Nvidija: prodaja magle pod imenom Founder's Editio

poruka: 67
|
čitano: 10.770
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nvidija: prodaja magle pod imenom Founder's Editio".
15 godina
offline
Nvidija: prodaja magle pod imenom Founder's Editio

Dakle odlican primjer za onu staru "Zvuci predobro da bi bilo istinito..."

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
11 0 hvala 0
8 godina
offline
Nvidija: prodaja magle pod imenom Founder's Editio

Pa naravno da je svako predstavljanje novih grafa i procesora popračeno hrpetinom bullshita. Treba čekati nezavisne recenzije. 

Dux Croatorum
Moj PC  
13 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nvidija: prodaja magle pod imenom Founder's Editio

To mi se vec neko vrijeme gadi kod nvidije, zaista su prljavi igraci do srzi.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nvidija: prodaja magle pod imenom Founder's Ed
DuxCro kaže...

Pa naravno da je svako predstavljanje novih grafa i procesora popračeno hrpetinom bullshita. Treba čekati nezavisne recenzije. 

 Naravno. Ne treba zaboradviti da je AMD najavio brda i doline sa R9 3xx serijom, a ono na kraju sve samo rebrndane kartice osim Fury-a tako da svako predstavljanje treba uzeti s rezervom. Istu stvar radi i Intel. Novi procesori kada ih Intel predstavi izgledaju daleko bolje nego što stvarno budu.

8 godina
protjeran
offline
Re: Nvidija: prodaja magle pod imenom Founder's Ed

Mene zanima hoče li se autor javno ispričati što je napisao ako se ovo pokaže lažnim?

8 godina
odjavljen
offline
Nvidija: prodaja magle pod imenom Founder's Editio

Čemu čuđenje oko prodaje magle? Pa to Apple radi sa SVAKIM svojim proizvodom i nikome ništa. 

 
20 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nvidija: prodaja magle pod imenom Founder's Ed
Kresimir4 kaže...

Mene zanima hoče li se autor javno ispričati što je napisao ako se ovo pokaže lažnim?

Nema se što pokazati lažnim - članak samo uspoređuje ono što je rečeno s onim što zapravo stoji na prezentaciji. Ako se išta pokaže lažnim, bit će to onda nVidijino muljanje u svrhu dizanja hype-a.

This time next year we'll be milionaire
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2016 14:58 (Knez_007).
9 godina
offline
Nvidija: prodaja magle pod imenom Founder's Editio

svi muljaju, nema tu iskrenosti i poštenja, to je biznis i ne razumijem što je tu čudno, ne treba se ništa ni kupovati ni prodavati na osnovu informacije koje daje nvidia ili neki drugi proizvođač, recenzenti kartica će ih dobiti ili možda već jesu i 17. svibnja će se početi objavljivati recenzije i benchmarks, nakon nekoliko recenzija će biti prilično jasno o čemu se tu radi

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Nvidija: prodaja magle pod imenom Founder's Editio

Ja se još prisječam Tončijevog entuzijazma prije par mjeseci kad je pričao o revoluciju s novom serijom NVIDIje i HBM2 memorije!!

AUDIOFIL
Moj PC  
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Nvidija: prodaja magle pod imenom Founder's Editio

vidim da svjetska itekakoprofitna udruga "bollocks as kidneys" ima sve više članova i to sve redom najveće "IT" i ine korporacije. kapitalizam lijepo napreduje kad se zalijeva pišalinom i gnoji govnima. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nvidija: prodaja magle pod imenom Founder's Ed
volegradele kaže...

Ja se još prisječam Tončijevog entuzijazma prije par mjeseci kad je pričao o revoluciju s novom serijom NVIDIje i HBM2 memorije!!

 Bolje reci prije 2 tjedna

14 godina
offline
Re: Nvidija: prodaja magle pod imenom Founder's Ed
Slicer kaže...

Čemu čuđenje oko prodaje magle? Pa to Apple radi sa SVAKIM svojim proizvodom i nikome ništa. 

 Objasni mi kako Apple prodaje maglu? Sve i da su im proizvodi precjenjeni ne lažu i ne iskrivljuju brojke u testovima (odnosno prezentacijama) kao proizvođači grafičkih kartica.

Swedish latin super funk.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidija: prodaja magle pod imenom Founder's Ed
Kresimir4 kaže...

Mene zanima hoče li se autor javno ispričati što je napisao ako se ovo pokaže lažnim?

 Što točno Kresimir4e? 

DarthMarkus kaže...
volegradele kaže...

Ja se još prisječam Tončijevog entuzijazma prije par mjeseci kad je pričao o revoluciju s novom serijom NVIDIje i HBM2 memorije!!

 Bolje reci prije 2 tjedna

Pa, ja sam još uvijek entuzijastičan oko novog procesa i potencijalom i Pascala i Polarisa. Samo nisam pretjerano oduševljen konstantnim marketinškim forama Nvidije. Da su izdali 1080Ti, to je trebala biti kartica kao GP100. Ovo niti ima HBM2 niti ima 3540 ili 3840 jezgara, već samo 2560 na visokom taktu. Za wow! efekt čekat ćemo 2017. i AMD-ovu Vega te "pravi Pascal" arhtiekturu s HBM2 memorijom. :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2016 16:26 (Tonči).
16 godina
neaktivan
offline
Nvidija: prodaja magle pod imenom Founder's Editio

Puno mudrovanja oko jednostavnih stvari..

 

Prije svega treba bit svjestan da je GTX 1080 nasljednik obične GTX 980, znači ne GTX980Ti ili Titana X.. i opet kao takav, za oko 600USD (kad dođu Giga, MSI, Gainward itd.), u non-VR situacijama nudi pristojno veće performanse uz daleko nižu potrošnju od Titan X.

 

Founder's edition će biti "stock" kartice i zbog velike početne potražnje al slabe ponude očekivano je da će im cijene biti nešto veće. No ove kartice će postati totalno nebitne čim se pojave nereferentne verzije s boljim PCBom, hlađenjem i sve to uz nižu cijenu. I sva sreća pa neće biti razlike u kvaliteti čipova između ovih Founder's edition i drugih vendora, jer to znači da možemo očekivati oc potencijal od preko 2GHz (pa i više) sa skoro svakom verzijom.(tvornički takt 1.7GHz uz boost)

 

Tko želi dostojne(čitaj: otprilike duplo jače) zamjene za GTX980Ti ili Titan X morat će pričekat inačice Pascala GP100 s HBM2.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2016 16:30 (Penryn).
Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Nvidija: prodaja magle pod imenom Founder's Editio

Toncija raspizdilo...

Freak Show Inc.
 
8 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nvidija: prodaja magle pod imenom Founder's Ed
Hehe, kako i ne bi kad ce ekipa sad za duplo manje love imati bolju grafu od titana, a on mora cekati jos godinu dana da bi docekao dostojnu zamjenu...
"I bogati placu..." jbga :ppp
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Nvidija: prodaja magle pod imenom Founder's Editio

aj nemoj bit stereotipan ....da bogat... 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2016 16:59 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nvidija: prodaja magle pod imenom Founder's Editio

Moja vudujica radi dan danas....vrti far cry na max, 4K. 

Nije mi jasno zasto se ekipa toliko lozi na nvidiu, pa ati ce ih pojesti sa novom arhitekturom :)

http://www.winblogs.net
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nvidija: prodaja magle pod imenom Founder's Editio

niko se ne lozi a za amd cemo tek vidjet 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Nvidija: prodaja magle pod imenom Founder's Editio

Tonči hvala na sukusu nVidijine predstave  i razbistravanju mutne vode. Iako vidim neki još uvijek ne love što, kako, kada i za koliko; ovo je dobra referenca za one koji nisu ovih par dana detaljno pratili situaciju i pritom skupljai gomilu i informacija a još više dezinformacija :)

Kresimir4 kaže...

Mene zanima hoče li se autor javno ispričati što je napisao ako se ovo pokaže lažnim?

 Koji dio smatraš lažnim? Svi navedeni podaci su vidljivi sa screenova prezentacije. Hoće li mimo toga 1080 ili 1070 
ispasti ipak dobra u dx12, hoće li se stvarno dati vrhunski OCati pa dostići više performanse, dali će vendori odmah
ponuditi svoja jeftinija rješenja u odnosu na stock (odnosno marketinški "founders edition)... to nije do autora komentara.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2016 17:30 (overhaul).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Nvidija: prodaja magle pod imenom Founder's Editio

Čuj, mislim da je sigurno da će kartice biti jako brze, da će se jako dobro clockati i da su bolje (očekujem 25% brže od 980Ti), ali Nvidia je mrvicu neke stvari nategnula, malo hype podigla i bez starnog razloga. Inicijalne informacije su bile opakije i mutnije.

 

Ništa od informacija koje ja imam nisam dobio direktno i ovo su informacije koje su drugi već provjerili; GamersNexus primjerice. Dečko je bio na konferenciji i objavio nove informacije i o tome što su zapravo FE kartice i o TFLOPS-ima. :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Nvidija: prodaja magle pod imenom Founder's Ed
overhaul kaže...

Tonči hvala na sukusu nVidijine predstave  i razbistravanju mutne vode. Iako vidim neki još uvijek ne love što, kako, kada i za koliko; ovo je dobra referenca za one koji nisu ovih par dana detaljno pratili situaciju i pritom skupljai gomilu i informacija a još više dezinformacija :)

Kresimir4 kaže...

Mene zanima hoče li se autor javno ispričati što je napisao ako se ovo pokaže lažnim?

 Koji dio smatraš lažnim? Svi navedeni podaci su vidljivi sa screenova prezentacije. Hoće li mimo toga 1080 ili 1070 
ispasti ipak dobra u dx12, hoće li se stvarno dati vrhunski OCati pa dostići više performanse, dali će vendori odmah
ponuditi svoja jeftinija rješenja u odnosu na stock (odnosno marketinški "founders edition)... to nije do autora komentara.

Naprimjer lik priča kao da se za sve prikazano koristila ista grafa tj onaj famozni boost od 33%. Ovakva vijest je glupost jer se pise o necemu o cemu nitko, a pogotovo bug autor nezna tako da se ovakvo nesto bez konkretnih dokaza nebi uopce trebalo pisati (ali glavno da se nesto napise). Za svaku najavu ne samo nove grafe nego bilo koje komponente bi se nasla 2-3 stvar koji bi neki autor mogao reci zasto je prodavanje magle.

9 godina
offline
Re: Nvidija: prodaja magle pod imenom Founder's Ed
Alesandro kaže...

Moja vudujica radi dan danas....vrti far cry na max, 4K. 

Nije mi jasno zasto se ekipa toliko lozi na nvidiu, pa ati ce ih pojesti sa novom arhitekturom :)

 ej, imas muvu na glavi !

13 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidija: prodaja magle pod imenom Founder's Ed
digitall kaže...
Alesandro kaže...

Moja vudujica radi dan danas....vrti far cry na max, 4K. 

Nije mi jasno zasto se ekipa toliko lozi na nvidiu, pa ati ce ih pojesti sa novom arhitekturom :)

 ej, imas muvu na glavi !

 A proba si je maknit a? :P

http://www.winblogs.net
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidija: prodaja magle pod imenom Founder's Ed
Alesandro kaže...

 A proba si je maknit a? :P

Ja je išao maknit prstom pa mi sad stalno stoji na ekranu.. 

13 godina
offline
Re: Nvidija: prodaja magle pod imenom Founder's Ed
Penryn kaže...
Alesandro kaže...

 A proba si je maknit a? :P

Ja je išao maknit prstom pa mi sad stalno stoji na ekranu.. 

 Ja je večernjim!

Sad pljunut u maramicu i pobrisat treba.

15 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Nvidija: prodaja magle pod imenom Founder's Editio

Ja se ne zamaram tim fake informacijama, ionako kupujem komponente par+ mjeseci nakon pustanja u divljinu, i 1000 procitanih postova o istima na bugu, nemos pogrijesiti :D

skOOrvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nvidija: prodaja magle pod imenom Founder's Ed
Tonči kaže...
Kresimir4 kaže...

Mene zanima hoče li se autor javno ispričati što je napisao ako se ovo pokaže lažnim?

 Što točno Kresimir4e? 

DarthMarkus kaže...
volegradele kaže...

Ja se još prisječam Tončijevog entuzijazma prije par mjeseci kad je pričao o revoluciju s novom serijom NVIDIje i HBM2 memorije!!

 Bolje reci prije 2 tjedna

Pa, ja sam još uvijek entuzijastičan oko novog procesa i potencijalom i Pascala i Polarisa. Samo nisam pretjerano oduševljen konstantnim marketinškim forama Nvidije. Da su izdali 1080Ti, to je trebala biti kartica kao GP100. Ovo niti ima HBM2 niti ima 3540 ili 3840 jezgara, već samo 2560 na visokom taktu. Za wow! efekt čekat ćemo 2017. i AMD-ovu Vega te "pravi Pascal" arhtiekturu s HBM2 memorijom. :)

 Misliš da neće sad uskoro titan na pascalu? Ako amd izda dobre igrače, vjerojatniji je titan nego 1080ti... potonje obično stižu kasnije jer su jeftinije od titana koji obično služi za rušenje krune ako ju slučajno preuzme amd. A s obzirom da se titani lijepo naplaćuju, neidu u pretjeranoj tiraži, to bi mogla biti punokrvna zvjerka sa hbm2.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Re: Nvidija: prodaja magle pod imenom Founder's Ed
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice