Nvidia za rujan priprema GTX 1060 s 3 GB memorije

poruka: 73
|
čitano: 6.448
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nvidia za rujan priprema GTX 1060 s 3 GB memorije".
16 godina
offline
Nvidia za rujan priprema GTX 1060 s 3 GB memorije

i 1 ssm manje 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nvidia za rujan priprema GTX 1060 s 3 GB memorije

Malo bode ovih 128 shadera manje kod 3GB verzije,kod prijašnje GTX960 serije sa 2 ili 4GB se nije dirao čip...očito Nvidia pokušava bolje popuniti srednje tržite i iskreno GTX1060 je dosta snažna grafa i očito je teško takve perfomanse spustiti u cifru od 200usd da pritom ne ugrozi skuplju verziju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Nvidia za rujan priprema GTX 1060 s 3 GB memorije

Neznatno manje cuda jezgri nece znacajno utjecati na pozamasnu snagu gtx 1060! Cijenom ce jos vise dotuci rx 480..nvidia ima odgovor na svako sranje iz amd-a.

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 16 hvala 0
15 godina
offline
Nvidia za rujan priprema GTX 1060 s 3 GB memorije

Nekako imam dojam da će se 3 GB uskoro pokazati kao prilična mana te kartice. Bolje da su stavili 4 GB.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia za rujan priprema GTX 1060 s 3 GB memor
Stjepanj kaže...

Neznatno manje cuda jezgri nece znacajno utjecati na pozamasnu snagu gtx 1060! Cijenom ce jos vise dotuci rx 480..nvidia ima odgovor na svako sranje iz amd-a.

 

11 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia za rujan priprema GTX 1060 s 3 GB memor
Izzy kaže...

Nekako imam dojam da će se 3 GB uskoro pokazati kao prilična mana te kartice. Bolje da su stavili 4 GB.

 Ili ajde, bar 3.5+0.5GB 

skorvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
16 godina
offline
Re: Nvidia za rujan priprema GTX 1060 s 3 GB memor

stjepko is piss off 

12 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia za rujan priprema GTX 1060 s 3 GB memor
4mal kaže...

stjepko is piss off 

 Ma jok, nvidija se igra s amd-om kao kit ubojica s tuljanima...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia za rujan priprema GTX 1060 s 3 GB memor
4mal kaže...

stjepko is piss off 

Ne znam što ste krivo shvatili kod njegovog komentara GTX1060 3GB če biti konkurent RX480 4/8GB po sličnoj cijeni i nvidia opasno prati što AMD izbacuje na tržište. Ovih manjak 1 SMM kod 3GB im zamjeram iako možda ima logike hardwerski skresati originalni GP106 čip jer je GTX1060 u stanju koristiti više od 3GB VRAMa pa bi originalni čip lako gubio glavu dok spomenuta oslabljena verzija sa nešto nižim perfomansama se bolje na dopunjava sa samo 3GB,iako bi 4GB VRAM-a bila bolja mjera za spomenuti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.8.2016 14:07 (3n3m1).
16 godina
offline
Re: Nvidia za rujan priprema GTX 1060 s 3 GB memor
XXX kaže...
Stjepanj kaže...

Neznatno manje cuda jezgri nece znacajno utjecati na pozamasnu snagu gtx 1060! Cijenom ce jos vise dotuci rx 480..nvidia ima odgovor na svako sranje iz amd-a.

 

 na ovaj njegov uobicajni fanboyizam 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia za rujan priprema GTX 1060 s 3 GB memor
3n3m1 kaže...
4mal kaže...

stjepko is piss off 

Ne znam što ste krivo shvatili kod njegovog komentara GTX1060 3GB če biti konkurent RX480 4/8GB po sličnoj cijeni i nvidia opasno prati što AMD izbacuje na tržište. Ovih manjak 1 SMM kod 3GB im zamjeram iako možda ima logike hardwerski skresati originalni GP106 čip jer je GTX1060 u stanju koristiti više od 3GB VRAMa pa bi originalni čip lako gubio glavu dok spomenuta oslabljena verzija sa nešto nižim perfomansama se bolje na dopunjava sa samo 3GB,iako bi 4GB VRAM-a bila bolja mjera za spomenuti.

 Onda samo navali po tom chipu i sa tom memorijom. Nitko vam ne brani da to kupujete koliko vas volja. Ja da kupujem sigurno nebi.

https://www.centro.hr/sapphire-rx-470-oc-4gb-gddr5-hdmi-3xdp.aspx

 

još koji jesec i djeliti će se parktički badave 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia za rujan priprema GTX 1060 s 3 GB memor
Stjepanj kaže...
4mal kaže...

stjepko is piss off 

 Ma jok, nvidija se igra s amd-om kao kit ubojica s tuljanima...

 Ajde stari ne budali. Nije ATI kriv što software ne zna iskoristiti potencijal kartice. Više info na google o Vulkan API.

Give a man a mask and he will show you his true face
12 godina
protjeran
offline
Nvidia za rujan priprema GTX 1060 s 3 GB memorije

Ati?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nvidia za rujan priprema GTX 1060 s 3 GB memorije

a kae z mojom helokiti verzijom? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia za rujan priprema GTX 1060 s 3 GB memor
3n3m1 kaže...

Malo bode ovih 128 shadera manje kod 3GB verzije,kod prijašnje GTX960 serije sa 2 ili 4GB se nije dirao čip...očito Nvidia pokušava bolje popuniti srednje tržite i iskreno GTX1060 je dosta snažna grafa i očito je teško takve perfomanse spustiti u cifru od 200usd da pritom ne ugrozi skuplju verziju.

128 shadera manje je oko 11% manje, znači na istom taktu 1060 6GB će bit brža 11% od ove od 3GB, no biggie. E sad ostaje pitanje jel za 1080p dovoljno 3GB.. 

 

Will this run on my 486?
16 godina
offline
Nvidia za rujan priprema GTX 1060 s 3 GB memorije

nije dovoljno ...trebali su 4gb stavit...

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nvidia za rujan priprema GTX 1060 s 3 GB memor
skorvy kaže...
Izzy kaže...

Nekako imam dojam da će se 3 GB uskoro pokazati kao prilična mana te kartice. Bolje da su stavili 4 GB.

 Ili ajde, bar 3.5+0.5GB 

Ja več vidim novi video uradak, i zaključak da je ipak 3GB nekako bolje od 4GB memorije.

 

 

Za kraj joj pa da a di su Nvidia DX12 tehnikalije, uh sto si jezuš-kristuša na kubik pa kud je to nestalo.

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.8.2016 15:42 (rambox).
9 godina
neaktivan
offline
Nvidia za rujan priprema GTX 1060 s 3 GB memorije

Neznam sto vi očekujete ali mislim da bi bilo dobro da prevedemo to na nešto analogno iz života. Recimo zamislite si da ste vi vlasnik cevapdenice i imate velike ćevape koji koštaju 30kn. I sad želite napraviti jeftiniju verziju za ljude koji nemaju 30kn, zanima me hoćete li smanjiti broj ćevapa ili ćete rade gubiti novac i davati isti broj ćevapa za manje love.

Neznam sto očekujete, ako hoćete GPU s vise memorije i jezgri onda ćete platiti za to, logično je da jeftiniji proizvod ima manje toga na sebi. Nisam vidio nikoga da se rugao AMD-u kada su predstavili RX 470 sa manje jezgri i lošijom memorijom od RX 480 tako da mi je mišljenje ljudi koji pišu ovakve komentare potpuno nejasno jer je situacija ista.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
9 0 hvala 3
14 godina
offline
Re: Nvidia za rujan priprema GTX 1060 s 3 GB memor
JozoBozo121 kaže...

Nisam vidio nikoga da se rugao AMD-u kada su predstavili RX 470 sa manje jezgri i lošijom memorijom od RX 480 tako da mi je mišljenje ljudi koji pišu ovakve komentare potpuno nejasno jer je situacija ista.

 Ali AMD je u ovom slucaju razliku napravio i u imenu, ne samo performansama dok je NVIDIA napravila karticu (vjerojatno poprilicno) razlicitih performansi i istog imena (GTX 1060) 

LoL EU West - KingNothing666
7 godina
offline
Re: Nvidia za rujan priprema GTX 1060 s 3 GB memor
Nije situacija ista jer da je amd da 3gige rama na 470 bila bi paljba i niko je nebi kupia,sta je i razumno.
Jeli nvidijinih 3 gige vise vrijede od amdovih 3 to oces rec.
Sta je teze kilo zlata ili olova?
12 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia za rujan priprema GTX 1060 s 3 GB memor
dabar_solta_V2 kaže...
Nije situacija ista jer da je amd da 3gige rama na 470 bila bi paljba i niko je nebi kupia,sta je i razumno.
Jeli nvidijinih 3 gige vise vrijede od amdovih 3 to oces rec.
Sta je teze kilo zlata ili olova?

 gram zlata se moze rastegnuti u 1km žice olovo ne...dakle napravis vise lancica i zaradis vise! da amd je u banani sto se tice marketinga, ma svega zivog!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia za rujan priprema GTX 1060 s 3 GB memor
JozoBozo121 kaže...
 
Nisam vidio nikoga da se rugao AMD-u kada su predstavili RX 470 sa manje jezgri i lošijom memorijom od RX 480 tako da mi je mišljenje ljudi koji pišu ovakve komentare potpuno nejasno jer je situacija ista.

 Što bi RX470 koja je nazivno slabija i jeftinijia grafa trebala imati perfomanse podjednake sa RX480,gdje je tu zdrava logika? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.8.2016 16:28 (3n3m1).
10 godina
offline
Re: Nvidia za rujan priprema GTX 1060 s 3 GB memor
 dabar_solta_V2 kaže...
Nije situacija ista jer da je amd da 3gige rama na 470 bila bi paljba i niko je nebi kupia,sta je i razumno.
Jeli nvidijinih 3 gige vise vrijede od amdovih 3 to oces rec.
Sta je teze kilo zlata ili olova?

 a tko mi garantira da su tih 3 GB iz nvidie doista 3 GB a ne recimo 2.5+0.5GB

7 godina
offline
Re: Nvidia za rujan priprema GTX 1060 s 3 GB memor
Sta ima veze da su i 2.5 plus 0.5 ako je dobro rjeseno, da ne radi problem sporih pola gige?
16 godina
odjavljen
offline
Nvidia za rujan priprema GTX 1060 s 3 GB memorije

Jedno je sigurno, u roku od godinu dana bu postala legacy 

Moj PC  
2 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia za rujan priprema GTX 1060 s 3 GB memor

AKo hoćeš da budem picajzla, lakša je kila zlata jer zlato ima manju gustoću pa zbog većeg volumena u istom fluidu postiže veći uzgon sto smanjuje težinu.

Treba vidjeti kako ce funkcionirati tih 3GB u praksi a ne preskakati na zaključke. Zato jer se driver moze podesiti kojom brzinom da recacha nove podatke. Ako igre mogu raditi na ultra postavkama na 970 koja ima pola gige vise, ne sumnjam da ce raditi i kartici s pola gige manje.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
7 godina
offline
Re: Nvidia za rujan priprema GTX 1060 s 3 GB memor
Problem je sta ljudi automatski izvlace zakljucke da je ok 3 gige jer je nvidia,kad bi trebali bit jednako kriticni prema svakoj kartici bez obzira na proizvodjaca.

A ovo za uzgon necu uopce komentirat.
10 godina
offline
Nvidia za rujan priprema GTX 1060 s 3 GB memorije

A prije par godina kad je izišla HD7970 s tada najvećih 3GB svi su vikali da je to previše da je za FHD dosta 1GB. Tako i kako je sad odjednom malo 3GB za grafu tog ranga ???

Grafa tog ranga se kupuje za 1080p oliti FHD a ne za veće reze di ipak bolje dođe više rama

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Nvidia za rujan priprema GTX 1060 s 3 GB memorije

Ma o čemu ti jozobozo pričaš pa zato je rx470 imenovana drugačije zbog različite konfiguracije od rx480 dok to nvidia ne radi, oni "samo" skrešu memoriju,tmu,cuda core i kao slučajno ostave ime isto. 3:0 za nvidiju naspram ovaca šta će je kupit misleći da imaju gtx1060.Koliko je puta nvidija zabila tako ovcama gol, mnogo mnogo puta.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
12 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia za rujan priprema GTX 1060 s 3 GB memor
Penryn kaže...

128 shadera manje je oko 11% manje, znači na istom taktu 1060 6GB će bit brža 11% od ove od 3GB, no biggie. E sad ostaje pitanje jel za 1080p dovoljno 3GB.. 

 

cisto radi matematike, u nekim temama bude znacajnije razlike pa da znamo racunat:

 

znaci 3GB verzija bi na istom taktu trebala biti 10% slabija (1 - 1152/1280)
znaci 6GB verzija bi na istom taktu trebala biti 11.11% jaca (1 - 1280/1152)

 

Obzirom da kolega veli da bi trebala imati smp manje (9 umjesto 10), vjerojatno ce biti i jos slabija. Plus memorija je gadno naknap za GPU u toj klasi.

Takoder tmu je smanjen za 8 komada (72 umjesto 80). Sveukupno fino su je okljastrili.

 

JozoBozo121  pricas ogromne gluposti. Strogo fizicki tezina je definirana kao produkt mase i akceleracije sile teze. Masa je takoder nepromjenjiva. Tezina zlata (blizu povrsine zemlje) u bilo kojem fluidu iznosi jednako. Sila uzgona je sila, jest da je vezana za gravitacijsku privlacnu, ali ovo je drobljenje.

mojpismonosa
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.8.2016 18:25 (Mojpismonosa).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice