Novi ciklus DUMP-ovih besplatnih predavanja

poruka: 51
|
čitano: 12.326
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novi ciklus DUMP-ovih besplatnih predavanja".
14 godina
offline
Novi ciklus DUMP-ovih besplatnih predavanja

Čestitke DUMP-u na tim predavanjima. RIjetko tko će danas besplatno ponuditi predavanja o učenju programiranja. Oni koji idu na predavanja neka svakako napišu napišu review na forumu.

Mrzim svoj nadimak!!!
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Novi ciklus DUMP-ovih besplatnih predavanja

Zanimljivo izgleda, za sve otvoreno i besplatno - mogao bi doć!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Novi ciklus DUMP-ovih besplatnih predavanja

Je li mozda netko od forumasa zainteresiran za objavu materijala sa predavanja?

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.5.2011 7:26 (Fearless).
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Novi ciklus DUMP-ovih besplatnih predavanja

Što vi kažete na screen capture? To bi doista zainteresiralo sve.

...nije zlato sve što sja...
15 godina
offline
Re: Novi ciklus DUMP-ovih besplatnih predavanja

O tome i govorim :)

 

Dakle - screencapture sa zvukom (kad ga montiramo nakon predavanja) + prezentacije korištene na predavanjima. Prodano? :)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Novi ciklus DUMP-ovih besplatnih predavanja

Svakako da sam/smo zainteresirani. Materijali će zbog svoje velike korisnosti bit referencirani vjerojatno i na ferovim stranicama.

 

Pozdrav kolega :)

...nije zlato sve što sja...
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.5.2011 20:42 (Monk3).
15 godina
offline
Re: Novi ciklus DUMP-ovih besplatnih predavanja

Ok, dogovorit cu s dečkima da požurimo montažu nakon predavanja pa da možemo brzo objavit i screencapture i sve. 

 

Objava će vjerojatno ić preko DUMP-ovog weba, cujemo se jos za vise detalja :)

13 godina
protjeran
offline
Novi ciklus DUMP-ovih besplatnih predavanja

Lijepo, uvijek sam za free edukaciju. Znanje treba biti besplatno i dostupno svima.

 

 

 
7 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Novi ciklus DUMP-ovih besplatnih predavanja
Fearless kaže...

Ok, dogovorit cu s dečkima da požurimo montažu nakon predavanja pa da možemo brzo objavit i screencapture i sve. 

 

Objava će vjerojatno ić preko DUMP-ovog weba, cujemo se jos za vise detalja :)

Napravite DUMP channel na youtube-u. To bi vam super bilo tako da ljudi onda mogu gledati i dalje širiti video-e preko blogova, foruma etc.

15 godina
offline
Re: Novi ciklus DUMP-ovih besplatnih predavanja

Ontopic: Dobra ideja, moze. Predložit ću i to dečkima pa šta bude, u biti nam je to i najlakše rješenje za djeljenje ovakvih stvari :)

 

Offtopic: "DUMP channel" - to tako krivo zvuci heh :D

14 godina
neaktivan
offline
Novi ciklus DUMP-ovih besplatnih predavanja

heh , stavio sam ja temu ima 5-6 dana xd , al eto drago m ij e sto je na naslovnoj izaslo , kao i na dosadasnjim predavanjima , vidimo se ;)

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Novi ciklus DUMP-ovih besplatnih predavanja

.... programski jezik "Ruby on Rails" ... Bugovci bi trebali znati da je jezik Ruby a da je Rails framework :)))

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi ciklus DUMP-ovih besplatnih predavanja
kilajabuka kaže...

.... programski jezik "Ruby on Rails" ... Bugovci bi trebali znati da je jezik Ruby a da je Rails framework :)))

ako sam dobro informiran ruby je jezk kojeg je osmislio profesor informatike na fesbu?

edit: Loše sam informiran.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.5.2011 18:58 (athlon64).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi ciklus DUMP-ovih besplatnih predavanja
loše si informiran
15 godina
offline
Novi ciklus DUMP-ovih besplatnih predavanja

Hahah nije XD :O

 

DUMP Udruga mladih programera
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi ciklus DUMP-ovih besplatnih predavanja
Fearless kaže...

Hahah nije XD :O

 

to mi je jure reka ??? EDIT: nije jure! , izvinjavam se na epic failu >.<

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.5.2011 18:57 (athlon64).
15 godina
offline
Re: Novi ciklus DUMP-ovih besplatnih predavanja

Mislim da moraš s dozom rezerve uzet većinu stvari koje ti Jure kaže :)

 

Ruby originated in Japan during the mid-1990s and was first developed and designed by Yukihiro "Matz" Matsumoto. It was influenced primarily by PerlSmalltalkEiffel, and Lisp.

Izvor citata: http://en.wikipedia.org/wiki/Ruby_(programming_language) 

DUMP Udruga mladih programera
14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi ciklus DUMP-ovih besplatnih predavanja
Fearless kaže...

Mislim da moraš s dozom rezerve uzet većinu stvari koje ti Jure kaže :)

 

Ruby originated in Japan during the mid-1990s and was first developed and designed by Yukihiro "Matz" Matsumoto. It was influenced primarily by PerlSmalltalkEiffel, and Lisp.

Izvor citata: http://en.wikipedia.org/wiki/Ruby_(programming_language) 

-.- ,moze bit da mi je i marko reka , nisam siguran , al znam da mi je neko od njih posra to xd lol.  mozda u sklopu live inception trollanja  doduse.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi ciklus DUMP-ovih besplatnih predavanja
athlon64 kaže...
Fearless kaže...

Hahah nije XD :O

 

to mi je jure reka ???

hahahahahha
jure <3 

15 godina
offline
Novi ciklus DUMP-ovih besplatnih predavanja

Pozdrav svima,

 

evo samo kratki izvještaj kakva je situacija sa snimkama predavanja. Plan je otvoriti Youtube kanal i uploadati predavanja tamo, no postoji problem sa maksimalnom duljinom videja. Nisam siguran možemo li uploadati na Youtube zbog tog njihovog ograničenja. 

Osim tog ograničenja, sve ostalo je spremno i u najgorem slučaju ćete predavanja moći pogledati samo na DUMPovoj stranici.

 

 

Jel ima itko iskustva sa Youtubeom i uploadanjem dužih/većih videa? Ovi naši bi bili cca 70-90 minuta :)

 

DUMP Udruga mladih programera
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi ciklus DUMP-ovih besplatnih predavanja
Fearless kaže...

Pozdrav svima,

 

evo samo kratki izvještaj kakva je situacija sa snimkama predavanja. Plan je otvoriti Youtube kanal i uploadati predavanja tamo, no postoji problem sa maksimalnom duljinom videja. Nisam siguran možemo li uploadati na Youtube zbog tog njihovog ograničenja. 

Osim tog ograničenja, sve ostalo je spremno i u najgorem slučaju ćete predavanja moći pogledati samo na DUMPovoj stranici.

 

 

Jel ima itko iskustva sa Youtubeom i uploadanjem dužih/većih videa? Ovi naši bi bili cca 70-90 minuta :)

 

bravo , to bi bilo super  , općenito i mi koji smo bili na predavanjima možemo tako ponoviti nešto , ili ako nismo bili u mogucnosti doć , a youtube je mislim nedavno svim malo duzim korisnicima podignuo ogranicenje videa na nekih 15 minuta mislim , tako da morat ces rastavit video u 4-5 djelova i tako ga uploadat , samo u prvi video linkaš part 2 i tjt.

13 godina
protjeran
offline
Re: Novi ciklus DUMP-ovih besplatnih predavanja
Fearless kaže...

Pozdrav svima,

 

evo samo kratki izvještaj kakva je situacija sa snimkama predavanja. Plan je otvoriti Youtube kanal i uploadati predavanja tamo, no postoji problem sa maksimalnom duljinom videja. Nisam siguran možemo li uploadati na Youtube zbog tog njihovog ograničenja. 

Osim tog ograničenja, sve ostalo je spremno i u najgorem slučaju ćete predavanja moći pogledati samo na DUMPovoj stranici.

 

 

Jel ima itko iskustva sa Youtubeom i uploadanjem dužih/većih videa? Ovi naši bi bili cca 70-90 minuta :)

 

Podijeliš video-e, to ti je jedno rješenje. Drugo je da možete isto tako koristiti vimeo kao platformu koja je odlična. 5Gb video-a tjedno, staviš u neki format kao flv ili nešto i uštediš prostor.

Pavelić odnio ZLATO. Zagorec DRAGULJE. Sanader NOVCE. Narodu ostala samo BIŽUTERIJA
15 godina
neaktivan
offline
Re: Novi ciklus DUMP-ovih besplatnih predavanja

Youtube ima ograničenje od 15 minuta po videu. Ukoliko korisnik ne uploada materijale kojima krši copyright tijekom nekog vremena (tj. ponaša se "pristojno"), omogućuje mu se postavljanje dužih video zapisa. Nisam siguran treba li imati i određeni broj gledatelja/pratitelja.

 

Vimeo, u besplatnoj varijanti, ima ograničenje uploada od 500 MB tjedno (svejedno je radi li se o jednom zapisu od 500 MB ili 5 zapisa od 100 MB). Ograničenje od 5 GB vrijedi za pretplatnike - mislim da je cijena 60$ godišnje.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
14 godina
neaktivan
offline
Novi ciklus DUMP-ovih besplatnih predavanja

evo prvo predavanje gotovo , bilo je super i c# mi se ćini dosta naprednijim od c++ , trajalo je 1:20 pa nece bit toliko puno clipova za uploadat , sve u svemu svaka im čast , daleko najbolji naćin za naućit programiranje ;)

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Novi ciklus DUMP-ovih besplatnih predavanja

Prvo predavanje bilo odlično i dosta dobar odaziv ljudi je bija

 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi ciklus DUMP-ovih besplatnih predavanja
Aces of Anarchy kaže...

Prvo predavanje bilo odlično i dosta dobar odaziv ljudi je bija

da , zacudia sam se , bilo je pun k ljudi , cini mi se dosta vise nego na prošlom ciklusu predavanja.

12 godina
neaktivan
offline
Novi ciklus DUMP-ovih besplatnih predavanja

i je dosta više je bilo ovaj put, valjda radi bolje reklame i proširene riječi

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Novi ciklus DUMP-ovih besplatnih predavanja

Update što se tiče video materijala prvog predavanja: možete ga očekivati pred kraj tjedna :)

DUMP Udruga mladih programera
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Novi ciklus DUMP-ovih besplatnih predavanja
Fearless kaže...

Update što se tiče video materijala prvog predavanja: možete ga očekivati pred kraj tjedna :)

Gdje?

Better safe than Sony
14 godina
offline
Re: Novi ciklus DUMP-ovih besplatnih predavanja

Ipak ništa od video materijala? :(

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice