Nokia otpušta i outsourca Symbian

poruka: 42
|
čitano: 3.695
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nokia otpušta i outsourca Symbian".
13 godina
protjeran
offline
Nokia otpušta i outsourca Symbian

oće to kad se praviš pametan

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nokia otpušta i outsourca Symbian

Accenture je vjerojatno dobio cijeli paket za 1€, samo da rijese Nokiju muke. 80% ljudi ce otpustiti nakon sto prodje neki zastitni period (obicno 12 mjeseci) i nakon toga ostatak outsource-ati u Indiju, jos koju godinu zaradjivati na supportu, a zatim, kada isteknu i posljednji support ugovori, ugasiti sve skupa.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nokia otpušta i outsourca Symbian

Kasnite bugovci, opet kasnite... >.<

 

Sta se mora mora se... Ta ljudska dimenzija ovakvih kompanijinih preokreta politike je uvijek problematicna.

 

Evo detaljniji članak u vezi accenturea. :)

Ustanite kao lavovi iz drijemeža, stresite lance ko rosu sa vas, vas je mnogo a njih je - malo.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2011 17:19 (wanderer).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nokia otpušta i outsourca Symbian

Govorili su da nece gasit Symbian, al i ja mislim da nakon sto se windowsi uhodaju da ce Symbian prvi pod noz.

 
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Nokia otpušta i outsourca Symbian

debili

nis, valda ce webOS biti dobra zamjena za symbian, mozda meego ako se ikad uhoda

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2011 17:24 (grimyHR).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia otpušta i outsourca Symbian
Rain Man kaže...

Govorili su da nece gasit Symbian, al i ja mislim da nakon sto se windowsi uhodaju da ce Symbian prvi pod noz.

Nisu rekli da nece symbian "ugasit" nego da ce biti nekoliko godišnja tranzicija gdje ce symbian smartphone sve manje proizvodit... Ali to jos nije tako blizu spremaju jos puno sym3 smartphonea, 1 meego, updatee etc.

Ustanite kao lavovi iz drijemeža, stresite lance ko rosu sa vas, vas je mnogo a njih je - malo.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia otpušta i outsourca Symbian
grimyHR kaže...

debili

nis, valda ce webOS biti dobra zamjena za symbian, mozda meego ako se ikad uhoda

Nikako debili, napravili su sto je bilo potrebno jer sa symbianom sve vise tonu... Dok su mogli symbian učiniti kompetitivnim i najjačim nisu tako da... Moraju nastaviti dalje.

Ustanite kao lavovi iz drijemeža, stresite lance ko rosu sa vas, vas je mnogo a njih je - malo.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2011 17:37 (wanderer).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia otpušta i outsourca Symbian
grimyHR kaže...

debili

nis, valda ce webOS biti dobra zamjena za symbian, mozda meego ako se ikad uhoda

Kakav webOS, kakav meego, kakvi bakraci?!?!

 

Pisao sam vec nekoliko puta, ponovit cu opet: unutar narednih 3-5 godina pokrepat ce svi osim WP7, Androida i iOS-a.

 

Svi, bez izuzetka.

 

To nema veze s tehnikom nego s kolicinom novca i strateskim interesima velikih igraca koji stoje iza WP7, Androida i iOSa, odnosno ne stoje iza ostalih, te s cinjenicom da je preskupo i neekonomicno proizvoditi i odrzavati software za milijun razlicitih i medjusobno nekompatibilnih platformi. Vec i sa ova tri "velika" OSa je trziste prezasiceno i prefragmentirano.

 

Svi koji danas investiraju u uredjaje pogonjene kojekavim egzoticnim OSovima "jer imaju bolji multitasking" ce za koju godinu moci te uredjaje slobodno baciti u kantu jer niti ce moci dobiti upgrade, niti ce biti aplikacija za njih, niti ce biti developera, nista. Jos ce morati platiti za reciklazu jer ih niti pokloniti nece vise moci.

13 godina
protjeran
offline
Re: Nokia otpušta i outsourca Symbian
RobertS kaže...
grimyHR kaže...

debili

nis, valda ce webOS biti dobra zamjena za symbian, mozda meego ako se ikad uhoda

Kakav webOS, kakav meego, kakvi bakraci?!?!

 

Pisao sam vec nekoliko puta, ponovit cu opet: unutar narednih 3-5 godina pokrepat ce svi osim WP7, Androida i iOS-a.

 

Svi, bez izuzetka.

 

To nema veze s tehnikom nego s kolicinom novca i strateskim interesima velikih igraca koji stoje iza WP7, Androida i iOSa, odnosno ne stoje iza ostalih, te s cinjenicom da je preskupo i neekonomicno proizvoditi i odrzavati software za milijun razlicitih i medjusobno nekompatibilnih platformi. Vec i sa ova tri "velika" OSa je trziste prezasiceno i prefragmentirano.

 

Svi koji danas investiraju u uredjaje pogonjene kojekavim egzoticnim OSovima "jer imaju bolji multitasking" ce za koju godinu moci te uredjaje slobodno baciti u kantu jer niti ce moci dobiti upgrade, niti ce biti aplikacija za njih, niti ce biti developera, nista. Jos ce morati platiti za reciklazu jer ih niti pokloniti nece vise moci.

  da bi reč rekel.to sam i ja govorio.bit ce kao i na tržištu računala.windowsi,linux(android),i Mac Os(iOS)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia otpušta i outsourca Symbian
bugonja kaže...

  da bi reč rekel.to sam i ja govorio.bit ce kao i na tržištu računala.windowsi,linux(android),i Mac Os(iOS)

Tako nekako. S time da ce u narednih 3-5 godina klasicne desktop OSove koje si naveo poceti zamjenjivati hibridni OSovi koji su "nesto izmedju" danasnjih mobilnih i desktop OSova (Chrome OS i sl.). Ne samo da mobilni uredjaji postaju sve mocniji, nego se i sve vise podataka seli u Cloud (*aaS) i to je "the next big thing", fundamentalna promjena tehnologije koji zahtjeva fundamentalnu promjenu nacina na koji razmisljamo i koristimo "racunala", totalno novi koncepti i use case-ovi koje vise nije moguce realizirati u okviru standardnih OSova.

 

File-ovi, desktop OSovi, offline rad, sve dinosauri na samrti.

15 godina
protjeran
offline
Nokia otpušta i outsourca Symbian

bez uvrede ljudi, al nadam se da ce te vase ideje o takvoj debilnoj buducnosti ostati iskljucivo u vasim glavama

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
 
4 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia otpušta i outsourca Symbian
grimyHR kaže...

bez uvrede ljudi, al nadam se da ce te vase ideje o takvoj debilnoj buducnosti ostati iskljucivo u vasim glavama

  Kakvi debili rade u upravama sve se bojim...

Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia otpušta i outsourca Symbian
EnlightenedPhoenix kaže...
grimyHR kaže...

bez uvrede ljudi, al nadam se da ce te vase ideje o takvoj debilnoj buducnosti ostati iskljucivo u vasim glavama

  Kakvi debili rade u upravama sve se bojim...

U upravama cega? Iz mog (nemalog) iskustva su bas ti "debili u upravama" oni koji najvise koce razvoj i koji bi najradije htjeli da sve ostane zauvijek zamrznuto onakako je danas, ako ne zauvijek onda barem dok oni ne odu u penziju. Mastodontski IT odjeli u firmama koji su svrha sami sebi u kojima 80% ljudi ne radi nista nego "upravlja" nekim ili necim i takvima nije stalo da se bilo sto promjeni. O vanjskim suradnicima, konzultantima, dobavljacima hardware-a i software-a da i ne govorim. Jedini problem je sto je love za takva sranja sve manje i prije ili kasnije svi ce iz financijskih razloga outsource-ati sve sto se uopce moze u Cloud (software i hardware).

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia otpušta i outsourca Symbian
RobertS kaže...
grimyHR kaže...

debili

nis, valda ce webOS biti dobra zamjena za symbian, mozda meego ako se ikad uhoda

Kakav webOS, kakav meego, kakvi bakraci?!?!

 

Pisao sam vec nekoliko puta, ponovit cu opet: unutar narednih 3-5 godina pokrepat ce svi osim WP7, Androida i iOS-a.

Ja prije mislim da će pokrepat svi osim BB-ja, Androida i iOS-a :-). 

15 godina
protjeran
offline
Re: Nokia otpušta i outsourca Symbian
grimyHR kaže...

bez uvrede ljudi, al nadam se da ce te vase ideje o takvoj debilnoj buducnosti ostati iskljucivo u vasim glavama

Nisu to debilne ideje, nego realno i zdravo razmisljanje upotpunjeno znanjem, iskustvom i analizom trzista te njegova kretanja...

Mozda nece ostati samo tri mobilna OSa, mozda ce postojati i 4ti, ali sustina je izrecena...

 

 

sto se tice desktop trzista, tu je takodjer ono izreceno realno... dosadne, spore i trome windowse (pune bugova, puni nepotrebnih servisa, softwarea, ugl. masa beskorisnih featurea) mac-oseve i sl. ce sigurno zamijeniti mnogo laksi systemi izradjeni po mjeri, dansasnji desktop OSevi ne samo da su preglomazni za 95% korisnika, nego se koriste vrlo malo u smislu dostupnih featurea... sto logicno dovodi do zakljucka da su neefikasni... sto je surova istina....

 

usporedi android i windowse, malo je toga sto android naspram windowsima ne moze, a ono sto ne moze je ugl. ograniceno formom i hardwareom te naravo samom cinjenicom da su ti lagani OSevi jako, jako zeleni :)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia otpušta i outsourca Symbian
Bemti sve puno stručnjaka vamo a zemlja nam u krizi već 20 godina...

Tko bi rekao...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
15 godina
neaktivan
offline
Nokia otpušta i outsourca Symbian

Što se tiče poslovanja u oblacima, dovoljno je da se dogodi napad kao na PSN i ode poslovanje u oblacima iz oblaka pod zemlju. I to ne za jednu tvrtku, nego za sve tvrtke koje koriste taj određeni oblak. Lijepo za usporavanje konkurencije.

 
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia otpušta i outsourca Symbian
Tom69 kaže...

Što se tiče poslovanja u oblacima, dovoljno je da se dogodi napad kao na PSN i ode poslovanje u oblacima iz oblaka pod zemlju. I to ne za jednu tvrtku, nego za sve tvrtke koje koriste taj određeni oblak. Lijepo za usporavanje konkurencije.

Da, tako su skeptici govorili i kad je eksplodirao prvi parni motor, pao prvi avion, potonuo prvi brod... Srecom ne razmisljaju svi tako jer bismo inace jos uvijek hodali okolo s lukom i strijelom i skupljali bobice.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia otpušta i outsourca Symbian
TranceMight kaže...
grimyHR kaže...

bez uvrede ljudi, al nadam se da ce te vase ideje o takvoj debilnoj buducnosti ostati iskljucivo u vasim glavama

Nisu to debilne ideje, nego realno i zdravo razmisljanje upotpunjeno znanjem, iskustvom i analizom trzista te njegova kretanja...

Mozda nece ostati samo tri mobilna OSa, mozda ce postojati i 4ti, ali sustina je izrecena...

 

 

sto se tice desktop trzista, tu je takodjer ono izreceno realno... dosadne, spore i trome windowse (pune bugova, puni nepotrebnih servisa, softwarea, ugl. masa beskorisnih featurea) mac-oseve i sl. ce sigurno zamijeniti mnogo laksi systemi izradjeni po mjeri, dansasnji desktop OSevi ne samo da su preglomazni za 95% korisnika, nego se koriste vrlo malo u smislu dostupnih featurea... sto logicno dovodi do zakljucka da su neefikasni... sto je surova istina....

 

usporedi android i windowse, malo je toga sto android naspram windowsima ne moze, a ono sto ne moze je ugl. ograniceno formom i hardwareom te naravo samom cinjenicom da su ti lagani OSevi jako, jako zeleni :)

Ne smijemo zaboraviti da se prebacivanjem u oblak elegantno rijesava i problem piratstva. Vecina aplikacija ce se vrtiti u browseru, a i ono malo lokalno instaliranog software-a ce biti tek tanki UI layer za pristup podacima i servisima koji su hostani na serveru proizvodjaca i kojima se moze pristupiti samo ako si platio. Kraj za torrente, barem kad je software u pitanju. Obzirom da je statisticki >50% software-a na trzistu piratizirano (u nekim zemljama i puno vise), nije cudo zasto proizvodjaci software-a guraju Cloud. A i za krajnje korisnike je to dobro: nema potrebe za update-anjem, uvijek koristis najnoviju verziju, software vise ne moras kupiti nego po sistemu pay as you go placas samo koliko si "potrosio", software ce ukupno postati jeftiniji jer ce biti vise kupaca koji placaju i nece vise biti potrebno investirati vrijeme i novac u razvoj zastita od kopiranja itd. Win-win za sve.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia otpušta i outsourca Symbian
EnlightenedPhoenix kaže...
Bemti sve puno stručnjaka vamo a zemlja nam u krizi već 20 godina...

Tko bi rekao...

Koja zemlja? Zemlja u kojoj ja zivim (i radim ovo o cemu pisem) nije u krizi :)

15 godina
protjeran
offline
Re: Nokia otpušta i outsourca Symbian
Tom69 kaže...

Što se tiče poslovanja u oblacima, dovoljno je da se dogodi napad kao na PSN i ode poslovanje u oblacima iz oblaka pod zemlju. I to ne za jednu tvrtku, nego za sve tvrtke koje koriste taj određeni oblak. Lijepo za usporavanje konkurencije.

  ne mora samo napad biti u pitanju, bilo kakva tehnicka greska ili kvar moze odjednom usrati stvari milijunima korisnika, naravno za to sluze backupi, ali backup nije real time i nije vecinom up to date

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia otpušta i outsourca Symbian
grimyHR kaže...
Tom69 kaže...

Što se tiče poslovanja u oblacima, dovoljno je da se dogodi napad kao na PSN i ode poslovanje u oblacima iz oblaka pod zemlju. I to ne za jednu tvrtku, nego za sve tvrtke koje koriste taj određeni oblak. Lijepo za usporavanje konkurencije.

  ne mora samo napad biti u pitanju, bilo kakva tehnicka greska ili kvar moze odjednom usrati stvari milijunima korisnika, naravno za to sluze backupi, ali backup nije real time i nije vecinom up to date

Backupi u cloudu *jesu* real time, tj. svi podaci se spremaju trostruko i fizicki odvojeno, ako platis i geografski odvojeno (CDN), ako jos platis i verzionirano. Ako jedna od te tri kopije padne, sistem automatski stvara novu trecu kopiju. Transakcija snimanja nije gotova dok nisu snimljene sve tri kopije. Problem je ako podaci nisu geografski raspodijeljeni i kompletan centar ostane bez mreze, onda oni ciji su podaci u tom centru privremeno ne mogu do podataka. Ali to je 1) rijetko, 2) bit ce sve rijedje i 3) za takve stvari postoje SLA-ovi i provider ti placa penale za svaki sat koji si bio bez pristupa podacima (ne svojom krivnjom).

15 godina
protjeran
offline
Re: Nokia otpušta i outsourca Symbian
RobertS kaže...
grimyHR kaže...
Tom69 kaže...

Što se tiče poslovanja u oblacima, dovoljno je da se dogodi napad kao na PSN i ode poslovanje u oblacima iz oblaka pod zemlju. I to ne za jednu tvrtku, nego za sve tvrtke koje koriste taj određeni oblak. Lijepo za usporavanje konkurencije.

  ne mora samo napad biti u pitanju, bilo kakva tehnicka greska ili kvar moze odjednom usrati stvari milijunima korisnika, naravno za to sluze backupi, ali backup nije real time i nije vecinom up to date

Backupi u cloudu *jesu* real time, tj. svi podaci se spremaju trostruko i fizicki odvojeno, ako platis i geografski odvojeno (CDN), ako jos platis i verzionirano. Ako jedna od te tri kopije padne, sistem automatski stvara novu trecu kopiju. Transakcija snimanja nije gotova dok nisu snimljene sve tri kopije. Problem je ako podaci nisu geografski raspodijeljeni i kompletan centar ostane bez mreze, onda oni ciji su podaci u tom centru privremeno ne mogu do podataka. Ali to je 1) rijetko, 2) bit ce sve rijedje i 3) za takve stvari postoje SLA-ovi i provider ti placa penale za svaki sat koji si bio bez pristupa podacima (ne svojom krivnjom).

  ma najbolje da platim 16 backupova i 3 razlicita providera, i jedno 6 puta veci bandwith nego sta mi treba da bi sve to za tvtku funkcioniralo i onda da se jos desi da mi isp ima privremeno generalnih problema i da gubim novce jer ne mogu do svojih sranja u cloudu

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
15 godina
protjeran
offline
Re: Nokia otpušta i outsourca Symbian
EnlightenedPhoenix kaže...
Bemti sve puno stručnjaka vamo a zemlja nam u krizi već 20 godina...

Tko bi rekao...

tebe ne poznam i ne mogu reci nista, ali kada bi nasa vlast malo slusala puk i ideje koje se u puku propovijedaju, ne bi nam bilo tako lose kako nekima jest, problem je sto su krizu proizveli najnesposobnije, najneobrazovanije i najdementnije licnosti ove drzave...

 

ideja ima, nacina da se iste realizuiraju takodjer, fali samo sposobnih ljudi na vlasti koji ce poslusati, analizirati, odabrati i realizirati, sugradjanu moj 350 000 sljakera, studenata, intelktualaca, inzenjera je na burzi... nemoj mi reci da ih ti sam ne bi znao konstruktivno uposliti ?

15 godina
protjeran
offline
Re: Nokia otpušta i outsourca Symbian
grimyHR kaže...

  ma najbolje da platim 16 backupova i 3 razlicita providera, i jedno 6 puta veci bandwith nego sta mi treba da bi sve to za tvtku funkcioniralo i onda da se jos desi da mi isp ima privremeno generalnih problema i da gubim novce jer ne mogu do svojih sranja u cloudu

haha, koristi vise providera :P

 

pa vec danas nemati vezu na internet znaci gotovo zaustaviti razvoj... i danas nestaje struja, voda... zatvaraju se ceste... uspori malo, kuda ti se zuri :)

jebo vas profit, zato i jest ovako usrano kako jest.... cool down :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2011 23:04 (TranceMight).
13 godina
offline
Nokia otpušta i outsourca Symbian

bilo bi i vrime da se rijese symbiana

 
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nokia otpušta i outsourca Symbian

Bilo je i vrijeme da se riješe Symbiana. To im je trenutno sidro...

 

Jedini potez kojim vidim za Nokiin povratak na vrh je da izda što prije niz high-end mobitela sa Windows 7 OSom po jaaaako povoljnoj cijeni (i to cijeni da budu na nuli). Vrate si opet user base i onda nastave dalje. I nakon godinu-dvije tek krenu sa ostvarivanjem nekog profita. Mislim da će inaće potonuti.

Anti-Apple inc. koalicija
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.4.2011 10:58 (Stazh).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Nokia otpušta i outsourca Symbian
Stazh kaže...

Bilo je i vrijeme da se riješe Symbiana. To im je trenutno sidro...

 

Jedini potez kojim vidim za Nokiin povratak na vrh je da izda što prije niz high-end mobitela sa Windows 7 OSom po jaaaako povoljnoj cijeni (i to cijeni da budu na nuli). Vrate si opet user base i onda nastave dalje. I nakon godinu-dvije tek krenu sa ostvarivanjem nekog profita. Mislim da će inaće potonuti.

  znaci firma koja sad posluje s profitom bi po tvom trebala prestati poslovati s profitom da bi bila uspjesna, a sad dok posluje s profitom nije uspjesna... genijalno, ti mora da si clan mense ili nekog jos elitnijeg drustva genijalaca...

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
13 godina
offline
Nokia otpušta i outsourca Symbian

bas oni radi symbiana profitiraju...........stariji je od mojsija taj softwer....{#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Nokia otpušta i outsourca Symbian
zoharbizo kaže...

bas oni radi symbiana profitiraju...........stariji je od mojsija taj softwer....{#}

  windowsi, gnu/linux, mac os itd su jos stariji od symbiana po tvom... vi ste svi bas genijalci, iq vam je minimalno 140 sigurno

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice