ObjectiveC prema vrhu

poruka: 54
|
čitano: 6.519
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "ObjectiveC prema vrhu".
12 godina
neaktivan
offline
ObjectiveC prema vrhu

To sam baš jučer primjetio. Stvarno nemoguća stvar da je Objective C sad u rangu sa C++ koji je u jednom trenutku bio i ispred normalnog Ca.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: ObjectiveC prema vrhu
Neznam zasto uopce guraju taj OC kad je i onako ruzan.
HUGE RESPECT: woodgamesfx, captain_soap_McTawish, rustweaver, royalhero, tracerCPP,Indestructible
12 godina
protjeran
offline
ObjectiveC prema vrhu

Sve vise programera se orijentira na mobilno trziste, sto i ne cudi. Gdje je lova tu ce vecina uvijek ici. A iOS je ipak primarna platforma, jer donosi (trenutacno) najvecu zaradu. No skocit ce i C# cim (ili ako?) WP dobije malo na popularnosti.

 

No mene kao developera sve vise i vise dolazak novih platforma iritira. Daj za jednu Javu, za drugu ObjC, a za trecu C#. No nije toliko problem jezika, no koga ne bi glava zabolila od .NET-a samoga, a kamo li tek jos dodatnih frameworka?

 

Da imaju imalo mozga u glavi, imali bi jednu platformu, tj. jedan framework za sve platforme. Pa neka uvode 1000 jezika sto se mene tice, a ja cu koristit onaj koji ja zelim. No normalno, to se nikad nece dogoditi. MS nece odbaciti svoje, Apple na valu popularnosti ne bi zelio ni cuti za ista slicno, a sumnjam da bi i Google. I to je posve normalna politika. Samo sto je na stetu developera :(

 
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: ObjectiveC prema vrhu
FireMan97 kaže...
Neznam zasto uopce guraju taj OC kad je i onako ruzan.

 

Istina. Xcode mi je jako legao, Cocoa framework je odlican. Ali ObjC odvratan. Meni osobno barem :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: ObjectiveC prema vrhu
jumboY kaže...

 

Istina. Xcode mi je jako legao, Cocoa framework je odlican. Ali ObjC odvratan. Meni osobno barem :)

On mi je nekako čudna mješavina C-a i OO paradigme.

15 godina
odjavljen
offline
ObjectiveC prema vrhu

Objective-C je toliko nepotrebno brljav da je užas. No, barem dobiješ full IDE - besplatno. To se ne može reći za MSFT. Inače, imaš C++ za iOS i za Android. MSFT će u Win8 koliko vidim također to omogućiti. Eto, jedan jezik, sve platforme na svijetu. :)

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
ObjectiveC prema vrhu

Nazalost kako danas stvari stoje jezici ce biti sve losiji i losiji. C/C++ koji su najjaci jezici (po kvaliteti compilera) izumiru jer procesori postaju dovoljno jaki da se moze pisati u drugim, jednostavnijim jezicima, npr Java ili C#. To se vidi i iz nivoa znanja ljudi sa fakulteta sto se poslije odrazava i na aplikacijama. Zahvaljujuci takvom razmisljanju danasnje aplikacije su megalomani. Sva sreca da jos ima embeddeda koji striktno zahtjeva C/C++!

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: ObjectiveC prema vrhu
Tonči kaže...

Eto, jedan jezik, sve platforme na svijetu. :)

Ma meni je C++ zakon. Sa njim sam se uveo u programiranje, kasnije sam prešao na C#, prvenstveno radi ASP.NET-a, ali razmišljam da se vratim na C++.

Što se IDE-a tiče, e tu nema niko ništa prigovoriti .NET jezicima. Visual Studio je, po meni, najbolji IDE ikada. Imao sam Proffesional verziju, ali mi ta glomaznost nije bila potrebna, sada imam tri instalacije, do nekidan sam imao i četvrtu (VSWP), ali sam je izbrisao iz razumljivih razloga. {#}

16 godina
neaktivan
offline
Re: ObjectiveC prema vrhu
royalhero kaže...

Što se IDE-a tiče, e tu nema niko ništa prigovoriti .NET jezicima. Visual Studio je, po meni, najbolji IDE ikada. Imao sam Proffesional verziju, ali mi ta glomaznost nije bila potrebna, sada imam tri instalacije, do nekidan sam imao i četvrtu (VSWP), ali sam je izbrisao iz razumljivih razloga. {#}

 

Kakve veze ima .NET i VS?

 

VS je najbolji IDE ikada napravljen koji je potpuno univerzalan. Microsoft za VS nudi C++ i C# (ajde jos F# i druge stvari), dok ga druge firme koriste za svoje compilere, npr Atmel za mikrocontrollere. Sjetimo se Intelovog mrak C++ koji uredno mijenja MS C++.

 

Puno veci problem VSa je to sto je pisan u .NETu. Sve je pocelo sa VS.Net, mislim VS 2003, i od tada je megalomanski IDE koji se dugo pali i gasi. VS2010 je predivan sa puno mogucnosti, ali je VS 6 bio zakon sto se tice brzine. No, kao sto sam napisao u prijasnjem postu to se zove napredak {#}

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: ObjectiveC prema vrhu
Drazen kaže...

 

Kakve veze ima .NET i VS?

Zato što se u zadnje vrijeme bojim i napisati Microsoft, jer odmah dobijem epitet fanboya, znao sam da će biti problema oko toga. U Visual Studio možeš kucati C++ kôd ne zavistan od .NET-a, a možeš i Managed C++, koji je pod .NET-om, komunicira sa ostalim .NET jezicima preko mscorlib-a, ali nećemo o tome. U glavom znaš na što sam mislio, a objasnio sam ti zašto nisam napisao "tu se nema što prigovoriti Microsoftu" ili slično. :-)

16 godina
offline
Re: ObjectiveC prema vrhu
jumboY kaže...
FireMan97 kaže...
Neznam zasto uopce guraju taj OC kad je i onako ruzan.

 

Istina. Xcode mi je jako legao, Cocoa framework je odlican. Ali ObjC odvratan. Meni osobno barem :)

ObjectiveC je jedan od prvih objektno orijentiranih jezika i za razliku od C++, on je "nadogradnja" na C, odnosno pravi C s mogućnosti objektno orijentiranog programiranja.

Šteta je eto, što nije C-like :)

 

Daleko je slabije čitljiv od ostalih jezika, ali nakon dužeg iskustva s njime, čovjek ga stvarno zavoli baš zbog te posebnosti :) 

 

15 godina
offline
ObjectiveC prema vrhu

jumboY, cudi me da nisi u toku, godinama koristim Haxe (JavaScript, Flash, NekoVM, PHP, C++, C# i Java)

http://haxe.org/

P.S.

Editor mi ne radi u Firefoxu (AdBlock nije isntaliran) i Exploreru

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.7.2012 16:31 (zzib).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: ObjectiveC prema vrhu
jumboY kaže...
FireMan97 kaže...
Neznam zasto uopce guraju taj OC kad je i onako ruzan.

 

Istina. Xcode mi je jako legao, Cocoa framework je odlican. Ali ObjC odvratan. Meni osobno barem :)

 

Xcode? Ruši mi se nekoliko puta dnevno, ima problema sa git repozitorijima, težak je za navigaciju ako želiš pratit nekoliko dokumenata paralelno, animacije otvaranja prozora su užasne, spore i zastajkuju (mogu se isključit kroz 3rd party plugin), scrolling je jako spor i ovisi o veličini prozora, užasno skalira na velikim ekranima, nema nikakve mogućnosti call tracea, refactoring je loš u 80% slučajeva, a autocomplete mi daje točnu preporuku negdje pola-pola. Možda je to povezano sa dinamičkom prirodom ObjC-a

 

Interface builder se ne može zumirat, teško je slagat u njemu kontrole, loše su mogućnosti podešavanja karakteristika kontrola, ne možeš pretraživati koja se klasa koristi u kojem xibu bez find naredbe kroz u Terminalu, puno ovisi o svojoj "owner" klasi za fino podešavanje karakteristika kontrola. Na kraju slažem kontrole kroz kod. Kako nemam izbora već radim šta mi daje novac, u odnosu na WYSIWYG editor u Visual Studiu 2010, IB je lakrdija.

 

Xcode... meh. Doduše ovisi o ukusima, ali meni nije ni malo legao nit imam puno sriće s njime. Konkurencija je mnogo kvalitetnija: Eclipse, Netbeans, IntelliJ IDEA i naravno Visual Studio 2010.

 

Objective-C je mi je doduše jako zabavan, rekli bi Amerikanci "perky" i osobno mi je više legao nego đavliji Xcode. Ali da je najbolji jezik? Za pisat sigurno nije, a za brzinu izvođenja bi mogao bit negdje pri vrhu.

HONDA: THE POWER OF DREAMS
11 godina
offline
Re: ObjectiveC prema vrhu
Drazen kaže...

Sva sreca da jos ima embeddeda koji striktno zahtjeva C/C++!

 

Nemoj biti siguran u to.

 

Na 8-bitašima koristi se još Ada i Basic.

Začudio bi se koliko je uređaja odrađeno u nekakvom obliku Basic-a.

Za neke slabije 32-bitaše od nedavno može se koristiti .NET micro framework, a postoji i veći broj Java virtualki za raznorazne 32-bit čipove.

 

No, na sreću jezik ne određuje kvalitet koda.

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: ObjectiveC prema vrhu

@masterripper Od Jetbrainsa imaš i http://www.jetbrains.com/objc/ - nažalost, koristi IB iz XCodea, barem ga je koristio u ranijim verzijama.

13 godina
neaktivan
offline
Re: ObjectiveC prema vrhu

Šta to na dnu piše pokraj fancy-a?

Inače:C je najbolji za sve! 

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.7.2012 17:52 (g12356).
12 godina
protjeran
offline
Re: ObjectiveC prema vrhu
masterripper kaže...
jumboY kaže...
FireMan97 kaže...
Neznam zasto uopce guraju taj OC kad je i onako ruzan.

 

Istina. Xcode mi je jako legao, Cocoa framework je odlican. Ali ObjC odvratan. Meni osobno barem :)

 

Xcode? Ruši mi se nekoliko puta dnevno, ima problema sa git repozitorijima, težak je za navigaciju ako želiš pratit nekoliko dokumenata paralelno, animacije otvaranja prozora su užasne, spore i zastajkuju (mogu se isključit kroz 3rd party plugin), scrolling je jako spor i ovisi o veličini prozora, užasno skalira na velikim ekranima, nema nikakve mogućnosti call tracea, refactoring je loš u 80% slučajeva, a autocomplete mi daje točnu preporuku negdje pola-pola. Možda je to povezano sa dinamičkom prirodom ObjC-a

 

Interface builder se ne može zumirat, teško je slagat u njemu kontrole, loše su mogućnosti podešavanja karakteristika kontrola, ne možeš pretraživati koja se klasa koristi u kojem xibu bez find naredbe kroz u Terminalu, puno ovisi o svojoj "owner" klasi za fino podešavanje karakteristika kontrola. Na kraju slažem kontrole kroz kod. Kako nemam izbora već radim šta mi daje novac, u odnosu na WYSIWYG editor u Visual Studiu 2010, IB je lakrdija.

 

Xcode... meh. Doduše ovisi o ukusima, ali meni nije ni malo legao nit imam puno sriće s njime. Konkurencija je mnogo kvalitetnija: Eclipse, Netbeans, IntelliJ IDEA i naravno Visual Studio 2010.

 

Objective-C je mi je doduše jako zabavan, rekli bi Amerikanci "perky" i osobno mi je više legao nego đavliji Xcode. Ali da je najbolji jezik? Za pisat sigurno nije, a za brzinu izvođenja bi mogao bit negdje pri vrhu.

 

E vidis... Ocito imas dosta vise iskustva u Xcodeu. Ja sam na istome tek nekih pola godine (manj-vise), i iskreno, nemam nikakvih problema. Srusio se nije nikad, imam iMac "27, dakle velik monitor i velika rezolucija, i nemam problema sa scrollingom. Dapace, sve ide jako brzo i ugodno. No ok, imam i dosta mocan iMac sa ugradjenim SSD-om, pa je mozda do toga?

 

EDIT:

Netbeans je cak ok iako je napisan u Javi. Eclipse je megalomanska glupost koja je iritantno spora. IDEA je (meni osobno barem) najbolji Java IDE, iako i ona nije nesto specijalno. VS je ipak van konkurencije, meni osobno uvjerljivo najbolji IDE. Ali ova kvazi java rjesenja su gluparije. Posebice Eclipse. Iako cesto koristim Javu, ne koristim ni jedan IDE. Sublime Text 2, 2 plugina za javu i to je to. Brzina je ipak kljucna kako ne pisem neke vece projekte bazirane na javi. Niti bi ih ikada pisao, jer iskreno, java mi ni malo ne lezi. Spora, los memory managment, prakticki nepostojeci garbage collector, itd.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.7.2012 18:12 (jumboY).
12 godina
protjeran
offline
Re: ObjectiveC prema vrhu
zzib kaže...

jumboY, cudi me da nisi u toku, godinama koristim Haxe (JavaScript, Flash, NekoVM, PHP, C++, C# i Java)

http://haxe.org/

P.S.

Editor mi ne radi u Firefoxu (AdBlock nije isntaliran) i Exploreru

 

Cuo i vidio. Nisam isprobao jer sam otkrio predivni RubyMotion i MacRuby :)

15 godina
odjavljen
offline
ObjectiveC prema vrhu

Ja sam na XCodeu također pola godine, nešto malo manje i zadovoljan sam XCodeom, ali Jetbrainsov IDE mi je bolji za kod. Cijeli princip deva na Apple platformi je malo zaostao u odnosu na druga rješenja (povuci točkicu ovamo, točkicu onamo, a za kod.. WTF) i inferioran je modernim rješenjima poput XAML+.NET platforme, pogotovo kad u jednadžbu dodamo i Visual Studio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: ObjectiveC prema vrhu
g12356 kaže...

Šta to na dnu piše pokraj fancy-a?

Inače:C je najbolji za sve! 

 

Nije Powerscript je bolji za baze podataka :D

 

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
offline
Re: ObjectiveC prema vrhu
masterripper kaže...
jumboY kaže...
FireMan97 kaže...
Neznam zasto uopce guraju taj OC kad je i onako ruzan.

 

Istina. Xcode mi je jako legao, Cocoa framework je odlican. Ali ObjC odvratan. Meni osobno barem :)

 

...

Xcode... meh. Doduše ovisi o ukusima, ali meni nije ni malo legao nit imam puno sriće s njime. Konkurencija je mnogo kvalitetnija: Eclipse, Netbeans, IntelliJ IDEA i naravno Visual Studio 2010.

 

Složit ću se VS. S Netbeans-om i IntellJ IDEA sam se jako malo susretao... ali reći da je Eclispe kvalitetniji od Xcode-a za mene je smiješno. Možda od XCode-a 3..., ali ni od njega po stabilnosti jer stara trica je bar po tom pitanju rasturala.

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
ObjectiveC prema vrhu
Znaci mozemo zakljuciti da su Java based IDEovi smece. Interesantno je kako Java programeri ne mogu slozit dobar IDE. Nikada mi nije jasno zasto sve pisu ispocetka umjesto da iskoriste gotove kontrole OSa. E sada, dal je to vezano uz Linux?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: ObjectiveC prema vrhu
jumboY kaže...

Sve vise programera se orijentira na mobilno trziste, sto i ne cudi. Gdje je lova tu ce vecina uvijek ici. A iOS je ipak primarna platforma, jer donosi (trenutacno) najvecu zaradu. No skocit ce i C# cim (ili ako?) WP dobije malo na popularnosti.

 

No mene kao developera sve vise i vise dolazak novih platforma iritira. Daj za jednu Javu, za drugu ObjC, a za trecu C#. No nije toliko problem jezika, no koga ne bi glava zabolila od .NET-a samoga, a kamo li tek jos dodatnih frameworka?

 

Da imaju imalo mozga u glavi, imali bi jednu platformu, tj. jedan framework za sve platforme. Pa neka uvode 1000 jezika sto se mene tice, a ja cu koristit onaj koji ja zelim. No normalno, to se nikad nece dogoditi. MS nece odbaciti svoje, Apple na valu popularnosti ne bi zelio ni cuti za ista slicno, a sumnjam da bi i Google. I to je posve normalna politika. Samo sto je na stetu developera :(

rjesenje ti je pisanje aplikacija u oblaku, html5, javascript :)

a onda integriras unutar ios-a ili androida ili desktopa putem air-a ili neke slicne tehnologije :)

12 godina
protjeran
offline
ObjectiveC prema vrhu
Xcode 3 je bio prilično dobra stvar. Onda su vjerojatno htjeli zadovoljiti sve te prebjege sa VisualStudia i napravili su ovu VS karikaturu zvanu Xcode 4.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: ObjectiveC prema vrhu
g12356 kaže...

C je najbolji za sve! 

Očito se ne baviš programiranjem... Ili si nekakav fanboy ili bolje reći hejter svega što nije otvorenog kôda.

12 godina
neaktivan
offline
ObjectiveC prema vrhu

Hm?

 

Linus Torvalds, još jedan open-source mrzitelj: I've come to the conclusion that any programmer that would prefer the project to be in C++ over C is likely a programmer that I really *would* prefer to piss off, so that he doesn't come and screw up any project I'm involved with.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: ObjectiveC prema vrhu
idelovski kaže...

 

Hm?

 

Linus Torvalds, još jedan open-source mrzitelj: I've come to the conclusion that any programmer that would prefer the project to be in C++ over C is likely a programmer that I really *would* prefer to piss off, so that he doesn't come and screw up any project I'm involved with.

 

Ako se to odnosi na moj post, ili me citiraj ili napravi reply na moj post ili dodaj @ ispred mog nicka, a ne ovako ne znam odnosi li se na vijest ili na nečiji post.

12 godina
neaktivan
offline
Re: ObjectiveC prema vrhu
royalhero kaže...
idelovski kaže...

 

Hm?

 

Linus Torvalds, još jedan open-source mrzitelj: I've come to the conclusion that any programmer that would prefer the project to be in C++ over C is likely a programmer that I really *would* prefer to piss off, so that he doesn't come and screw up any project I'm involved with.

 

Ako se to odnosi na moj post, ili me citiraj ili napravi reply na moj post ili dodaj @ ispred mog nicka, a ne ovako ne znam odnosi li se na vijest ili na nečiji post.

Ok, žao mi je što sam te natjerao na razmišljanje, ali mnogi ljudi kažu da su pravi programeri dobri kad treba racionalno zaključivati i riješavati ovakve stvari.

14 godina
neaktivan
offline
Re: ObjectiveC prema vrhu
Drazen kaže...
Znaci mozemo zakljuciti da su Java based IDEovi smece.

 

Bolje da ne idemo u to. {#} (Don't get me wrong: slažem se 99,99%, ali i dalje bolje da ne idemo u to.)

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
13 godina
neaktivan
offline
Re: ObjectiveC prema vrhu
royalhero kaže...
g12356 kaže...

C je najbolji za sve! 

Očito se ne baviš programiranjem... Ili si nekakav fanboy ili bolje reći hejter svega što nije otvorenog kôda.

  Bavim se programiranjem.

Zašto mislim da je čisti c super?

-Zato jer je jako blizu binarnom kodu a opet ima sintaksu koja je donekle razumljiva za običnog programera.

-Vrti se svugdje,na više manje svemu.

-99% modernih programskih jezika su inspirirani c-om ili je jedan od jezika kojim jesu inspirirani inspirriran c-om(itd.),drugim riječima C im je svima pradjed ili neki drugi rođak.

-C je vjerojatno najbolji za kreiranje vlastitog Operacijskog sustava(od superračunala,preko desktopa do embedded deviceova),a ja sam više puta izrazio želju da to napravim.Uz naravno podršku assemblera koji je skoro pa neizbježan.

-Tu je još činjenica da 50% jezika se kompajliraju preko c-a,uključujući afaik i python...

 

Doduše,ne velim da su drugi jezici nužno loši.

 

I naravno,macho muškarci nikad ne skrivaju svoj kod jer znaju da je skrivanje koda isto kao skrivanje veličine nečega :P .

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.7.2012 23:53 (g12356).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice