Opera na WebKitu

poruka: 16
|
čitano: 4.801
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Opera na WebKitu".
15 godina
protjeran
offline
Opera na WebKitu

Mislim da je to pametan potez... mali trzisni udio zahtijeva i racionalizaciju troskova.... a posto sam pobornik raznolikosti i sto vece standardizacije a webkit vidim kao svojevrsni standard, ovo vidim kao pozitivnu promjenu...

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Opera na WebKitu
TranceMight kaže...

Mislim da je to pametan potez... mali trzisni udio zahtijeva i racionalizaciju troskova.... a posto sam pobornik raznolikosti i sto vece standardizacije a webkit vidim kao svojevrsni standard, ovo vidim kao pozitivnu promjenu...

{#} ovo zvuci ko ona "mrzim crnce i rasiste".

 

btw, r.i.p. Opera

14 godina
neaktivan
offline
Opera na WebKitu

Presto još malo pa nesto....{#}, šta mogu kad se rimuje, ali mi je drag, upravo zbog svojih nekih mana npr. kada otvarate stranicu a internet vam spor dobijete uvid u neke stvari koje kao krajnji korisnik nikad nebi ni vidjeli, tako se meni dogodilo kada sam na stranici svog isp-a gdje provjeravam svoj račun i mijenjam lozinke, vidio kako izgleda ta stranica ako je otvori kao admin, sa svim prednostim{#}  ali je kratko trajalo, to vam se sigurno neće dogoditi na webkitu, ja jednostavno uživam u tim greškama.

 

Siguran sam da većina korisnika opere, voli operu upravo zbog toga što je totalno drugačija od drugih, to treba da se cijeni i poštuje a ne baca u vodu. Opera nije narodna muzika i ona nije za svakog. To je tako niz godina i tako bi trebalo da ostane.

 

[Edit]

Zbog čega r.i.p ako ti negodi pokupi sebi svoj   Chrom i nevrijeđaj manjine rasisto.

 

A slažem se da je ne moguće raznolikost i standardizaciju strpat u jedan koš..

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.2.2013 0:10 (ČAP).
 
3 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Opera na WebKitu
ČAP kaže...

  tako se meni dogodilo kada sam na stranici svog isp-a gdje provjeravam svoj račun i mijenjam lozinke, vidio kako izgleda ta stranica ako je otvori kao admin, sa svim prednostim{#}  ali je kratko trajalo, to vam se sigurno neće dogoditi na webkitu, ja jednostavno uživam u tim greškama.

  .

  To apsolutno nema veze kakav se webkit koristi u browseru, to je bila (ili jos postoji) greska kod tvog isp-a i njigovom login sistemu.

 

K'eni pa te vat' ;)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Opera na WebKitu

hahah nikad ti nisi koristio operu na Dial-up-u , pa ni neznaš da opera učitava vrlo čudno web stranice. i nije greška kod njih jer redovno koristim i chrome (jednostavno bolje prevodi sa ruskog na en.) I sad mi se to zna desit kad pustim torent opteretim konekciju i otvorim njihov menadžer pa se pojave čudne stvari koje vrlo brzo nestanu ( mislim na to da sebi mogu jednostavno kvačicom promijenit paket koji samo fiktivno je promijenim jer za potvrdu je potreban status admina,) Želio sam da kažem da opera zna na izlista stvari koje su krajnjem korisniku sakrivene sve dok ne provjeri i ne učita kompletan dokument inače to se dešava na većini foruma i web portala Dok traje učitavanje stranice.

14 godina
offline
Re: Opera na WebKitu

Dobar potez za Operu ali je sada trpamo u koš sa Safaijem i Chromeom!

13 godina
offline
Opera na WebKitu

Za mene sve što se trpa s Chrome-om je dobro.
Sama odlična iskustva s navedenim browserom,probao Operu,

ali jednostavno nije to to,volim minimalizam i kad me netko prati...{#}

 

 

EuNE:AnakinSW,WoT: BlackRainCRO
Moj PC  
2 5 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Opera na WebKitu

Bilo je i vrijeme da se priključe ostalim preglednicima. 

Ad astra peronospora
 
0 1 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Opera na WebKitu
BlueMax kaže...
TranceMight kaže...

Mislim da je to pametan potez... mali trzisni udio zahtijeva i racionalizaciju troskova.... a posto sam pobornik raznolikosti i sto vece standardizacije a webkit vidim kao svojevrsni standard, ovo vidim kao pozitivnu promjenu...

{#} ovo zvuci ko ona "mrzim crnce i rasiste".

 

btw, r.i.p. Opera

ne, ne u smislu koji ti navodis, nego vise u onom

ajmo se svi skupa dobro iz****t bili crni, zuti ili bijeli, niski ili visoki i biti ce nam bolje :))) 

Memphis kaže...

Dobar potez za Operu ali je sada trpamo u koš sa Safaijem i Chromeom!

da, ni malo lose... koristim malo safari i radi odlicno, nije da se zalim zbog opere, jer radi i ona odlicno...

 

ali, imho, daleko bitniji detalj je V8 a ne sam webkit...

12 godina
protjeran
offline
Opera na WebKitu

Koristim Operu, no ni sam ne znam sta da mislim o ovom potezu. Dobro je sto ce ostati sve isto osim enginea. Jer realno, WebKit engine pojede operin sadasnji za dorucak. Chrome i Safari su brzi prilikom ucitavanja stranica, i to se bas osjeti. Inace bi me ova vijest radovala, no vidjet cemo... Jedva cekam prvu Opera WebKit verziju da istu isprobam, ukoliko bude sve kako obecavaju, ostajem i dalje vjeran Operi :)

 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Opera na WebKitu

E sad još da IE i Firefox prijeđu na webkit i v8 i onda napokon imamo standardizaciju da se na svakom browseru jednako brzo učitava javascript i jednako se prikazuju stranice ... To bi bila utopija za web developere (iako ni danas nije tako loša situacija ...)

King in the castle, king in the castle ...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Opera na WebKitu

A sa druge strane dobro je imati par različitih pa da guraju jedni druge naprijed.

Don't believe what you're told. Double check.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Opera na WebKitu

Mislim da je clanak pogresno prenesen ili pogresno napisan, evo u cemu je u stvari problem:

http://www.netmagazine.com/news/opera-confirms-webkit-prefix-usage-121923

http://www.netmagazine.com/news/developers-focus-iphone-too-much-121781

http://www.quirksmode.org/blog/archives/2012/02/the_iphone_mono.html

 

Dakle, nije Presto inferioran u odnosu na Webkit zato sto nije dobro napisan/dizajniran (cak naprotiv if i may say) nego problem je u tome sto vecina web developera pisu web sajtove samo i iskljucivo za webkit/iphone sto ima za posljedicu da se oni nepotpuno ili pogresno prikazuju na non-webkit browserima. Ovo je takodje problem i na firefoxu i IE-u, kao sto mozete procitati iz gore navedenih clanaka. Ovo me podsjeca na situaciju od prije 10 godina kad je IE bio dominantan browser na windowsu, pa su ljudi pisali stranice iskljucivo za njega i isto tako Opera i FF nisu prikazivali stranice na najbolji nacin. Posto je tad opera imala mali trzisni udio u odnosu na IE a i posto je IE-ov engine non-free, opera je nastavila razvijati svoj engine striktno postujuci standarde. Takodje i sad je situacija slicna, samo sto opera ima daleko veci udio na mobilnom trzistu nego sto je ikad imala na desktop trzistu i sto je najbitnije webkit je open source, tako da su odlucili da implementiraju webkit prefikse da bi ucinili svoj browser kompatibilnim sa sajtovima koji su pisani za webkit, naravno da ne bi gubili trzisni udio. Tuzno ali istinito :(

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Opera na WebKitu
ČAP kaže...

hahah nikad ti nisi koristio operu na Dial-up-u , pa ni neznaš da opera učitava vrlo čudno web stranice. i nije greška kod njih jer redovno koristim i chrome (jednostavno bolje prevodi sa ruskog na en.) I sad mi se to zna desit kad pustim torent opteretim konekciju i otvorim njihov menadžer pa se pojave čudne stvari koje vrlo brzo nestanu ( mislim na to da sebi mogu jednostavno kvačicom promijenit paket koji samo fiktivno je promijenim jer za potvrdu je potreban status admina,) Želio sam da kažem da opera zna na izlista stvari koje su krajnjem korisniku sakrivene sve dok ne provjeri i ne učita kompletan dokument inače to se dešava na većini foruma i web portala Dok traje učitavanje stranice.

  Ma jok nisam, sa operom verzije 7 sam odmah imao optiku, koristio sam operu bas zbog toga jer mi konekcija bila 32k. a posto vidim ne razumes se u tehnologije, to sto tebi ucita je JavaScript i ako je iole normalan programer pisao to nema sanse da ista menjas i to opet nema veze s Operom, 10godina sam web programer i znam sta pricam.

K'eni pa te vat' ;)
14 godina
offline
Re: Opera na WebKitu
tjodalv kaže...

E sad još da IE i Firefox prijeđu na webkit i v8 i onda napokon imamo standardizaciju da se na svakom browseru jednako brzo učitava javascript i jednako se prikazuju stranice ... To bi bila utopija za web developere (iako ni danas nije tako loša situacija ...)

 to se neće dogodit

15 godina
neaktivan
offline
Opera na WebKitu

Vidim da su mnogi neinformirani ali 3oka je dobro objasnio.

Opera se najviše pridržavala standarda, možda i previše striktno pa se neke stranice nisu dobro prikazivale u njoj. Šteta što će odbaciti svoj vrhunski engine u koji je uloženo puno truda i znanja. Ovo je dobra vijest za Operu jer će im biti lakše i moći će se vratiti onome u čemu su najbolji, inovacijama. Opera je prva uvela tabove, blokiranje reklama, speed dial, sesije, brisanje privatnih podataka... Ovo je loša vijest za web i standarde jer je Opera unatoč malom broji korisnika imala važnu ulogu u izgradnji weba. Webkit engine postaje novi Internet Explorer 6. Sjetimo se kada je Internet Explorer imao monopol, stranice su se pravile samo da dobro rade u njemu a standardi su se zanemarivali. Webkit već sada ima monopol na mobitelima i tabletima, web dizajneri se ne pridržavaju standarda kod izrade stranica za mobilne uređaje nego ih samo testiraju i optimiziraju za webkit. Sve je više webkit browsera, ostali browseri koji koriste vlastiti engine bi mogli nestati ili bili prisiljeni preći na webkit. Ako se to dogodi, neće više biti web standarda jer će webkit sam po sebi postati de facto standard. Nakon toga više nikada neće biti povratka jer će cijeli internet biti dizajniran i testiran samo za webkit. Ako se u tom slučaju webkit razvije u glomazni ili spori bloatware onda će baš svi browseri biti takvi. Ako bi se otkrio neki opasni sigurnosni propust u webkit engineu koliki bi to ogroman utjecaj imalo...

 

Microsoft moli developere da WebKit ne postane novi IE6.

Firefox i IE bi mogli postati ugroženi.

Is it weird that this gave me an orgasm?
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.2.2013 17:19 (DragonShit).
 
4 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice