Nobelova nagrada izumiteljima plavih LE-dioda

poruka: 49
|
čitano: 6.198
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nobelova nagrada izumiteljima plavih LE-dioda".
15 godina
neaktivan
offline
Nobelova nagrada izumiteljima plavih LE-dioda

Ovako nesto zaslužuje nobelovu nagradnu. Nešto što će unaprijediti tehnologiju, poboljšati život i pogurati čovječanstvo desetljećima unaprijed. Sa druge strane ide mi na živce kad nekom daju nobela npr onom higsu jer je otkrio nezz ni ja šta. Taj higs nije napravio pošten izum u svom životu. Napisao je par stranica o nekoj čestici koja možda postoji i šta mi imamo od toga ništa i oni njemu odma nobela. Da je izumio warp pogon , štitove ili fotonska torpeda onda bi mu ja dao 10 nobelovih nagrada. Ja u svijetu znanstvenika cijenim samo gotov proizvod , izum koji je koristan i koji funkcionira. Pravi primjer jednog takvog znanstvenika je TESLA. Čovjek je unaprjedio čovječanstvo i pogurao nas 200 godina unaprijed a nije dobio nobela i nikad mu nije do kraja odano priznanje. Sa druge strane Einstein je  napisao teoriju relativnosti na komadu papira od koje mi danas nemamo ništa i dobio je nobela. Nemamo ogromne lasere koje uništavjau planetu , nemamo warp pogon , nemamo štitove i još uvijek se vozimo na fosilno gorivo. Wernher von Braun je začetnik cijelog svemirskog programa , promjenio je ljudski rod a nista ni nobla ni priznanja.

 

 
17 41 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nobelova nagrada izumiteljima plavih LE-dioda

Ima nešto u tome, ali da nije bilo Einsteina ne bismo znali koje sve probleme treba riješiti da se napravi warp drive, i recimo GPS ne bi radio (dovoljno pouzdano).

 

Moj PC  
11 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nobelova nagrada izumiteljima plavih LE-dioda
zeroname kaže...

Ovako nesto zaslužuje nobelovu nagradnu. Nešto što će unaprijediti tehnologiju, poboljšati život i pogurati čovječanstvo desetljećima unaprijed. Sa druge strane ide mi na živce kad nekom daju nobela npr onom higsu jer je otkrio nezz ni ja šta. Taj higs nije napravio pošten izum u svom životu. Napisao je par stranica o nekoj čestici koja možda postoji i šta mi imamo od toga ništa i oni njemu odma nobela. Da je izumio warp pogon , štitove ili fotonska torpeda onda bi mu ja dao 10 nobelovih nagrada. Ja u svijetu znanstvenika cijenim samo gotov proizvod , izum koji je koristan i koji funkcionira. Pravi primjer jednog takvog znanstvenika je TESLA. Čovjek je unaprjedio čovječanstvo i pogurao nas 200 godina unaprijed a nije dobio nobela i nikad mu nije do kraja odano priznanje. Sa druge strane Einstein je  napisao teoriju relativnosti na komadu papira od koje mi danas nemamo ništa i dobio je nobela. Nemamo ogromne lasere koje uništavjau planetu , nemamo warp pogon , nemamo štitove i još uvijek se vozimo na fosilno gorivo. Wernher von Braun je začetnik cijelog svemirskog programa , promjenio je ljudski rod a nista ni nobla ni priznanja.

 

 

Ovoliku količinu gluposti moraš bit talentirat da izvališ. Šta misliš da proizvod nastane iz ničeg. Je*eš teoriju. Nemamo ništa od Einsteina tj. teorije relativnosti? Molim te se vrati ponovo prvo u osnovnu pa onda u srednju skolu. Nemoj na fakultet nije za tebe. 

 

A da ne bi radio "dovoljno pouzdano" prije da bi promašio nekoliko kilometara. "Dovoljno pouzdano" LOL...

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.10.2014 19:29 (mislav_01).
14 godina
offline
Nobelova nagrada izumiteljima plavih LE-dioda

Ne možeš to tako gledat, možda danas nema primjenu njegov bozon ali u budućnosti će možda imati.

 

Što imaš od E=mc2?

Swedish latin super funk.
Moj PC  
2 8 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nobelova nagrada izumiteljima plavih LE-dioda
zeroname kaže...

Ovako nesto zaslužuje nobelovu nagradnu. Nešto što će unaprijediti tehnologiju, poboljšati život i pogurati čovječanstvo desetljećima unaprijed. Sa druge strane ide mi na živce kad nekom daju nobela npr onom higsu jer je otkrio nezz ni ja šta. Taj higs nije napravio pošten izum u svom životu. Napisao je par stranica o nekoj čestici koja možda postoji i šta mi imamo od toga ništa i oni njemu odma nobela. Da je izumio warp pogon , štitove ili fotonska torpeda onda bi mu ja dao 10 nobelovih nagrada. Ja u svijetu znanstvenika cijenim samo gotov proizvod , izum koji je koristan i koji funkcionira. Pravi primjer jednog takvog znanstvenika je TESLA. Čovjek je unaprjedio čovječanstvo i pogurao nas 200 godina unaprijed a nije dobio nobela i nikad mu nije do kraja odano priznanje. Sa druge strane Einstein je  napisao teoriju relativnosti na komadu papira od koje mi danas nemamo ništa i dobio je nobela. Nemamo ogromne lasere koje uništavjau planetu , nemamo warp pogon , nemamo štitove i još uvijek se vozimo na fosilno gorivo. Wernher von Braun je začetnik cijelog svemirskog programa , promjenio je ljudski rod a nista ni nobla ni priznanja.

 

Eh,puno je tu više od toga "jer je otkrio nezz ni ja šta",  i njegova i Einsteinova "otkrića" služe za puno veće stvari.
Kao pravi primjer potraćene nagrade je nagrada dana Obami, koji niš nije napravio za mir u svijetu a svejedno ju je dobio (tak su je mogli i putinu ili merkelici dat lol).

 

A Wernher nije dobio nagradu iz više političkih razloga bih ja rekao.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nobelova nagrada izumiteljima plavih LE-dioda
mislav_01 kaže...
zeroname kaže...

Ovako nesto zaslužuje nobelovu nagradnu. Nešto što će unaprijediti tehnologiju, poboljšati život i pogurati čovječanstvo desetljećima unaprijed. Sa druge strane ide mi na živce kad nekom daju nobela npr onom higsu jer je otkrio nezz ni ja šta. Taj higs nije napravio pošten izum u svom životu. Napisao je par stranica o nekoj čestici koja možda postoji i šta mi imamo od toga ništa i oni njemu odma nobela. Da je izumio warp pogon , štitove ili fotonska torpeda onda bi mu ja dao 10 nobelovih nagrada. Ja u svijetu znanstvenika cijenim samo gotov proizvod , izum koji je koristan i koji funkcionira. Pravi primjer jednog takvog znanstvenika je TESLA. Čovjek je unaprjedio čovječanstvo i pogurao nas 200 godina unaprijed a nije dobio nobela i nikad mu nije do kraja odano priznanje. Sa druge strane Einstein je  napisao teoriju relativnosti na komadu papira od koje mi danas nemamo ništa i dobio je nobela. Nemamo ogromne lasere koje uništavjau planetu , nemamo warp pogon , nemamo štitove i još uvijek se vozimo na fosilno gorivo. Wernher von Braun je začetnik cijelog svemirskog programa , promjenio je ljudski rod a nista ni nobla ni priznanja.

 

 

Ovoliku količinu gluposti moraš bit talentirat da izvališ. Šta misliš da proizvod nastane iz ničeg. Je*eš teoriju. Nemamo ništa od Einsteina tj. teorije relativnosti? Molim te se vrati ponovo prvo u osnovnu pa onda u srednju skolu. Nemoj na fakultet nije za tebe. 

Svrha mog posta reci da su neki znanstvenici zapostavljeni tj oni koji su promjenili ljudsku civilizaciju sa funkcionalnim i korisnim izumom a nikad nisu dobili priznanje. Među nobelovcima su većinom oni koji su do te nagrade došli sa komadom papira a ne sa gotovim funkcionalnim proizvodom. Izume koje nam je dao tesla su daleko korisnij od einsteinove teorije. Avion, Raketa , Dizelski i benzinski motor su po meni puno vrijedniji i važnij.

15 godina
offline
Nobelova nagrada izumiteljima plavih LE-dioda

nobelova je odavno izgubila vjerodostojnost, kao i oscar za filmove. dijeli se prema mjerilima al pari (po vezi s mozgom) kao i bodovi na eurosongu. vrijeme je da ljudi poput muska i bransona ustanove nagradu koja će doista biti neovisna i namijenjena doista zaslužnima za opće dobro (ne nužno u kapitalinjarskom smislu). {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 5 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nobelova nagrada izumiteljima plavih LE-dioda

Napisao si:

 

"Sa druge strane Einstein je  napisao teoriju relativnosti na komadu papira od koje mi danas nemamo ništa i dobio je nobela."

 

Dakle izjavio si takvu glupost da je mene sramota.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Nobelova nagrada izumiteljima plavih LE-dioda
sirka666 kaže...

Ne možeš to tako gledat, možda danas nema primjenu njegov bozon ali u budućnosti će možda imati.

 

Što imaš od E=mc2?

Higs je pravi primjer znanstvenika koji bi u Staljinovo doba dobio metak a ne nobela , amerikanci bi mu pak dali nogu u  ***. To su najčešće uhljebi na fakultetima koji troše resurse da bi proizveli komad papira sa nekoliko rečenica teksta. Sa druge strane pravi primjer je Von Braun koji je cijelu svoju karijeru bio pod budnim okom vojske. Kako njemačke tako i američke i uz financijsku potporu je stvorio cijeli svemirski program koji imamo danas. Ito tako i tesla dobio je novce za svoje projekte koji su u konačnici doveli do gotovog funkcionalnog proizvoda.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nobelova nagrada izumiteljima plavih LE-dioda
zeroname NE PISI GLUPOSTI !!!!!!!!!!

Ako cemo usporedjivati nagrade onda je ona za mir totalna glupost. Pa dobio ju je Obama za nista (dapace)!
Idemo redom. Zahvaljujuci Einsteinu i svim dugima koji su se bavili "takvom" fizikom danas imamo elektroniku. Da nije bilo Einsteina danas ne bi bilo ni plavih LEDica. Elektronika funkcionira po kvantnim principima. Da nema teorije relativnost, tj utjecaja gravitacije na vrijeme, ne bi imali GPS. Za tvoju info GPS je direktan dokaz Einsteinovih teorija jer na GPS satelitima vrijeme ide polaganije nego na zemlji (slabija gravitacija).
Higgs nije nista opipljivo za sada napravio ali je vrlo davno (50 god) predvidio (matematicki) postojanje cestice koja "daje" masu. Sve ove godine teorije da cestice prenose sile pokazale su se tocnima pa je valda tako i za gravitaciju. Opipljivi rezultat jos nemamo ali ce bit za n godina (kao i sa elektronikom).
Tvoje izjave su na nivou onih koji pljuju po financiranju znanost, npr cemu utuc milijarde u CERN. To sto je tamo, izmedju ostalog, nastao web nije bitno. Zato Hrvatska danas i je gdje je radi takvih ko ti.

Nije mi jedino jasno zasto su tek sada dobili Nobela. Bijele LEDice imaju odlicne iskoristivosti vec 5 godina. Valda je guzva za Nobela :)
16 godina
offline
Re: Nobelova nagrada izumiteljima plavih LE-dioda
mislav_01 kaže...

Napisao si:

 

"Sa druge strane Einstein je  napisao teoriju relativnosti na komadu papira od koje mi danas nemamo ništa i dobio je nobela."

 

Dakle izjavio si takvu glupost da je mene sramota.

Osim što je izjava bedasta, i netočna je. Einstein je dobio Nobela za otkriće fotoelektričnog efekta, a ne za teoriju relativnosti. A to potvrđuje i ranije spomenutu pretjeranu politizaciju ove nagrade, kako nekad, tako vjerojatno i danas.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nobelova nagrada izumiteljima plavih LE-dioda
zeroname kaže...
sirka666 kaže...

Ne možeš to tako gledat, možda danas nema primjenu njegov bozon ali u budućnosti će možda imati.

 

Što imaš od E=mc2?

Higs je pravi primjer znanstvenika koji bi u Staljinovo doba dobio metak a ne nobela , amerikanci bi mu pak dali nogu u  ***. To su najčešće uhljebi na fakultetima koji troše resurse da bi proizveli komad papira sa nekoliko rečenica teksta. Sa druge strane pravi primjer je Von Braun koji je cijelu svoju karijeru bio pod budnim okom vojske. Kako njemačke tako i američke i uz financijsku potporu je stvorio cijeli svemirski program koji imamo danas. Ito tako i tesla dobio je novce za svoje projekte koji su u konačnici doveli do gotovog funkcionalnog proizvoda.

Otkriće Higgs-ovog polja neće niti može imati utjecaj na tehnologiju u tako kratkom vremenskom periodu. Trebat će im ,prema njihovim procjenama, još desetljeće da obrade sve podatke koju su skupili u CERN-u. Slobodno mogu reći da ti je razmišljanje ograničeno.

Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
16 godina
moderator
offline
Re: Nobelova nagrada izumiteljima plavih LE-dioda
zeroname kaže...
Među nobelovcima su većinom oni koji su do te nagrade došli sa komadom papira a e sa gotovim funkcionalnim proizvodom. Izume koje nam je dao tesla su daleko korisnij od einsteinove teorije. Avion, Raketa , Dizelski i benzinski motor su po meni puno vrijedniji i važnij.

Bit će da si se zabunio. Nobelova nagrada nije nagrada rezervirana za izumitelje. http://en.wikipedia.org/wiki/Nobel_Prize

15 godina
neaktivan
offline
Re: Nobelova nagrada izumiteljima plavih LE-dioda
mbaksa kaže...
zeroname kaže...
Među nobelovcima su većinom oni koji su do te nagrade došli sa komadom papira a e sa gotovim funkcionalnim proizvodom. Izume koje nam je dao tesla su daleko korisnij od einsteinove teorije. Avion, Raketa , Dizelski i benzinski motor su po meni puno vrijedniji i važnij.

Bit će da si se zabunio. Nobelova nagrada nije nagrada rezervirana za izumitelje. http://en.wikipedia.org/wiki/Nobel_Prize

Jesi ti uopce shvatio svrhu mog posta a to je da je velika nepravda što ljudi koji stvarno zaslužuju nagradu nikad je nisu dobili i da je ta organizacija nalik na monopol.

 

Osim toga samim time što se je ne dobivaju izumitelji je omalovažavanje alfreda nobela koji je bio izumitelj dinamita.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.10.2014 19:58 (zeroname).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nobelova nagrada izumiteljima plavih LE-dioda
mbaksa kaže...
zeroname kaže...
Među nobelovcima su većinom oni koji su do te nagrade došli sa komadom papira a e sa gotovim funkcionalnim proizvodom. Izume koje nam je dao tesla su daleko korisnij od einsteinove teorije. Avion, Raketa , Dizelski i benzinski motor su po meni puno vrijedniji i važnij.

Bit će da si se zabunio. Nobelova nagrada nije nagrada rezervirana za izumitelje. http://en.wikipedia.org/wiki/Nobel_Prize

Da citiram "Edison died in 1931 with no Nobel, not even for the lightbulb—the very symbol of scientific inspiration. It was a historic injustice. Alfred Nobel included inventions and inventors in references to the award in his will, but prize judges are prone to draping their kronor on impracticalities such as the runaway expansion of the universe or esoteric "God" particles that exist only to infuriate physicists with their press-friendly nicknames."

 

http://news.nationalgeographic.com/news/2014/10/141006-ten-science-discovery-without-nobel/

16 godina
moderator
offline
Re: Nobelova nagrada izumiteljima plavih LE-dioda
zeroname kaže...

Jesi ti uopce shvatio svrhu mog posta a to je da je velika nepravda što ljudi koji stvarno zaslužuju nagradu nikad je nisu dobili i da je ta organizacija nalik na monopol.

Shvatio sam svrhu tvog posta - ti ne vidiš vrijednost u doprinosima nekih znanstvenika, ti u doprinosima drugih znanstvenika vidiš daleko veću vrijednost nego vidi akademska zajednica, i to onda znači da si ti u pravu, a akademska zajednica u krivu, i shodno tome ovi koji dodjeljuju Nobelovu nagradu su se urotili protiv Tesle i svih ostalih za koje ti smatraš da su trebali dobiti Nobelovu nagradu. Ono, komisija koja bira kome će dodijeliti Nobelovu nagradu zapravo samo uhljebljuje svoje pajdaše, kao što se to radi kod nas u državnom sektoru. {#}

16 godina
offline
Re: Nobelova nagrada izumiteljima plavih LE-dioda
zeroname kaže...

Ovako nesto zaslužuje nobelovu nagradnu. Nešto što će unaprijediti tehnologiju, poboljšati život i pogurati čovječanstvo desetljećima unaprijed. Sa druge strane ide mi na živce kad nekom daju nobela npr onom higsu jer je otkrio nezz ni ja šta. Taj higs nije napravio pošten izum u svom životu. Napisao je par stranica o nekoj čestici koja možda postoji i šta mi imamo od toga ništa i oni njemu odma nobela. Da je izumio warp pogon , štitove ili fotonska torpeda onda bi mu ja dao 10 nobelovih nagrada. Ja u svijetu znanstvenika cijenim samo gotov proizvod , izum koji je koristan i koji funkcionira. Pravi primjer jednog takvog znanstvenika je TESLA. Čovjek je unaprjedio čovječanstvo i pogurao nas 200 godina unaprijed a nije dobio nobela i nikad mu nije do kraja odano priznanje. Sa druge strane Einstein je  napisao teoriju relativnosti na komadu papira od koje mi danas nemamo ništa i dobio je nobela. Nemamo ogromne lasere koje uništavjau planetu , nemamo warp pogon , nemamo štitove i još uvijek se vozimo na fosilno gorivo. Wernher von Braun je začetnik cijelog svemirskog programa , promjenio je ljudski rod a nista ni nobla ni priznanja.

 

Dosta Teslinih genijalnih ideja spava negdje u bunkeru,Izlanuo se jer njega novac(danas je samo profit najbitniji) i neka zarada uopče nisu intresirali kod nekih izuma tu je kvaka.Tesla je zapravo bio čudak prve klase, ali to se u njegovom slučaju sve ide u vrlo pozitivnom smislu kaj drugo.

 

Eh kaj se tiče nagrade Nobel, i nju znaju udjelit šakom i kapom pa eto i Barack Obama ima Nobela(a jezuš kristuš) i to za širenje mira jel.{#}

 

http://www.nobelprize.org/nobel_prizes/peace/laureates/2009/press.html

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
12 godina
offline
Nobelova nagrada izumiteljima plavih LE-dioda

Meni je zanimljivo kako su izumitelji plave LED diode dobili nagradu a izumitelji crvene, zelene i opcenito izumitelji LED diode ne. Mozda bismo to mogli protumaciti kao nepravdu.

 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nobelova nagrada izumiteljima plavih LE-dioda
zeroname kaže...

Higs je pravi primjer znanstvenika koji bi u Staljinovo doba dobio metak a ne nobela , amerikanci bi mu pak dali nogu u  ***. To su najčešće uhljebi na fakultetima koji troše resurse da bi proizveli komad papira sa nekoliko rečenica teksta. Sa druge strane pravi primjer je Von Braun koji je cijelu svoju karijeru bio pod budnim okom vojske. Kako njemačke tako i američke i uz financijsku potporu je stvorio cijeli svemirski program koji imamo danas. Ito tako i tesla dobio je novce za svoje projekte koji su u konačnici doveli do gotovog funkcionalnog proizvoda.

Lako je napraviti nesto kad ti netko lijepo priredu svu teoriju. Da napravis raketu moras prvo dobro izracunati koliko ti "snage" treba da odes u orbitu, pa onda tocno izracunati kad ugasiti pogon, pa ovo, pa ono, a to sve rade ljudi koji po tebi samo smetaju i trose novce. Ne govorim sad o Von Braunu, vec opcenito o nacinu kako se dolazi do izuma o kojima ti pricas. Prvo se netko namuci to sve izracunati, napisati formule, teoriju, pa se tek onda ide u pokusaj prakticnog iskoristavanja teorije. Da teoretski znanstvenici nisu skuzili neke stvari oko kvantne mehanike, sipak bi mi danas imali toliko razvijenu tehnologiju. Kad prestanemo financirati znanost, tj. ovaj teoretski dio, odmah dolazi do zastoja u svemu ostalom. Da se netko tamo nije pitao zasto se na jako malim velicinama cestice ponasaju drugacije, sto je po tebi totalno nebitno, znanstvenici se ne bi zapitali kako manipulirati svojstvima poluvodica i ne bi nastao tranzistor i ti danas ne bi tipkao ovdje takve gluposti :).

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nobelova nagrada izumiteljima plavih LE-dioda
zeroname kaže...

Sa druge strane ide mi na živce kad nekom daju nobela npr onom higsu jer je otkrio nezz ni ja šta.

Točno - ne znaš. Zato ne možeš dati realnu procjenu važnosti tog otkrića. Lako je igrati se generala poslije bitke kada već konkretni proizvodi zasnovani na nekim otkrićima postoje pa tí kao potrošač vulgaris vidiš korist od njih, a malo je teže unaprijed predvidjeti dalekosežne posljedice nekog otkrića i nove mogućnosti koje dotično otvara.

 

Da ti je Tesla osobno tamo početkom prošlog stoljeća pričao o svojim otkrićima i patentiranim tehnologijama vjerojatno bi ga kao i svi ostali gledao tupim pogledom i mislio si "o čemu tu ovaj baljezga".

 

zeroname kaže...

Wernher von Braun je začetnik cijelog svemirskog programa , promjenio je ljudski rod a nista ni nobla ni priznanja.

Barem jednim dijelom politika. Naime, von Braun je bio član nacional-socijalističke partije, pa nekakav mogući animozitet nije isključen.

 

No to ga nije spriječilo da pobere neke druge nagrade i počasti:

http://en.wikipedia.org/wiki/Wernher_von_Braun#Honors

A C program is like a fast dance on a newly waxed dance floor by people carrying razors.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.10.2014 20:36 (rustweaver).
16 godina
moderator
offline
Re: Nobelova nagrada izumiteljima plavih LE-dioda
rustweaver kaže...
zeroname kaže...

Sa druge strane ide mi na živce kad nekom daju nobela npr onom higsu jer je otkrio nezz ni ja šta.

Točno - ne znaš. Zato ne možeš dati realnu procjenu važnosti tog otkrića.

Zapravo je sramotno da netko danas priča o Higgsovom bozonu kao o nečem nebitnom. Kao nečem što je iz znanstvene perspektive manje bitno od sijalice (užareni komad metala u vakuumu).

 

Zeroname - pogledaj ovaj video pa onda reci da je otkriće (i potvrda) Higgsova bozona nebitno.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Nobelova nagrada izumiteljima plavih LE-dioda
mbaksa kaže...
rustweaver kaže...
zeroname kaže...

Sa druge strane ide mi na živce kad nekom daju nobela npr onom higsu jer je otkrio nezz ni ja šta.

Točno - ne znaš. Zato ne možeš dati realnu procjenu važnosti tog otkrića.

Zapravo je sramotno da netko danas priča o Higgsovom bozonu kao o nečem nebitnom. Kao nečem što je iz znanstvene perspektive manje bitno od sijalice (užareni komad metala u vakuumu).

 

Zeroname - pogledaj ovaj video pa onda reci da je otkriće (i potvrda) Higgsova bozona nebitno.

Ako ćemo već uspoređivati. Za mene su ti znanstvenici kao Dr. Sheldon Copper. Ima dva doktorata , uhljeb je na fakultetu ništa u životu nije postigao, cijela karijera mu se sastoji od teorija. Sa druge strane svi se rugaju onom Wolowitz-u što nema doktorat ali on je barem nešto postigao u svom životu. Nema doktorat ali je isao u svemir i jer je napravio svemirski zahond za NASA-u

16 godina
moderator
offline
Re: Nobelova nagrada izumiteljima plavih LE-dioda
zeroname kaže...
Ako ćemo već uspoređivati. Za mene su ti znanstvenici kao Dr. Sheldon Copper. Ima dva doktorata , uhljeb je na fakultetu ništa u životu nije postigao, cijela karijera mu se sastoji od teorija.

Tako je. Za tebe, kao znanstveno nepismenu osobu. {#}

 

Pogledaj video koji sam stavio, nauči nešto, pa ćeš onda shvatiti zbog čega je Higgs morao dobiti Nobelovu nagradu. Ako ni dalje nećeš razumjeti, onda tvojoj znanstvenoj nepismenosti nema lijeka pa bi bilo preporučljivo da se ne uključuješ u teme koje se tiču znanosti.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Nobelova nagrada izumiteljima plavih LE-dioda
zeroname kaže...

Ovako nesto zaslužuje nobelovu nagradnu. Nešto što će unaprijediti tehnologiju, poboljšati život i pogurati čovječanstvo desetljećima unaprijed. Sa druge strane ide mi na živce kad nekom daju nobela npr onom higsu jer je otkrio nezz ni ja šta. Taj higs nije napravio pošten izum u svom životu. Napisao je par stranica o nekoj čestici koja možda postoji i šta mi imamo od toga ništa i oni njemu odma nobela. Da je izumio warp pogon , štitove ili fotonska torpeda onda bi mu ja dao 10 nobelovih nagrada. Ja u svijetu znanstvenika cijenim samo gotov proizvod , izum koji je koristan i koji funkcionira. Pravi primjer jednog takvog znanstvenika je TESLA. Čovjek je unaprjedio čovječanstvo i pogurao nas 200 godina unaprijed a nije dobio nobela i nikad mu nije do kraja odano priznanje. Sa druge strane Einstein je  napisao teoriju relativnosti na komadu papira od koje mi danas nemamo ništa i dobio je nobela. Nemamo ogromne lasere koje uništavjau planetu , nemamo warp pogon , nemamo štitove i još uvijek se vozimo na fosilno gorivo. Wernher von Braun je začetnik cijelog svemirskog programa , promjenio je ljudski rod a nista ni nobla ni priznanja.

 

 

Da nije iza ovih japanaca bilo barem 10 Higsovaca sa "glupim" matematickim papirima o valnim duljinama, dualnoj prirodi cestica, ponasanju elektrona u nemetalima (i ostalim slicnim papirama kojima si pravi rvat brise guzicu), niti bi ovi japanci vidli nobela niti bi ti ikad u svom zivotu videl LED-icu.

 

 

Hrvati, zivimo u septickoj jami i mislimo da smo pametniji od ovih koji seru u nju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.10.2014 21:35 (DanijelX).
15 godina
neaktivan
offline
Nobelova nagrada izumiteljima plavih LE-dioda

 

sve to ide po politici ak cemo iskreno!
E sad svi vi protiv i vi koji se za onda znate da/ne znaci jednostavno ste dali glas
meni ili ne meni al ste dali glas i pobjedli ste! hahahah........................
tako je unaprijd ste izgubili dali meni glas il ne jbg nobelova nagrada vas neceka ionako ili ovako da sta glasali hahahaahahaha! :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Nobelova nagrada izumiteljima plavih LE-dioda

I naravno, naučnici koji su predali svoj život u želji da stvore bolji svet dobije 882000€ ukupno, dok tamo neki amo vamo maher u bugatiju fura bičarke ne znajući pravilno čitat nadjebe njih sve.

RilEZ5RlV_w
 
0 2 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Nobelova nagrada izumiteljima plavih LE-dioda

Treba dati nobela onom koji prvi pokrene ww3.To ce biti najbolji potez covjecanstva od svog zacetka.

You will live to see man-made horrors beyond your comprehension - Nikola Tesla
 
2 3 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nobelova nagrada izumiteljima plavih LE-dioda
zeroname kaže...

Svrha mog posta reci da su neki znanstvenici zapostavljeni tj oni koji su promjenili ljudsku civilizaciju sa funkcionalnim i korisnim izumom a nikad nisu dobili priznanje. Među nobelovcima su većinom oni koji su do te nagrade došli sa komadom papira a ne sa gotovim funkcionalnim proizvodom. Izume koje nam je dao tesla su daleko korisnij od einsteinove teorije. Avion, Raketa , Dizelski i benzinski motor su po meni puno vrijedniji i važnij.

O bože, a ja naivno pomislio da je tvoj prvi post čisti sarkazam!

 

zeroname kaže...

Ako ćemo već uspoređivati. Za mene su ti znanstvenici kao Dr. Sheldon Copper. Ima dva doktorata , uhljeb je na fakultetu ništa u životu nije postigao, cijela karijera mu se sastoji od teorija. Sa druge strane svi se rugaju onom Wolowitz-u što nema doktorat ali on je barem nešto postigao u svom životu. Nema doktorat ali je isao u svemir i jer je napravio svemirski zahond za NASA-u

Ne znam koliko pratiš seriju, ali

- Wolowitz nije išao u svemir zbog WC-a. WC je napravio i skoro je zasrao čitav ISS (i doslovno i u prenesenom značenju) - onakav kvar na WC-u na ISS-u bi u većini slučaja značio veći kvar koji bi predstavljao opasnost za život posade. Na ISS je ipak išao kao stručnjak za teleskop kojeg je njegov odjel napravio. Teleskop koji također koristi znanje kojeg su stvorili teoretičari.

- stvari kojima se Sheldon bavi su stvari koje možda ni današnja generacija fizičara neće dokučiti, a ne možeš jednostavno zavitlat neku kuglu i gledati što će se dogoditi već eksperiment mora biti osmišljen prema teoriji

- prethodna činjenica ne znači da bi zato trebali odustati

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nobelova nagrada izumiteljima plavih LE-dioda
zeroname kaže...

Ako ćemo već uspoređivati. Za mene su ti znanstvenici kao Dr. Sheldon Copper. Ima dva doktorata , uhljeb je na fakultetu ništa u životu nije postigao, cijela karijera mu se sastoji od teorija. Sa druge strane svi se rugaju onom Wolowitz-u što nema doktorat ali on je barem nešto postigao u svom životu. Nema doktorat ali je isao u svemir i jer je napravio svemirski zahond za NASA-u

Ova usporedba dovoljno govori o stanju tvog mentalnog razvoja. Pravi "krvopija" si zapravo ti sam, kad nam trosis kisik a ne pridonosis nicemu. Doktore

Niste li ste stesali prije ljeta?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nobelova nagrada izumiteljima plavih LE-dioda
Mojpismonosa kaže...
zeroname kaže...

Ako ćemo već uspoređivati. Za mene su ti znanstvenici kao Dr. Sheldon Copper. Ima dva doktorata , uhljeb je na fakultetu ništa u životu nije postigao, cijela karijera mu se sastoji od teorija. Sa druge strane svi se rugaju onom Wolowitz-u što nema doktorat ali on je barem nešto postigao u svom životu. Nema doktorat ali je isao u svemir i jer je napravio svemirski zahond za NASA-u

Ova usporedba dovoljno govori o stanju tvog mentalnog razvoja. Pravi "krvopija" si zapravo ti sam, kad nam trosis kisik a ne pridonosis nicemu. Doktore

Barem si mi titulu pogodio haah tko bi rekao.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice