OS X 10.8.4 u distribuciji

poruka: 23
|
čitano: 4.457
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "OS X 10.8.4 u distribuciji".
15 godina
neaktivan
offline
OS X 10.8.4 u distribuciji

ajdeee...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: OS X 10.8.4 u distribuciji

Kuda?!

 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
15 godina
offline
OS X 10.8.4 u distribuciji

kak je krenulo, najbolje im je da se udruže u megašuft "applesoft" ili "micropple". više nitko i ne dela niš osim bugova (ne časopis), sigurnosnih propusta, pogrešnih tržišnih procjena  i ispravljanja funkcionalnosti. {#}

Moj PC  
1 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
OS X 10.8.4 u distribuciji
Pitanje za mac korisnike... Trenutno imam 10.8.3. i primjetio sam da mi se macbook pro (core i5, 4gb ram) zadnje vrijeme usporio. S obzirom da ga nikada nisam cistio softwerski od sta ja znam cega (pri je sam na windowsima malo malo nesto, ccleaner, antuvirusni, defragmntacija, bla bla) na ovome nisam nista! Molio bih ako netko ima savjet ili slicno. Ps. Nije jako spor, ali eto zadnje vrijeme mi se cesto pojavljuje onaj sareni kruzic (koji predstavlja "molim pricekajte" :D) hvala!!
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: OS X 10.8.4 u distribuciji
miki-os kaže...
Pitanje za mac korisnike... Trenutno imam 10.8.3. i primjetio sam da mi se macbook pro (core i5, 4gb ram) zadnje vrijeme usporio. S obzirom da ga nikada nisam cistio softwerski od sta ja znam cega (pri je sam na windowsima malo malo nesto, ccleaner, antuvirusni, defragmntacija, bla bla) na ovome nisam nista! Molio bih ako netko ima savjet ili slicno. Ps. Nije jako spor, ali eto zadnje vrijeme mi se cesto pojavljuje onaj sareni kruzic (koji predstavlja "molim pricekajte" :D) hvala!!

 

Otvori si activity monitor (pod utilitisima imas isti, ili jos lakse preko spotlighta) i otvori unutar njega System Memory. Poredaj real memory tab da ti prikazuje potrosnju rama od najvise prema najmanjoj. I opcenito dok radis malo pogledaj ac monitor da vidis potrosnju memorije. Ukoliko swapa memoriju, onda ti je ram usko grlo. I to ti je 99,99% problem. Posebice ako koristis Safari koji uzima rama ko lud, a ne vraca isti sustavu. Jednako vrijedi i za Chrome, iako je Safari jos gori po tom pitanju.

 

Najbolje rjesenje je nadogradit na barem 8GB, jer OSX od Liona stvarno zahtjeva malo vise rama, posebice ako si zesci multitasking korisnik. No ukoliko ne zelis nadograditi, pogledaj swapanje dal istoga ima, a ako ima, pogledaj sta ti tocno koristi vece kolicine rama. Tek onda ces znati u cemu je tocno problem, tj. koja aplikacija generira swapanje.

15 godina
neaktivan
offline
Re: OS X 10.8.4 u distribuciji
miki-os kaže...
Pitanje za mac korisnike... Trenutno imam 10.8.3. i primjetio sam da mi se macbook pro (core i5, 4gb ram) zadnje vrijeme usporio. S obzirom da ga nikada nisam cistio softwerski od sta ja znam cega (pri je sam na windowsima malo malo nesto, ccleaner, antuvirusni, defragmntacija, bla bla) na ovome nisam nista! Molio bih ako netko ima savjet ili slicno. Ps. Nije jako spor, ali eto zadnje vrijeme mi se cesto pojavljuje onaj sareni kruzic (koji predstavlja "molim pricekajte" :D) hvala!!

Nisam primjetil. Ali ,ako hoćeš ,imaš CCleaner za Mac ,počisti sistem s njim pa vidi.

 

Ali ,upotrebljavati s razumjevanjem i u svakom slučaju prethodno napraviti backup.

 

I upgrade rama je dobro rješenje.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.6.2013 18:08 (kizo2703).
12 godina
protjeran
offline
OS X 10.8.4 u distribuciji

CCleaner nikako ne koristiti. Niti opcenito takve programe na osx-u. Vise stete nego koristi.

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: OS X 10.8.4 u distribuciji
jumboY kaže...

CCleaner nikako ne koristiti. Niti opcenito takve programe na osx-u. Vise stete nego koristi.

A gle ,ja nisam imal nikakvih problema.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
13 godina
offline
Re: OS X 10.8.4 u distribuciji
kizo2703 kaže...
jumboY kaže...

CCleaner nikako ne koristiti. Niti opcenito takve programe na osx-u. Vise stete nego koristi.

A gle ,ja nisam imal nikakvih problema.

Slažem se sa jumboY... Ja, kad sam prešao na Mac, sam isto donio navike sa Windowsa, da stalno nešto treba posebnim programima

čistiti i održavati... Koristio sam Ccleaner, Geniusscan i još neke druge... Srećom nisam imao nikakvih problema, ali znam neke Mac korisnike koji jesu...

Tako da bi stvarno preporučio izbjegavanje korištenja takvih programa na Mac-u, OSX je jako dobar u, ajmo to tako nazvati, održavanju samog sebe...

A ako se i pojavi neka potreba za održavanjem sistema, što se kod mene još nije dogodilo, sve se može riješiti alatima već ugrađenim u OSX ili uz malo istraživanja rada u terminalu...

12 godina
neaktivan
offline
OS X 10.8.4 u distribuciji
Hvala decki ;)
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
OS X 10.8.4 u distribuciji

Čekaj, čekaj... što niije ovo najbolji, najultimativniji OS ikada... kako to da ima bugova??!!

 
2 19 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: OS X 10.8.4 u distribuciji
Borostef kaže...
 Srećom nisam imao nikakvih problema, ali znam neke Mac korisnike koji jesu...

Tako da bi stvarno preporučio izbjegavanje korištenja takvih programa na Mac-u, OSX je jako dobar u, ajmo to tako nazvati, održavanju samog sebe...

Znam i ja neke koji su imali problema ,a nisu upotrebljavali ništa ... prema tome ,nema pravila ...

 

Na Windowsima ne upotrebljavam nikakve third party programe za održavanje i nemam nikakvih problema niti usporavanja sistema (tri godine od instalacije).

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
13 godina
offline
Re: OS X 10.8.4 u distribuciji
kizo2703 kaže...
Borostef kaže...
 Srećom nisam imao nikakvih problema, ali znam neke Mac korisnike koji jesu...

Tako da bi stvarno preporučio izbjegavanje korištenja takvih programa na Mac-u, OSX je jako dobar u, ajmo to tako nazvati, održavanju samog sebe...

Znam i ja neke koji su imali problema ,a nisu upotrebljavali ništa ... prema tome ,nema pravila ...

 

Na Windowsima ne upotrebljavam nikakve third party programe za održavanje i nemam nikakvih problema niti usporavanja sistema (tri godine od instalacije).

Uopće ne sumnjam da su imali problema a da nisu upotrebljavali nikakve programe za čišćenje... Problema ima puno vrsta, možeš proliti čašu vode po MacBook-u i eto problema... Ja sam se samo referirao na postove iznad i htio upozoriti da takvi programi mogu izazvati probleme... Kao što to mogu i u Windowsima...{#}

13 godina
neaktivan
offline
Re: OS X 10.8.4 u distribuciji
miki-os kaže...
Pitanje za mac korisnike... Trenutno imam 10.8.3. i primjetio sam da mi se macbook pro (core i5, 4gb ram) zadnje vrijeme usporio. S obzirom da ga nikada nisam cistio softwerski od sta ja znam cega (pri je sam na windowsima malo malo nesto, ccleaner, antuvirusni, defragmntacija, bla bla) na ovome nisam nista! Molio bih ako netko ima savjet ili slicno. Ps. Nije jako spor, ali eto zadnje vrijeme mi se cesto pojavljuje onaj sareni kruzic (koji predstavlja "molim pricekajte" :D) hvala!!

Pozdrav,

Svakako si skini Onyx, odlican besplatan utility sa vrlo širokim opsegom djelovanja te izvrši cijeli "Automation" proces (vidi sliku). To će ti ubrzati stroj. Svakako si nadodaj još rama. Nadam se da nije problem sa hard diskom, no to ćeš ionako znati nakon izvršene verifikacije kroz Onyx.

Onyx automation tab Onyx automation tab
12 godina
neaktivan
offline
Re: OS X 10.8.4 u distribuciji
vladtepes975 kaže...

Čekaj, čekaj... što niije ovo najbolji, najultimativniji OS ikada... kako to da ima bugova??!!

 

Vidi ovako... Kad mi je sustav bio zakljucan, znaci u postavkama je lokot zaklucan i kada sve s app storea skidas nemas problema, ali otkljucao sam ga da mogu nekolicinu programa skinuti kako bih poslove obavio sto efikasnije. Znaci mozda sam i skinuo neki proglram/aplikaciju koja je piratska i mozda bas ona pravi probleme... To moram sad istraziti! I da, daleko bolji sustav od windowsa za photo/video kojim se bavim. Pozdrav
12 godina
protjeran
offline
Re: OS X 10.8.4 u distribuciji
miki-os kaže...
vladtepes975 kaže...

Čekaj, čekaj... što niije ovo najbolji, najultimativniji OS ikada... kako to da ima bugova??!!

 

Vidi ovako... Kad mi je sustav bio zakljucan, znaci u postavkama je lokot zaklucan i kada sve s app storea skidas nemas problema, ali otkljucao sam ga da mogu nekolicinu programa skinuti kako bih poslove obavio sto efikasnije. Znaci mozda sam i skinuo neki proglram/aplikaciju koja je piratska i mozda bas ona pravi probleme... To moram sad istraziti! I da, daleko bolji sustav od windowsa za photo/video kojim se bavim. Pozdrav

OSX ima svojib prednosti naspram winzima, kao i obrnuto. No recimo photo obrada je jednaka na oba, tocnije ista ne ovisi o OS-u vec o alatima koje koristis. Sam za primjer, nisam vidio da je photoshop ista bolji na jednom sustavu naspram drugom.

 

Video obrada - vrijedi isto, samo sto na macu imas i fcp pa je valjda to prednost. Ne znam, nisam nikad isti koristio kao ni bilo koji slican software pa taj dio ne mogu komentirati.

12 godina
protjeran
offline
Re: OS X 10.8.4 u distribuciji
kizo2703 kaže...
jumboY kaže...

CCleaner nikako ne koristiti. Niti opcenito takve programe na osx-u. Vise stete nego koristi.

A gle ,ja nisam imal nikakvih problema.

Pricekaj da ti malo shebe pliste po libraryu ili pak permissionse po disku, sto i nije bas rijedak slucaj. Nikad nisam ccleaner koristio, niti cu. Cemu? Zasto? Bezvezarija. Naravno, cisto moje misljenje.

15 godina
neaktivan
offline
Re: OS X 10.8.4 u distribuciji
jumboY kaže...

Pricekaj da ti malo shebe pliste po libraryu ili pak permissionse po disku, sto i nije bas rijedak slucaj. Nikad nisam ccleaner koristio, niti cu. Cemu? Zasto? Bezvezarija. Naravno, cisto moje misljenje.

Pametan čovjek ,koji zna kako CC radi ,ga sigurno neće pustit da radi šta hoće - bili to Windowsi ili OS X.

Da ,tvoje mišljenje - a očito se nisi ni potrudio barem upoznati se s materijom o kojoj daješ mišljenje.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.6.2013 23:57 (kizo2703).
12 godina
protjeran
offline
OS X 10.8.4 u distribuciji

Naravno da nisam, jer evo da ponovim jos jednom. Cemu? Zasto? Daj mi bilo kakav konkretan razlog da to instaliram na komp. Ja bez problema navedem zasto ne.

 

P.S.

Taj ss je pokazao tocno sta? Da ti treba dodatni sw da ispraznis trash i ocistis cashe iz safaria?

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2013 0:13 (jumboY).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: OS X 10.8.4 u distribuciji
jumboY kaže...

Naravno da nisam, jer evo da ponovim jos jednom. Cemu? Zasto? Daj mi bilo kakav konkretan razlog da to instaliram na komp. Ja bez problema navedem zasto ne.

 

P.S.

Taj ss je pokazao tocno sta? Da ti treba dodatni sw da ispraznis trash i ocistis cashe iz safaria?

Jel te netko tjera ,na bilo šta?

 

Ne ,nego da postoje opcije isključivanja pojedinih modula.

mapir kaže...

Svakako si skini Onyx, odlican besplatan utility sa vrlo širokim opsegom djelovanja te izvrši cijeli "Automation" proces (vidi sliku). To će ti ubrzati stroj. Svakako si nadodaj još rama. Nadam se da nije problem sa hard diskom, no to ćeš ionako znati nakon izvršene verifikacije kroz Onyx.

Nee ,to je zabranjeno. Stručnjaci kažu da možeš syebati sistem. {#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2013 0:40 (kizo2703).
13 godina
neaktivan
offline
Re: OS X 10.8.4 u distribuciji

Nee ,to je zabranjeno. Stručnjaci kažu da možeš syebati sistem. {#}

Ah...lako za takve stručnjake.

12 godina
protjeran
offline
Re: OS X 10.8.4 u distribuciji
kizo2703 kaže...

Jel te netko tjera ,na bilo šta?

 

Ne ,nego da postoje opcije isključivanja pojedinih modula.

 

Da, imas opciju paljenja/gasenja modula. No za ocistiti cache u browseru ili ispraznit trash ne treba dodatni software cak ni mojoj majci.

Ukljuci opciju za aplikacije itd. pa provjeri sta ti radi famozni CCleaner. Nece ti cak ni prikazati sta tocno ocisti. Ukratko, beskorisno smece. EOD sa moje strane i srdacan pozdrav :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: OS X 10.8.4 u distribuciji
miki-os kaže...
Hvala decki ;)

 

Provjeri i disk da ti nije pun, to je najcesci razlog koji sam vidio.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice