I Nokija želi napustiti Samsung?

poruka: 31
|
čitano: 5.843
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "I Nokija želi napustiti Samsung?".
13 godina
offline
I Nokija želi napustiti Samsung?

to zapravo nije ništa neobično...

osobno kada bih mi netko dao cijele naputke da proizvedem proizvod koji je bolji od proizvoda kojeg sam sam "izmislio", sigurno bih pokušao taj tuđi proizvod (koji je bolji) uvrstiti u svoje vlastite proizvode, što god to bilo (ekran, memoriski čip, procesor... nebitno)

 

ako netko ovdje na forumu kaže suprotno, tj. kako on u svoje proizvode ni pod kojim slučajem ne bi ugrađivao taj tuđi proizvod (iako ga sam proizvodi u svojoj tvornici), taj zasigurno LAŽE, ili krivo vjeruje u suprotno.

 

Također da sam iz Nokije, prije bih pokušao pronaći novog proizvođača nadajući se kako ovaj neće koristiti moju tehnologiju u svojim uređajima), za razliku od "sheep factory" koji odmah baci tužbu na njih i traži maksimalnu odštetu (bez obzira što bez te iste tvornice ne bih ni on sam postoja (barem je u početku bila takva situacija)

Tko se zadnji smije, nije skužio!
Moj PC  
11 6 hvala 0
15 godina
offline
I Nokija želi napustiti Samsung?

Razumijem Samsung...ali ako to radi onda je to kurvanjski...otkazati narudžbu da bi te komponente stavio u svoj proizvod. Isporuči ti meni moju narudžbu a ti stavljaj iste te ili bolje dijelove...niko ti ne brani.

 

Ali i Nokia serucka malo, trenutno na tržištu oni jesu konkurencija Samsungu ali to nije ni k od prave konkurencije...

Moj PC  
14 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: I Nokija želi napustiti Samsung?
Ti kuzis razliku izmedju bih i bi?
13 godina
neaktivan
offline
Re: I Nokija želi napustiti Samsung?

Mudri ovi Korejci nema šta.

It's very dangerous, putting them together. I don't think the boy can handle it. I don't trust him.
11 godina
neaktivan
offline
I Nokija želi napustiti Samsung?

Pa to je nešto slično kako kada konkurentna tvrtka (obićno veća) izrazi namjeru kupiti manju. Onda radi duboki scanning, a kada sazna što treba, a onda se iznenada povlaći (i u međuvremenu daje nemoralnu ponudu nekolicini ljudi ključnih za razvoj)....

Kurvinski ali efikasno. Ako mislite da velike korporacije imaju nešto slično "moralu", onda ne shvaćate unutrašnji način funkcioniranja istih. Ne brkajte PR i Marketing sa moralom. 

 
3 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: I Nokija želi napustiti Samsung?
Cognitor kaže...

Pa to je nešto slično kako kada konkurentna tvrtka (obićno veća) izrazi namjeru kupiti manju. Onda radi duboki scanning, a kada sazna što treba, a onda se iznenada povlaći (i u međuvremenu daje nemoralnu ponudu nekolicini ljudi ključnih za razvoj)....

Kurvinski ali efikasno. Ako mislite da velike korporacije imaju nešto slično "moralu", onda ne shvaćate unutrašnji način funkcioniranja istih. Ne brkajte PR i Marketing sa moralom. 

Sva sreća da si nam objasnio. Razbio sam 2 zida već svojom glavom, nikako da skužim.

12 godina
neaktivan
offline
Re: I Nokija želi napustiti Samsung?
sisko93 kaže...

to zapravo nije ništa neobično...

osobno kada bih mi netko dao cijele naputke da proizvedem proizvod koji je bolji od proizvoda kojeg sam sam "izmislio", sigurno bih pokušao taj tuđi proizvod (koji je bolji) uvrstiti u svoje vlastite proizvode, što god to bilo (ekran, memoriski čip, procesor... nebitno)

 

ako netko ovdje na forumu kaže suprotno, tj. kako on u svoje proizvode ni pod kojim slučajem ne bi ugrađivao taj tuđi proizvod (iako ga sam proizvodi u svojoj tvornici), taj zasigurno LAŽE, ili krivo vjeruje u suprotno.

 

Također da sam iz Nokije, prije bih pokušao pronaći novog proizvođača nadajući se kako ovaj neće koristiti moju tehnologiju u svojim uređajima), za razliku od "sheep factory" koji odmah baci tužbu na njih i traži maksimalnu odštetu (bez obzira što bez te iste tvornice ne bih ni on sam postoja (barem je u početku bila takva situacija)

 

Cognitor kaže...

Pa to je nešto slično kako kada konkurentna tvrtka (obićno veća) izrazi namjeru kupiti manju. Onda radi duboki scanning, a kada sazna što treba, a onda se iznenada povlaći (i u međuvremenu daje nemoralnu ponudu nekolicini ljudi ključnih za razvoj)....

Kurvinski ali efikasno. Ako mislite da velike korporacije imaju nešto slično "moralu", onda ne shvaćate unutrašnji način funkcioniranja istih. Ne brkajte PR i Marketing sa moralom. 

 

Tocno. Rade kurvinjski i sta onda preostaje ovom drugom? Dignuti tuzbu i dobro ih oderati. Naravno da bih ako proizvodim nesto i netko mi dodje s bolji proizvodom htio proizvoditi bolji proizvod, ali i naravno da to ne smijem samo tako ukrasti. Mogu otici narucitelju i pitati ga koliko kosta licenca za proizvodnju toga jer ako ukradem nesto ceka me tuzba i nahebat cu. Ne znam otkud vam uopce ideja stititi lopove i reci da je to normalno i da bi to svi napravili?
15 godina
offline
Re: I Nokija želi napustiti Samsung?
sisko93 kaže...

to zapravo nije ništa neobično...

osobno kada bih mi netko dao cijele naputke da proizvedem proizvod koji je bolji od proizvoda kojeg sam sam "izmislio", sigurno bih pokušao taj tuđi proizvod (koji je bolji) uvrstiti u svoje vlastite proizvode, što god to bilo (ekran, memoriski čip, procesor... nebitno)

 

ako netko ovdje na forumu kaže suprotno, tj. kako on u svoje proizvode ni pod kojim slučajem ne bi ugrađivao taj tuđi proizvod (iako ga sam proizvodi u svojoj tvornici), taj zasigurno LAŽE, ili krivo vjeruje u suprotno.

 

Također da sam iz Nokije, prije bih pokušao pronaći novog proizvođača nadajući se kako ovaj neće koristiti moju tehnologiju u svojim uređajima), za razliku od "sheep factory" koji odmah baci tužbu na njih i traži maksimalnu odštetu (bez obzira što bez te iste tvornice ne bih ni on sam postoja (barem je u početku bila takva situacija)

 

To je zapravo poprilično neobično, barem u 'kulturnijim' zemljama (čitaj, u zemljama u kojima se poštiva intelektualno vlasništvo).

 

Smisao patentnog prava i intelektualnog vlasništva je upravo u zakonskoj zaštiti od ovakvih stvari (a ne zaštita oblika, boje, okusa... ili čega sve ne, što više potpada pod TradeMark), jer bi inače bilo koji proizvođač koji svoje proizvode isporučuje partneru (prema njegovim specifikacijama) mogao iste te proizvode prodavati (nekažnjeno) drugima (ili koristiti u svojim proizvodima).

 

E sad, za kineske proizvođače je sasvim uobičajeno da prve dvije smjene proizvode nešto za partnera po njegovim specifikacija, a treća smjena isti proizvod radi za sebe ili nekog trećeg, ali tamo je 'intelektualno pravo' i tako samo misaona imenica, međutim u drugim zemljama se intelektualno pravo ipak poštiva, pa ovakve stvari ne padaju tako često na pamet proizvođačima (jer bi uslijedile 'masne' odštete) ili akoi već rade takve stvari, rade ih na maksimalno diskretan način.

 

Ovdje se osim povrede patentnog prava (koja je lako dokaziva jer se radi o novoj tehnologiji) radi i o nepoštivanju poslovnih ugovora (što je također utuživo i naplativo), a na kraju balade, kojim logikom bi se Samsungu isplatilo krasti od partnera za koje proizvodi  dijelove, ako bi u konačnici ostao bez zarade koju sada ima od suradnje sa Apple-om i Nokiom, i sa neiskorištenim kapacitetima (jer bi malo tko pristao raditi sa konkurentom koji krade tuđe ideje ili tehnička riješenja, a uz to bi moroa i platiti odštetu zbog nepoštivanja ugovora i krađe intelektualnog vlasništva.

 

Zar misliš da Samsung ne bi već odavno prestao proizvoditi i prodavati komponente Apple-u kada bi mu to bilo financijski isplativo i poslovno ispravno.

11 godina
protjeran
offline
I Nokija želi napustiti Samsung?

Ne vjerujem da Nokia mulja jer Samsung i jeste dosao na vrh koristeci prljave poteze. Pa sjetite se kako im je menadzment osudjivan

Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
I Nokija želi napustiti Samsung?
Nije bez vraga da ih zovu copycats. Ali gadno je da namjerno dovedu inovatora u situaciju da njegova novost kasni, a oni u svoje uredjaje strpaju novitet i pojave se prvi na trzistu ili uz iovatora. To je gadno i nekulturno. Treba ih vise po dzepu opaljivati. Osim toga, narucitelji bi trebali potpisivati ugovore u kojima stoji da samsung ne smije i nece iskoristiti znanje koje dobije kroz proizvodnju za svoje uredjaje...
 
7 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: I Nokija želi napustiti Samsung?

Ma ti žuti japanci korejci i kinezi sve to isto samo copy/paste ...

13 godina
offline
I Nokija želi napustiti Samsung?
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2013 11:19 (5220).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: I Nokija želi napustiti Samsung?
Cognitor kaže...

Pa to je nešto slično kako kada konkurentna tvrtka (obićno veća) izrazi namjeru kupiti manju. Onda radi duboki scanning, a kada sazna što treba, a onda se iznenada povlaći (i u međuvremenu daje nemoralnu ponudu nekolicini ljudi ključnih za razvoj)....

Kurvinski ali efikasno. Ako mislite da velike korporacije imaju nešto slično "moralu", onda ne shvaćate unutrašnji način funkcioniranja istih. Ne brkajte PR i Marketing sa moralom. 

Pa pogledaj Barclays ovih dana.

 

BTW ovi koji vrijedjaju korejance... Pa eto danas bi bez njih bio na prvim generacijama LCDa, bez Bluraya i 3Ga. I jos mnogih stvari. A ko bi proizvodio ovoliko komponenti.... Ako ovo Samsung radi, nije lijepo ali sta sad. Ko da svi to ne rade. A Nokia to sad tuzi zbog svog polozaja. Svejedno je to minus za Samsung.

 

Ali ovo da su ukrali savitljive ekrane od njoh je glupost. Samsung ih pokazuje vec 5 godina i vise.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2013 11:29 (logik).
15 godina
offline
I Nokija želi napustiti Samsung?

Samsung kurvin sin hehe? A gdje su pošteni Nokia i Apple bili dok su izrabljivali jeftinu Samsungovu radnu snagu? I neka im je. Da su ulagali u svoju zemlju i zadovoljavali se sa manjim profitom ne bi do toga došlo. 

 
3 8 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: I Nokija želi napustiti Samsung?
bonzai kaže...

Samsung kurvin sin hehe? A gdje su pošteni Nokia i Apple bili dok su izrabljivali jeftinu Samsungovu radnu snagu? I neka im je. Da su ulagali u svoju zemlju i zadovoljavali se sa manjim profitom ne bi do toga došlo. 

koliko nebuloza u jednoj rečenici ovo je prestrašno{#}

Battlelog CRO_ZeNGe
14 godina
offline
Re: I Nokija želi napustiti Samsung?

Ma Nokia i Apple mogu mačka za rep. Sve te optužbe su proizašle iz rekla-kazala situacije. No temelj kritika je promašena politika zapada, gdje su smatrali i još uvjek smatraju da mogu hladit jaja i živjet od stare slave pri čemu će netko na drugom kraju svijeta raditi za sitniš. Danas je takva situacija da Nokia i Apple više trebaju Samsung nego što isti treba njih. Zato nek šute i pokriju se ušima, jer nitko ih nije tjerao da se u poslovnoj strategiji odreknu vlastite proizvodnje. Zapad od tehnološke i ine inferornosti može spasiti jedino politička i vojna kriza u azijskome području. Baš me zanima koje su im realne alternative Zamzungu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2013 12:53 (rmiculini).
16 godina
neaktivan
offline
I Nokija želi napustiti Samsung?

Da, seruckaju i seruckaju al ne mogu bez njih.

 

Da imaju drugo rjesenje nebi milisekunde bili vise partneri.

Posto nemaju bolje partnere ni jedna ni druga strana mogu se samo ovako prepucavat malo, al to ne utjece na suradnju.

everybody lies
 
1 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: I Nokija želi napustiti Samsung?

Pa ne bih baš rekao da su to rekla-kazala optužbe, ovako veliki igrači ne bi tek tako 'puhali u prazno' bez konkretnih dokaza.

 

Globalizacija je danas dovela do toga da, uslijed niskih transportnih troškova, brze komunikacije i razlike u cijeni koštanja rada više niti jedan proizvođač ne proizvodi sve na jednom mjestu, i bez vanjskih dobavljača, tako da su svi manje-više 'osuđeni' na suradnju i samim tim fer poslovanje, a patentno pravo dodatno daje sigurnost vlasniku patenta da njegovo znanje neće biti pokradeno. Od velikih igrača na području smartfona, možda bi jedino Apple i Samsung mogli 'zatvoriti' proizvodni proces u vlastite pogone, i pri tome potrošiti velike količine novaca, ali i u tom slučaju bi morali plaćati naknadu za korištenje patenata (jer nitko od njih nema sve potrebne patente u svom vlasništvu).

 

Lopove ne voli nitko, i ako bi se netko od velikih dobavljača (i ujedno proizvođača) odlučio na krađu intelektualnog vlasništva za povećanje vlastite dobiti, osim što bi se izložio tužbama i posljedično velikim odštetama, ostao bi i bez svojih kupaca jer nitko ne želi surađivati sa firmom i pri tome strahovati da li će i njih jednom pokrasti.

13 godina
neaktivan
offline
I Nokija želi napustiti Samsung?

Samsung cijelo vrijeme radi tako a ako ga tužiš odmah se na noge dignu Android sheep. Najobičnija copycat kompanija u svim segmentima (ne mislom samo na mobitele). Kradu najviše od svih drugih megakorporacija i uspjeli su konstantno krađom svih drugih za koje su proizvodili komponente i svojim marketingom (koji je veći od Coca Cole u 2012-oj) zaluditi ljude da su oni "cool" (tu titulu je držao Apple zadnjih 10- ak godina) pa sad svi svršavaju na njihove proizvode i brane kompaniju. 100 x su gori od Apple-a.

 
6 10 hvala 0
15 godina
offline
Re: I Nokija želi napustiti Samsung?
Memphis kaže...

Ma ti žuti japanci korejci i kinezi sve to isto samo copy/paste ...

Strpat japance sa korejcima i kinezima bi bilo isto kao da oni šveđanje i švicarce trpaju u isti koš sa bosancima i hrvatima. Nigdje veze ti ta rečenica.

14 godina
neaktivan
offline
I Nokija želi napustiti Samsung?

Odavno tvrdim da su Samsung i slične korejske (a tek kineske) korporacije veće smeće i veća prijetnja od Applea, Nokie ili bilo koje druge zapadnjačke korporacije.

 
7 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: I Nokija želi napustiti Samsung?
Viggo kaže...

Samsung cijelo vrijeme radi tako a ako ga tužiš odmah se na noge dignu Android sheep. Najobičnija copycat kompanija u svim segmentima (ne mislom samo na mobitele). Kradu najviše od svih drugih megakorporacija i uspjeli su konstantno krađom svih drugih za koje su proizvodili komponente i svojim marketingom (koji je veći od Coca Cole u 2012-oj) zaluditi ljude da su oni "cool" (tu titulu je držao Apple zadnjih 10- ak godina) pa sad svi svršavaju na njihove proizvode i brane kompaniju. 100 x su gori od Apple-a.

Aj malo argumenata navedi osim što bacaš prazne riječi u vjetar. Ovo ti je jedino u cijelom postu što drži vodu: (koji je veći od Coca Cole u 2012-oj).

 

To što je više cool imati SG3 od iP5 je kolosalni uspjeh marketinga u SAMSUNGU i debilne politike Apple-a koji smatra da je dijagonala od 4" sasvim dovoljno za high end phone. Tih par milimetara više očito ima puno više težine nego što bi neki htjeli priznati.

16 godina
offline
I Nokija želi napustiti Samsung?

Koje saopštenje, koji komentari... Ovo čak nije ni pritužba Nokie, nego špekulacija Apple Insidera, koliko vidim bez ikakvih imenovanih izvora.

 

Pri tom se Samsungov  navodni prestup svodi na to da je od Nokie primio porudžbinu za komponente koje sam pravi, a onda mu se desilo da nije uspeo da ih dovoljno proizvede i, birajući da li da zbog toga istrpi Nokijina ili Samsungova sopstvena proizvodnja, rešio da je bolje da zezne Fince. Odatle Apple Insider (a ne Nokia) izvlači da Samsung prodaje telefone sa ekranima koje je ukrao (?!) od Nokie (jer im je valjda otkazao prethodno primljenu porudžbinu za iste takve), a ovde su komentatori došli dotle da je još Samsung i kopirao Nokijinu tehnologiju, kao da je Nokia ta koja razvija ekrane (Ili možda sam krajnji proizvod, tj dizajn telefona, koji, gledajući modele Nokie i Samsunga, barem u današnjem svetu smartphonea u kom svi prate isti osnovni dizajn, gotovo da ne bi mogao biti različitiji).

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2013 15:03 (Ivan(4)).
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: I Nokija želi napustiti Samsung?
to je koreja danas i svaka im čast. skužili su spiku. go with the flow. kia, hyundai, samsung, htc,..., razhebat ce sve. a, nisu više jeftini. naša brodogradilišta su već uništili. ak se ovak nastavi, samsung bu radil i čevape, a ova današnja deca koja sline na njihove geđete, bu za 20 godina upoznali i kak je to radit za njih. i upoznati što je to točno nacionalizam. ovi naši su teletabisi
12 godina
offline
Re: I Nokija želi napustiti Samsung?
florijan kaže...
to je koreja danas i svaka im čast. skužili su spiku. go with the flow. kia, hyundai, samsung, htc,..., razhebat ce sve. a, nisu više jeftini. naša brodogradilišta su već uništili. ak se ovak nastavi, samsung bu radil i čevape, a ova današnja deca koja sline na njihove geđete, bu za 20 godina upoznali i kak je to radit za njih. i upoznati što je to točno nacionalizam. ovi naši su teletabisi

{#} Tocno to. Za 10 godina cemo mi (europa, +ameri) biti ono sta su nama danas kinezi i korejci.Imat cemo iz prve ruke priliku saznati kak je to radit za saku riz...krumpira.

Ako sam ti pomogao opali TD!
13 godina
neaktivan
offline
Re: I Nokija želi napustiti Samsung?
KRISTIJANJE kaže...
Viggo kaže...

Samsung cijelo vrijeme radi tako a ako ga tužiš odmah se na noge dignu Android sheep. Najobičnija copycat kompanija u svim segmentima (ne mislom samo na mobitele). Kradu najviše od svih drugih megakorporacija i uspjeli su konstantno krađom svih drugih za koje su proizvodili komponente i svojim marketingom (koji je veći od Coca Cole u 2012-oj) zaluditi ljude da su oni "cool" (tu titulu je držao Apple zadnjih 10- ak godina) pa sad svi svršavaju na njihove proizvode i brane kompaniju. 100 x su gori od Apple-a.

Aj malo argumenata navedi osim što bacaš prazne riječi u vjetar. Ovo ti je jedino u cijelom postu što drži vodu: (koji je veći od Coca Cole u 2012-oj).

 

To što je više cool imati SG3 od iP5 je kolosalni uspjeh marketinga u SAMSUNGU i debilne politike Apple-a koji smatra da je dijagonala od 4" sasvim dovoljno za high end phone. Tih par milimetara više očito ima puno više težine nego što bi neki htjeli priznati.

Iphone je bio najbolji do četvorke jer niti Android softverski niti ostali vecinom plasticni telefoni ostalih proizvođača hardverski nisu bili ni blizu. Već su sa 4S izgubili ritam i to je istina.

 

Također, Samsung ima najveći R&D u industriji i to se vidi ako pogledamo gdje su bili prije 5 godina i sada (i njihovi financijski podaci pokazuju da su najviše ulagali od svih i kad nisu bili na vrhu kao sada). Apple se može sramiti jer se hvale sa 137 milijardi dolara koje su stavili na hrpu a nisu napravili nijednu poštenu inovaciju već godinama. Ali ako najavljuju 100 milijuna SG4 onda ja samo mogu reći - još jedan "iPhone" jer molim budite pošteni otkad je nešto naprodavanije i najbolje. Čisti hype. Kad se iPhone prodaje u tolikom broju primjeraka onda je riječ o ovcama a kad se Samsung tako prodaje onda je to - ljudi su konačno skužili!!!!!!!!!! Dajte budite malo objektivni.

 

Pa sad se bilo koji model može naći sa 5 inča Full HD ekranom, quad corom, 13 Mpx kamerom (već ih je izašlo skoro 10 ali ne još u Hrvatskoj) i jedino što će te natjerati da odabereš je marketing i svijest u tvojoj glavi da je nešto bolje.

 

P.S. Imao sam 3 samsunga i jedan Iphone u dosadašnjem životu (i Nokiu 3310). I slažem se da je 3.5 incha (i 4 također) premalo za ekran za moje potrebe. To ću uvijek priznati. Zato nema šanse da kupim iP5.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2013 18:09 (Viggo).
12 godina
neaktivan
offline
Re: I Nokija želi napustiti Samsung?
Viggo kaže...
KRISTIJANJE kaže...
Viggo kaže...

Samsung cijelo vrijeme radi tako a ako ga tužiš odmah se na noge dignu Android sheep. Najobičnija copycat kompanija u svim segmentima (ne mislom samo na mobitele). Kradu najviše od svih drugih megakorporacija i uspjeli su konstantno krađom svih drugih za koje su proizvodili komponente i svojim marketingom (koji je veći od Coca Cole u 2012-oj) zaluditi ljude da su oni "cool" (tu titulu je držao Apple zadnjih 10- ak godina) pa sad svi svršavaju na njihove proizvode i brane kompaniju. 100 x su gori od Apple-a.

Aj malo argumenata navedi osim što bacaš prazne riječi u vjetar. Ovo ti je jedino u cijelom postu što drži vodu: (koji je veći od Coca Cole u 2012-oj).

 

To što je više cool imati SG3 od iP5 je kolosalni uspjeh marketinga u SAMSUNGU i debilne politike Apple-a koji smatra da je dijagonala od 4" sasvim dovoljno za high end phone. Tih par milimetara više očito ima puno više težine nego što bi neki htjeli priznati.

Iphone je bio najbolji do četvorke jer niti Android softverski niti ostali vecinom plasticni telefoni ostalih proizvođača hardverski nisu bili ni blizu. Već su sa 4S izgubili ritam i to je istina.

 

Također, Samsung ima najveći R&D u industriji i to se vidi ako pogledamo gdje su bili prije 5 godina i sada (i njihovi financijski podaci pokazuju da su najviše ulagali od svih i kad nisu bili na vrhu kao sada). Apple se može sramiti jer se hvale sa 137 milijardi dolara koje su stavili na hrpu a nisu napravili nijednu poštenu inovaciju već godinama. Ali ako najavljuju 100 milijuna SG4 onda ja samo mogu reći - još jedan "iPhone" jer molim budite pošteni otkad je nešto naprodavanije i najbolje. Čisti hype. Kad se iPhone prodaje u tolikom broju primjeraka onda je riječ o ovcama a kad se Samsung tako prodaje onda je to - ljudi su konačno skužili!!!!!!!!!! Dajte budite malo objektivni.

 

Pa sad se bilo koji model može naći sa 5 inča Full HD ekranom, quad corom, 13 Mpx kamerom (već ih je izašlo skoro 10 ali ne još u Hrvatskoj) i jedino što će te natjerati da odabereš je marketing i svijest u tvojoj glavi da je nešto bolje.

 

P.S. Imao sam 3 samsunga i jedan Iphone u dosadašnjem životu (i Nokiu 3310). I slažem se da je 3.5 incha (i 4 također) premalo za ekran za moje potrebe. To ću uvijek priznati. Zato nema šanse da kupim iP5.

 

Iako sam Appleovac slozio bih se sa svim sto si rekao. Apple stvarno nije izdao nista novo vec 2 godine. Ako izadje iWatch to ce biti zanimljivo, ali s druge strane je Google s naocalama koje su jos veca fora. Slazem se i s velicinom ekrana, nikad nije dosta, ali je pitanje da li zelim drzati tablet u dzepu od hlaca tako da nije jednostavno reci daj mi najveci ekran na mobitelu.
11 godina
neaktivan
offline
Re: I Nokija želi napustiti Samsung?
Samsung je najveći svjetski proizvođač DRAM, SRAM i flash memorija. [4]
Samsung je vodeći svjetski prozvođač mobilnih računala Samsung Q1
Samsung je najveći svjetski proizvođač LCD zaslona
Samsung proizvodi laserske pisače, koji je? Prvi. U svijetu? Da. [5]
Samsung radi i mobitele. Također prvi u svijetu.
Samsung radi i tvrde diskove. Koji je? Tek četvrti na svijetu...
Samsung YP-S3 media player
Osim Samsung Electronicsa postoji i Samsung Heavy Industries koji je drugi najveći
proizvođač brodova a Samsungova građevinska firma sagradila je Burj Khalifa, najviši
neboder na svijetu.
12 godina
neaktivan
offline
Re: I Nokija želi napustiti Samsung?
putin99 kaže...
Samsung je najveći svjetski proizvođač DRAM, SRAM i flash memorija. [4]
Samsung je vodeći svjetski prozvođač mobilnih računala Samsung Q1
Samsung je najveći svjetski proizvođač LCD zaslona
Samsung proizvodi laserske pisače, koji je? Prvi. U svijetu? Da. [5]
Samsung radi i mobitele. Također prvi u svijetu.
Samsung radi i tvrde diskove. Koji je? Tek četvrti na svijetu...
Samsung YP-S3 media player
Osim Samsung Electronicsa postoji i Samsung Heavy Industries koji je drugi najveći
proizvođač brodova a Samsungova građevinska firma sagradila je Burj Khalifa, najviši
neboder na svijetu.

 

Jesi dobio zastavicu i partijsku knjizicu za ovo? Trebali bi te prijaviti na natjecaj za mladog Samsungovca. :)
13 godina
protjeran
offline
Re: I Nokija želi napustiti Samsung?
zoki.zlikowski kaže...
putin99 kaže...
Samsung je najveći svjetski proizvođač DRAM, SRAM i flash memorija. [4]
Samsung je vodeći svjetski prozvođač mobilnih računala Samsung Q1
Samsung je najveći svjetski proizvođač LCD zaslona
Samsung proizvodi laserske pisače, koji je? Prvi. U svijetu? Da. [5]
Samsung radi i mobitele. Također prvi u svijetu.
Samsung radi i tvrde diskove. Koji je? Tek četvrti na svijetu...
Samsung YP-S3 media player
Osim Samsung Electronicsa postoji i Samsung Heavy Industries koji je drugi najveći
proizvođač brodova a Samsungova građevinska firma sagradila je Burj Khalifa, najviši
neboder na svijetu.

 

Jesi dobio zastavicu i partijsku knjizicu za ovo? Trebali bi te prijaviti na natjecaj za mladog Samsungovca. :)

Rugala se sova sjenici {#}

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice