogli gledati!!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ništa od HRT2 HD-a za korisnike IPTV-a

Sve se više mislim otkazati televiziju na bnetu i ostaviti samo internet. Jednostavno program je očajne kvalitete i krcat reklamama.

 
4 1 hvala 0
13 godina
offline
Ništa od HRT2 HD-a za korisnike IPTV-a

Pa moram reć da sam u ovom slučaju na strani operatera. Mislim, HRT2 HD može gledati svatko tko hoće preko zemaljske antene  (neću reći besplatno jer plaćamo svi pristrojbu). Zašto bi onda operateri plaćali nešto što je već svima tako i onako dostupno. Bahatost HTV-a opet, kasne barem 5 godina sa uvođenjem HD-a (da bar samo HD-a, 16:9 još nisu napravili kako treba), i taj HD im nije neka sreća, pobiru lovu od silnih reklama, pobiru lovu od svih nas svaki mjesec a sad bi još iskamčili nešto i od operatera... ma da ne bi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.6.2014 2:08 (Chronosus).
Moj PC  
11 4 hvala 0
15 godina
offline
Ništa od HRT2 HD-a za korisnike IPTV-a

Isto vrijedi i za H1 IPTV

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.6.2014 2:16 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Ništa od HRT2 HD-a za korisnike IPTV-a
Chronosus kaže...

 Na stranu sad kako posluje HRT, ali zašto bi oni dali prava nekom operateru na prijenos HD slike? HTV ima prava na prijenos i ima pravo određivati uvjete, tako je u cijelome svijetu. Druga stvar je, da kojim slučajem HTV da svim operaterima besplatno HD, da li ti stvarno misliš da bi ti ti operateri dali besplatno taj program? Ti bi još trebao doplatiti taj HD program, kao što i sad trebaš doplatiti svaki HD paket. Pa zašto bi se onda operateri bogatili. Tako je s svakim sportskim događanjima, tko dobije prava taj određuje uvjete ostalima. Tako može HRT tražiti da npr. dobije besplatno prijenos svih utakmica domaće lige.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od HRT2 HD-a za korisnike IPTV-a
Tony kaže...

Sve se više mislim otkazati televiziju na bnetu i ostaviti samo internet. Jednostavno program je očajne kvalitete i krcat reklamama.

ja se vec dugo premisljam jel im je televizija j.bena katastrofa. a za stare korisnike ih doslovno boli djon. 

xfact
14 godina
offline
Re: Ništa od HRT2 HD-a za korisnike IPTV-a
formula1live kaže...
Chronosus kaže...

 Na stranu sad kako posluje HRT, ali zašto bi oni dali prava nekom operateru na prijenos HD slike? HTV ima prava na prijenos i ima pravo određivati uvjete, tako je u cijelome svijetu. Druga stvar je, da kojim slučajem HTV da svim operaterima besplatno HD, da li ti stvarno misliš da bi ti ti operateri dali besplatno taj program? Ti bi još trebao doplatiti taj HD program, kao što i sad trebaš doplatiti svaki HD paket. Pa zašto bi se onda operateri bogatili. Tako je s svakim sportskim događanjima, tko dobije prava taj određuje uvjete ostalima. Tako može HRT tražiti da npr. dobije besplatno prijenos svih utakmica domaće lige.

 

zakonski se to može riješiti na način da javna televizija ne smije naplaćivati operaterima distribuciju svojih programa a da operateri ne smiju naplaćivati distribuciju signala javne televizije. programi javne televizije se ionako mogu gledati uz pomoc obicne antene bez posredstva operatera. rtv pristojbu placamo svi, dakle cemu dodatna naplata? ali tesko je ocekivati to u sustavu u kojem bi se naplatilo i disanje kad bi se mogla mjeriti kolicina. zakonodavcu ne pada na pamet tako nešto jer iz tog ekstraprofita hrta i operatera također dobije lovu u proračun.

napisao sam u drugoj temi da je to najobičnije maltretiranje krajnjih korisnika koji sve uredno plaćaju jer se moraju snaći na drugi način - kupiti sobnu antenu. Dakle lova ode proizvođaču i prodavaču antena. HRT-u nula kuna, operaterima bijes korisnika.

Potpis!
15 godina
neaktivan
offline
Ništa od HRT2 HD-a za korisnike IPTV-a

Spominjete stalno taj je*eni ZDF HD. Na ZDF HD se emitirala samo utakmica hrvatska brazil i koliko sam vidio niti jedna druga otad. Meksiko-Brazil nisu emitirali kao ni Nizozemska-Španjolska niti kolumbija- costarica.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ništa od HRT2 HD-a za korisnike IPTV-a
Ezio kaže...

 

zakonski se to može riješiti na način da javna televizija ne smije naplaćivati operaterima distribuciju svojih programa a da operateri ne smiju naplaćivati distribuciju signala javne televizije. programi javne televizije se ionako mogu gledati uz pomoc obicne antene bez posredstva operatera. rtv pristojbu placamo svi, dakle cemu dodatna naplata? ali tesko je ocekivati to u sustavu u kojem bi se naplatilo i disanje kad bi se mogla mjeriti kolicina. zakonodavcu ne pada na pamet tako nešto jer iz tog ekstraprofita hrta i operatera također dobije lovu u proračun.

napisao sam u drugoj temi da je to najobičnije maltretiranje krajnjih korisnika koji sve uredno plaćaju jer se moraju snaći na drugi način - kupiti sobnu antenu. Dakle lova ode proizvođaču i prodavaču antena. HRT-u nula kuna, operaterima bijes korisnika.

 

Svaka čast. To je konkretan prijedlog koji bi riješio zbrku. Staviti obvezu svakom IPTV operateru da mora bez naknade reemitirati sve nacionalne programe a HRT-u zabraniti da naplati to reemitiranje unutar RH. Tako se izbjegne da plaćamo dva puta nacionalnu TV i izbjegne se da nas IPTV operateri ožene u procesu.

 

Respect!!!

Democracy is not for the people
14 godina
offline
Re: Ništa od HRT2 HD-a za korisnike IPTV-a
zeroname kaže...

Spominjete stalno taj je*eni ZDF HD. Na ZDF HD se emitirala samo utakmica hrvatska brazil i koliko sam vidio niti jedna druga otad. Meksiko-Brazil nisu emitirali kao ni Nizozemska-Španjolska niti kolumbija- costarica.

 

ARD HD ili ZDF HD ti se mjenjaju po danima jedan dan ZDF hd prenosi SP drugi dan ARD hd i to vec tako dugi niz godina prilikom prijenosa ovakvih dogadanja , a sto se tice ovog HD signala na iptv-u mislim da su problem prije operateri ,koliko bi svima morali dici brzine interneta za emitiranje hd signala ???  

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.6.2014 9:27 (Andi_zg).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od HRT2 HD-a za korisnike IPTV-a
Tony kaže...

Sve se više mislim otkazati televiziju na bnetu i ostaviti samo internet. Jednostavno program je očajne kvalitete i krcat reklamama.

 

Ne kuzim, oces rec da BNet stavlja dodatne reklame u program? Tesko!

 

BTW, mi smo konacno sa T-Coma presli na BNet i ovo su rezultati:

  1. Pretplata umjesto 700kn je sada 400kn, tj prvih godinu dana dobili smo sve za nekih 200 - 250kn
  2. Slika na IPTV je nekoliko klasa iznad T-Comove
  3. Onog trena kada upalis kantu dobijes signal, a ne cekat jedno 20 sek kao kod T-Coma
  4. Moze se snimat i gledat unazad ono kaj se ne T-Comu ne moze, nazalost ne moze se snimat HBO
  5. Mogucnost externe snimalice sa HDDom za sicu od love, mislim 50kn za najvecu
  6. WiFi router miljama bolji od T-Comovih smeca koje danas dijele, npr Thomson

 

Ali ima i pohvala T-Comu:

  1. IPTV meniju su puno pregledniji, pogotovo videoteka i EPP
  2. Programi su poslozeni po kategorijama - problem jer kre...ni ih zmenjaju kada dodaju nove

 

 

13 godina
offline
Re: Ništa od HRT2 HD-a za korisnike IPTV-a
formula1live kaže...
Chronosus kaže...

 Na stranu sad kako posluje HRT, ali zašto bi oni dali prava nekom operateru na prijenos HD slike? HTV ima prava na prijenos i ima pravo određivati uvjete, tako je u cijelome svijetu. Druga stvar je, da kojim slučajem HTV da svim operaterima besplatno HD, da li ti stvarno misliš da bi ti ti operateri dali besplatno taj program? Ti bi još trebao doplatiti taj HD program, kao što i sad trebaš doplatiti svaki HD paket. Pa zašto bi se onda operateri bogatili. Tako je s svakim sportskim događanjima, tko dobije prava taj određuje uvjete ostalima. Tako može HRT tražiti da npr. dobije besplatno prijenos svih utakmica domaće lige.

Zato jer su već platili prijenos HRT-u za njihov program, a oni traže dodatno za HD. HD ne bi smio biti nikakav novi luksuz kakvim ga HRT pokušava prikazati nego novi standard, a ako se ne varam najavili su da će ovaj HD kanal ukinuti nakon SP-a (jer još to kategoriziraju kao eksperimentalno emitiranje, u 2014.!). Kolko smo mi paradoksalna država govori i to da slovenci sasvim besplatno imaju prva dva kanala u HD-u i prenose Formulu 1 sasvim besplatno preko tih kanala, dok kod nas moraš imati MaxTV i milijun dodatnih paketa za isto. Kako se slovenskoj javnoj televiziji isplati kupovati prava za dvostruko manje slovenaca a mi se moramo snalaziti kako najbolje možemo nije mi jasno.

 

Ezio kaže...
formula1live kaže...
Chronosus kaže...

 Na stranu sad kako posluje HRT, ali zašto bi oni dali prava nekom operateru na prijenos HD slike? HTV ima prava na prijenos i ima pravo određivati uvjete, tako je u cijelome svijetu. Druga stvar je, da kojim slučajem HTV da svim operaterima besplatno HD, da li ti stvarno misliš da bi ti ti operateri dali besplatno taj program? Ti bi još trebao doplatiti taj HD program, kao što i sad trebaš doplatiti svaki HD paket. Pa zašto bi se onda operateri bogatili. Tako je s svakim sportskim događanjima, tko dobije prava taj određuje uvjete ostalima. Tako može HRT tražiti da npr. dobije besplatno prijenos svih utakmica domaće lige.

 

zakonski se to može riješiti na način da javna televizija ne smije naplaćivati operaterima distribuciju svojih programa a da operateri ne smiju naplaćivati distribuciju signala javne televizije. programi javne televizije se ionako mogu gledati uz pomoc obicne antene bez posredstva operatera. rtv pristojbu placamo svi, dakle cemu dodatna naplata? ali tesko je ocekivati to u sustavu u kojem bi se naplatilo i disanje kad bi se mogla mjeriti kolicina. zakonodavcu ne pada na pamet tako nešto jer iz tog ekstraprofita hrta i operatera također dobije lovu u proračun.

napisao sam u drugoj temi da je to najobičnije maltretiranje krajnjih korisnika koji sve uredno plaćaju jer se moraju snaći na drugi način - kupiti sobnu antenu. Dakle lova ode proizvođaču i prodavaču antena. HRT-u nula kuna, operaterima bijes korisnika.

Konkretan i korektan prijedlog, no mislim da nema šanse da HRT tako nešto dopusti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.6.2014 10:28 (Chronosus).
10 godina
offline
Ništa od HRT2 HD-a za korisnike IPTV-a

Smiješno, na evotv-u takvih problema nema .......

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ništa od HRT2 HD-a za korisnike IPTV-a
W2000 kaže...

Smiješno, na evotv-u takvih problema nema .......

Zato što evotv-ov uređaj prima one besplatne kanale (obične DVB-T) i DVB-T2 kanale, ti njima plaćaš samo premium kanale (NAT GEO, NAT GEO WILD, DISCOVERY...) koji se emitiraju u tehnici DVB-T2, zato se i zove PayTV. HRT2 HD dobivaš jer je on free-to-air, a DVB-T2 prijamnik pronalazi i DVB-T kanale i DVB-T2 kanale.

 

Ja sam na strani operatera odnosno telekoma. Zašto bi oni dali 200.000 kn za emitiranje u HD-u koje traje još nešto manje od mjesec dana jel to ima smisla? - Nema, a ovima iz HRTa je stalo samo do para, ništa drugo.

13 godina
offline
Re: Ništa od HRT2 HD-a za korisnike IPTV-a
Pa naravno,zašto bi dali toliko love za samo utakmice koje su u HD-u.

Naravno ja sam ih sve gledao samo na HRT 2 HD-u jer je inače klasični HRT 2 negledljiv kolika je razlika.

Imam MaxTV,ali mi uopće nije problem uz 2 klika prebaciti na DVB-T
robimarko@gmail.com
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od HRT2 HD-a za korisnike IPTV-a
Drazen kaže...
Tony kaže...

Sve se više mislim otkazati televiziju na bnetu i ostaviti samo internet. Jednostavno program je očajne kvalitete i krcat reklamama.

 

Ne kuzim, oces rec da BNet stavlja dodatne reklame u program? Tesko!

 

BTW, mi smo konacno sa T-Coma presli na BNet i ovo su rezultati:

  1. Pretplata umjesto 700kn je sada 400kn, tj prvih godinu dana dobili smo sve za nekih 200 - 250kn
  2. Slika na IPTV je nekoliko klasa iznad T-Comove
  3. Onog trena kada upalis kantu dobijes signal, a ne cekat jedno 20 sek kao kod T-Coma
  4. Moze se snimat i gledat unazad ono kaj se ne T-Comu ne moze, nazalost ne moze se snimat HBO
  5. Mogucnost externe snimalice sa HDDom za sicu od love, mislim 50kn za najvecu
  6. WiFi router miljama bolji od T-Comovih smeca koje danas dijele, npr Thomson

 

Ali ima i pohvala T-Comu:

  1. IPTV meniju su puno pregledniji, pogotovo videoteka i EPP
  2. Programi su poslozeni po kategorijama - problem jer kre...ni ih zmenjaju kada dodaju nove

 

 

Pa zar Bnet nije kablovski operater, a danas svi moderni televizori imaju USB snimanje. Zašto bi bio problem snimiti HBO.

13 godina
neaktivan
offline
Ništa od HRT2 HD-a za korisnike IPTV-a

Ja sam ljepo isključio IPTV i prebacio na antenu i normalno gledam HRT2 HD.

Doduše sad imam 16 programa a ne 100 ali zaboli me, slika je predobra.

 

Ovu nuspojavu sam uspio dogovoriti sa ukučanima jer sam ih podmitio.

Djeca nemaju više crtiće, pa sam im dao ipad, a ženi sam otkrio torrente :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.6.2014 11:11 (BIPS).
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ništa od HRT2 HD-a za korisnike IPTV-a
zeroname kaže...

Pa zar Bnet nije kablovski operater, a danas svi moderni televizori imaju USB snimanje. Zašto bi bio problem snimiti HBO.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.6.2014 11:13 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Ništa od HRT2 HD-a za korisnike IPTV-a
Ezio kaže...
formula1live kaže...
Chronosus kaže...

 Na stranu sad kako posluje HRT, ali zašto bi oni dali prava nekom operateru na prijenos HD slike? HTV ima prava na prijenos i ima pravo određivati uvjete, tako je u cijelome svijetu. Druga stvar je, da kojim slučajem HTV da svim operaterima besplatno HD, da li ti stvarno misliš da bi ti ti operateri dali besplatno taj program? Ti bi još trebao doplatiti taj HD program, kao što i sad trebaš doplatiti svaki HD paket. Pa zašto bi se onda operateri bogatili. Tako je s svakim sportskim događanjima, tko dobije prava taj određuje uvjete ostalima. Tako može HRT tražiti da npr. dobije besplatno prijenos svih utakmica domaće lige.

 

zakonski se to može riješiti na način da javna televizija ne smije naplaćivati operaterima distribuciju svojih programa a da operateri ne smiju naplaćivati distribuciju signala javne televizije. programi javne televizije se ionako mogu gledati uz pomoc obicne antene bez posredstva operatera. rtv pristojbu placamo svi, dakle cemu dodatna naplata? ali tesko je ocekivati to u sustavu u kojem bi se naplatilo i disanje kad bi se mogla mjeriti kolicina. zakonodavcu ne pada na pamet tako nešto jer iz tog ekstraprofita hrta i operatera također dobije lovu u proračun.

napisao sam u drugoj temi da je to najobičnije maltretiranje krajnjih korisnika koji sve uredno plaćaju jer se moraju snaći na drugi način - kupiti sobnu antenu. Dakle lova ode proizvođaču i prodavaču antena. HRT-u nula kuna, operaterima bijes korisnika.

-slažem se, samo par problema koje bi zakon morao riješiti...

-sve se ima pravo naplaćivati u biznisu (operateri su komercijala, nisu javna televizija mada bi se moglo pod neki 'viši nac.interes' progurati i sport kao informativne emisije za što i komercijalne dobijaju dio 'poreznog' novca od RTV pristojbe), tako i reemitiranje signala. (početak odlomka). Korisnik pak može antenom loviti nacionalne programe i nema nikakve posebne ovisnosti za konkretan kanal (osim prijemnika za mpeg4, ali to nije stvar zakona nego teh.mogućnosti korisnika i kratkovidnosti zakonodavca kad se odlučivalo o standardu). Upravo zato (i bez tog razloga) operater ima 'moralno pravo' naplaćivati sve. btw sport je komercijala, najveća na svijetu...

- u čemu je razlika s Tcomovim MaxTVom i excluzivom za nogomet? Zar tu ne postoji neki monopolski odonos? Konkurencija i komercijala ne isključuju monopol što bi država mogla regulirati (da hoće, ali podcrtano je odgovor zašto neće)... Taj konkretan problem je u ostalim granama lako regulirati antimonopolističkim zakonima ali u slučaju medija, dio je i ekskluziva, pravo pojedine kuće na emitiranje nekog sadržaja... to je biznis, jedino što tu poziciju možda tcom ostvaruje monopolističkim statusom ali tad i javna HTV korist taj status upravo u ovom primjeru i traži ekstra naplatu sadržaja na koju možemo reči da (možda) nema pravo...

 

.. jer: -kod emitiranja se naplačuje pravo na prjenos-reemitiranje sadržaja, može se izračunavati prema broju gledatelja-stanovništva i sl.. Ono što mi je 'glavna misao' je, taj sadržaj već imaju u normalnom prijenosu, već je uključen u 'paušal' kojeg operateri plačaju. Ovo je 'samo' HD istog sadržaja (istina operateri i sad nude druge kanale identičnog sadržaja +HD i to naplaćuju). Tako da u ovom slučaju ne vidim osnovu zašto bi HTV ti naplatio pogotovo ako na nacionalnoj razini korisnici možda nemaju mogućnost prijema mpeg4 signala kao i to da ako imaju odgovarajući prijemnik to mogu direktno antenom.

-jedina osnova za naplatu je sama komercijala, tj operater zarađuje ako ništa drugo i reemitiranjem kao i reklaminm brojem ponuđenih kanala (uvećan za jedan), ako operater može zaraditi jednu kunu više, nema razloga da mu se to u nekom postotku ne naplati, jer je to osnova komercijalnog poslovanja. Nasuprot tomu bilo bi neozbiljo od države da donosi neki 'priručni' zakon koji bi ovu nogometnu zgodu posebnim zakonom prebaco iz komenricjale u free i tako omogućio svima reemitiranje (u stilu lexperkovitcha), jer sport je komercijala...

U čemu je razlika? Pa u opremi koju korisnik mora imati za mpeg4 signal, ako ima prijemnik može i ovako, ako nema, preko operatera svejdno može dobiti HD i tako bar formalno biti 'jednak' građanin i privremeno 'zaboraviti' na kratkovidnost zakonodavca.. bar za nogomet ovaj mjesec, ali što s ostatkom kratkovidne (da ne kažem volonterističke) države kad prođe nogometno ludilo?

 

btw, dali se u posljednjih godinu-dvije pojavilo pitanje ili odgovor na tcomovo korištenje vojnih releja bez naplate? Nije li to slično oprostu poreznih dugova u mlijardama vs zatvora za parkinge? Dali to ima veze s tcomovim statusom (ili bi neki manji operater jednako prošao, hint najmanja farmaceutska firma i afere u usporedbi s velikima..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Ništa od HRT2 HD-a za korisnike IPTV-a

Glupo je okrivljavati HTV za ovakvo stanje.

 

Žalite se onome kome plaćate. Sve ostalo je suvišna filozofija.

 

 

 

Moj PC  
3 3 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Ništa od HRT2 HD-a za korisnike IPTV-a

HTV je sramotno opljačkan, outsourcan i zaostao. Najbolje se vidi prelaskom slike s terena u Brazilu na studio, tamo valjda nemaju niti jednu HD kameru u državi...

Međutim, to nije razlog da prijenos premijum sadržaja koji je originalno FIFI preplaćen ne naplate distributerima koji će to korisnicima ionako dodatno zaračunati povrh prilično papreno cijenjenih paketa, buketa ili kako ih sve neće nazvati.

 

Mislim da je u startu učinjena velika pogreška jer se program originalno emitira u 1080i50 formatu (neki su netočno napisali *i25) što je za sport lošija varijanta od 720p. Neki će izvući teško oružje poput uvreda i slično - nemojte. Prije prikaza na LCD-u, takav signal se /deinterlacea/ na pune frejmove pa je rezultat 25 fps-a i odrezanih te izgubljenih 8 vodoranih linija propusnosti. Propusnost je mala pa je slika prilično mutna osim na krupnim, sporim planovima. Slabo, jadno, nikakvo... i još igra naše repke...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.6.2014 13:58 (Egregični).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ništa od HRT2 HD-a za korisnike IPTV-a
Egregični kaže...

HTV je sramotno opljačkan, outsourcan i zaostao. Najbolje se vidi prelaskom slike s terena u Brazilu na studio, tamo valjda nemaju niti jednu HD kameru u državi...

Međutim, to nije razlog da prijenos premijum sadržaja koji je originalno FIFI preplaćen ne naplate distributerima koji će to korisnicima ionako dodatno zaračunati povrh prilično papreno cijenjenih paketa, buketa ili kako ih sve neće nazvati.

 

Mislim da je u startu učinjena velika pogreška jer se program originalno emitira u 1080i50 formatu (neki su netočno napisali *i25) što je za sport lošija varijanta od 720p. Neki će izvući teško oružje poput uvreda i slično - nemojte. Prije prikaza na LCD-u, takav signal se /deinterlacea/ na pune frejmove pa je rezultat 25 fps-a i odrezanih te izgubljenih 8 vodoranih linija propusnosti. Propusnost je mala pa je slika prilično mutna osim na krupnim, sporim planovima. Slabo, jadno, nikakvo... i još igra naše repke...

 

 

 

Emitiraju u 1080i50 formatu jer navodno takav stream dobivaju iz Brazila, pa i je bolja opcija da samo propuste kako je. Slažem se da je imbecilno emitirati uopće signal u tom formatu, i još k tome sportski.

12 godina
neaktivan
offline
Ništa od HRT2 HD-a za korisnike IPTV-a
Ovako to izgleda prije početka utakmice dok je HRT2 HD još u studijskom SD modu. Naime bilo bi previše da su kupili ili iznajmili dvije HD kamere za studio a i javljanje reportera s terena je SD. Samo utakmica je u HD.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Ništa od HRT2 HD-a za korisnike IPTV-a
Egregični kaže...

Mislim da je u startu učinjena velika pogreška jer se program originalno emitira u 1080i50 formatu (neki su netočno napisali *i25) što je za sport lošija varijanta od 720p. Neki će izvući teško oružje poput uvreda i slično - nemojte. Prije prikaza na LCD-u, takav signal se /deinterlacea/ na pune frejmove pa je rezultat 25 fps-a i odrezanih te izgubljenih 8 vodoranih linija propusnosti. Propusnost je mala pa je slika prilično mutna osim na krupnim, sporim planovima. Slabo, jadno, nikakvo... i još igra naše repke...

 

 

Dobio sam službenu informaciju, izravno od čovjeka iz HRT tehnike, da emitiraju 1080i25, a tvrdi da je i izvorni signal iz Brazila upravo takav (sve to piše u Bugu 259).

...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od HRT2 HD-a za korisnike IPTV-a
i25 i i50 su ista stvar, samo se jedno odnosi na cijele slike, a drugo na frejmove.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
protjeran
offline
Re: Ništa od HRT2 HD-a za korisnike IPTV-a
Miro kaže...
Egregični kaže...

Mislim da je u startu učinjena velika pogreška jer se program originalno emitira u 1080i50 formatu (neki su netočno napisali *i25) što je za sport lošija varijanta od 720p. Neki će izvući teško oružje poput uvreda i slično - nemojte. Prije prikaza na LCD-u, takav signal se /deinterlacea/ na pune frejmove pa je rezultat 25 fps-a i odrezanih te izgubljenih 8 vodoranih linija propusnosti. Propusnost je mala pa je slika prilično mutna osim na krupnim, sporim planovima. Slabo, jadno, nikakvo... i još igra naše repke...

 

 

Dobio sam službenu informaciju, izravno od čovjeka iz HRT tehnike, da emitiraju 1080i25, a tvrdi da je i izvorni signal iz Brazila upravo takav (sve to piše u Bugu 259).

Vidio, u međuvremenu, da EBU standardno označava (full) frame rate a ne field rate uz malo drugačiju notaciju. Dobra informacija. Samo što bi u tom slučaju trebalo pisati s kosom crtom - ovako 1080i/25.

 

S Wikipedije - "The frame rate can be implied by the context, while the field rate is generally specified after the letter i, such as "1080i60". In this case 1080i60 refers to 60 fields per second. The EBU prefers to use the resolution and frame rate (not field rate) separated by a /, as in 1080i/30 and 1080i/25, likewise 480i/30 and 576i/25. Resolutions of 1080i60 or 1080i50 often refers to 1080i/30 or 1080i/25 in EBU notation."

15 godina
offline
Re: Ništa od HRT2 HD-a za korisnike IPTV-a
Miro kaže...

Dobio sam službenu informaciju, izravno od čovjeka iz HRT tehnike, da emitiraju 1080i25,..

 

Egregični kaže...
.. or 1080i/25 in EBU notation."

 -drugim riječima, treba se držati (službenih) standarda kod tipkanja o tehnikalijama. Izbjegavaju se nepotrebni nesporazumi (za istu stvar).

 

sve BUGovce i ostale novinare koji su ispustili kosu crtu (slash '/'):

a) streljati za opomenu

b) TDati do poniženja

c) nešto treće...

 

 

(obavezni disclaimer: anketa nije napravljena, jer bi mogla biti protumačena kao javni poziv na nasilno rješavanje.., ovo je samo 'nacrt prijedloga rasprve o standardima' nikako javni linč {#})

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
protjeran
offline
Re: Ništa od HRT2 HD-a za korisnike IPTV-a
Luđak :) :)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice