Nvidia spustila cijene grafičkih kartica iz starij

poruka: 43
|
čitano: 5.361
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nvidia spustila cijene grafičkih kartica iz starij".
16 godina
offline
Nvidia spustila cijene grafičkih kartica iz starij

Kod nas nisu

Moj PC  
13 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia spustila cijene grafičkih kartica iz st

Mi smo posebni 

14 godina
offline
Nvidia spustila cijene grafičkih kartica iz starij

Tko kupuje jos hardware kod nas otkad smo usli u EU, osim ako nije na nekakvim opakim akcijama? To je jednostavno grijeh.

EUNE: Ferritin
Moj PC  
3 8 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia spustila cijene grafičkih kartica iz st
Pa valjda oko 99% ljudi i dalje kupuje u hrvatskoj...oces reci da nismo normalni? ;)
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
odjavljen
offline
Nvidia spustila cijene grafičkih kartica iz starij

Nije lijepo da sam lud a da ja to neznam...

 

Ajde, lijepo od da su počeli spuštati cijene

skOOrvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.6.2016 13:46 (skorvy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Nvidia spustila cijene grafičkih kartica iz starij

Ne pomagati potrošnju u Hrvatskoj je grijeh.

Tko želi sve kupovati "vani" neka se lijepo iseli.

 
3 25 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia spustila cijene grafičkih kartica iz st
skorvy kaže...

Nije lijepo da sam lud a da ja to neznam...

 

Uglavnom takvi ljudi to ne znaju..

11 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia spustila cijene grafičkih kartica iz st

No no..držimo se teme

skOOrvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
16 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia spustila cijene grafičkih kartica iz st
Povoljni reketari.com kaže...

Ne pomagati potrošnju u Hrvatskoj je grijeh.

Tko želi sve kupovati "vani" neka se lijepo iseli.

 

Checked...

Freak Show Inc.
8 godina
protjeran
offline
Nvidia spustila cijene grafičkih kartica iz starij

Eh, moj lega.

Ti si to riješio.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nvidia spustila cijene grafičkih kartica iz st
Stjepanj kaže...
Pa valjda oko 99% ljudi i dalje kupuje u hrvatskoj...oces reci da nismo normalni? ;)

 Ja to nigdje nisam spomenuo.

 

Samo marže naših trgovaca jednostavno nisu prihvatljive kada se usporedi koliko možeš uštediti ako naručiš nešto iz neke druge zemlje EU za 20% nižu cijenu, u usporedbi sa našim, i još ti stigne na vrata.

 

Ako smo već morali ući u EU, iskoristimo to što nam nudi. 

EUNE: Ferritin
16 godina
offline
Re: Nvidia spustila cijene grafičkih kartica iz st
Ferritin kaže...

Tko kupuje jos hardware kod nas otkad smo usli u EU, osim ako nije na nekakvim opakim akcijama? To je jednostavno grijeh.

A di si ti trenutno možda u podrumu, pa nije sav hardver znatno skuplji u Hrvatskoj nego u EU ili pogotovo u Americi.Ima vrlo intresantnih primjera(jedan je dosta), dakle ista cijena u Hrvatskoj i Americi živa istina ipak nije Zona Sumraka.Zakaj sam spomenul baš ovaj vent, pa zato kaj sam ga ja eto baš danas kupli.

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16835352022

 

https://www.protis.hr/products/details/fractal-ventilator-za-kuciste-hp12-pwm-120mm/102802

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
8 godina
protjeran
offline
Nvidia spustila cijene grafičkih kartica iz starij

4 pinski priključak.

Stavi ga za CPU.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nvidia spustila cijene grafičkih kartica iz st
rambox kaže...

A di si ti trenutno možda u podrumu, pa nije sav hardver znatno skuplji u Hrvatskoj nego u EU ili pogotovo u Americi.Ima vrlo intresantnih primjera(jedan je dosta), dakle ista cijena u Hrvatskoj i Americi živa istina ipak nije Zona Sumraka.Zakaj sam spomenul baš ovaj vent, pa zato kaj sam ga ja eto baš danas kupli.

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16835352022

 

https://www.protis.hr/products/details/fractal-ventilator-za-kuciste-hp12-pwm-120mm/102802

 Slažem se, postoje iznimke. Ne mora uvijek biti da je kod nas skuplje, ali gledano u globalu mi baš nismo jeftino tržište i u većini slučajeva možeš proći jeftinije vani.

EUNE: Ferritin
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.6.2016 14:22 (Ferritin).
16 godina
offline
Re: Nvidia spustila cijene grafičkih kartica iz st
Povoljni reketari.com kaže...

4 pinski priključak.

Stavi ga za CPU.

Pa zato je i kupljen, ipak je to specijalizirani vent za razne hladnjake ili radijatore.Moš ti njega stavit i na kučište, ali samo u situaciji ako mora gurat puno zraka preko nekih prepreka.Ovakav vent stavit za ispuh na kučište, to je isto ko da voziš Koenigsegg Agera S po Savskom nasipu ili šoderu.

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
14 godina
offline
Re: Nvidia spustila cijene grafičkih kartica iz st
ParaNO1d kaže...

Kod nas nisu

 Opće je poznato da kod nas cijene prijašnjih generacija grafičkih kartica ostaju skoro pa iste, iako stizu nove grafičke, pa se zna i masu puta vidjeti da npr. flagship kartica prijašnje generacije košta više od flagshipa nove generacije, jer je nabavna cijena bila veća kada su ih tada uvozili, plus njihova marža itd.

 

 

Komedija, prodat će ih nikada, a da spuste cijene kao vani vjerovatno bi poletilo sa polica.

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia spustila cijene grafičkih kartica iz st
Povoljni reketari.com kaže...

Ne pomagati potrošnju u Hrvatskoj je grijeh.

Tko želi sve kupovati "vani" neka se lijepo iseli.

 

Samo malo! Znači mi 'Rvati trebamo kupovati u nama lijepoj 'Rvatskoj, davati više para za proizvode koje možemo vanka uzeti za manje para(čak i s poštarinom), samo da bi bili pravi 'Rvati. I onda će pravi 'Rvat uzetu u 'Rvatskoj, dati više para, kako bi neka građevina, neki Petrolej, neka Zečina mogao od poreza uzeti novu mečku. Jesi to zdrav? U 'Rvatskoj ću sljedeći put uzeti nešto kad se porezi izjednaće s porezima EU država.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia spustila cijene grafičkih kartica iz st
Dex.pwn kaže...
 U 'Rvatskoj ću sljedeći put uzeti nešto kad se porezi izjednaće s porezima EU država.

 

U irskoj je 23%, nije bas puno bolje 

PC kabel za napajanje - 17 eura. Just saying...

(vulgaris kabel duzine cca metar i pol)

Freak Show Inc.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia spustila cijene grafičkih kartica iz st
Friday kaže...
Dex.pwn kaže...
 U 'Rvatskoj ću sljedeći put uzeti nešto kad se porezi izjednaće s porezima EU država.

 

U irskoj je 23%, nije bas puno bolje 

PC kabel za napajanje - 17 eura. Just saying...

(vulgaris kabel duzine cca metar i pol)

 

Koliki je prosjek plaće u Irskoj?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia spustila cijene grafičkih kartica iz st
Dex.pwn kaže...

 

Koliki je prosjek plaće u Irskoj?

 

Nemam pojma 

Freak Show Inc.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia spustila cijene grafičkih kartica iz st
Friday kaže...
Dex.pwn kaže...

 

Koliki je prosjek plaće u Irskoj?

 

Nemam pojma 

 

Sigurno je veći od ovog u RH, gdje je prosjek oko pet tisuća, a po naroda radi za crkavicu od dvije ipo, tri iljade.

Da je nama prosjek plaće iljadu ipo, dvije eura, ne bi nikakav problem bio uzeti u RH. A ne ovako, mala plaća a troškovi veliki, i onda kad želiš nešto uzeti moraš dati više jer te porez pegla.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.6.2016 16:25 (Dex.pwn).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia spustila cijene grafičkih kartica iz st
Dex.pwn kaže...
 

Sigurno je veći od ovog u RH, gdje je prosjek oko pet tisuća, a po naroda radi za crkavicu od dvije ipo, tri iljade.

Da je nama prosjek plaće iljadu ipo, dvije eura, ne bi nikakav problem bio uzeti u RH.

 

Ima i ovdje sranja, vjeruj mi. Npr, jucer mi lik iz osiguranja trazi 4300 eura za osiguranje auta. LOL, vise mi se isplati ici taksijem na posao svaki dan...

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Nvidia spustila cijene grafičkih kartica iz starij

eurostat, jučer objavljeno izvješće

 

prosjek hrvatskog bdp-a i realne potrošnje je na 58% eu prosjeka, a cijene "consumer electronics" su nam na 107% eu prosjeka

dakle realno gledajući, kod nas je ta nvidia i spuštenih cijena dvostruko skuplja u odnosu na naš standard

 

a nije niti to najgore, jer primjerice jedna poljska s kojom imamo slične prosječne plaće, čak su i za 50-ak eura jači, nemamo jednak standard zbog drastično većih cijena

poljacima je hrana jeftinija oko 40%, jeftinija je odjeća, kućanski aparati, namještaj itd, sveukupno su im troškovi života niži za oko 30% od naših... a plaća veća

 

pa jebiga, kad poljaku od iste plaće ostane trećina za u čarapu ili novu grafu, a ja se s plaćom jedva nategnem od prvog do prvog, onbda je valjda jasna situacija

no, bitno je da nas naši vrli političari uvjeravaju kako se cijene tržišno formiraju jer smo sad u eu, pa mi nije jasno kako onda poljaci formiraju cijene

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.6.2016 16:36 (picajzla0707).
Moj PC  
9 0 hvala 2
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia spustila cijene grafičkih kartica iz st
Friday kaže...
Povoljni reketari.com kaže...

Ne pomagati potrošnju u Hrvatskoj je grijeh.

Tko želi sve kupovati "vani" neka se lijepo iseli.

 

Checked...

 

Kakvog li sve čudnovatog čudoređa čovik može pročitati po našim forumima i portalima (od pobačaja i kontracepcije, pa sve do grafičkih, sve neki opaki grijesi :)).

 

Ne bi da je domaći proizvod u pitanju. Sve što ti tu potpomažeš prika je uvoznika i političare (PDV), a često su to kod nas jedan te isti subjekt.

 

Samo ti nastavi kupovati 'hrvatsko' sa smiješnim maržama i proizvodima za istočno tržište, mi griješnici ipak nastavljamo sa kupovinom hardwarea, po donekle fer trižišnim cijenama, ciljane za zapadno tržište. I to od ljudi koji, sram neka ih bude, još i poštuju garanciju kao i ostala potrošačka prava. Ima da gorimo ko grafe sa referentinim coolerima...

Cy
16 godina
offline
Nvidia spustila cijene grafičkih kartica iz starij

... ma past će cijena i kod nas. Na novouvezene i rabljene. Vjerojatno je da će cijena (rabljene) 970tke krajem ljeta biti max 1500kn. A pričekajte tek "korekcije cijena" 
nakon izlaska atijeve 480 tke.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.6.2016 18:22 (overhaul).
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Nvidia spustila cijene grafičkih kartica iz starij

Primjer:

 

http://www.adm.hr/product.asp?product=graficka-kartica-asus-gtxtitanx-12gd5-12-gb-ddr5-384-bit-10757010-mhz&code=62517ADM

 

http://www.adm.hr/product.asp?product=graficka-kartica-asus-geforce-gtx-1080-founders-edition-8-gb-ddr5x-256-bit-173310000-mhz&code=62629ADM

 

Ova gtx titan se neće nikad prodat. Uzeo sam za primjer ADM jer mi je bio najbliži. Ali otprilike svi dućani tako funkcioniraju. Oni će rađe držati na lageru tu Titan X i nikad je ne prodat nego spustit cijenu za 40%.

 

U americi normalan trgovac ako nešto nije prodao i ako je od prošle godine stoji na lageru odmah kad je black friday stavlja cijenu 60%+ dolje sam da  proda i riješi se toga.

 
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nvidia spustila cijene grafičkih kartica iz starij

nasi lihvari drze iste cijene, a novim karticana / seriji jos i dizu cijene u nebesa..

xfact
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nvidia spustila cijene grafičkih kartica iz starij

Naši trgovci su prokleti i glupi. 

Nije im bitna zarada, bitno im je da prodaju artikle po što višoj cijeni. To što na kraju ništa ne prodaju je zato jer narod nema love, a da stave za 50% nižu cijenu(pod uvijetom da ne idu u gubitak), zaradili bi vjerovatno više jer bi prije 10 ljudi kupilo grafičku od 2500 kuna, nego jedna osoba onu od 5000(recimo da je trgovini prvotni trošak 2000 kuna).

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
1 2 hvala 0
15 godina
online
Re: Nvidia spustila cijene grafičkih kartica iz st
ParaNO1d kaže...

Kod nas nisu

 Pa kako da spuste cijenu proizvoda koje su kupili po starim cijenama? Kad krene nova pošiljka po novim cijenama i kod nas će biti korigirane..

15 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia spustila cijene grafičkih kartica iz st
movie kaže...
ParaNO1d kaže...

Kod nas nisu

 Pa kako da spuste cijenu proizvoda koje su kupili po starim cijenama? Kad krene nova pošiljka po novim cijenama i kod nas će biti korigirane..

 Pa onda neće nikad prodat. Šta ces sa npr gtx 980 koja ti stoji godinu i pol u skladištu sa istom cijenom koji je imala kad je izašla. Stajat ce i dalje.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice