Nokia – kraj za MeeGo

poruka: 184
|
čitano: 19.884
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nokia – kraj za MeeGo".
15 godina
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo
grimyHR kaže...

  moze se nositi sa VECINOM kompakta(vjerovatno sa svima od 5kkn pa na nize, a i sa mnogima skupljima) 

Ne znam zašto, ali čak i meni, totalno noobu kad su fotoaparati u pitanju, ne drži vodu izjava da se mobitel po kvaliteti fotografije može nositi sa fotoaparatima koji su skuplji od njega...

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
15 godina
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo
grimyHR kaže...
toliku velicinu imaju jedino i iskljucivo radi mehanizma, a ne radi optike koja je mozda malo veca od one n8

 

aaaahahaha, joj daj prestani :-D

15 godina
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo
grimyHR kaže...
toliku velicinu imaju jedino i iskljucivo radi mehanizma, a ne radi optike koja je mozda malo veca od one n8

Nije istina.

... bit cu ja i gori!!!
15 godina
protjeran
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo
tnakir kaže...
grimyHR kaže...
toliku velicinu imaju jedino i iskljucivo radi mehanizma, a ne radi optike koja je mozda malo veca od one n8

Nije istina.

  daj uzmi nek jeftiniji kompakt i rastavi sve, makni sve osim glavne lece na onoj rupici unutra pa ces vidjeti koliko je sitna

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
15 godina
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo
grimyHR kaže...
tnakir kaže...
grimyHR kaže...
toliku velicinu imaju jedino i iskljucivo radi mehanizma, a ne radi optike koja je mozda malo veca od one n8

Nije istina.

  daj uzmi nek jeftiniji kompakt i rastavi sve, makni sve osim glavne lece na onoj rupici unutra pa ces vidjeti koliko je sitna

Poanta je kolika je rupa kroz koju ulazi svjetlo. Dal se to svjetlo poslije fokusira ili sto se vec sa njim radi nema veze. Sto vise svjetla na senzoru to on ima laksu zadacu pretvoriti to u el. impulse. Ako ima premalo svjetlosti onda se poseze za cudima kao sto su povecavanje ISO osjetljivosti (sto zasere fotku), kasnije procesuiranje i slicno.

... bit cu ja i gori!!!
15 godina
protjeran
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo
tnakir kaže...
grimyHR kaže...
tnakir kaže...
grimyHR kaže...
toliku velicinu imaju jedino i iskljucivo radi mehanizma, a ne radi optike koja je mozda malo veca od one n8

Nije istina.

  daj uzmi nek jeftiniji kompakt i rastavi sve, makni sve osim glavne lece na onoj rupici unutra pa ces vidjeti koliko je sitna

Poanta je kolika je rupa kroz koju ulazi svjetlo. Dal se to svjetlo poslije fokusira ili sto se vec sa njim radi nema veze. Sto vise svjetla na senzoru to on ima laksu zadacu pretvoriti to u el. impulse. Ako ima premalo svjetlosti onda se poseze za cudima kao sto su povecavanje ISO osjetljivosti (sto zasere fotku), kasnije procesuiranje i slicno.

  istina, ali ona najmanja rupa na dnu objektiva, a ta je kod kompakta isto jako sitna

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
15 godina
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo
grimyHR kaže...
tnakir kaže...
grimyHR kaže...
tnakir kaže...
grimyHR kaže...
toliku velicinu imaju jedino i iskljucivo radi mehanizma, a ne radi optike koja je mozda malo veca od one n8

Nije istina.

  daj uzmi nek jeftiniji kompakt i rastavi sve, makni sve osim glavne lece na onoj rupici unutra pa ces vidjeti koliko je sitna

Poanta je kolika je rupa kroz koju ulazi svjetlo. Dal se to svjetlo poslije fokusira ili sto se vec sa njim radi nema veze. Sto vise svjetla na senzoru to on ima laksu zadacu pretvoriti to u el. impulse. Ako ima premalo svjetlosti onda se poseze za cudima kao sto su povecavanje ISO osjetljivosti (sto zasere fotku), kasnije procesuiranje i slicno.

  istina, ali ona najmanja rupa na dnu objektiva, a ta je kod kompakta isto jako sitna

Tako je, zbog toga kompakt ima hrpu leca ispred te rupice koja fokusira svjetlo tako da kroz tu rupu (koja je kako ti kazes istih dimenzija kao i kod mobitela) prolazi svjetlost veceg inteziteta sto znaci da na kraju opet vise svjetla pada na senzor.

... bit cu ja i gori!!!
16 godina
offline
Nokia – kraj za MeeGo

O cem vi pricate uopce?

 

N8 ima najbolji fotoaparat medu mobitelima i to je cinjenica i to je ono sto je ovaj tuljan od Bitange tvrdio da nije, te je u nedostatku argumenata prebacio pricu na DSLRove, sto uopce nije ista klasa fotoaparata.

 

 

Cinjenica je da je i neka bolja 3mpx kamera dovoljna obicnom covjeku, za prvu ruku, a N8 ce zadovoljiti i fotografe, naravno samo u prvu ruku.

 

A vi ovdje (bitanga) raspravljate i pljujete po odlicnim fotoaparatima, kao da su 99% korisnika SP-ova profesionalni fotografi.

Nadite mi bilo koju sliku uslikanu sa N8 i recite mi sto joj fali?

 

To je odlican mobilni fotoaparat koji se dobro ponasa i u mraku, buduci da ima xenon flash.

 

Tocka.

 

Ako netko ima dokaze da postoji kamera u mobitelu koja je bolja od N8, slobodno, a ne u nedostatku argumenata prebacivati pricu na nesto skroz deseto i govoriti gluposti tipa da su fotografije s mobitela bezveze.

 

- Psiho246
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo
Psiho246 kaže...

1. N8 ima najbolji fotoaparat medu mobitelima i to je cinjenica i to je ono sto je ovaj tuljan od Bitange tvrdio da nije, te je u nedostatku argumenata prebacio pricu na DSLRove, sto uopce nije ista klasa fotoaparata.

 

2. Nadite mi bilo koju sliku uslikanu sa N8 i recite mi sto joj fali?

3. Ako netko ima dokaze da postoji kamera u mobitelu koja je bolja od N8, slobodno, a ne u nedostatku argumenata prebacivati pricu na nesto skroz deseto i govoriti gluposti tipa da su fotografije s mobitela bezveze.

 

1. Nitko to nije opovrgao (zapravo me nije ni briga ko ima najbolji fotic kod mobitela jer su svi redom zaku rac), vec komentiramo smijesnu izjavu da N8 ima bolji fotic od bilo kojeg kompakta do 5000 kn kako kaze grimmy.

2. Procitaj sta sam rekao za lose svjetlosne uvjete

 

3. Procitaj pod 1. I da, fotografije sa mobitela su bezveze 

... bit cu ja i gori!!!
15 godina
protjeran
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo
tnakir kaže...

 

1. Nitko to nije opovrgao (zapravo me nije ni briga ko ima najbolji fotic kod mobitela jer su svi redom zaku rac), vec komentiramo smijesnu izjavu da N8 ima bolji fotic od bilo kojeg kompakta do 5000 kn kako kaze grimmy.

  ajde molim te ne lazi i ne stavljaj mi rijeci u usta, ja sam rekao da n8 radi slike USPOREDIVE sa VJEROVATNO svim kompaktima jeftinijima od 5kkn, naravno bez upotrebe zooma kojeg n8 nema

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
15 godina
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo
grimyHR kaže...
tnakir kaže... 

1. Nitko to nije opovrgao (zapravo me nije ni briga ko ima najbolji fotic kod mobitela jer su svi redom zaku rac), vec komentiramo smijesnu izjavu da N8 ima bolji fotic od bilo kojeg kompakta do 5000 kn kako kaze grimmy.

  ajde molim te ne lazi i ne stavljaj mi rijeci u usta, ja sam rekao da n8 radi slike USPOREDIVE sa VJEROVATNO svim kompaktima jeftinijima od 5kkn, naravno bez upotrebe zooma kojeg n8 nema

Big difference, Arfull :)

... bit cu ja i gori!!!
15 godina
protjeran
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo
tnakir kaže...
grimyHR kaže...
tnakir kaže... 

1. Nitko to nije opovrgao (zapravo me nije ni briga ko ima najbolji fotic kod mobitela jer su svi redom zaku rac), vec komentiramo smijesnu izjavu da N8 ima bolji fotic od bilo kojeg kompakta do 5000 kn kako kaze grimmy.

  ajde molim te ne lazi i ne stavljaj mi rijeci u usta, ja sam rekao da n8 radi slike USPOREDIVE sa VJEROVATNO svim kompaktima jeftinijima od 5kkn, naravno bez upotrebe zooma kojeg n8 nema

Big difference, Arfull :)

  ogromna je razlika izmedu bolje i usporedive

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
15 godina
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo
Psiho246 kaže...

To je odlican mobilni fotoaparat koji se dobro ponasa i u mraku, buduci da ima xenon flash.

 

Tocka.

 

Dobro ponasa u mraku sa built-in flashom? Daj, molim te.

Taman i da je od kriptonita..., slike sa builtin flashom su smece. A bez njega, ovaj mob nema dovoljno veliku lecu da u zatvorenom uslika ista na ISO 100, a da nije 1sekunda ekspozicija (ili ISO od 800 navise).

 

Gle, ok je, ak te zadovoljava. Meni je to smijesno. A ja argumente imam, al ih ti ignoriras.

Mobitel nikad nece biti ni blizu nekim od kompakata, osim na dobrom osvjetljenju.

E, tu je tocka buraz.

15 godina
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo
Bitanga kaže...
Psiho246 kaže...

To je odlican mobilni fotoaparat koji se dobro ponasa i u mraku, buduci da ima xenon flash.

 

Tocka.

 

Dobro ponasa u mraku sa built-in flashom? Daj, molim te.

Taman i da je od kriptonita..., slike sa builtin flashom su smece. A bez njega, ovaj mob nema dovoljno veliku lecu da u zatvorenom uslika ista na ISO 100, a da nije 1sekunda ekspozicija (ili ISO od 800 navise).

 

Gle, ok je, ak te zadovoljava. Meni je to smijesno. A ja argumente imam, al ih ti ignoriras.

Mobitel nikad nece biti ni blizu nekim od kompakata, osim na dobrom osvjetljenju.

E, tu je tocka buraz.

Sta je najgore, vecina kompakta je na slabom svjetlu losa, a i neki DSLR-ovi se muce da ne utrpaju tonu suma :) Ali ne. Mobitel to odradi bez greske. 

... bit cu ja i gori!!!
15 godina
protjeran
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo
Bitanga kaže...
Psiho246 kaže...

To je odlican mobilni fotoaparat koji se dobro ponasa i u mraku, buduci da ima xenon flash.

 

Tocka.

 

Dobro ponasa u mraku sa built-in flashom? Daj, molim te.

Taman i da je od kriptonita..., slike sa builtin flashom su smece. A bez njega, ovaj mob nema dovoljno veliku lecu da u zatvorenom uslika ista na ISO 100, a da nije 1sekunda ekspozicija (ili ISO od 800 navise).

 

Gle, ok je, ak te zadovoljava. Meni je to smijesno. A ja argumente imam, al ih ti ignoriras.

Mobitel nikad nece biti ni blizu nekim od kompakata, osim na dobrom osvjetljenju.

E, tu je tocka buraz.

  evo tebe opet sa sranjima o dslrovima, dslr ti nije argument, a svi kompakti imaju built in flash

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
15 godina
protjeran
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo

n8 to odradi kao vecina kompakta, a bolje od svih ostalih mobitela, zasto serkas i lazes da je receno nesto sto nije

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2011 14:50 (grimyHR).
14 godina
neaktivan
offline
Nokia – kraj za MeeGo

Evo nagrada po mjesecima 2011 za slike sa n8-ice (Nokia Creative Awards) :

 

May 2011

 

April 2011

 

March 2011

 

February 2011

 

December 2011

 

Evo neke sam i izdvojio. Impresivne fotke za mobilni uređaj.

Ustanite kao lavovi iz drijemeža, stresite lance ko rosu sa vas, vas je mnogo a njih je - malo.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo
grimyHR kaže...

n8 to odradi kao vecina kompakta, a bolje od svih ostalih mobitela, zasto serkas i lazes da je receno nesto sto nije

Ali to jednostavno nije istina. Ko beba si.

... bit cu ja i gori!!!
15 godina
protjeran
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo
tnakir kaže...
grimyHR kaže...

n8 to odradi kao vecina kompakta, a bolje od svih ostalih mobitela, zasto serkas i lazes da je receno nesto sto nije

Ali to jednostavno nije istina. Ko beba si.

  ali internet je jednostavno pun fotografija koje dokazuju da je. ja jos moram vidjeti jeftiniji(ispod 5kkn) kompakt koji ima znacajno bolje slike od n8

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo
grimyHR kaže...
tnakir kaže...
grimyHR kaže...

n8 to odradi kao vecina kompakta, a bolje od svih ostalih mobitela, zasto serkas i lazes da je receno nesto sto nije

Ali to jednostavno nije istina. Ko beba si.

  ali internet je jednostavno pun fotografija koje dokazuju da je. ja jos moram vidjeti jeftiniji(ispod 5kkn) kompakt koji ima znacajno bolje slike od n8

prvo sta rijetko koji kompakt ima cijenu vecu od 3500kn, drugo... Lumix TZ7 recimo

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo
grimyHR kaže...

  ali internet je jednostavno pun fotografija koje dokazuju da je. ja jos moram vidjeti jeftiniji(ispod 5kkn) kompakt koji ima znacajno bolje slike od n8

http://www.pixiq.com/article/amazing-iphone-photos

 

A di si sad?

 

... bit cu ja i gori!!!
15 godina
protjeran
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo
Mitsuoka kaže...
grimyHR kaže...
tnakir kaže...
grimyHR kaže...

n8 to odradi kao vecina kompakta, a bolje od svih ostalih mobitela, zasto serkas i lazes da je receno nesto sto nije

Ali to jednostavno nije istina. Ko beba si.

  ali internet je jednostavno pun fotografija koje dokazuju da je. ja jos moram vidjeti jeftiniji(ispod 5kkn) kompakt koji ima znacajno bolje slike od n8

prvo sta rijetko koji kompakt ima cijenu vecu od 3500kn, drugo... Lumix TZ7 recimo

  nasao sam par slika i ne vidim razliku u kvaliteti, ali bez nekog testa gdje ce netko uzeti taj fotic i n8 i slikati na istoj poziciji u istim uvjetima ne mogu tvrditi nista, znam samo sto svi usporedni testovi n8 vs. kompakti pokazuju

i kompakte iznad 3500kn nije uopce problem naci

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo

Nista dok ne probam iz prve ruke necu tvrdit, ali em je senzor od TZ7 poprilicno veci, em je opticki zoom tu nadmocan, nema tu govora da bi ga N8 mogla po tome zamijeniti.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
protjeran
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo
tnakir kaže...
grimyHR kaže...

  ali internet je jednostavno pun fotografija koje dokazuju da je. ja jos moram vidjeti jeftiniji(ispod 5kkn) kompakt koji ima znacajno bolje slike od n8

http://www.pixiq.com/article/amazing-iphone-photos

 

A di si sad?

 

  i sta sad s tim, svaki test kamera ip4 vs n8 je proglasio n8 kao pobjednika, a jos da ip4 u tamnim uvjetima vidim sa onom jadnom ledicom, lol

ip4 daje totalno neprirodne boje i tako je neupotrebljiv kao fotic

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2011 15:25 (grimyHR).
15 godina
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo
grimyHR kaže...
tnakir kaže...
grimyHR kaže...

  ali internet je jednostavno pun fotografija koje dokazuju da je. ja jos moram vidjeti jeftiniji(ispod 5kkn) kompakt koji ima znacajno bolje slike od n8

http://www.pixiq.com/article/amazing-iphone-photos

 

A di si sad?

 

  i sta sad s tim, svaki test kamera ip4 vs n8 je proglasio n8 kao pobjednika, a jos da ip4 u tamnim uvjetima vidim sa onom jadnom ledicom, lol

Htio sam pokazat da na googleu mozes iskopat odlicne fotke za bilo koji telefon ako se dovoljno potrudis. Ja sam lijen pa sam trazio za ajfon jer znam da ima patnika i fanbojsa koji ce se kurciti sa glupostima.

... bit cu ja i gori!!!
15 godina
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo
wanderer kaže...

Evo nagrada po mjesecima 2011 za slike sa n8-ice (Nokia Creative Awards) :

 

May 2011

 

April 2011

 

March 2011

 

February 2011

 

December 2011

 

Evo neke sam i izdvojio. Impresivne fotke za mobilni uređaj.

 

Da, ova sa cvijetom je cisti fejk. Tolika dubinska ostrina s tako malim otvorom blende je nemoguca, nemoj se ljutiti.

A ti samo vjeruj internetu.

 

15 godina
protjeran
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo
tnakir kaže...
grimyHR kaže...
tnakir kaže...
grimyHR kaže...

  ali internet je jednostavno pun fotografija koje dokazuju da je. ja jos moram vidjeti jeftiniji(ispod 5kkn) kompakt koji ima znacajno bolje slike od n8

http://www.pixiq.com/article/amazing-iphone-photos

 

A di si sad?

 

  i sta sad s tim, svaki test kamera ip4 vs n8 je proglasio n8 kao pobjednika, a jos da ip4 u tamnim uvjetima vidim sa onom jadnom ledicom, lol

Htio sam pokazat da na googleu mozes iskopat odlicne fotke za bilo koji telefon ako se dovoljno potrudis. Ja sam lijen pa sam trazio za ajfon jer znam da ima patnika i fanbojsa koji ce se kurciti sa glupostima.

  pa fotke prvenstvano ovise o onome tko ih slika, i ova rasprava je stvarno vec apsurdna, svi cemo kartone pobrati cim ju neki mod uoci

sve u svemu krenulo je da nokija nabija specifikacije bezveze i tu je spomenuta kamera, sto kod n8 nije bezveze jer stvarno ima veliki senzor i slika odlicne slike cak i kad ju idiot upotrebljava i da nokia za razliku od androida ne nabrijava specifikacije bez razloga

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2011 15:30 (grimyHR).
15 godina
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo
grimyHR kaže...
tnakir kaže...
grimyHR kaže...
tnakir kaže...
grimyHR kaže...

  ali internet je jednostavno pun fotografija koje dokazuju da je. ja jos moram vidjeti jeftiniji(ispod 5kkn) kompakt koji ima znacajno bolje slike od n8

http://www.pixiq.com/article/amazing-iphone-photos

 

A di si sad?

 

  i sta sad s tim, svaki test kamera ip4 vs n8 je proglasio n8 kao pobjednika, a jos da ip4 u tamnim uvjetima vidim sa onom jadnom ledicom, lol

Htio sam pokazat da na googleu mozes iskopat odlicne fotke za bilo koji telefon ako se dovoljno potrudis. Ja sam lijen pa sam trazio za ajfon jer znam da ima patnika i fanbojsa koji ce se kurciti sa glupostima.

  pa fotke prvenstvano ovise o onome tko ih slika, i ova rasprava je stvarno vec apsurdna, svi cemo kartone pobrati cim ju neki mod uoci

sve u svemu krenulo je da nokija nabija specifikacije bezveze i tu je spomenuta kamera, sto kod n8 nije bezveze jer stvarno ima veliki senzor i slika odlicne slike cak i kad ju idiot upotrebljava i da nokia za razliku od androida ne nabrijava specifikacije bez razloga

Ova rasprava vrijedi kartona :)

... bit cu ja i gori!!!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo
tnakir kaže...

Sta je najgore, vecina kompakta je na slabom svjetlu losa, a i neki DSLR-ovi se muce da ne utrpaju tonu suma :) Ali ne. Mobitel to odradi bez greske.

Ček malo, Grimmy kaže da N8 to odradi usporedivo s većinom kompakta (i to jeftinijih) i nigdje nije rekao da odradi bez greške. Ti kažeš da je u uvjetima slabog osvijetljenja N8 loša, da je većina kompakta loša i da su čak i neki DSLR-ovi loši. Znaći, slažeš se, ali se ne želiš složiti!

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo
MrBlc kaže...
tnakir kaže...

Sta je najgore, vecina kompakta je na slabom svjetlu losa, a i neki DSLR-ovi se muce da ne utrpaju tonu suma :) Ali ne. Mobitel to odradi bez greske.

Ček malo, Grimmy kaže da N8 to odradi usporedivo s većinom kompakta (i to jeftinijih) i nigdje nije rekao da odradi bez greške. Ti kažeš da je u uvjetima slabog osvijetljenja N8 loša, da je većina kompakta loša i da su čak i neki DSLR-ovi loši. Znaći, slažeš se, ali se ne želiš složiti!

A tebi treba crtat? Dobro: ako kompatk ima problema sa fotkanjem u losim uvjetima, onda mobitel ima master shit problema sa fotkanjem u istim uvjetima. Ili pak hoces da ti snimim filmic? Nepravi se glupast. Znam da si pametan.

 

Moderatori molim svima nama koji sudjelujemo u ovom crveni karton na dva tjedna. Budem li nastavio pisat morat cu prominit avatar u nesto zlocestije.

... bit cu ja i gori!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2011 17:41 (tnakir).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice