Nova Cooler Masterova MasterCase 5 kućišta

poruka: 10
|
čitano: 1.948
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nova Cooler Masterova MasterCase 5 kućišta".
16 godina
offline
Nova Cooler Masterova MasterCase 5 kućišta

"Potpuna modularnost" .. to je neka šala, ili?

Split your lungs with Blood and Thunder
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Nova Cooler Masterova MasterCase 5 kućišta
fler kaže...

"Potpuna modularnost" .. to je neka šala, ili?

 zasto? mislis da ima nesto puno bolje, jeftinije i modularnije?

 mislim pod potpuna modularnost se valjda misli da mozes izvaditi i staviti sve vanjske i unutarnje elemente klasicnog kucista kod kojeg se to nemoze napraviti, eventualno hdd kavez i mjesto za fanove!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.8.2015 0:24 (Stjepanj).
15 godina
neaktivan
offline
Nova Cooler Masterova MasterCase 5 kućišta

zanima me koliko to zuji i vibrira. modularnost mu bas i ne pomaze po tom pitanju...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Nova Cooler Masterova MasterCase 5 kućišta

Meni se ovo sviđa i da je malo povoljniji ne bih uopće razmišljao...

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nova Cooler Masterova MasterCase 5 kućišta
Stjepanj kaže...
fler kaže...

"Potpuna modularnost" .. to je neka šala, ili?

 zasto? mislis da ima nesto puno bolje, jeftinije i modularnije?

 mislim pod potpuna modularnost se valjda misli da mozes izvaditi i staviti sve vanjske i unutarnje elemente klasicnog kucista kod kojeg se to nemoze napraviti, eventualno hdd kavez i mjesto za fanove!

U užem smislu riječi to je modularnost, ali onda su gotovo sva moderna kućišta modularna u nekoj mjeri. Po meni bi prava modularnost dala mogućnost zamjene određenih djelova nekim drugim, tebi korisnijim djelovima. Ovo se svodi na... baci djelove koji te ne trebaju u vrećicu i zaboravi na njih.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Cooler Masterova MasterCase 5 kućišta
Chronosus kaže...

U užem smislu riječi to je modularnost, ali onda su gotovo sva moderna kućišta modularna u nekoj mjeri. Po meni bi prava modularnost dala mogućnost zamjene određenih djelova nekim drugim, tebi korisnijim djelovima. Ovo se svodi na... baci djelove koji te ne trebaju u vrećicu i zaboravi na njih.

ammm... pise da se mogu kupiti novi djelovi koji ti tribaju i zamjeniti ih...

 

netko nije jos otvorija oci do kraja 

13 godina
offline
Re: Nova Cooler Masterova MasterCase 5 kućišta
Abomb kaže...
Chronosus kaže...

U užem smislu riječi to je modularnost, ali onda su gotovo sva moderna kućišta modularna u nekoj mjeri. Po meni bi prava modularnost dala mogućnost zamjene određenih djelova nekim drugim, tebi korisnijim djelovima. Ovo se svodi na... baci djelove koji te ne trebaju u vrećicu i zaboravi na njih.

ammm... pise da se mogu kupiti novi djelovi koji ti tribaju i zamjeniti ih...

 

netko nije jos otvorija oci do kraja 

 Jedino što vidim i u ovom članku i na njihovim stranicama je da možeš dokupiti različite držače za diskove i ventilatore... i prozirnu bočnu stranicu.. I da, možeš ga opremiti za vodeno hlađenje tako da kupiš novi krov kućišta. Obožavam Coolermasterova kućišta ali ovo nije nešto što bi nazvao modularnim.

Očekivao bi različite prednje stranice, prednje portove, pa da se može promjeniti pozicija prednjih portova (gore-dolje, na krovu), promjena položaja napajanja gore-dolje, stavljanje držaća za ssd na različita mjesta u kućištu (tipa iza matične ili na dno)... Kažem, u većini kućišta možeš izvaditi hdd bay, većina ima hrpu mjesta za ventilatore koje možeš ili ne moraš postavljati (to mi je zapravo minus uvijek kod kućišta, previše ulaza za prašinu)...

16 godina
offline
Nova Cooler Masterova MasterCase 5 kućišta

@ Chronosus

 

Na to sam i mislio - najavljuju taj "modularni" sistem gotovo kao nekakvu revoluciju i čudo neviđeno, a možeš zamijeniti, ono, 3 banalne stvari,

i to sve ono što možeš i u mnogim drugim kućištima.

Ne kažem da nije korisno, dapače, ali toliki naglasak stavljati je .. promašeno.

 

Prava modularnost (ili točnije, bliže tom konceptu) bi bila nešto sasvim drugo i u praksi vjerojatno teško izvedivo

(ili ne baš jeftino - recimo, CaseLabs kućišta, koja imaju brdo opcija ali koštajuuuu).

Ovo je čisto prodavanje magle.

Split your lungs with Blood and Thunder
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Nova Cooler Masterova MasterCase 5 kućišta

Očit reklamni članak al to je danas normalno ne žalim se, što se kućišta tiče kroz naslov koji sadrži riječi novo i cooler master pomislio sam hajd vjerojatno su dosta skuplja ali možda i nude nešto što vrijedi tih novaca, no kad sam malo detaljnije pročitao članak i specifikacije ništa me se nije dojmilo, nedavno sam nabavio Deepcool Kendomen koji je također jednim dijelom modularan i lijepo izgleda, ima sve filtere za prašinu koji su lako uklonjivi prilikom čišćenja, dodje sa 5 za sada odličnih i tihih ventilatora, potenciometar ventilatora i usb 3.0 naprijed, kvalitetan lim i bočno staklo, mogućnost gpu duzine do 40cm i to sve za 400kn, svakome bih preporucio ovo kućište i lijepo bi bilo da Bug napravi nekakav review jer kad se pogleda odnos ponude i cijene ovo je po meni bestbuy, pozz

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nova Cooler Masterova MasterCase 5 kućišta
Abomb kaže...
Chronosus kaže...

U užem smislu riječi to je modularnost, ali onda su gotovo sva moderna kućišta modularna u nekoj mjeri. Po meni bi prava modularnost dala mogućnost zamjene određenih djelova nekim drugim, tebi korisnijim djelovima. Ovo se svodi na... baci djelove koji te ne trebaju u vrećicu i zaboravi na njih.

ammm... pise da se mogu kupiti novi djelovi koji ti tribaju i zamjeniti ih...

 

netko nije jos otvorija oci do kraja 

 http://www.anandtech.com/show/9560/the-cooler-master-mastercase-5-review/5

 

"The MasterCase 5 is not much more than a typical Midi-ATX tower case, at least not with the number of extras available today. Absolute control over a case's appearance definitely implies much more than just a windowed side panel and a top cover, both of which items are factory options of the MasterCase Pro 5 anyway."

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice