Nobelovci na Brijunima

poruka: 15
|
čitano: 1.130
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nobelovci na Brijunima".
16 godina
odjavljen
offline
Nobelovci na Brijunima

Zgodno je kad o religiji priča netko tko se u istu ne razumije...

Freak Show Inc.
 
8 15 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nobelovci na Brijunima
Friday kaže...

Zgodno je kad o religiji priča netko tko se u istu ne razumije...

Zgodno je kad religija priča o nečemu što uopće ne razumije..

15 godina
offline
Nobelovci na Brijunima

ma na kakvim Brijunima! evo ih ovdje koliko hoćeš, svakoga dana (osobito u temama o Minhenu i morskim cuckima) {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nobelovci na Brijunima
GuitarMaster kaže...
Friday kaže...

Zgodno je kad o religiji priča netko tko se u istu ne razumije...

Zgodno je kad religija priča o nečemu što uopće ne razumije..

Nezgodno je što ja nemogu biti na Brijunima na toj konferenciji, a baš bih volio saznati misterij pitanja nastanka života kako se navodi u tekstu. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Nobelovci na Brijunima
boxer kaže...

Nezgodno je što ja nemogu biti na Brijunima na toj konferenciji, a baš bih volio saznati misterij pitanja nastanka života kako se navodi u tekstu. 

 

Da, iz totalnog kaosa je nastala inteligencija. Tako možeš uzeti vrećicu kamenja i mućkati je dovoljno kaotično pa bi po nekoj logici ta nakupina kamenja trebala postati inteligentna. Ako sam dobro shvatio uvodnu riječ...

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Nobelovci na Brijunima
Friday kaže...
boxer kaže...

Nezgodno je što ja nemogu biti na Brijunima na toj konferenciji, a baš bih volio saznati misterij pitanja nastanka života kako se navodi u tekstu. 

 

Da, iz totalnog kaosa je nastala inteligencija. Tako možeš uzeti vrećicu kamenja i mućkati je dovoljno kaotično pa bi po nekoj logici ta nakupina kamenja trebala postati inteligentna. Ako sam dobro shvatio uvodnu riječ...

Ne baš. Ako idemo unatrag u ekstreme (sve do velikog praska, što je prikazano i na posteru u članku), pričamo o činjenici da cijeli svemir može nastati doslovno iz ničega (zbog kvantnih fluktuacija), ako nekoga zanimaju detalji preporučio bih bilo koji od mnogih izuzetno zanimljivih predavanja profesora Lawrence Kraussa koje je moguće pronaći na youtube-u, kao npr. ovaj:

Iz ovog videa je i jedna od poznatijih izjava gospodina Kraussa -

Profesor Krauss ova predavanja često drži u raspravama oko religije, tj. koliko su iste (i)racionalne, te kako danas znanost može dati plausible (vjerodostojna?) objašnjenja za cijeli timeline od velikog praska pa sve do danas, dakle više ne "trebamo" (God of the gaps) religiju za razjašnjenje misterija i kompleksnosti svemira jer imamo plausible objašnjenja. Vezano za to (iako ne želim ulaziti u rasprave oko religije ali eto kad je već spominje organizator eventa pretpostavljam da će se dobro uklopiti...), citirat ću još jednog od poznatijih promotora znanosti, Neil deGrasse Tysona, koji veli "... If that’s how you want to invoke your evidence for God, then God is an ever-receding pocket of scientific ignorance ..." -

Istina, postoji još hrpa pitanja na koje nemamo odgovor ali to u ovom kontekstu nije toliko bitno, jer je sve više i više je jasno kako je sve objašnjivo poznavanjem svemira i njegovih zakonitosti, bez prisustva nadnaravnih sila.

Here’s To The Crazy Ones ... The ones who see things differently...
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.8.2014 17:51 (TTCO).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Nobelovci na Brijunima
TTCO kaže...

Istina, postoji još hrpa pitanja na koje nemamo odgovor ali to u ovom kontekstu nije toliko bitno, jer je sve više i više je jasno kako je sve objašnjivo poznavanjem svemira i njegovih zakonitosti, bez prisustva nadnaravnih sila.

 

Jedino nije još jasno kako to odjednom hrpa atoma postane sebe svjesna i živa... Toliko o tome {#}

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Nobelovci na Brijunima
Friday kaže...

Jedino nije još jasno kako to odjednom hrpa atoma postane sebe svjesna i živa... Toliko o tome {#}

Po dosadašnjim postovima pretpostavljam da su "religija" i "vjera" stvari oko kojih se ne slažemo, niti ćemo se vjerojatno složiti. To i jest razlog zbog kojeg sam napisao da ne želim ulaziti u rasprave oko religije, pošto je najčešće nevjerojatno teško promjeniti mišljenje nakon nekoliko desetljeća dogmatskog učenja i razmišljanja na određen način. Ne mislim time ništa loše o takvim osobama već je činjenica da gotovo 100% takvih rasprava ne vodi ničemu osim možda eskalaciji sukoba... Zbog toga ne volim ulaziti u iste, ali pošto sam na godišnjem, what the heck, još koji post neće škoditi :)

 

Što se citata iznad tiče, prvo i osnovno riječ "odjednom" je korištena u potpuno krivom kontekstu. Ljudi su jako loši u razmišljanju kroz velike vremenske periode. To je i logično jer tisućama (desecima tisuća) godina jedina preokupacija čovjeka je bila kako pribaviti nešto za jelo i pri tome ne biti pojeden. Evolucija je diktirala stvari u kojima smo morali biti dobri, jednostavno nam nije "urođen" način razmišljanja o kvantnoj fizici ili periodima vremena kao što su milijuni ili milijarde godina. Zbog toga je način razmišljanja da se kompleksna stvar poput razuma i života javila "odjednom" pogrešan. Sve su to bili ekstremno spori procesi i također su objašnjivi. Ne velim da sve znamo ali time se opet vraćamo na "God of the gaps" problem... Nisam znanstvenik ali polja koja će ti pomoći da dođeš do odgovora (ili trenutnih plausible teorija i modela) na postavljena pitanja su abiogeneza i evolucija.

 

Pošto volim ovakve znanstvene teme evo baš sam malo prošvrljao po netu i naletio na ovaj vrlo zgodan video:

Here’s To The Crazy Ones ... The ones who see things differently...
11 godina
offline
Re: Nobelovci na Brijunima
Friday kaže...

Jedino nije još jasno kako to odjednom hrpa atoma postane sebe svjesna i živa... Toliko o tome {#}

 

Kao što su nama sada smiješne neke teorije iz antike ili srednjeg vijeka, kao što sada znamo kako modeli atoma sa početka prošlog stoljeća i nisu baš bili točni, tako će i naše današnje znanje i teorije nekome biti malo smiješne i naivne.

Pod uvjetom da civilizacija putem opet ne navrati do pećine.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Nobelovci na Brijunima
Djuro von Prekoplotovich kaže...
Friday kaže...

Jedino nije još jasno kako to odjednom hrpa atoma postane sebe svjesna i živa... Toliko o tome {#}

 

Kao što su nama sada smiješne neke teorije iz antike ili srednjeg vijeka, kao što sada znamo kako modeli atoma sa početka prošlog stoljeća i nisu baš bili točni, tako će i naše današnje znanje i teorije nekome biti malo smiješne i naivne.

Pod uvjetom da civilizacija putem opet ne navrati do pećine.

 

Bez obzira na teorije koje mogu i ne moraju biti točne - nema objašnjenja za trenutak kad "nešto" postaje život. Možemo govoriti o teorijama kaosa i sličnim p*zdarijama ali to će se uvijek svesti na teorije...

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Nobelovci na Brijunima

Mene fascinira što ljudi mogu napraviti. Tako imamo natjecanje u kodiranju dema od samo 256 bajta. Tu sekvencu valjda možemo nakucati na tipkovnici u dvije minute. Uspjeli su napraviti demo koji je 3D letenje iznad grada, doduše siromašan 3d više nalik kockicama od terasa nebodera, ali to je kood od samo 256 bajtova. Ne mogu sad naći link, ali evo jednog sličnog. I sad, da se vratimo na temu:

Koliko majmuna je potrebno da nakucaju taj demo slučajnim lupanjem po tipkovnici, i koliko vremena bi im trebalo?

Isto pitanje za napraviti windowse 2012 R2.

Isto pitanje za napraviti genom čovjeka.

 
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Nobelovci na Brijunima
Keso kaže...

Koliko majmuna je potrebno da nakucaju taj demo slučajnim lupanjem po tipkovnici, i koliko vremena bi im trebalo?

Isto pitanje za napraviti windowse 2012 R2.

Isto pitanje za napraviti genom čovjeka.

 

Previše,

previše

i previše...

 

 

Ali nije stvar u genomu - stvar je u onome što ga čini živim! To je poanta!

Freak Show Inc.
14 godina
neaktivan
offline
Nobelovci na Brijunima

Bože mili neki pričaju o religiji i Crkvi kao da su ista stvar.

Religija i znanost nebi trebali imat nikakvih dodirnih točaka. Jedna ne nadopunjuje drugu ni obratno. Nemaju nikakve zajedničke veze, bar ne na našem stupnju razumijevanja.

Uopće se ta 2 pojma nebi trebali koristit u istoj rečenici.

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nobelovci na Brijunima
Friday kaže...
boxer kaže...

Nezgodno je što ja nemogu biti na Brijunima na toj konferenciji, a baš bih volio saznati misterij pitanja nastanka života kako se navodi u tekstu. 

 

Da, iz totalnog kaosa je nastala inteligencija. Tako možeš uzeti vrećicu kamenja i mućkati je dovoljno kaotično pa bi po nekoj logici ta nakupina kamenja trebala postati inteligentna. Ako sam dobro shvatio uvodnu riječ...

Inteligencija je izašla iz brade jednog djedice na oblacima {#}

16 godina
odjavljen
offline
Re: Nobelovci na Brijunima
Alex Mercer kaže...

Inteligencija je izašla iz brade jednog djedice na oblacima {#}

 

Vidim da si upućen...

Freak Show Inc.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice