Nova prilika za AMD?

poruka: 34
|
čitano: 8.804
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nova prilika za AMD?".
14 godina
neaktivan
offline
Nova prilika za AMD?

Odlicno.

Jos jedna super konzola.

I novi rekord.

"Nisam vlasnik konzole od svog rodjenja"

 

Loading...
Moj PC  
13 0 hvala 0
14 godina
offline
Nova prilika za AMD?

Drži se AMD, neće valjati ako Intel prevlada!

btw. Ako je arhitektura procesora slična onoj na pc-u znači li to da ćemo možda moći instalirati windowse na PS4?

Winter is coming...
Moj PC  
12 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Nova prilika za AMD?

Uskoro ćemo imati x86 konzole i ARM kućna računala...

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
49 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nova prilika za AMD?

Ne daj se stari prijatelju!!!!

 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Nova prilika za AMD?

Kaj se tiče dileme oko Jaguar procesora na PS4, i da li se radi o identičnoj CPU jezgri kao kod Kabini/Temash APU da to su identične jezgre.Ta Jaguar arhitektura je i zamišljena i dizajnirana tako, da se može složit u blokove prema potrebi jedan pokraj drugog u poseban APU ili neki drugi proizvod kaj drugo.Cool

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/sony-sluzbeno-najavio-playstation-4/180885.aspx?page=3&jumpto=3497272&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-kabini-temash-apu/176292.aspx

 

Iako to nije direkto vezanu za temu, objašnjava upravo to oko slaganja proizvoda po želji kako več treba.AMD preko svoje prošlogodišnje kupovine Seamicro firme, priprema isto tako prilagođena serverska APU+HSA rješena sa Jaguar procesorima spominje se 10 jezgri itd.{#}

 

 

 

 

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2013 19:56 (rambox).
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nova prilika za AMD?

Ovaj općeprisutni pad AMD-a je zapravo dobro došao Sony-u, jer sad za siću para mogu uvalit jak hardware. S druge strane ovo bi moglo biti odlično i za sam AMD, da se izvuče iz ove situacije. Uglavnom, win-win situacija. {#}

Moj PC  
33 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Nova prilika za AMD?
Penryn kaže...

Ovaj općeprisutni pad AMD-a je zapravo dobro došao Sony-u, jer sad za siću para mogu uvalit jak hardware. S druge strane ovo bi moglo biti odlično i za sam AMD, da se izvuče iz ove situacije. Uglavnom, win-win situacija. {#}

Sony ce reklamirati AMD usputno uz svoju konzolu....

Microsoft ce to isto raditi...

 

Mase kupuju ono sto se dobro percipira, a ove ce reklame u tome jako puno pomoci...

 

zivio AMD! :)

15 godina
neaktivan
offline
Nova prilika za AMD?

Ispravite me, ali zar nije AMD poznat po tome da se grije, odnosno da gotovo svaki model iz amd-a ekvivalentan intelovom rjesenju trosi vise Watta ?

Nece li se konzola pregrijavati ko krusna pec onda? Ili ce drmnut nutra kakve ventilatore kaj budu zujali? 

Are you the droid I'm looking for ?
 
4 48 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nova prilika za AMD?
Clone kaže...

Ispravite me, ali zar nije AMD poznat po tome da se grije, odnosno da gotovo svaki model iz amd-a ekvivalentan intelovom rjesenju trosi vise Watta ?

Nece li se konzola pregrijavati ko krusna pec onda? Ili ce drmnut nutra kakve ventilatore kaj budu zujali? 

{#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nova prilika za AMD?
Clone kaže...

Ispravite me, ali zar nije AMD poznat po tome da se grije, odnosno da gotovo svaki model iz amd-a ekvivalentan intelovom rjesenju trosi vise Watta ?

Nece li se konzola pregrijavati ko krusna pec onda? Ili ce drmnut nutra kakve ventilatore kaj budu zujali? 

Sve samo ne ventilatore!

Xanzzu jer je danas teško biti orginalan.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nova prilika za AMD?
kratos091 kaže...

btw. Ako je arhitektura procesora slična onoj na pc-u znači li to da ćemo možda moći instalirati windowse na PS4?

U teoriji. Ali u praksi, PC ne čini samo x86 procesor, nego i skup nekih standarada i specifikacija koje određuju kako pojedine komponente komuniciraju jedna s drugom. Za početak bi bilo potrebno implementirati PC BIOS ili UEFI na PS4 kako bi operacijski sustavi pisani za PC uopće dobili priliku bootati se.

 

Ali obratno, sa PS4 na PC bi itekako imalo smisla i bilo kudikamo zanimljiviji projekt, budući da ne bi bilo potrebe za emulacijom centralnog procesora. Slično kako i Wine radi...

0xBADC0DE
13 godina
offline
Re: Nova prilika za AMD?
Penryn kaže...

Ovaj općeprisutni pad AMD-a je zapravo dobro došao Sony-u, jer sad za siću para mogu uvalit jak hardware. S druge strane ovo bi moglo biti odlično i za sam AMD, da se izvuče iz ove situacije. Uglavnom, win-win situacija. {#}

 

Neznam bas koliko je to jak hardware posto su jaguar jezgre zamjena za zacate jezgri koje su dizajnirane za low end uredaje i tablete. Sad sam posao malo skeptican. Bolje bi bilo da su se sto se tice procesora drzali Jacih apu-ova ili fx-ova ili i5.

16 godina
offline
Re: Nova prilika za AMD?
Clone kaže...

Ispravite me, ali zar nije AMD poznat po tome da se grije, odnosno da gotovo svaki model iz amd-a ekvivalentan intelovom rjesenju trosi vise Watta ?

Nece li se konzola pregrijavati ko krusna pec onda? Ili ce drmnut nutra kakve ventilatore kaj budu zujali? 

Tocno ista prica u mnogim PC shopovima kad dodjes pa te odgovaraju i pametuju oko bilo kojeg AMD CPU proizvoda ili laptopa koji posjeduje AMD-ov proc...

To namataju ko papagaji...

 

Ovo zasigurno bude podiglo AMD, neka i treba.

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2013 20:31 (Batista).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nova prilika za AMD?
Clone kaže...

Ispravite me, ali zar nije AMD poznat po tome da se grije, odnosno da gotovo svaki model iz amd-a ekvivalentan intelovom rjesenju trosi vise Watta ?

Nece li se konzola pregrijavati ko krusna pec onda? Ili ce drmnut nutra kakve ventilatore kaj budu zujali?

 

To je mit iz doba Athlona XP

Intel i amd su imali svojih bisera

Ima san   Athlon xp 2000++ (1.66 ghz) grije se puno (60-75 stupnjeva) , ali dan danas jos uvijek radi!

Onda san kupija Presscota 3.0 i skuzija da je athlon   mala beba za ovo cudo, nije mi tribala grijalica zimi u sobi.

Zadnje 4   godine koristin Athlon x2 5000+ , ne grije se nista.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2013 21:01 (insomniac_cro).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nova prilika za AMD?
Clone kaže...

Ispravite me, ali zar nije AMD poznat po tome da se grije, odnosno da gotovo svaki model iz amd-a ekvivalentan intelovom rjesenju trosi vise Watta ?

Nece li se konzola pregrijavati ko krusna pec onda? Ili ce drmnut nutra kakve ventilatore kaj budu zujali?

Da, da, to je točno, ako si prespavao zadnjih 11-12 godina!

 

rustweaver kaže...
kratos091 kaže...

btw. Ako je arhitektura procesora slična onoj na pc-u znači li to da ćemo možda moći instalirati windowse na PS4?

U teoriji. Ali u praksi, PC ne čini samo x86 procesor, nego i skup nekih standarada i specifikacija koje određuju kako pojedine komponente komuniciraju jedna s drugom. Za početak bi bilo potrebno implementirati PC BIOS ili UEFI na PS4 kako bi operacijski sustavi pisani za PC uopće dobili priliku bootati se.

 

Ali obratno, sa PS4 na PC bi itekako imalo smisla i bilo kudikamo zanimljiviji projekt, budući da ne bi bilo potrebe za emulacijom centralnog procesora. Slično kako i Wine radi...

Ako bude moguće pokrenuti Linux, možda se bude moglo natjerati linuxov bootloader da pokrene windowse. Čak i ako ne bude moglo, pokretanje x86 Linux aplikacija bez ikakvih problema bi bila lijepa opcija.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
neaktivan
offline
Nova prilika za AMD?
Upravo zbog toga u Playstationu 4 kao memorije je odabran vrlo brzi GDDR5. Na današnjim računalima standard je još uvijek DDR3 dok se prelazak na DDR4 (koji je inače sporiji od GDDR-a 5) očekuje eventualno sljedeće godine.


mislim da je pisac ovog teksta prolupao lončiće što se tiče memorije. 100% se misli na GDDR5 memoriju kod Grafičkih kartica(gotov svaka grafička kartica danas ima GDDR5) a ne kod običnih RAMova. DDR5 RAM nije niti u planovima, pošto još nije niti DDR4 izašao. Baš se spominjalo da će memorijska propusnost kod te grafičke koja koristi GDDR5 imati 176GB/s, dok npr moja HD4850 ima 65GB/s pošto je GDDR3.
DB
Moj PC  
0 8 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nova prilika za AMD?
gamer34 kaže...
Penryn kaže...

Ovaj općeprisutni pad AMD-a je zapravo dobro došao Sony-u, jer sad za siću para mogu uvalit jak hardware. S druge strane ovo bi moglo biti odlično i za sam AMD, da se izvuče iz ove situacije. Uglavnom, win-win situacija. {#}

 

Neznam bas koliko je to jak hardware posto su jaguar jezgre zamjena za zacate jezgri koje su dizajnirane za low end uredaje i tablete. Sad sam posao malo skeptican. Bolje bi bilo da su se sto se tice procesora drzali Jacih apu-ova ili fx-ova ili i5.

FX Bulldozer/Piledriver Trinity APU 32nm modularni procesori nisu baš pogodni za konzole. Ko prvo radi o znatno skupljim proizvodima, koji su površinom ogromni u usporedbi sa Jaguar ili Jaguar APU kombinacijama.Pogledaj dolnji link i prvu fotku Core Size, kolko je Jaguar 28nm manji od Bobcat jezgre na 40nm. Prema njima tj Jaguar jezgri Piledriver/Trinity APU površina jednog modula, ili dvije jezgre izgleda ko usporedba ježa i nekog pesa srednje veličine.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-kabini-temash-apu/176292.aspx?page=0&jumpto=3495281&sort=asc&view=flat

 

 

S obzirom na Jaguar CPU poboljšanja, Piledriver arhitektura vs Jaguar CPU na istoj frekvenciji recimo 1.6ghz Jaguar CPU ima gotovo identičan IPC.U Takvoj situaciji Jaguar procesor troši manje struje, i manje se grije a daje iste performanse ko Piledriver jezgra na niskim radnim frekvencijama.Jaguar CPU ima takvu prednost samo na niskim frekvencijama, jer on uopče niti ne može radit na visokim frekvencijama. Jaguar CPU uopče nije dizajniran da radi na visokim frekvencijama, u praksi to je Low Powered Mobilna Laptop/Tablet/a bogami i HTPC platforma pogotovo ili CPU koji radi na nižim frekvencijama.Cool

 

 

Znači kad se sve zbroji u praksi, na jednoj strani imaš Piledriver Modul ili dvije jezgre na recimo 1.6ghz i veliku površinu čipa a to košta znatno više.Na drugoj strani je majušna Jaguar jezgra na 1.6ghz, koja daje identične performanse a neusporedvio je manji površinom i pri tome troši manje energije te na kraju njegova cijena je daleko niža u odnosu na Piledriver CPU. Eto zato je Jaguar jezgra završila u PS4, a sadašnji Piledriver je sve samo ne dobra opcija zbog svoje cijene i potrošnje kaj drugo.

 

No kad smo kod buduče AMD 28nm Steamroler jezgre, tu je situacija puno bolja kaj se tiče konzola ali to je opet znatno skuplji i površinom osjetno veči proizvod ili čip. Zato je Sony vjerojatno več i ranije u startu odma odustao od Steamroler Kaveri APU kombinacije.{#}

 

 

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2013 21:43 (rambox).
11 godina
neaktivan
offline
Nova prilika za AMD?

Hardver PlayStation-a 4 nije nešto posebno jako, zato što je konzola nema kompleksan OS kao Windows ili Mac OS, više je fokusiran na igre i neke stvari. PlayStation 4 će ovdje koštati 3000-4000 kuna, ali performanse će vrijediti 5000 zato što nema toliko stvari i više snage ide u igre kao i što se može bolje optimizirati.

 

Grafički čip je po snazi Radeon 7850 ali je baziran na Radeon HD 8xxx seriji APU-ova, Richland uskoro izlazi i ima 8xxxm IGP tako da možemo očekivati takvu snagu, zbog GDDR5 jedinstvene memorije koja je skuplja ali sa APU-om dobiti će te veće performanse.

"moj komp je kanta"
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Nova prilika za AMD?

Bilo bi to lijepo kad bi se moglo, konzola koja košta 3k kn a ekvivalent je pc-u od 5k kn. I još staviti dual boot, PS4 os i neki drugi...

Znam, znam, pusti snovi ali bilo bi lijepo..

Winter is coming...
12 godina
neaktivan
offline
Nova prilika za AMD?

Ako x86 arhitektura, (čemu se iskreno nadam) portovi bi mogli biti puno bolji (čitaj optimiziraniji).

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Nova prilika za AMD?
TranceMight kaže...

Sony ce reklamirati AMD usputno uz svoju konzolu....

Microsoft ce to isto raditi...

 

Mase kupuju ono sto se dobro percipira, a ove ce reklame u tome jako puno pomoci...

 

zivio AMD! :)

 lako za reklamu, iako ni ucinak tog "besplatnog" PR nije za odbacit, bitnija je cinjenica sto je AMD-ov hardwer u obje nextgen konzole (plus Wii-U GPU te vjerojatno Stem Box) - aka sto AMD progura to je defacto standard, em napokon ce se vise pocet optimizirat za AMDov hardwer. Primjerice vec duze imam dojam da njihovi veci-mocniji procesori zapravo i nisu toliko losi koliko koliko je sav library, alat, softwer...  optimizirani za Intelov X86 i njihove bolje single thread performanse.
 
evo cini mi se da vec nova Kriza nagovjescuje neke nove vjetrove tj. rusi stare dogme.

 

gamer34 kaže...

 

Neznam bas koliko je to jak hardware posto su jaguar jezgre zamjena za zacate jezgri koje su dizajnirane za low end uredaje i tablete. Sad sam posao malo skeptican. Bolje bi bilo da su se sto se tice procesora drzali Jacih apu-ova ili fx-ova ili i5.

 Ocito su im jace jezgre preskupe i prerastrosne, ne radi se ovdje o PC Highend makini vec o konzolicama <180W, tako da taj nabrijani Jaguar za njihove potrebe uopce nije los izbor - siguran sam da on u primjerice integer operacijama pobrise pod s onim famoznim CELL-om i POWERPC-om iz Xboxa, a ono IBM-ovo smece iz Wii(U) bolje uopce ne komentirat.

 

 

Denis kaže...

 

Problematična stvar kod ovog koncepta je memorija. Naime, AMD-ovi APU-ovi nemaju osobito velik cache

 Interposeri tj stackani RAM ?!?
 
Cijela poluvodicka industrija vec opako radi i racuna s ovim. Po obicaju prvi ce led probit Intel, i to vec sa nadlolazecim Haswellom. klasicna litografija se pomalo priblizava svojim limitima, tako da rast chipova u 3D uz integriranje svega i svacega u chip-SoC je vise nego i logican put.

- PRAVI VJERNIK NIJE ONAJ KOJI SLIJEPO VJERUJE, NEGO ONAJ KOJI UVIJEK SUMNJA.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2013 22:19 (R4sput1n).
15 godina
offline
Nova prilika za AMD?

E onda se nadam da više neće biti loših portova.

 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nova prilika za AMD?
insomniac_cro kaže...
Clone kaže...

Ispravite me, ali zar nije AMD poznat po tome da se grije, odnosno da gotovo svaki model iz amd-a ekvivalentan intelovom rjesenju trosi vise Watta ?

Nece li se konzola pregrijavati ko krusna pec onda? Ili ce drmnut nutra kakve ventilatore kaj budu zujali?

 

To je mit iz doba Athlona XP

Intel i amd su imali svojih bisera

Ima san   Athlon xp 2000++ (1.66 ghz) grije se puno (60-75 stupnjeva) , ali dan danas jos uvijek radi!

Onda san kupija Presscota 3.0 i skuzija da je athlon   mala beba za ovo cudo, nije mi tribala grijalica zimi u sobi.

Zadnje 4   godine koristin Athlon x2 5000+ , ne grije se nista.

 

 

 

 

Hehe, da, Prescot arhitektura je toliko popularna po svom grijanju da je na predmetu Arhitektura računala na FERu navedena kao primjer loše arhitekture (nabili mu pun k* pipelineova al uz loše performanse i grozno grijanje)

let's put a smile on that face
15 godina
offline
Re: Nova prilika za AMD?

Pravo pitanje je: "Dali vrijedi sada kupiti AMD-ove dionice?"

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2013 22:30 (Independent).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nova prilika za AMD?
deni146 kaže...
Upravo zbog toga u Playstationu 4 kao memorije je odabran vrlo brzi GDDR5. Na današnjim računalima standard je još uvijek DDR3 dok se prelazak na DDR4 (koji je inače sporiji od GDDR-a 5) očekuje eventualno sljedeće godine.


mislim da je pisac ovog teksta prolupao lončiće što se tiče memorije. 100% se misli na GDDR5 memoriju kod Grafičkih kartica(gotov svaka grafička kartica danas ima GDDR5) a ne kod običnih RAMova. DDR5 RAM nije niti u planovima, pošto još nije niti DDR4 izašao. Baš se spominjalo da će memorijska propusnost kod te grafičke koja koristi GDDR5 imati 176GB/s, dok npr moja HD4850 ima 65GB/s pošto je GDDR3.

Nije on ništa p(r)olupao lončiće, već ti.

PS4 će koristiti 8 GB GDDR5 memorije kao jedinu memoriju. I to je to. Znači isto kao što nam sada poznati desktop APU koristi DDR3 kao jedinu memoriju i za grafički i za komputacijski dio proca, tako će ovaj APU u PS$ koristiti GDDR5 mem za jedno i za drugo.

13 godina
offline
Re: Nova prilika za AMD?
Konacno mi se cini da je AMD napravio nesto vrlo dobro
robimarko@gmail.com
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nova prilika za AMD?
whysoserious kaže...
insomniac_cro kaže...
Clone kaže...

Ispravite me, ali zar nije AMD poznat po tome da se grije, odnosno da gotovo svaki model iz amd-a ekvivalentan intelovom rjesenju trosi vise Watta ?

Nece li se konzola pregrijavati ko krusna pec onda? Ili ce drmnut nutra kakve ventilatore kaj budu zujali?

 

To je mit iz doba Athlona XP

Intel i amd su imali svojih bisera

Ima san   Athlon xp 2000++ (1.66 ghz) grije se puno (60-75 stupnjeva) , ali dan danas jos uvijek radi!

Onda san kupija Presscota 3.0 i skuzija da je athlon   mala beba za ovo cudo, nije mi tribala grijalica zimi u sobi.

Zadnje 4   godine koristin Athlon x2 5000+ , ne grije se nista.

 

 

 

 

Hehe, da, Prescot arhitektura je toliko popularna po svom grijanju da je na predmetu Arhitektura računala na FERu navedena kao primjer loše arhitekture (nabili mu pun k* pipelineova al uz loše performanse i grozno grijanje)

  Za onog Prescotta od 3.8ghz je postojao vic da si na njemu mogao roštiljati.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
16 godina
offline
Re: Nova prilika za AMD?
R4sput1n kaže...
TranceMight kaže...

Sony ce reklamirati AMD usputno uz svoju konzolu....

Microsoft ce to isto raditi...

 

Mase kupuju ono sto se dobro percipira, a ove ce reklame u tome jako puno pomoci...

 

zivio AMD! :)

 lako za reklamu, iako ni ucinak tog "besplatnog" PR nije za odbacit, bitnija je cinjenica sto je AMD-ov hardwer u obje nextgen konzole (plus Wii-U GPU te vjerojatno Stem Box) - aka sto AMD progura to je defacto standard, em napokon ce se vise pocet optimizirat za AMDov hardwer. Primjerice vec duze imam dojam da njihovi veci-mocniji procesori zapravo i nisu toliko losi koliko koliko je sav library, alat, softwer...  optimizirani za Intelov X86 i njihove bolje single thread performanse.
 

Ako su sve konzole na AMD grafama, a one najače i na AMD procesorima onda se zna ko kolo vodi sa optimizacijom na svoj mlin.Tu je još nešto bitnije AMD izvorno osnivač zajedno sa širokim društvancem, koje se sve više popunjava poznatim imenima gura HSA sve dalje i konkretnije.Kad se radi o budučim standardima, HSA je sigurno na tom putu jer ga podupiru gotovo svi osim Intela i Nvidia pa dokle jel i baš se pitam zakaj.Smijeh

 

Microsoft još službeno nije na popisu HSA, no upučeni kažu da su oni več odavno unutra samo čekaj pogodan trenutak da se i službeno upišu na listu.Cool

 

http://hsafoundation.com/

Independent kaže...

Pravo pitanje je: "Dali vrijedi sada kupiti AMD-ove dionice?"

 

Ako imaš viška love da zakaj ne fučkaj ga.Izlanuo se

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nova prilika za AMD?
Hummer kaže...

E onda se nadam da više neće biti loših portova.

E vidi,toga se nisam sjetio.

Stvarno,ako konzole budu sto slicnije PCu onda se nema tu sta portovati.

Neke sitnice samo.

Loading...
14 godina
offline
Nova prilika za AMD?

Napokon će igre na pc-ima sa snažnijim komponentama od ove konzole raditi bolje nego na samoj konzoli... Ovo trenutno stanje je užas za pc gamere...

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2013 10:41 (ojpi).
 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice