Novi problemi za Uber u Hrvatskoj

poruka: 134
|
čitano: 17.649
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novi problemi za Uber u Hrvatskoj".
16 godina
offline
Re: Novi problemi za Uber u Hrvatskoj
movie kaže...

Znam lika iz naselja koji fura za uber, uzeli mu vozilo, vratili, ponovno vozi. On i dalje tvrdi da on ne taksira već pruža uslugu najma vozila s vozačem što je po definiciji nešto sasvim drugo. On ne kupi nasumično ljude po cesti niti mu ljudi prilaze i traže vožnju. Dolazi samo po pozivu stranke koja unajmljuje vozilo s vozačem preko njihove aplikacije. To je rupa u zakonu koju mu nitko ne može osporiti i očito je tako ako opet radi... možeš ti mene sada ubjeđivati u suprotno ali očito nigdje u zakonu nije definirano što je najam vozila s vozačem, jer da je država bi davno riješila ovaj problem.

Upravo obrnuto, definirano je i što je taksi usluga i što je najam. Uber radi po definiciji taksi uslugu i ne radi najam.

Abomb kaže...

1. samouprava odredjuje kome dati i kome ne dati dozvolu.Daje se odredjenim osobama,koje naknadno prodaju drugima. Sto sam vec dokazao.

2. Uber nudi uslugu koja je dovoljna za 90% gradjana koja trazi tu uslugu. isto tako su ograniceni jer ne smiju koristiti taksi stajalista niti povlastene pozicije kao npr aerodrom

3. Uzimaju zato sto se taksisti ne zele prilagoditi.A pogotovo u jeku sezone kada cijena taksija skace vrtoglavo. 

4. Drzava nije nista napravila da se kazni ne izdavanje racuna u taksi sluzbama.Niti da se kaznu preprodavaci dozvola.

5.  amen

6.svaki taksist moze biti Uberovac. Nema razloga da ne postane kada se cijena digne....specificni slucajevi u manjim gradovima kada cijena raste... rijetkost.

7. mogli bi ograniciti i broj autobusa jer je to javna usluga.Ne vidim razliku. Kolicina prijevoznika se povecaje, cijena pada.Nece nikad pasti ispod margine profitabilnosti jer se inace ne bi vozilo. Ako cijena padne, vise se koristi. Economy 101.

1. preprodaja licenci nije dozvoljena i ne viđam baš neku ponudu istih.

2. Uber nudi taksi uslugu koja je regulirana zakonom i pravilnicima. Kad se registriraju kako spada moći će koristiti taksi stajališta (ne i zračne luke jer ne mogu ni drugi samo tako).

3. Taksi se nema što prilagođavati, kao što ni ne vidim da sezonski dižu cijene usluga (gdje to točno dižu?).

4. Kazne se tu i tamo koji taksist, no koliko je prijava došlo za to? Ja, recimo, zadnjih desetak godina nisam izašao bez računa iz taksija, nigdje u svijetu.

5. Bez obzira na "simpatije" i dalje su protuzakoniti.

6. Dio taksista i radi s Uberom i to je zakonito. No malo plaćanje predstavlja problem.

7. I autobusi su ograničeni. Posebno u gradskom prijevozu. Javni servis ne podliježe klasičnim ekonomskim zakonitostima jer predstavlja uslugu koja se mora provoditi bez obzira na troškove.

15 godina
online
Novi problemi za Uber u Hrvatskoj
To je tvoje viđenje. Oni kažu da po definiciji nisu taxi služba, što je i vidljivo iz njihovog načina rada. Ne stoje na ugibalištima, ne kupe ljude po cesti niti im tko prilazi i ulazi u vozilo. Isključivo rade po pozivu a vožnju ugovaraš preko njihove aplikacije. Kad malo bolje pogledaš, malo toga imaju zajedničko u načinu rada s klasičnom taxi uslugom. Očito tvoja i njihova definicija taxi usluge se razlikuju. Ne znam niti jednog klasičnog taksistu da radi na način na koji radi uber. Preko aplikacije sklapaš ugovor o najmu vozila s vozačem, znaš cijenu usluge, vidiš koji će te vozač voziti, vidiš rutu kojom ćeš se voziti. Dakle, vidiš sve ono što ne vidiš kod klasičnog taxi prijevoza. Mogučnost varanja korisnika usluge svedena je na nulu za rszliku od klasičnog taxi prijevoza kod kojeg si prevaren čim se za vrata primiš. Jasno mi je da vam ne odgovara transparentno poslovanje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Novi problemi za Uber u Hrvatskoj
movie kaže...
To je tvoje viđenje. Oni kažu da po definiciji nisu taxi služba, što je i vidljivo iz njihovog načina rada.

"Oni kažu". Ti to ozbiljno?

Pa koga briga što oni kažu? Bitna je zakonska definicija.

Oni jesu po definiciji taksi služba. Nije taksi stajalište ili kupljenje ljude po cesti taksiranje.

Sve ostalo nabrojano je glupost. Ja dobro znam kako Uber radi jer sam ga koristio u nekoliko država, ali uvijek i svuda jest to taksi, zato i imaju probleme, bez obzira što oni rekli.

13 godina
offline
Re: Novi problemi za Uber u Hrvatskoj
Zakonska definicija je genijalna.

»autotaksi prijevoz« je djelatnost prijevoza putnika koja se obavlja osobnim automobilom ako se putnik ili skupina putnika uzima na jednom mjestu, a prijevoz obavlja temeljem jedne narudžbe i uz jedno plaćanje naknade za obavljeni prijevoz.
robimarko@gmail.com
16 godina
offline
Re: Novi problemi za Uber u Hrvatskoj
robimarko kaže...
Zakonska definicija je genijalna.

»autotaksi prijevoz« je djelatnost prijevoza putnika koja se obavlja osobnim automobilom ako se putnik ili skupina putnika uzima na jednom mjestu, a prijevoz obavlja temeljem jedne narudžbe i uz jedno plaćanje naknade za obavljeni prijevoz.

Točno. I to je to. Uber može "objašnjavati", ali tu nema previše mjesta za manevriranje.

Zato i je od prvog dana rečeno "Uber je taksi i nema dozvole". Dok se nešto drugačije ne riješi, moraju to prihvatiti.

15 godina
online
Re: Novi problemi za Uber u Hrvatskoj
Old Iggy kaže...

"Oni kažu". Ti to ozbiljno?

Pa koga briga što oni kažu? Bitna je zakonska definicija.

Oni jesu po definiciji taksi služba. Nije taksi stajalište ili kupljenje ljude po cesti taksiranje.

Sve ostalo nabrojano je glupost. Ja dobro znam kako Uber radi jer sam ga koristio u nekoliko država, ali uvijek i svuda jest to taksi, zato i imaju probleme, bez obzira što oni rekli.

Koja je razlika između oni i vi? Svatko laprda kaj ku paše. Većini ljudi nije glupost ako prije vožnje dobiju ocjenu vozača, znaju cijenu usluge i rutu puta kojom će ići. Da taxi služba ima mogučnost ocjenjivanja vozača, polovica ih ne bi imala što raditi. Jasno mi je da su vam to gluposti. Nego, s obzirom na bavljenje sportom često smo od rent a cara uzimali kombi s vozačem za odlazak na utakmice. Što je to? 

16 godina
offline
Re: Novi problemi za Uber u Hrvatskoj
movie kaže...
Old Iggy kaže...

"Oni kažu". Ti to ozbiljno?

Pa koga briga što oni kažu? Bitna je zakonska definicija.

Oni jesu po definiciji taksi služba. Nije taksi stajalište ili kupljenje ljude po cesti taksiranje.

Sve ostalo nabrojano je glupost. Ja dobro znam kako Uber radi jer sam ga koristio u nekoliko država, ali uvijek i svuda jest to taksi, zato i imaju probleme, bez obzira što oni rekli.

Koja je razlika između oni i vi? Svatko laprda kaj ku paše. Većini ljudi nije glupost ako prije vožnje dobiju ocjenu vozača, znaju cijenu usluge i rutu puta kojom će ići. Da taxi služba ima mogučnost ocjenjivanja vozača, polovica ih ne bi imala što raditi. Jasno mi je da su vam to gluposti. Nego, s obzirom na bavljenje sportom često smo od rent a cara uzimali kombi s vozačem za odlazak na utakmice. Što je to? 

Koji su to "oni i vi"?

Ocjena ne služi ničemu, cijena usluga je odokativna, isto koju možeš dobiti telefonskom narudžbom od drugih taksista.

Navigacija je donekle upotrebljiva, zadnje što želim je da me ultimativno vozi po navigaciji. Zadnji put me tako mali u Madridu jedva doveo do hotela (i to dok nisam upalio navigaciju na mobitelu valjda bi se još vrtili u krug), da mi u Zagrebu u 4 popodne kaže idemo od Jankomira do Žitnjaka po navigaciji kroz grad, zabio bih ga u zid.

Ti ne shvaćaš ozbiljno što je rent-a-car ili zezaš?

15 godina
online
Re: Novi problemi za Uber u Hrvatskoj
Old Iggy kaže...

Ti ne shvaćaš ozbiljno što je rent-a-car ili zezaš?

 Uber. Koja je razlika kada mi oni iznajme vozača i vozilo i kada u rent a caru iznajmim kombi i vozača? Jedni i drugi me prevezu od točke a do točke b?

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.8.2017 16:25 (movie).
16 godina
offline
Re: Novi problemi za Uber u Hrvatskoj
movie kaže...
Old Iggy kaže...

Ti ne shvaćaš ozbiljno što je rent-a-car ili zezaš?

 Uber. Koja je razlika kada mi oni iznajme vozača i vozilo i kada u rent a caru iznajmim kombi i vozača? Jedni i drugi me prevezu od točke a do točke b?

Najam vozila se ne naplaćuje po početnoj i završnoj točki / udaljenosti, već ugovorno po jedinici vremena.

Zato Uberu to i ne prolazi nigdje.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Novi problemi za Uber u Hrvatskoj
Old Iggy kaže...

 

1. preprodaja licenci nije dozvoljena i ne viđam baš neku ponudu istih.

2. Uber nudi taksi uslugu koja je regulirana zakonom i pravilnicima. Kad se registriraju kako spada moći će koristiti taksi stajališta (ne i zračne luke jer ne mogu ni drugi samo tako).

3. Taksi se nema što prilagođavati, kao što ni ne vidim da sezonski dižu cijene usluga (gdje to točno dižu?).

4. Kazne se tu i tamo koji taksist, no koliko je prijava došlo za to? Ja, recimo, zadnjih desetak godina nisam izašao bez računa iz taksija, nigdje u svijetu.

5. Bez obzira na "simpatije" i dalje su protuzakoniti.

6. Dio taksista i radi s Uberom i to je zakonito. No malo plaćanje predstavlja problem.

7. I autobusi su ograničeni. Posebno u gradskom prijevozu. Javni servis ne podliježe klasičnim ekonomskim zakonitostima jer predstavlja uslugu koja se mora provoditi bez obzira na troškove.

ti i prijatelj Google niste u najboljim odnosima cini mi se

 

http://www.oglasnik.hr/i-jos/prodaje-se-taxi-licenca-i-ukljucno-oglas-382632

http://www.index.hr/oglasi/ukljucno-mjesto-u-radio-taxi-zagreb-u/oid/330367

http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/taxi-licenca-oglas-14786199

http://hr.ponuda.posao.narkive.com/rblY8pzC/prodaje-se-taxi-licenca

 

Znas da teorija i praksa nije isto.

 

Ne trazim prijatelju da letis, al bar malo digni glavu i pogledaj stvaran svijet oko sebe

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.8.2017 8:30 (Abomb).
16 godina
offline
Re: Novi problemi za Uber u Hrvatskoj

Što točno u "licenca nije prenosiva" nije jasno?

Na stranu stari linkovi (čak i od 14 godina?!?), jedini je problem što je procesuiranje digotrajno i kazne su male.

15 godina
online
Novi problemi za Uber u Hrvatskoj

Zabranjuju Uber tako da ovi pokreću novu uslugu i u Rijeci ovih dana. Vjerodostojno od anemičnog.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Novi problemi za Uber u Hrvatskoj

Dogovoreno je da će se promijenit licenca, uvest da je izdaje država uz registraciju, a ne županijska samouprava.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Novi problemi za Uber u Hrvatskoj

http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/crna-kronika/clanak/id/508699/strava-u-zagrebu-policija-uhitila-taksista-dok-je-silovao-djevojku-prijavio-ga-vozac-ubera

 

 

U Zagrebu uhicen taksist (27) dok je silovao djevojku, a prijavio ga vozac Ubera.

 

 

 

Toliko o 'kontroli' koje taksisti prolaze

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice