Nokia – prva u redu za WP8

poruka: 52
|
čitano: 9.531
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nokia – prva u redu za WP8".
12 godina
neaktivan
offline
Nokia – prva u redu za WP8

Budale,mogli su jednostavno novi OS nazvati WP8,isto sucelje i nitko nebi skuzio samo ako bi se WP8 aplikacije mogle instalirat ako ne opet nista :P

HUGE RESPECT: woodgamesfx, captain_soap_McTawish, rustweaver, royalhero, tracerCPP,Indestructible
Moj PC  
0 4 hvala 0
13 godina
offline
Nokia – prva u redu za WP8

Nadam se da će se i Pureview pojaviti na tim uređajima ali nekako sumljam da će to bit ove godine.

 
1 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia – prva u redu za WP8
Ja se nadam isto da budu ubacili puno bolje kameru.. Bar na razini N8, adobe flash player, i jos par sitnica. Jer kad sam uzeo svoju lumniu uz to najvise me je zasmetala zatvorenost os, imao sam osjecaj da imam opet iPhone u ruci... Ali sam ga sa vremenom cak i zavolio, jer je to dosta ljepse izvedeno nego na iPhone. I obavezno trebaju ubacit mogucnost memorijske kartice. Mozda ih takav uredjaj vrati opet na vrh...
http://g.bf3stats.com/pc/xcpZmxzk/53COP-ceco.png
12 godina
protjeran
offline
Re: Nokia – prva u redu za WP8
FireMan97 kaže...

Budale,mogli su jednostavno novi OS nazvati WP8,isto sucelje i nitko nebi skuzio samo ako bi se WP8 aplikacije mogle instalirat ako ne opet nista :P

a?  nadam se da se ti to samo zahje....

 

inaca sasvim ocekivano vijest, nakon sto su na WP7 popusili miljarde red je da prvi dobiju WP8, a i nije bas da je neke navala {#}

Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.7.2012 14:43 (R4sput1n).
14 godina
offline
Nokia – prva u redu za WP8

Lumie su ih i izvukle iz propadanja i polako vuku prema dobitku. WP je njihov spas.

Počeo sam od ničega, i još uvijek imam večinu od toga
Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Nokia – prva u redu za WP8

Sve je to super ali ne treba mi toliko snage, sadašnja lumia mi je prejaka tj dovoljna sa jednom jezgrom na 1.4Ghz, šta cu radit sa 2 ili 4jezgre? (neka mi možda sad odgovori netko tko ima takav android?)

Jedino sto me zanima je bolja baterija da traje bar par dana i bolja kamera , sve ostalo je muda pod bubrege koje nam ne treba bar još 2 godine.

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nokia – prva u redu za WP8
R4sput1n kaže...
FireMan97 kaže...

Budale,mogli su jednostavno novi OS nazvati WP8,isto sucelje i nitko nebi skuzio samo ako bi se WP8 aplikacije mogle instalirat ako ne opet nista :P

a?  nadam se da se ti to samo zahje....

 

inaca sasvim ocekivano vijest, nakon sto su na WP7 popusili miljarde red je da prvi dobiju WP8, a i nije bas da je neke navala {#}

čovječe vec si predosadan sa svojim kao-fol negativnim komentarima {#}

12 godina
offline
Re: Nokia – prva u redu za WP8
FireMan97 kaže...

Budale,mogli su jednostavno novi OS nazvati WP8,isto sucelje i nitko nebi skuzio samo ako bi se WP8 aplikacije mogle instalirat ako ne opet nista :P

Ke?

12 godina
neaktivan
offline
Nokia – prva u redu za WP8

Ako niste skužili,to je ŠALA!

HUGE RESPECT: woodgamesfx, captain_soap_McTawish, rustweaver, royalhero, tracerCPP,Indestructible
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Nokia – prva u redu za WP8
nul-3 kaže...

Lumie su ih i izvukle iz propadanja i polako vuku prema dobitku. WP je njihov spas.

 

Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti
13 godina
neaktivan
offline
Nokia – prva u redu za WP8

Nove nokie sa WP8 ce dobiti podrsku sa SD Kartice,vise rezolucija,multi core procesore i jos dosta toga..

Tako da ce onda biti bolja konkurencija iGovnetu i Androidu.

http://www.bug.hr/forum/topic/softver-literatura-usluge/prodaja-knjige-hardware/103166.aspx
 
9 7 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nokia – prva u redu za WP8
R4sput1n kaže...
nul-3 kaže...

Lumie su ih i izvukle iz propadanja i polako vuku prema dobitku. WP je njihov spas.

 

?

Počeo sam od ničega, i još uvijek imam večinu od toga
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia – prva u redu za WP8
bik kaže...

Sve je to super ali ne treba mi toliko snage, sadašnja lumia mi je prejaka tj dovoljna sa jednom jezgrom na 1.4Ghz, šta cu radit sa 2 ili 4jezgre? (neka mi možda sad odgovori netko tko ima takav android?)

Jedino sto me zanima je bolja baterija da traje bar par dana i bolja kamera , sve ostalo je muda pod bubrege koje nam ne treba bar još 2 godine.

pusti android, proizvodaci ubacuju sirovu snagu

a os jos nemoze iskoristiti ni 2 jezgre kako treba

vjerujem da ce wp8 (kao i ios) bolje iskoristavati tu snagu

uz povoljan ucinak na bateriju

a cemu tolika snaga? za igre uglavnom, kao i na pc-u {#}

i za mase zaludene benchmarks-ima, jasno

There are only two races on this planet-the intelligent and the stupid.
12 godina
protjeran
offline
Re: Nokia – prva u redu za WP8
nul-3 kaže...
R4sput1n kaže...
nul-3 kaže...

Lumie su ih i izvukle iz propadanja i polako vuku prema dobitku. WP je njihov spas.

 

?

Molim te ne baljezagaj, prije nego je Elop najavio prelazak na Windows phone Nokia je bila trzisni lider, pozitivno poslovala te imala rast prodaje u svim segmentima (doduse nisu rasli kao ostatak trzista), danas generiraju po milijardu $ minusa - i to kvartalno, pad prodaje je u svim segmentima, a na americkom trzistu unatoc svim upumpanim milijonima stoje gore nego ikada.

 

Najlakse je bubnut totalnu glupost te se onda cudit...

 

P.S.  slazem se da je WP8 njihov spas, jer zahvaljuci kretenskoj stategiji (za koju btw neko trebao kazneno odgovarat) drugog izbora nemaju, u svakom slucaju bliska buducnost im je sve samo ne ruzicasta, dugorocno mozda al treba im se brdo toga poklopit

Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.7.2012 15:26 (R4sput1n).
14 godina
offline
Re: Nokia – prva u redu za WP8
R4sput1n kaže...
nul-3 kaže...
R4sput1n kaže...
nul-3 kaže...

Lumie su ih i izvukle iz propadanja i polako vuku prema dobitku. WP je njihov spas.

 

?

Molim te ne baljezagaj, prije nego je Elop najavio prelazak na Windows phone Nokia je bila trzisni lider, pozitivno poslovala te imala rast prodaje u svim segmentima (doduse nisu rasli kao ostatak trzista), danas generiraju po milijardu $  minusa i to kvartalno, pad prodaje je u svim segmentima, a na americkom trzistu unatoc svim upumpanim milijonima stoje gore nego ikada.

 

Najlakse je bubnut totalnu glupost te se onda cudit...

 

P.S.  slazem se da je WP8 njihov spas, jer zahvaljuci kretenskoj stategiji (za koju btw neko trebao kazneno odgovarat) drugog izbora nemaju, u svakom slucaju bliska buducnost im je sve samo ne ruzicasta, dugorocno mozda al treba im se brdo toga poklopit

Nokia je grcala u dugovima prije Lumia, i grca i sada samo što se s njima polako izvlače van...

Počeo sam od ničega, i još uvijek imam večinu od toga
12 godina
protjeran
offline
Re: Nokia – prva u redu za WP8
nul-3 kaže...

Nokia je grcala u dugovima prije Lumia, i grca i sada samo što se s njima polako izvlače van...

Molim te ne laprdaj nego pogledaj financijska izvjesca prije Elopove najave o prelasku na WP - kao sto rekoh najlakse je bubnit te ostat ziv{#}

Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti
16 godina
offline
Re: Nokia – prva u redu za WP8
R4sput1n kaže...

Molim te ne laprdaj nego pogledaj financijska izvjesca prije Elopove najave o prelasku na WP - kao sto rekoh najlakse je bubnit te ostat ziv{#}

 Da, super im je islo sa Symbianom... Elop je najavio prelaz na WP7 tek pocetkom 2011. {#}

market share market share
Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.7.2012 15:42 (SupremeCommander).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia – prva u redu za WP8
apoteka kaže...
a cemu tolika snaga? za igre uglavnom, kao i na pc-u {#}

i za mase zaludene benchmarks-ima, jasno

 

Najbitnija stvar za igru je graficka kartica koja odradjuje vecinu posla, te RAM gdje se spremaju silne bitmape.

 

Uglavnom, single core proc na 1.4 radi brze nego dulacore na 1, pa i vise. Sto vise jezgri to su puno veci problemi na OSu da sve posinhronizira i pokusa zadrzati pune cacheve. Nemojmo sada gledati vrlo specificne matematicke izracune i full optimizirane programe za multicorove. Ne zaboravimo da postoji samo jedan RAM i samo jedan bus prema istom. Dobar dio telefona cak ima i zajednicke RAM i ROM buseve tako da postoji dodatno usporenje.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia – prva u redu za WP8
Drazen kaže...
apoteka kaže...
a cemu tolika snaga? za igre uglavnom, kao i na pc-u {#}

i za mase zaludene benchmarks-ima, jasno

 

Najbitnija stvar za igru je graficka kartica koja odradjuje vecinu posla, te RAM gdje se spremaju silne bitmape.

 

Uglavnom, single core proc na 1.4 radi brze nego dulacore na 1, pa i vise. Sto vise jezgri to su puno veci problemi na OSu da sve posinhronizira i pokusa zadrzati pune cacheve. Nemojmo sada gledati vrlo specificne matematicke izracune i full optimizirane programe za multicorove. Ne zaboravimo da postoji samo jedan RAM i samo jedan bus prema istom. Dobar dio telefona cak ima i zajednicke RAM i ROM buseve tako da postoji dodatno usporenje.

 

pričaš gluposti, prvo nauči nešto pa lupaj po forumima

12 godina
protjeran
offline
Re: Nokia – prva u redu za WP8
SupremeCommander kaže...
R4sput1n kaže...

Molim te ne laprdaj nego pogledaj financijska izvjesca prije Elopove najave o prelasku na WP - kao sto rekoh najlakse je bubnit te ostat ziv{#}

 Da, super im je islo sa Symbianom... Elop je najavio prelaz na WP7 tek pocetkom 2011. {#}

Ne stavljaj mi rijeci u usta, za razliku od nekih ja znam sto govorim - "imala rast prodaje u svim segmentima ", nisam rekao imala rast trzisnih udjele, uostalom odmah sam se ogradio jer sam znao sta od vas mogu ocekivat  "doduse nisu rasli kao ostatak trzista" a nije ni lako drzat trzisnu poziciju (a kamoli rast) kad imas takav udio kakav je imala Nokia.

Btw kad vec izvlacis te brojke o trzisnim udjelima smartphon OS-va pogledaj koji trzisni udio je tada (kraj 2010 pocetak 2011), tik prije nego sto je Elop krenuo sa svojim "osvajanjima" imao Symbian a koji bijedu danas ima taj famozni WP7 te na koju ce tugu opcenito na trzistu smartphonova po svim procjenama analiticara Nokia spast do kraja godine.

 

Pricajte vi sta hocete al da su ostali na Symbiana/Meego strategiji nema teoratske sanse da bi se nalazili u gabuli u kojoj se danas nalaze...

 

p.s. jos cekam link koji bi potvrdio onu provalu "Nokia je grcala u dugovima prije Lumia" - ma ne trudi se jer ga nema, uostalom ne grcaju ni danas nakon toliko losih kvartala - al nece dugo, njima jednostavno treba cudo.

Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.7.2012 16:57 (R4sput1n).
14 godina
offline
Nokia – prva u redu za WP8

Oni jednostavno MORAJU izbaciti Quad Core mobitel do kraja godine inače im se crno piše. Uz to mora imati i 2GB rama i kameru od 12MPixela.
 
Meni nisu jasni ti njihovi CEO-i. Pa i budala vidi da su mase zaluđene sirovim brojkama na papiru, to što ih niti jedan OS ne može u potpunosti iskoristiti, to je u drugom planu.
 
Nebitno dali će WP8 moći ili ne moći iskoristiti 4 jezgre, oni ih trebaju ugurati u mob i to prodavati. I kad takva Nokia odvali SGS3 u nekom benchmarku počet će se prodavati ko vruće kestenje. Jer trenutno jedino benchmarci mogu iskoristiti 4 jezgre meni se čini :)
 
I naravno trebali su izbaciti Windows iz imena. To ljude odbija. Google je bio po tom pitanju pametniji :)
 
 
 
Ali svejedno neću kupiti Nokiu jer sam malo paranoid. Pa te sve Nokie još unatrag 5 godina imaju OGROMAN SAR (Specific Absorption Rate). Pa svi njihovi telefoni imaju preko 1,1 ako ne i više. I naravno tu je i ITelefon koji je isto tako prozračan :) Neka se ugledaju malo na Samsunga po tom pitanju.

Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nokia – prva u redu za WP8

Već sam počeo dosađivati Nokiji u našoj zemlji pitanjima hoće li nam donijeti WP8 odmah kada krene i u svijetu prodaja. Naravno da mi govore kako nemaju službenih informacija, ali neka, popustit će kad tad... ;) Pretpostavljam da će većina WP8 uređaja biti dual core, možda tek poneki quad, samo zato da bi se začepile lajave gubice po svijetu, iako WP OSu ne treba toliko jezgri. No ako uspiju optimizirati cijeli OS da koristi četiri jezgre kako bog zapovijeda i još ako developeri uspiju to isto s aplikacijama onda će cijela stvar letjeti kao luda!

 

Veseli me microSD podrška (po govoru Joea Belfiorea tijekom summita jasno je da će se microSD koristiti za prijenos sadržaja od moba do PCja i od moba do moba) jer to onda implicira i neki dobar file manager, IKAKAV, for that matter. Ako uspiju otvoriti OS i učiniti ga fleksibilnim i susretljivim (a sudeći po onim djelićima informacija koje smo vidjeli na summitu, otvaraju ga), uz istovremeno zadržavanje fluidnosti i brzine, bit će to savršenstvo. Još samo da najesen i do nas stignu uređaji, da ne budemo morali čekati sto godina na njih... :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia – prva u redu za WP8
jonyb kaže...
Drazen kaže...
apoteka kaže...
a cemu tolika snaga? za igre uglavnom, kao i na pc-u {#}

i za mase zaludene benchmarks-ima, jasno

 

Najbitnija stvar za igru je graficka kartica koja odradjuje vecinu posla, te RAM gdje se spremaju silne bitmape.

 

Uglavnom, single core proc na 1.4 radi brze nego dulacore na 1, pa i vise. Sto vise jezgri to su puno veci problemi na OSu da sve posinhronizira i pokusa zadrzati pune cacheve. Nemojmo sada gledati vrlo specificne matematicke izracune i full optimizirane programe za multicorove. Ne zaboravimo da postoji samo jedan RAM i samo jedan bus prema istom. Dobar dio telefona cak ima i zajednicke RAM i ROM buseve tako da postoji dodatno usporenje.

 

pričaš gluposti, prvo nauči nešto pa lupaj po forumima

 

A da lijepo pojasnis sto to ja lupetam?

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia – prva u redu za WP8
nul-3 kaže...

Lumie su ih i izvukle iz propadanja i polako vuku prema dobitku. WP je njihov spas.

Ma daj ne baljezgaj...

 

Napravili su cijelu zbrku u SAD-u oko lumie 900, prodavali ju za 100 dolara u at&tu i na kraju prodali jedva 600 000 primjeraka... A i u zadnjem financijskom izvješću piše da su izgubili skoro millijardu dolara.

 

Nokia Q2 2012 results - continued losses, cash position better than expected

 

 

Sumnjam da će im Windows 8 pomoći. Korisnici će najvjerojatnije bježati od metro sučelja što će utjecati i na već iznimno malu prodaju windows phone uređaja.  

 

Ako ovaj "tranzicijski period" još potraje Nokia će se naći u dubokim govnima a Microsoft će nahrliti na nju kao zelene, mutirane muhe na svježi đubar.

 

 

Wake up, Neo. Let me show you how deep the rabitt hole goes.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.7.2012 20:08 (wanderer).
12 godina
protjeran
offline
Re: Nokia – prva u redu za WP8
wanderer kaže...

Ma daj ne baljezgaj...

 

Napravili su cijelu zbrku u SAD-u oko lumie 900, prodavali ju za 100 dolara u at&tu i na kraju prodali jedva 600 000 primjeraka... A i u zadnjem financijskom izvješću piše da su izgubili skoro bilion dolara.

 

Nokia Q2 2012 results - continued losses, cash position better than expected

 

 

Sumnjam da će im Windows 8 pomoći. Korisnici će najvjerojatnije bježati od metro sučelja što će utjecati i na već iznimno malu prodaju windows phone uređaja.  

 

Ako ovaj "tranzicijski period" još potraje Nokia će se naći u dubokim govnima a Microsoft će nahrliti na nju kao zelene, mutirane muhe na svježi đubar.

 

 

Slazem se, samo ispavi ovu "bilijardu" jer stvarno bode u oci.

Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti
14 godina
protjeran
offline
Nokia – prva u redu za WP8

Samo nek se ne preseravaju i nek gledaju na to da budući korisnici budu zadovoljni, da OS bude dobro optimiziran i da zna kvalitetno iskoristit hardware. Battery life je bitna stvar, kad bi bar dva dana izdurala baterija uz prosječno korištenje to bi bilo super.

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Nokia – prva u redu za WP8

Sve je to super, ali stvarno bi bilo za očekivati da daju neku potvrdu da će WP9 (ili kako se već zvala slijedeća verzija) raditi na novim Nokiama. Pa ovo s Wp7 na WP7.8 je stvarno smiješno.

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nokia – prva u redu za WP8
Intelovac123 kaže...

Nove nokie sa WP8 ce dobiti podrsku sa SD Kartice,vise rezolucija,multi core procesore i jos dosta toga..

Tako da ce onda biti bolja konkurencija iGovnetu i Androidu.

 

 

Kako čovjek mora biti frustriran pa da se ovako izražava?

13 godina
offline
Re: Nokia – prva u redu za WP8
Ribozyme kaže...

Već sam počeo dosađivati Nokiji u našoj zemlji pitanjima hoće li nam donijeti WP8 odmah kada krene i u svijetu prodaja. Naravno da mi govore kako nemaju službenih informacija, ali neka, popustit će kad tad... ;)

Nema smisla pitati išta ove iz Nokie u HR, oni ne znaju ništa dok im ovi od gore ne kažu šta i kako.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia – prva u redu za WP8
Meni je osobno metro sucelje, puno bolje leglo nego ono sto sam imao na iPhone... Iako postoje nagadjanja da i Apple na iphone 5 radi na nekim promjenama. Uglavnom konkurencija je ogromna, Nokia nije na vrijeme iskoristila prednost koju je godinama imala na trzistu. Sad hvata zadnji vlak, ali isto tako joj se treba priznat da je uspjela ubacit WP na trziste, jer iako njezine brojke bas i nisu bajne postigla je uspjeh puno veci od drugi sa WP. Iako je tu isto zasluzan ogroman marketing, ali se vec sada se ime WP veze za nju. Samo mi nije jasno ni dan danas sto su ubili odlicni meego. Uglavnom ceka nas zanimljiva zima.
http://g.bf3stats.com/pc/xcpZmxzk/53COP-ceco.png
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice