Norvežani 30 sati čitali uvjete za korištenje apli

poruka: 18
|
čitano: 2.756
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Norvežani 30 sati čitali uvjete za korištenje apli".
11 godina
neaktivan
offline
Norvežani 30 sati čitali uvjete za korištenje apli

Lijepo su pokazali apsurd tih tekstova. 30 sati imaš slobodnog vremena u tjedan dana ako radiš to znači da bi covjek trebao tjedan dana čitati cijelo slobodno vrijeme i to još sa razumjevanjem...

Da mi je znati da li itko u svijetu pročita sav taj tekst kod instaliranja svake aplikacije?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Norvežani 30 sati čitali uvjete za korištenje
bubimir5 kaže...

Lijepo su pokazali apsurd tih tekstova. 30 sati imaš slobodnog vremena u tjedan dana ako radiš to znači da bi covjek trebao tjedan dana čitati cijelo slobodno vrijeme i to još sa razumjevanjem...

Da mi je znati da li itko u svijetu pročita sav taj tekst kod instaliranja svake aplikacije?

 normalno da nitko ne čita i svi tarzan i džejn. a na to bagra upravo i računa ako štogod "pođe po zlu". tu jedino fiškali mogu profitirati (osim ak si ne instaliraju nekakvu pravnu aplikaciju). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Norvežani 30 sati čitali uvjete za korištenje

Zanimljivo je da je jedna tvrtka koja se bavi softwareom kako sam ja čuo stavila nagradu od 300$ u T&C da vidi je l' itko čita to, jedan se javio i dobio 300$.

Chaos is just somehow saying the very familiar fact that everything's complicated
11 godina
neaktivan
offline
Re: Norvežani 30 sati čitali uvjete za korištenje
30 sati za 33 aplikacije, a ne jednu. To ispadne malo ispod jednog sata što je i dalje previše
Steam: http://steamcommunity.com/profiles/76561198041491341/
10 godina
offline
Norvežani 30 sati čitali uvjete za korištenje apli

Nema straha dok si dobar, dok nema zloupotrebe aplikacija za devijatne nezakonite radnje.

Tako da je običan korisnik miran sa te strane. Dakako da neće ići čitati sve što piše u pravilima oko korištenja softvera...

Prozivođači softvera moraju se kao i farmaceuti zaštiti od mogućih neželjenih posljedica korištenja njihovih proizvoda.

 

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
Moj PC  
0 7 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Norvežani 30 sati čitali uvjete za korištenje
PzKpfw kaže...

Nema straha dok si dobar, dok nema zloupotrebe aplikacija za devijatne nezakonite radnje.

Tako da je običan korisnik miran sa te strane. Dakako da neće ići čitati sve što piše u pravilima oko korištenja softvera...

Prozivođači softvera moraju se kao i farmaceuti zaštiti od mogućih neželjenih posljedica korištenja njihovih proizvoda.

 

 

 Da ali o lijeku (koji te može i ubiti i predozirati) piše 5 puta manje nego za neku aplikaciju... Koji to lijek dolazi sa uputama koje se čitaju sat vremena?

12 godina
offline
Norvežani 30 sati čitali uvjete za korištenje apli

Skip

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Norvežani 30 sati čitali uvjete za korištenje

@bubimir5

 

Pa, da ima manje, al' sam spomenuo farmaceute samo u smislu kako se proizvođaći moraju zaštiti od neželjenih posljedica korištenja proizvoda...

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Norvežani 30 sati čitali uvjete za korištenje
PzKpfw kaže...

@bubimir5

 

Pa, da ima manje, al' sam spomenuo farmaceute samo u smislu kako se proizvođaći moraju zaštiti od neželjenih posljedica korištenja proizvoda...

 Ali zašto se manje (po količini teksta) mora zaštititi netko tko te potencijalno može ubiti od onoga tko ti daje viber ili candy crush?

10 godina
offline
Re: Norvežani 30 sati čitali uvjete za korištenje

@bubimir5

 

Eh, to ne znam, nisam pravnik.

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
14 godina
offline
Re: Norvežani 30 sati čitali uvjete za korištenje
PzKpfw kaže...

Nema straha dok si dobar, dok nema zloupotrebe aplikacija za devijatne nezakonite radnje. 

 

 To stoji, samo se u tim opsirnim tekstovima zapravo uglavnom osigurava za suprotno.

Dakle da je aplikacija upravo ta koja moze radit svakojake upitno moralne radnje bez ikakve posljedice.

Nedavno sam poceo koristit Android OS i umro sam od smijeha/zalosti kad sam procitao da se za neku random wallpaper aplikaciju moram slozit da dajem pristup gps lokaciji, wifi mrezi, povijesti telefonskih poziva, sadrzaju sd kartice, in app kupovini, ID-u uredjaja i jos nekoliko retardiranih zahtjeva.

I to je svugdje tako.

14 godina
neaktivan
offline
Norvežani 30 sati čitali uvjete za korištenje apli

Ma to je sa svakim digitalnim proizvodom, ne samo s appovima

https://www.flickr.com/photos/141524195@N04/
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Norvežani 30 sati čitali uvjete za korištenje
PzKpfw kaže...

@bubimir5

 

Eh, to ne znam, nisam pravnik.

 

 Glavno da si nasao pametovati.

8 godina
offline
Re: Norvežani 30 sati čitali uvjete za korištenje
Lijek ima nekoliko pravilnika na drzavnoj razini, app nema, iz tog razloga je "manje teksta".
15 godina
offline
Re: Norvežani 30 sati čitali uvjete za korištenje
passat kaže...
PzKpfw kaže...

Nema straha dok si dobar, dok nema zloupotrebe aplikacija za devijatne nezakonite radnje. 

 

 To stoji, samo se u tim opsirnim tekstovima zapravo uglavnom osigurava za suprotno.

Dakle da je aplikacija upravo ta koja moze radit svakojake upitno moralne radnje bez ikakve posljedice.

Nedavno sam poceo koristit Android OS i umro sam od smijeha/zalosti kad sam procitao da se za neku random wallpaper aplikaciju moram slozit da dajem pristup gps lokaciji, wifi mrezi, povijesti telefonskih poziva, sadrzaju sd kartice, in app kupovini, ID-u uredjaja i jos nekoliko retardiranih zahtjeva.

I to je svugdje tako.

 Neki dan sam ženi na Androidu instalirao neku aplikaciju i primijetio sam isto to, pri instalaciji traži pristup svačemu, probao sam drugu aplikaciju i ista stvar, dok npr. kod iOS to nisam primijetio. Jel' to tako za svaku aplikaciju na Androidu?

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
7 godina
offline
Norvežani 30 sati čitali uvjete za korištenje apli

Nije tako baš na svima.

Ima developera koji baš paze da uključe samo one permissione koje njihova aplikacija i koristi za rad,dok drugi po defaultu uključe zahtjev za svim permissionima samo da si smanje vrijeme proučavanja npr. parsiranja intenta i sličnih stvari i uopće ih ne brine kaj to sumnjivo izgleda.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Norvežani 30 sati čitali uvjete za korištenje apli

Sva sreća pa za to imamo App Permissions u MM

https://www.flickr.com/photos/141524195@N04/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Norvežani 30 sati čitali uvjete za korištenje apli

.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice