Optički USB

poruka: 12
|
čitano: 2.012
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Optički USB".
15 godina
offline
Optički USB

Za dvije godine bi ovo mogao biti nekakav standard za povezivanje diskovnih periferija tipa vanjski HDD, kartice,mobiteli.....

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.4.2014 12:03 (Abomb).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Optički USB

Po ovim cijenama, ovo je tezi fail. Za sporije periferije (printer, skener, i sl.) po toj cijeni je onda bolje uzet wireless router s klasicnim usb portom (ili cak jos jedan printer, blizi), dok je za dislocirani hdd bolje uzet NAS, a koji ima i wired i wireless funkcionalnost.

Iako je koncept sasvim u redu, na ovaj nacin ovo nece zazivit... 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Optički USB

odmah se sjetim kak mi je cucak za lopticom svojedobno proletil između kontrolera i PS2. bilo je dijelova i žica na sve strane po sobi. kaj bu tek ak se zvekne 30 metara; ne bum ni televizor videl tak daleko {#}

Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
offline
Optički USB

kaj je sa strujom? Kako se napaja B konektor?

 

Pretpostavka je da je potrebna neka struja za konverziju svjetlosti u bitove?

moguće rješenje je mala fotonaponska ćelija?

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Optički USB
filter160 kaže...

kaj je sa strujom? Kako se napaja B konektor?

 

Pretpostavka je da je potrebna neka struja za konverziju svjetlosti u bitove?

moguće rješenje je mala fotonaponska ćelija?

nema struje, samo podaci... oba kraja su nezavisno napajana... 

16 godina
online
Re: Optički USB
filter160 kaže...

kaj je sa strujom? Kako se napaja B konektor?

 

Pretpostavka je da je potrebna neka struja za konverziju svjetlosti u bitove?

moguće rješenje je mala fotonaponska ćelija?

 

Čini mi se da je ovo predviđeno za udaljeno spajanje printera, skenera, i srodnih uređaja, koji imaju svoje napajanje, tako svaka strana ima svoju porciju. Nije baš da bi spojio 2.5'' HDD preko toga, pa da mi bude na drugoj strani kuće.

 

Iskreno, ne vidim smisla ni u printerima i skenerima u drugom uredu. Pošto printer/skener ima jedan USB port znači da bi samo jedan komp mogao biti spojen na to, ako je tako onda je valjda logično da je to neki lokalni, a ne onaj dva ureda dalje. Ili ako tamo nema kompa što će im onda printer u tom uredu? Možda je cilj ovoga natjerati zaposlenike na šetnju? {#}

10 godina
offline
Re: Optički USB

I to je kompatibilno sa postojećim specifikacijama?

 

Ne postoji uređaj koji ne napaja ulazni usb port?

BTW. ne mislim tu na mobitele koji se pune.. već naprimjer na neki printer.

 

edit:

aha... već odgovoreno.

Fora kod USB 3.0 vanjskih diskova je u tome da se napajaju preko USB 3.0 kablova... ne vidm čemu bi ovo koristilo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.4.2014 13:00 (filter160).
13 godina
offline
Optički USB

npr. http://www.miniframe.com/

 

vise "radnih mjesta" na jednoj kanti...

preko usb 3.0 kabela + huba spojis monitor, tipkovnicu, misa.... npr. na katu kuce na pc koji je u prizemlju...

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Optički USB

Vidio sam rješenja za USB kamere, kabeli su dugački 5m i spajaju se u seriju preko USB repeater-a, dosta ružno rješenje, ali modularno.  Ovo s 30m je zgodno ali nedostaje napajanje za takve slučajeve (kamere, skeneri, periferije bez napajanja). Idealno bi bilo imati kombinirani opto bakreni USB kabel od 30 ili više metara, koji bi osim optike imao i bakar za napajanje + oklop+prenaponska zaštita nešto kao kod POE standarda...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Optički USB
balbazor kaže...

npr. http://www.miniframe.com/

 

vise "radnih mjesta" na jednoj kanti...

preko usb 3.0 kabela + huba spojis monitor, tipkovnicu, misa.... npr. na katu kuce na pc koji je u prizemlju...

 

 -reinventing glupog terminala (uz mogućnosti novog OSa koji postaje terminal server). Ušteda na HWu je zanemariva, na licencama nešto... ukupno bezveze. Za ostale uređaje postoje jeftinija, praktičnija rješenja, lan-wlan i sl. tako da je ovo još jedan izum kockastog kotača, koji može biti fora ali nije nešto ... naravno, optika ima prednost nad običnom žicom, pa jednog dana možda dobijemo usb4 za ext.ssd itd itd.. dok će se do tad cijena pomaknuti za jedan zarez ulijevo i svi smo hepi. Evolucija (pomalo predvidljivo-dosadna).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Optički USB
ihush kaže...

 -reinventing glupog terminala (uz mogućnosti novog OSa koji postaje terminal server). Ušteda na HWu je zanemariva, na licencama nešto... ukupno bezveze.

meni ce uskoro trebat nesto tako u uredu...

cc 5-6 radnih mjesta, za nezahtjevan software..

ajd mi onda preporuci neko bolje rjesenje? a da je sa troskovima u rangu

znaci troskovi 6 terminala,pca ili cega vec, 6x licenca ajd nek se samo windowsa, troskovi struje, trosak odrzavanja (upgrade, instalacija..)...

15 godina
offline
Re: Optički USB

- ista stvar se već može preko mreže-LAN. Optical je samo drugi tip.. dok to zaživi?

- za takve potrebe je MAPS idealan. (naravno, ako imaš nekog tko to može obaviti).

- trenutno reklamiran npr 365 je (po početnim mukama) katastrofa. Ništa posebnog u odnosu na klasičan office (reklama sasvim drugačijih RL potreba). Ukupni TOC ti se nakupi.. pa čak i s pojedinom licencom ako se računalo koristi 3-5god.

- Ako imaš npr MAPS, tad možeš to izvesti, ali je nepotrebno jer imaš potrebne licence za pojedini PC-HW.

 

.. e sad o PC vs terminal. Cijena je u startu samo za kutiju-PC, ali raste cijena 'servera'. Ja ga mogu održavati, alil običan juzer vjerojatno ne (kvalitetno). Backup! itd..

Kvar jednog PCa od npr 5-10, se može progurati kroz dan, što kad se pokvari ovaj? If-then.. (recimo da jedan od tih 10 može biti rezerva).

Održavanje? (soft-update..) Zanemariva razlika, samo se na više računala to ne radi 'ručno'.. uz to 'Štefice' uvjek trebaju admina...

Ušteda na PCju? Kutija košta manje od 2.000kn (pa sad vidi s količinom-veleprodajno i sl.) Imaš čak i najam od Tcoma, čini mi se da su prošle godine prepolovili početne cijene (izračunaj) enivej, to je ok za starnu firmu ako ne preživi više od 6mjeseci.. tad je opet kupnja isplatljivija. itd. itd.

Kod računice cijene HWa samo se HW množi brojem PCa, licence su nešto drugo. Odavno postoji npr PCbuddy.. pa se upitaj zašto se nije korištenje više proširilo (jer se na kraju samo sve zakomplicira.. bez stvarne uštede).

 

-sumarum, ako firma ima novca za taj trošak (koji na kraju ispadne manji od Zewe+print papir..) tad se svejdno ostane na klasičnom rješenju, ako novca nema tad je problem u novcu, ne optimalnosti. Ako firma ne preživi npr više od godine (ima i planskih..) tad je možda i Tcom-najam povoljan. Svi troškovi idu u troškove, posao ako je 'pravi' lako pokrije vrijednost alata. Alat je alat i za profi job ga moraš imati (nije stvr izbora), uredski alat je PC... da si mehaničar, nebi kupio šarafciger na jakuševcu (jednokratni), da si pekar nebi pekao kruh u gorenje (kućnom-kuhinjskom) šporhetu... Biz ima svoja pravila i potvrđuje neke izreke (da ih ne nabrajam). Kemijanje se na kraju uvjek vrati ko bumerang u glavu.

 

edit: zapravo, upitaj se ako ti npr MS trenutno 'gura' neko novo rješenje.. isto to radi svaki trgovački putnik, nagovara te na ono što on želi, ne ono što je tebi stvarno bolje.. kredit, usisavać, mobitel.. ili PC. (btw, da ne govorimo o nekom alternativnom rješenju, OSu, yogurtu i sl što također može promijeniti kalkulaciju ali i eliminirati ovo rješenje).

Ovakva rješenja su uvjek HW+SW ovisna, WIntel. MS nudi rješenje, intel hw. Uštede su možda za velike sisteme, ali oni ionako direktnim ugovorima dogovaraju cijenu (hint vidi npr banke i XP). Još jedan hint, zašto su upravo banke prije '100 godina' napustile terminale i sad koriste PCje? Zar oni ne znaju izračunati TOC?.. Sad se samo reklamira kao nešto isplativo za manje korisnika, 90% sam siguran da RL nije takav.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.4.2014 11:59 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice