Novo nalazište rijetkih metala

poruka: 19
|
čitano: 4.506
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novo nalazište rijetkih metala".
11 godina
offline
Novo nalazište rijetkih metala

Aj neka im. {#} Bar malo metala nek im se nađe. Možda nam i štogod pojeftini. 

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Novo nalazište rijetkih metala
metallic kaže...

Aj neka im. {#} Bar malo metala nek im se nađe. Možda nam i štogod pojeftini. 

 

Aha, nadaj se...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Novo nalazište rijetkih metala

Znam da zvuči otrcano, ali smatram da je glavno rješenje za dobar dio resursa u pametnoj reciklaži.

 
14 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Novo nalazište rijetkih metala
Malto kaže...

Znam da zvuči otrcano, ali smatram da je glavno rješenje za dobar dio resursa u pametnoj reciklaži.

Nije uopće otrcano, sinoć se u nultoj točki spomenuo podatak da svake godine u svijetu 150 tona zlata završi na otpadu samo putem mobitela koji završe na smetlištu. To je zgodna količina, a nije čak ni ostala elektronika uključena u računicu.

 

http://www.goldsheetlinks.com/production2.htm

 

Prije ili kasnije doći ćemo do točke kada je jednostavnije i jeftinije reciklirati nego kopati duboko u Zemljinu koru u potrazi za nekim metalima.

0xBADC0DE
14 godina
offline
Novo nalazište rijetkih metala

šta su radili tamo da su našli to {#}

http://forum.gamerage.com/crossfire/forums/
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Novo nalazište rijetkih metala
Ferritin kaže...

šta su radili tamo da su našli to  {#}

  Koliko ja znam to se ne nalazi da osobno dođeš tamo nego se to otkriva nekim sondama.

 

Inače svaka 'normalna' država uvijek aktivno traži rude jer to je novac kojeg se samo treba iskopati.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Novo nalazište rijetkih metala

S obzirom da gotovo i nemaju prirodnih resursa, dobra vijest za Japan

11 godina
offline
Re: Novo nalazište rijetkih metala
Friday kaže...
metallic kaže...

Aj neka im. {#} Bar malo metala nek im se nađe. Možda nam i štogod pojeftini. 

 

Aha, nadaj se...

Kužim te. Onda da bar ne poskupe proizvodi za koje koriste te metale. Doduše glavni akter je kina, oni povuku večinu rijetkih, zapravo svih metala na svijetu...

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
protjeran
offline
Novo nalazište rijetkih metala

je je kako da ne, jos samo cekam da neko ponosno objavi da su na njihovoj strani mjeseca pronasli bogato nalaziste rijetkih metala te da do 2020 krecu s prvom eksploatacijom{#}

 

 

 

 

- PRAVI VJERNIK NIJE ONAJ KOJI SLIJEPO VJERUJE, NEGO ONAJ KOJI UVIJEK SUMNJA.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Novo nalazište rijetkih metala

Sve je to ok dok slučajno ne probuše peraju ovom momku koji dolje spava

 

Something witty.
Moj PC  
16 1 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Novo nalazište rijetkih metala

Meni samo nije jasno da od tolkih planina u RH mi nemamo nikakve rude.pa čak ni neku skroz banalnu

ili smo možda mi Hrvati predodređeni samo za iskopavanje šljunka

Jedna Srbija je naspram nas multimilijarder ako gledamo rudna bogatstva

Believe those who are seeking the truth. Doubt those who find it!
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Novo nalazište rijetkih metala
roseman kaže...

Meni samo nije jasno da od tolkih planina u RH mi nemamo nikakve rude.pa čak ni neku skroz banalnu

ili smo možda mi Hrvati predodređeni samo za iskopavanje šljunka

Jedna Srbija je naspram nas multimilijarder ako gledamo rudna bogatstva

  U velebitu i gorskom kotaru je bilo   iskopišta željeza i sličnih materijala ali je to u međuvremenu "isušilo".

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
11 godina
offline
Re: Novo nalazište rijetkih metala
roseman kaže...

Meni samo nije jasno da od tolkih planina u RH mi nemamo nikakve rude.pa čak ni neku skroz banalnu

ili smo možda mi Hrvati predodređeni samo za iskopavanje šljunka

Jedna Srbija je naspram nas multimilijarder ako gledamo rudna bogatstva

Da srbija ima dosta rudnih bogatstva/bogatstava :D ja zivim u gradu koji je nekad hranio celu evropu i bio najjaci po pitanju rude u Evropi, a danas to niko nece da iskoristi od nasih nego zele sve to da prodaju jer ne zele da sacekaju obrt novca, nego bi sve preko noci, a rude ima u ogromnim kolicinama za narednih bukvalno 200 godina samo u mom gradu i to svi znaju koji zive ovde ali ne, Vlast je ta koja je usrana i ne zeli da se potrudi oko necega, ali jbg otiso sam previse off...Dok smo jos bili Jugoslavija tad je bilo extra je*eno dobro, dok je Tito to drzao pod svoje...

14 godina
offline
Re: Novo nalazište rijetkih metala
forzzuk kaže...

Sve je to ok dok slučajno ne probuše peraju ovom momku koji dolje spava

 

Ili možda probude tsunami. 

Spija
11 godina
neaktivan
offline
Novo nalazište rijetkih metala

Tko traži, taj i nađe{#} A za naše "genijalce" ovo možda bude pouka, ali.....{#}

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Novo nalazište rijetkih metala
roseman kaže...

Meni samo nije jasno da od tolkih planina u RH mi nemamo nikakve rude.pa čak ni neku skroz banalnu

ili smo možda mi Hrvati predodređeni samo za iskopavanje šljunka

Jedna Srbija je naspram nas multimilijarder ako gledamo rudna bogatstva

Zato što je kod nas mlado gromadno gorje. Ključna riječ je "mlado"..za par stotina milijuna godina vjerojatno ćemo i mi imati te rude..{#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2013 1:46 (Crojumper).
12 godina
offline
Novo nalazište rijetkih metala

Rare earth elementi uopce nisu rijetki, a kako kaze Wikipedia, jedan od njih je cest kao i bakar cca. 

Problem s njima je sto je kina 90ih niskim subvencioniranim cijenama unistila proizvodnju u ostatku svijeta, a sad koristi svoju proizvodnju da ogranicenjem i/ili zabranom izvoza natjera multinacionalke na proizvodnju u Kini. No, ovo, a i pocetak ponovne probne proizvodnje u vecini svijeta (jer tih metala ima ko salate, samo ih je skupo vadit) ce ih sjebat u tom planu. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Novo nalazište rijetkih metala

Da je ovo nađeno u jadranskom moru već bi to bilo privitazirano pa prodano strancima.. Svaka ćast japanerima pravi primjer nacije kojoj trebamo težit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Novo nalazište rijetkih metala
R4sput1n kaže...

je je kako da ne, jos samo cekam da neko ponosno objavi da su na njihovoj strani mjeseca pronasli bogato nalaziste rijetkih metala te da do 2020 krecu s prvom eksploatacijom{#}

 

 

 

 

Jesu (nešto slično tome) i kreću: http://www.planetaryresources.com/asteroids/composition/

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice