OS X, iOS i Linux najnesigurniji OS-ovi u 2014.

poruka: 47
|
čitano: 4.796
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "OS X, iOS i Linux najnesigurniji OS-ovi u 2014.".
11 godina
neaktivan
offline
OS X, iOS i Linux najnesigurniji OS-ovi u 2014.

Windowse su izdvojili dok su sve apple verzije OSa stavili pod jednu stavku...

Moj PC  
4 1 hvala 0
10 godina
offline
OS X, iOS i Linux najnesigurniji OS-ovi u 2014.

Ako idemo logikom prva dva operativna sustava tada Microsoft Windows ima 248 ranjivosti 

 

Loše isprezentirano. Ako su već htjeli napraviti posao, onda su trebali sve podjeliti po verzijama, OSX i linux kernel verzije.

 

Nadalje spominju se Shellshock i Heartbleed, ali niti jedan 0-day od windowsa.

 

GFI fail.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
16 1 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
OS X, iOS i Linux najnesigurniji OS-ovi u 2014.

Ne branim appleove os-ove, ali ne čini mi se ovo baš najprvednije. Sve Mac OS X i OS X su stavili pod 1 i isto sa iOS te Linux distribucijama. A Windowse razdvojili na verzije. Čini mi se da su Windowse spojili kao i ostale da bi to bila poveča brojkica. I gdje je Android? Svaki dan kruže neke priče o malwareu za andoroid.

 
6 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
OS X, iOS i Linux najnesigurniji OS-ovi u 2014.

Vista FTW :D

MUST visit :D http://www.youtube.com/user/ZOJAmoviesProduction?feature=mhee
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.2.2015 0:06 (zOjA26).
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
OS X, iOS i Linux najnesigurniji OS-ovi u 2014.

Kupljeno istraživanje od MS-a :P

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
9 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
OS X, iOS i Linux najnesigurniji OS-ovi u 2014.

Mislim da je ovo prilično točan podatak bez obzira na to koje točno brojke bile i za koju verziju OSX-a ili Windows-a.

 

Većina ljudi je ovu vijest možebitno pročitala u glavi kao "Više virusa na OSX nego na Windows-ima", ali se radi o security flaws.

 

Dok se MS gradi već od Windows-a NT da smanji ove napade, OSX je valjda prepustio tu zadaću linux-u i opensource community-ju.

 

Daleko od toga da opensouce community ne radi dobar posao, ali kada je u pitanju sigurnost operativnog sistema onda OpenSource možda i nije baš najbolji pristup jer je sigurno da im baš odatle dolazi najviše problema.

 

Negdje sam pročitao jedan dobar osvrt na oba OS-a i ide otprilike ovako: "Windows-i su bili nesavršen proizvod koji se iz dana u dan pretvara u sve brži, bolji i sigurniji proizvod, dok se OSX iz tada savršenog proizvoda svakim novim update-om pretvara u sve sporiji, nesigurniji i inferiorniji proizvod.".

Komentar naravno uvijek treba uzeti sa dozom rezerve, ali valjda se vidi što se htjelo reći.

 

Plus možda mali komentar na ovo sa verzijama. Čak i da zbrojimo sve nesigurnosti Windows-a 7, 8, 8.1 i Viste opet dolazimo do manje brojke od OSX-a, a tu brojku sigurno možemo smanjiti za upola koristeći par Venn-ovih dijagrama i izbacujući one nesigurnosti koje su se više puta pojavili u različitim Windows-ima.

 

Makar kako se iOS ubacio na tu listu, a ne android mi nije baš jasno.

stoposto lud out
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: OS X, iOS i Linux najnesigurniji OS-ovi u 2014
kenan.M kaže...

Windowse su izdvojili dok su sve apple verzije OSa stavili pod jednu stavku...

 Kad je to isti OS, Apple ga vodi kao takvog, zašto nebi i istraživanje?

Swedish latin super funk.
9 godina
protjeran
offline
Re: OS X, iOS i Linux najnesigurniji OS-ovi u 2014
Moze izvor gdje si procitao da je Apple sigurnosne rupe prepustio open source zajednici?
Tek toliko da potvrdimo da lupas gluposti, da ne krenem dalje secirati tvoj post..
9 godina
neaktivan
offline
Re: OS X, iOS i Linux najnesigurniji OS-ovi u 2014
koza.nostra kaže...
Moze izvor gdje si procitao da je Apple sigurnosne rupe prepustio open source zajednici?
Tek toliko da potvrdimo da lupas gluposti, da ne krenem dalje secirati tvoj post..

 Samo seciraj.

stoposto lud out
12 godina
neaktivan
offline
OS X, iOS i Linux najnesigurniji OS-ovi u 2014.

Vidite da je na svim verzijama Windowsa otprilike isti broj, što znači da se većina istih propusta ponavlja na svakoj verziji. A što se tiče OS X, iOS i Linuxa, iako ne piše vjerovatno se odnosi na zadnju verziju dotičnih OS-ova.

 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: OS X, iOS i Linux najnesigurniji OS-ovi u 2014
stopostolud kaže...

Mislim da je ovo prilično točan podatak bez obzira na to koje točno brojke bile i za koju verziju OSX-a ili Windows-a.

 

Većina ljudi je ovu vijest možebitno pročitala u glavi kao "Više virusa na OSX nego na Windows-ima", ali se radi o security flaws.

 

Dok se MS gradi već od Windows-a NT da smanji ove napade, OSX je valjda prepustio tu zadaću linux-u i opensource community-ju.

 

Daleko od toga da opensouce community ne radi dobar posao, ali kada je u pitanju sigurnost operativnog sistema onda OpenSource možda i nije baš najbolji pristup jer je sigurno da im baš odatle dolazi najviše problema.

 

Negdje sam pročitao jedan dobar osvrt na oba OS-a i ide otprilike ovako: "Windows-i su bili nesavršen proizvod koji se iz dana u dan pretvara u sve brži, bolji i sigurniji proizvod, dok se OSX iz tada savršenog proizvoda svakim novim update-om pretvara u sve sporiji, nesigurniji i inferiorniji proizvod.".

Komentar naravno uvijek treba uzeti sa dozom rezerve, ali valjda se vidi što se htjelo reći.

 

Plus možda mali komentar na ovo sa verzijama. Čak i da zbrojimo sve nesigurnosti Windows-a 7, 8, 8.1 i Viste opet dolazimo do manje brojke od OSX-a, a tu brojku sigurno možemo smanjiti za upola koristeći par Venn-ovih dijagrama i izbacujući one nesigurnosti koje su se više puta pojavili u različitim Windows-ima.

 

Makar kako se iOS ubacio na tu listu, a ne android mi nije baš jasno.

 Isto tako bi mogao i OS-X-u i Linuxu skinuti ranjivosti koje su iste u više verzija.

Zo što je sličan broj ranjivosti na svakoj verziji WIndowsa nemora ništa značit.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.2.2015 1:53 (g12356).
9 godina
protjeran
offline
Re: OS X, iOS i Linux najnesigurniji OS-ovi u 2014
Pa sto lupas bez veze iz glave, nisi jednu jedinu rijec konkretno i sa cinjenicom napisao, krenuvsi da osx zakrpe radi zajednica, do toga da se novi win grade na nt temeljima.
Nismo u 2000. godini...
13 godina
neaktivan
offline
OS X, iOS i Linux najnesigurniji OS-ovi u 2014.

Osim toga exploit db samo pršti windowsima:
http://www.exploit-db.com/
http://www.exploit-db.com/local/
Što ujedno znači i da je ranjivosti na Windowsima lakše napasti.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.2.2015 2:00 (g12356).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
OS X, iOS i Linux najnesigurniji OS-ovi u 2014.

osx i linux su toliko dobri da zajedno imaju manje od viste u današnje doba. ha, ha. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
OS X, iOS i Linux najnesigurniji OS-ovi u 2014.

Zašto je cijenjeni autor ovog teksta uopće pustio na slobodu ovakvu stupidnu vijest kad na kraju i sam konstatira :

 

"Valjda napomenuti da ovo istraživanje sadrži neke nelogičnosti poput činjenice da su svi Microsoftovi operativni sustavi razdijeljeni prema verzijama, dok su s druge strane sve Linux distribucije predstavljene pod imenom Linux Kernel. Poput Linuxa, sve verzije OS X-a prikazane su kao jedinstvena stavka pod imenom Mac OS X."

 

Gdje je thumb down da mu ga stisnem s pet prstiju.

moje aplikacije na play-u : https://play.google.com/store/search?q=nik02droid
Moj PC  
7 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: OS X, iOS i Linux najnesigurniji OS-ovi u 2014
nik_02 kaže...

Zašto je cijenjeni autor ovog teksta uopće pustio na slobodu ovakvu stupidnu vijest kad na kraju i sam konstatira :

 

"Valjda napomenuti da ovo istraživanje sadrži neke nelogičnosti poput činjenice da su svi Microsoftovi operativni sustavi razdijeljeni prema verzijama, dok su s druge strane sve Linux distribucije predstavljene pod imenom Linux Kernel. Poput Linuxa, sve verzije OS X-a prikazane su kao jedinstvena stavka pod imenom Mac OS X."

 

Gdje je thumb down da mu ga stisnem s pet prstiju.

 A ti bi stiskao palac dolje sa pet prstiju. XD

Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
11 godina
offline
Re: OS X, iOS i Linux najnesigurniji OS-ovi u 2014
stopostolud kaže...

Mislim da je ovo prilično točan podatak bez obzira na to koje točno brojke bile i za koju verziju OSX-a ili Windows-a.

 

Većina ljudi je ovu vijest možebitno pročitala u glavi kao "Više virusa na OSX nego na Windows-ima", ali se radi o security flaws.

 

Dok se MS gradi već od Windows-a NT da smanji ove napade, OSX je valjda prepustio tu zadaću linux-u i opensource community-ju.

 

Daleko od toga da opensouce community ne radi dobar posao, ali kada je u pitanju sigurnost operativnog sistema onda OpenSource možda i nije baš najbolji pristup jer je sigurno da im baš odatle dolazi najviše problema.

 

Negdje sam pročitao jedan dobar osvrt na oba OS-a i ide otprilike ovako: "Windows-i su bili nesavršen proizvod koji se iz dana u dan pretvara u sve brži, bolji i sigurniji proizvod, dok se OSX iz tada savršenog proizvoda svakim novim update-om pretvara u sve sporiji, nesigurniji i inferiorniji proizvod.".

Komentar naravno uvijek treba uzeti sa dozom rezerve, ali valjda se vidi što se htjelo reći.

 

Plus možda mali komentar na ovo sa verzijama. Čak i da zbrojimo sve nesigurnosti Windows-a 7, 8, 8.1 i Viste opet dolazimo do manje brojke od OSX-a, a tu brojku sigurno možemo smanjiti za upola koristeći par Venn-ovih dijagrama i izbacujući one nesigurnosti koje su se više puta pojavili u različitim Windows-ima.

 

Makar kako se iOS ubacio na tu listu, a ne android mi nije baš jasno.

 jos jedan primijer RH intelektualne erglee... bolje ti je da sutis nego da se sramotis.... kakve veze ma Linux sa osXom?! ccccc, odi na forume sa kuharicama, bit ce ti lakse snalaziti se.... i prestani citati gluposti, net ih je pun, prepun :D

10 godina
offline
Re: OS X, iOS i Linux najnesigurniji OS-ovi u 2014
stopostolud kaže...

Mislim da je ovo prilično točan podatak bez obzira na to koje točno brojke bile i za koju verziju OSX-a ili Windows-a.

 

Većina ljudi je ovu vijest možebitno pročitala u glavi kao "Više virusa na OSX nego na Windows-ima", ali se radi o security flaws.

 

Dok se MS gradi već od Windows-a NT da smanji ove napade, OSX je valjda prepustio tu zadaću linux-u i opensource community-ju.

 

Daleko od toga da opensouce community ne radi dobar posao, ali kada je u pitanju sigurnost operativnog sistema onda OpenSource možda i nije baš najbolji pristup jer je sigurno da im baš odatle dolazi najviše problema.

 

Negdje sam pročitao jedan dobar osvrt na oba OS-a i ide otprilike ovako: "Windows-i su bili nesavršen proizvod koji se iz dana u dan pretvara u sve brži, bolji i sigurniji proizvod, dok se OSX iz tada savršenog proizvoda svakim novim update-om pretvara u sve sporiji, nesigurniji i inferiorniji proizvod.".

Komentar naravno uvijek treba uzeti sa dozom rezerve, ali valjda se vidi što se htjelo reći.

 

Plus možda mali komentar na ovo sa verzijama. Čak i da zbrojimo sve nesigurnosti Windows-a 7, 8, 8.1 i Viste opet dolazimo do manje brojke od OSX-a, a tu brojku sigurno možemo smanjiti za upola koristeći par Venn-ovih dijagrama i izbacujući one nesigurnosti koje su se više puta pojavili u različitim Windows-ima.

 

Makar kako se iOS ubacio na tu listu, a ne android mi nije baš jasno.

 Opensource nema veze sa brojem ranjivosti.

 

OSX nikada nije bio savršeni proizvod, a definitivno se ne pretvara u nesigurni i inferiorni proizvod.

 

Ako zbrojimo sve nesigurnosti windowsa dolazimo do veće brojke. Osnovna matematika.

Bilal kaže...

Vidite da je na svim verzijama Windowsa otprilike isti broj, što znači da se većina istih propusta ponavlja na svakoj verziji. A što se tiče OS X, iOS i Linuxa, iako ne piše vjerovatno se odnosi na zadnju verziju dotičnih OS-ova.

Niti približno. Barem što se tiče linux kernela (OS je apsolutno kriva riječ). Linux kernel izlazi pod novom verzijom svakih par mjeseci, u što je uključeno i krpanje sigurnosnih propusta. Ono što je točnije da su zbrojali sve žive kernele koji su imali neki propust u prošloj godini. Možda je i ubrojan android i još starije verzije koje se koriste. U biti vrlo vjerojatno.

Samomrzeći hrvat
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.2.2015 9:26 (Entry Point).
10 godina
offline
OS X, iOS i Linux najnesigurniji OS-ovi u 2014.

Ovako u odvojenom postu bi htio napomenuti za prosječne korisnike da je veliku većinu ili skoro sve ranjivosti tipa HIGH  teško eksploatirati od treće strane. Većina ranjivosti danas je egzotika, i postići uvjete da ih treća strana iskoristi je vrlo vrlo teško, i često su čisto istraživačke naravi. Dobivaju visoke statuse zbog toga što bi mogle napraviti dok se postignu uvjeti, koji su većinom lokalni uvjeti gdje je korisnik već root/administrator i zahtjeva visoko programersko znanje plus da se poklope neke konfiguracijske varijable.

 

Treba se brinuti oko tzv 0-day exploita. 

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
OS X, iOS i Linux najnesigurniji OS-ovi u 2014.

Osobno imam sva tri OSa instalirana na multibootu (osim najnovije verzije OSX jer mi ne podržava hardware) pa lako mogu pratiti stabilnost i ostale varijable.

Ali neću ulaziti u detalje oko toga, nego ću samo reć - GO FANBOYS GO!

 

*grabs popcorn*

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
OS X, iOS i Linux najnesigurniji OS-ovi u 2014.

no kako se vi iz OS osjećate - sigurno ili ...? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
OS X, iOS i Linux najnesigurniji OS-ovi u 2014.

Ova vijest je u rangu one da je Dinamo u top 5 klubova u europi :P

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
4 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
OS X, iOS i Linux najnesigurniji OS-ovi u 2014.

Kad pogledam tablicu vidim:

1. operacijski sustav

2. operacijski sustav

3. kernel, tj. jezgra operacijskog sustava

4. operacijski sustav

5. ...

 

Toliko o istrazivanju i "strucnjacima" koji su ga proveli kad su im osnovni pojmovi poput kernel vs. OS ocito potpuna nepoznanica.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
5 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
OS X, iOS i Linux najnesigurniji OS-ovi u 2014.

Prvo Zrinka K. potpisala za NewsBar, a sada i BUG očito :)) 

There is no job like cron job!
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
OS X, iOS i Linux najnesigurniji OS-ovi u 2014.

Koliko uvrijeđenih fanova s jednim člankom, koliko ranjenih korisnika. Nemojte ovo toliko uzimat osobno, to je samo OS. Kada čitaš komentare čovjek bi pomislio da su ovdje sve sami zaposlenici Applea, Microsofta i Linux zajednice.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.2.2015 17:42 (PlayMaker10).
 
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: OS X, iOS i Linux najnesigurniji OS-ovi u 2014
Ponekad ako nitko ne reče dovoljno glasno da je nešto laž ili glupost postoji realna opasnost da to netko i povjeruje.
Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
10 godina
protjeran
offline
Re: OS X, iOS i Linux najnesigurniji OS-ovi u 2014
PlayMaker10 kaže...

 čovjek bi pomislio da su ovdje sve sami zaposlenici Applea, Microsofta i Linux zajednice.

A čuj,,nije da ih nema...čak i ovdje...  

15 godina
online
Re: OS X, iOS i Linux najnesigurniji OS-ovi u 2014
1domagoj1 kaže...

..

3. kernel, tj. jezgra operacijskog sustava

..

Toliko o istrazivanju i "strucnjacima" koji su ga proveli kad su im osnovni pojmovi poput kernel vs. OS ocito potpuna nepoznanica.

- GNU/Linux? Ubuntu distra npr? Kako nazvati/klasificirati linux ili da nije u listi OSeva? Što je tvoj prijedlog 'novinarima' za klasifikaciju/naziv/kriterij?

.. dalje i MS ima 'jedan' OS, windows (ne govorimo više o DOSu), tj dva OSa, Client-Server. Ostalo su ipak samo verzije, SPovi i skinovi, .. osim 8.1 koji se više ne naziva SP. Tako da se može to zbrojiti, ali na ćoravo, 99,999% mogu tvrditi da je ukupan broj rupa jednak max stavci, ne sumi. No kako to prebrojati kod linuxa? Nije fer.. ali kako? Pogotovo ako je Android 'krivac'... (najvjerojatniji).

 

g12356 kaže...
Ponekad ako nitko ne reče dovoljno glasno da je nešto laž ili glupost postoji realna opasnost da to netko i povjeruje.

- trudiš se, ali nisi dovoljno glasan. btw, MS ti je nešto skrivio? Podijeli s nama.. možda pomogne.

 

bunkermax kaže...
PlayMaker10 kaže...

 čovjek bi pomislio da su ovdje sve sami zaposlenici Applea, Microsofta i Linux zajednice.

A čuj,,nije da ih nema...čak i ovdje...  

 -više besposlenici, ali juzeri tih triju OSeva/kernela ili (što često kažem, sve je to samo) software-a. Naravno, dinamo rula, kao i vista. LOL...

***

 

čudne su te statistike, ali zato su teme uzbudljive. Jedino što (opak je ovdje više iskusnijih usera vs average juzera) očekivao bi neke argumente u raspravama tko je bolji, ali tad se sjetim da ovo nije tema za argumente nego novu epizodu star-flame-warsa. Klasična podjela za-protiv. Kokice, kava.. i čekam razbijene noseve ili barem obješene do poda.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
OS X, iOS i Linux najnesigurniji OS-ovi u 2014.

 S obzirom da po nekim procjenama jos oko 15 % korisnika koristi Windows XP i da se radi o nekoliko desetaka milijuna racunala u svijetu, mogli su uracunati i njih. Pitam se kako bi u tom slucaju izgledali rezultati...?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
OS X, iOS i Linux najnesigurniji OS-ovi u 2014.

 

Na mnogo mjesta sam  bio nazočan,  kao učesnik ili gledatelj, raspravama o sigurnosnim prednostima ili manama pojedinih operativnih sustava.  I uvjek se pojavljivala jedna fama o sigurnosnoj prednosti linuxa zbog drugačije arhitekture u odnosu na windowse.

 

U tim situacijama sam probao dotične predavače navući na tanak led zamolbom da to u detalje elaboriraju pa da povucemo usporedbu kakva su to superiorna rješenja a da su promakla tvorcima ostalih operativnih sustava koji nemaju ista ili slična implementirana rješenja.   

 

I naravno, odgovora nisam nikad dobio, a raspravu su nadalje obiljezavale  čuvene hirovitosti open zajednice koja uvjek takva pitanja doživi kao napad na linux, iako je moja namjera čisto edukativne prirode bila....

 
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice