Nizozemska policija uhitila vlasnika servisa za si

poruka: 12
|
čitano: 2.431
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nizozemska policija uhitila vlasnika servisa za si".
9 godina
neaktivan
offline
Nizozemska policija uhitila vlasnika servisa za si

Zakaj nije onda CukerBeg v reštu sa svojim "Šta ima" i enkripcijom koju ni dragi Bog ne čita?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Nizozemska policija uhitila vlasnika servisa za si

jer je omogućio da se servis čiji je vlasnik koristi za razne kriminalne aktivnosti.

 

Ovaj dio kao onaj vic kad su Muju osudili za proizvodnju i prodaju rakije, i onda on kaze onda me osudite i za silovanje, jer i za to imam potreban alat.

 
10 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nizozemska policija uhitila vlasnika servisa z
maximilian kaže...

Zakaj nije onda CukerBeg v reštu sa svojim "Šta ima" i enkripcijom koju ni dragi Bog ne čita?

Jer mozda taj "Sta ima" i nema takvu enkripciju kakvom se predstavlja?

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
14 godina
offline
Re: Nizozemska policija uhitila vlasnika servisa z
Što se tiče WA, o kojoj se tu radi enkripciji?
Isti dan kada je došao update za WhatsApp sam na brzinu išao pogledati kakvu enkripciju koriste, ali nisam ništa našao (napominjem da sam samo na brzinu probao naći tu info).

Edit

Našao, koga zanima može na sljedećem linku vidjeti o čemu je riječ:

http://indianexpress.com/article/technology/social/whatsapps-end-to-end-encryption-enable-feature-how-to-use/

Što se tiče članka, vjerujem da je ipak riječ i o samoj aplikaciji, a samo je sve podebljano s dodatnim aktivnostima vlasnika servisa (ne bi sigurno bio pod povećalom da nije nudio usluge sugurne komunikacije i opcije koja nikako ne odgovara obavještajnim službama).

Orwell nije sigurno ni sanjao koliko je bio u pravu sa svojom "1984.".
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
15 godina
offline
Re: Nizozemska policija uhitila vlasnika servisa z
Može slobodno uzgajati i stavljati u opticaj "zelenu smjesu koja izgledom i mirisom podsjeća na opojnu drogu marihuana tipa skank" a on se pravi pametan i razvija aplikacije za sigurnu komunikaciju..
Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Nizozemska policija uhitila vlasnika servisa z
Sve moze samo u sigurnu komunikaciju ne diraj!
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Nizozemska policija uhitila vlasnika servisa za si

- ne postoji komunikacija nad kojom država nema nadzor.. ili kad se pjavi, kazne. Jednako tako i sama oprema.

- enkripcija (kao i mnoge druge stvari, superCPU, oružje, zlato..) ima poseban status, vojno-sigurnosni.. jednostavno zabranjeno bez izričite dozvole-kontrole države. Na to se dodaju obavezni npr logovi (arhiva, zakonski rokovi obaveze čuvanja..) kako bi se svaka komunikacija ako se ukaže potreb mogla provjeriti, dokazati, od točke A do B.. kao kod telefona, interneta, to je komunikacija i pravila. Ne miješati s prisluškivanjem (čitanjem sadržaja), to i dalje ostaje ugl po sudskom nalogu..

- bez toga nema legitimnog biza. Nije ni 1984 tak loša stvar, tj to su zakoni koje smo 'MI' izglasali... a razlog ipak postoji. Zloupotreba, da postoji i to, također kažnjivo po također istim zakonima.. dakle, ne plakati orvelovski, jer kad prasne bomba ili auto gazi po maksimirskoj tad .. ma, bla-bla.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nizozemska policija uhitila vlasnika servisa z
ihush kaže...

- ne postoji komunikacija nad kojom država nema nadzor.. ili kad se pjavi, kazne. Jednako tako i sama oprema.

- enkripcija (kao i mnoge druge stvari, superCPU, oružje, zlato..) ima poseban status, vojno-sigurnosni.. jednostavno zabranjeno bez izričite dozvole-kontrole države. Na to se dodaju obavezni npr logovi (arhiva, zakonski rokovi obaveze čuvanja..) kako bi se svaka komunikacija ako se ukaže potreb mogla provjeriti, dokazati, od točke A do B.. kao kod telefona, interneta, to je komunikacija i pravila. Ne miješati s prisluškivanjem (čitanjem sadržaja), to i dalje ostaje ugl po sudskom nalogu..

- bez toga nema legitimnog biza. Nije ni 1984 tak loša stvar, tj to su zakoni koje smo 'MI' izglasali... a razlog ipak postoji. Zloupotreba, da postoji i to, također kažnjivo po također istim zakonima.. dakle, ne plakati orvelovski, jer kad prasne bomba ili auto gazi po maksimirskoj tad .. ma, bla-bla.

Ne kod svake drzave, ali ima jedna koja prednjaci pred ostalima u toj mjeri da im je kriptografija na listi naoruzanja.

Sto je drugo kriptografija nego mjera protiv prisluskivanja? Ok, nije tajnost jedini zahtjev, postoje i drugi: raspolozivost, autenticnost, integritet, neporecivost. Svaki se brine za jedan od aspekta, raspolozivost da ne dode do prekida u komunikaciji, autenticnost da ne dode do laznog predstavljanja (netko drugi se ubaci u komunikaciju), integritet da ne dode do promjene sadrzaja poruka ili da se ne podmecu lazne poruke i neporecivost da neka od strana ne moze poreci poslano (tipa, nisam ja hakirali su me). Medutim, tajnost je tu i dalje nekako najvazniji zahtjev.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
16 godina
offline
Re: Nizozemska policija uhitila vlasnika servisa z
Optuzba za ilegalno drzanje vatregon oruzja i pranje novca je najstariji trik za zadrzavanje "poslovnih ljudi/vlasnika kompanija" i sl u pritvoru. Podmetnes mu pistolj s kojeg si prije prebrusio serijski broj i od banke zatrazis ispis svih transakcija s poslovnih racuna. Nadjes kad je ono jednom tocio na benzinskoj u svoj osobni automobil s karticom od firme i voila. Imas ga razloga drzati u pritvoru dok traje istraga. Za to vrijeme velika vecina ljudi izgubi volju za zivotom i prizna i sto jesu i sto nisu samo da odu doma. Ne isplate se vise mokre novine, narance i limuni, za to se ide na disciplinski
Windows Phone 8.1 - L520, L822, L930...
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Nizozemska policija uhitila vlasnika servisa z
Slično se desilo i Kim Ditcom-u - kriv zato što je neko koristio njegov sistem za različite ilegalne radnje, "bez njegovog znanja". Donekle razumijem i vlasi i njihov očaj kada se sretnu sa sistemom koji nemogu nadgledati i koji se može koristiti za čitav niz kriminalnih i terorističkih radnji.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nizozemska policija uhitila vlasnika servisa z
rangoj kaže...
Slično se desilo i Kim Ditcom-u - kriv zato što je neko koristio njegov sistem za različite ilegalne radnje, "bez njegovog znanja". Donekle razumijem i vlasi i njihov očaj kada se sretnu sa sistemom koji nemogu nadgledati i koji se može koristiti za čitav niz kriminalnih i terorističkih radnji.

A ja ih ne razumijem jer kako to onda da se teroristicki napad u Parizu dogovorio preko obicnog nekriptiranog SMS-a? Gdje im je tu bio ocaj?

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
15 godina
offline
Nizozemska policija uhitila vlasnika servisa za si

a zašto bi netko htio komunicirati baš s 19.000 korisnika? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice